سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

شانه یخ زده(منجمد شده)

با توجه به صحبت های آقای دکتر سیامک مرادی (متخصص بیهوشی، فوق تخصص درد) در کلینیک درد بیمارستان و زایشگاه مریم:

ممکن است افرادی را دیده باشید که محدودیت حرکت در مفاصل شانه برایشان اتفاق افتاد. این اتفاق ممکن است بر اثر مشکلات مختلفی روی دهد. صدمات ورزشی در جوانان، زمان خوردن در افراد میانسال، استفاده از برخی داروها که سبب تخریب مفاصل و فشار روی عضلات و مفاصل اطراف وارد شود و یا بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا تیروئید سبب ایجاد یا تشدید این بیماری می شوند.
این بیماری یکی از چهار عضله ناحیه مفصل را درگیر می کند و سبب پارگی های خفیف و ایجاد درد برای بیمار می شود و بیمار در حرکت مفصل مشکل پیدا می کند.

گاهی اوقات بیماران برای انجام کارهای معمولی مانند شانه کردن مو و یا بالا بردن دست ها دچار مشکل هستند.
دردها ممکن است شدت زیادی داشته باشند و محدودیت حرکت ایجاد کنند تا جایی که امکان حمل وسیله نیز برایشان فراهم نباشد. به مرور با پیشرفت این بیماری، محدودیت همیشگی برای مفصل باقی خواهد ماند و شاید دردها برطرف شود ولی شانه مانند قبل نتوانند حرکت کند.

شانه-یخ-زده

برای رهایی از درد و این بیماری چه میتوان کرد؟

جدای از مراقبت های قبل از وقوع چنین اتفاقی، پس از ایجاد این دردها باید به پزشک مراجعه کرد. اگر نیاز به تصویر برداری باشد باید آن را انجام داد.
درمان های داروئی، فیزیوتراپی، استفاده از لیزر پرتوان برای مفصل شانه یخ زده، برای کاهش التهابات صورت می گیرد. در افراد جوان و ورزشکار حتی الامکان دارد توصیه به عمل جراحی شود، به دلیل اینکه بتوانند به شرایط قبل بازگردند و ورزش حرفه ای خود را ادامه دهند.
توصیه من این است که اگر چنین دردی در شانه ی خود احساس کردید، لزومی ندارد درد حاصل از آن را تحمل کنید. حتما به پزشک مراجعه کنید و از ایشان راهکار بگیرید تا بتوانند حداقل با کاهش درد از محدودیت حرکت مفصل شانه جلوگیری کنند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =