سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

maryam hospirtal

شناسنامه بیمارستان (مشخصات مرکز):

نام و عنوان رسمی بیمارستان/مرکز

بیمارستان و زایشگاه مریم

نوع وابستگی

شرکت تعاونی خدمات درمانی مریم کرج

نوع مالکیت

سهامداری

نوع فعالیت

درمانی

گرایش فعالیت

جنرال

آدرس

کرج-۴۵ متری گلشهر- خ ارغوان غربی- پ۳۴۷

تلفن

۳۳۵۰۲۳۴۷-۳۳۵۰۹۳۲۳ (۰۲۶)

فکس

۳۳۵۱۲۴۵۹

آدرس الکترونیکی

info@maryamhospital.com

سال احداث بیمارستان: ۱۳۹۲
سال بهره برداری: ۱۳۹۳
سال توسعه: ۱۳۹۵

مختصری از تاریخچه بهره برداری، فعالیت و توسعه مرکز

کمبود امکانات درمانی در استان البرز و شهرستان کرج بخصوص در زمینه نوزادان و کودکان و مادران، شرکت خدمات درمانی مریم را وادار نمود تا در این زمینه امکاناتی فراهم نماید. در سال ۱۳۸۸ تصمیم گرفته شد. بیمارستان با گرایش مادر و کودک در منطقه ۵ در ۴۵ متری گلشهر کرج تاسیس گردد.

پس از اخذ مجوزهای لازم کار ساختمانی شروع شد و در سال ۱۳۹۳ بیمارستان مریم با تجهیزات پیشرفته برای مادران، کودکان و نوزادان راه‌اندازی گردید.

اولین بخش NICU با ۱۲ تخت در بین بیمارستان‌های خصوصی و همچنین اولین بخش icu با ۶ تخت در این بیمارستان راه‌‌ندازی شد.

اتاق‌های عمل مجهز به لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، stimulator Muscle – CRM و رادیولوژی پرتابل جهت انجام عمل‌های جراحی برای نوزادان و کودکان، جراحی‌های زنان، ارتوپدی، جراحی اعصاب، گوش و حلق و بینی، جراحی ترمیمی، اورولوژی، دندانپزشکی کودکان، به‌طور شبانه‌‌روزی فعالیت می‌‌نماید. در کنار آن بخش بلوک زایمان با ۳ تخت LDR و ۱ تخت پره اکلامپسی و ۲ تخت پست پارتم ۳ تخت مراقبت بارداری و انجام زایمان بی‌درد و زایمان در آب مجهز به اتاق تریاژ مجزا فعالیت می‌‌نماید. همچنین بیمارستان دارای بخش‌‌های زنان و زایمان، اطفال، داخلی، جراحی عمومی (جراحی مردان و زنان)، ICU Tunic و نوزادان و اورژانس می‌‌باشد. همچنین بیمارستان دارای کلینیک‌‌های تخصصی و فوق‌‌تخصصی در زنان و زایمان، اطفال، قلب و عروق، غدد اطفال، گوش و حلق و بینی، عفونی و زخم‌‌های دیابتی، پره ناتولوژی ، IVF، ارتوپدی اطفال، آمینوسنتز، فشار‌‌خون، تغذیه، شنوایی سنجی.

پاراکلینیک‌‌ها شامل آزمایشگاه مجهز به دستگاه‌‌های پیشرفته اتوماتیک که قادر به انجام همه آزمایشات هورمونی، آنزیمی، خونی، شیمی می‌‌باشد. به‌صورت ۲۴ ساعته فعال می‌‌باشد.

رادیولوژی، سونوگرافی و داروخانه در حال فعالیت و خدمت‌رسانی با پزشکان مجرب مقیم به بیماران می‌‌باشد. در ضمن طرف قرارداد با کلیه بیمه‌‌های پایه (خدمات درمانی، تامین اجتماعی، نیرو‌‌های مسلح) و کلیه بیمه‌‌های تکمیلی می‌‌باشد.

کلینیک سرپایی بیماران از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۰ شب با انواع تخصص‌‌ها ارائه خدمات می‌‌نماید.

یکی از ویژگی‌‌های این بیمارستان وجود تصفیه خانه فاضلاب است که فاضلاب پس از تصفیه و تبدیل به آب زلال وارد اگوی شهری می‌‌شود.

بیمارستان مجهز به بی‌خطرساز می‌باشد که پس از استریل در دستگاه اتوکلاو به صورت بسته‌های بدون خطر توسط ماشین شهرداری حمل می‌گردد.

بیمارستان و زایشگاه مریم از ماه اول راه‌اندازی با انتشار مجله ماهنامه در آموزش شهروندان عزیز در مسائل مختلف بیماری‌ها پیشگیری و اقدام خدمت عمده‌ای ایفاء می‌کند در کنار آن با برگزاری آموزش چهره به چهره در سالن اجتماعات برای مادران باردار، آموزش کامل مراقبت‌های دوران بارداری برای مادر، جنین، نوزاد توسط اساتید خبره.

چشم انداز بیمارستان / مرکز:

برترین مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی خصوصی در ارائه خدمات تشخیصی ، درمانی و ایمن به گیرند گان خدمت در سطح منطقه

رسالت(ماموریت سازمانی):

ارائه بروز ترین خدمات تشخیصی درمانی ایمن به گیرنده گان خدمت جهت ارتقاء سطح سلامت با بهره گیری از نیروهای انسانی توانمند و متعهد و تکنولوژی و دانش روز

اهداف:

  • تأمین، حفظ و ارتقاء مستمر کیفیت خدمات بهداشتی، درمانی، تشخیصی و توانبخشی
  • تأمین، حفظ و ارتقاء سطح ایمنی بیماران و کارکنان
  • تأمین، حفظ و افزایش سطح رضایتمندی و ارتقاء مستمر سلامت و “Home Care”
  • تأمین، حفظ و ارتقاء بهره‌وری نیروی انسانی شاغل
  • مدیریت بهینه دارائی‌ها منابع فیزیکی، تجهیزات پزشکی و تأسیساتی و بهره‌گیری از فناوری نوین