سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

ویار حاملگی

با توجه به صحبت های خانم دکتر نسترن صالحی متخصص زنان، زایمان و نازایی در بیمارستان و زایشگاه مریم:

ویار حاملگی بارداری از شیرین ترین دوران زندگی یک زوج و قطعا پر هیجان ترین دوران زندگی مادر به شمار می رود. ولی در این میان زنان بارداری هستند که به دلیل شرایط خاص خود این دوران را با سختی بیشتری سپری می کنند. ویار را شاید بتوان از ناراحت کننده ترین مسائل دوران بارداری به حساب آورد. برخی زنان به انواعی از مواد غذایی علاقه بسیار زیاد نشان می دهند و یا نمی توانند خوردن بعضی مواد غذایی و بوهای خاصی را تحمل کنند. در واقع حالت تهوع و استفراغ دوران بارداری را شاید بتوان جزء جدایی ناپذیر این دوران به شمار آورد که بیشتر خانم های حامله با آن دست و پنجه می کنند.

ویار حاملگی دو حالت کلی دارد:

۱- خانم های باردار تمایل شدیدی به خوردن برخی مواد غذایی پیدا می کنند و مشکل جدی برای آنها ایجاد نمی کند.
۲- خانم های حامله با خوردن غذاهای خاص و حتی وجود بوی غذا یا مواد دیگر در محیط دچار تهوع می شوند. این علائم بین چهار تا هشت هفته اول بارداری آغاز شده و در هفته یازده تا سیزده به اوج خود رسیده و معمولا در هفته چهارده تا شانزده خاتمه می یابد. البته در بسیاری از خانم ها این حالت تا بعد از سه ماه اول هم ادامه می یابد و گاه تا پایان حاملگی تداوم دارد.این علائم اغلب صبح ها ظاهر می شود. ولی بروز آن در دیگر ساعات روز هم دور از انتظار نیست. شدت آن در زنان متفاوت بوده و حدود ۷۰ درصد خانم ها دچار تهوع و استفراغ حاملگی می شوند و البته بعضی خانم ها هرگز چنین را تجربه نمی کنند.

زنان باردار که دچار ویار حاملگی میشوند بیشتر به خوردن مواد شیرین، خوراکی های شور، میوه های ترش و یا غذاهای پر ادویه رغبت نشان می دهند. نوع دیگری ویار وجود دارد که تمایل شدید به مصرف مواد عجیب است که ممکن است هرگز در زمان معمول حتی قابل تصور هم نباشد. بعضی خانم ها در بارداری ممکن است تمایل به خوردن موادی از قبیل گچ، خاک، برنج خام، خاکستر، صابون و … پیدا کنند. دلیل اصلی این تمایل عجیب مشخص نشده ولی معتقدند که این تمایل نشانه کمبود بعضی مواد غذایی از قبیل آهن، کلسیم و روی در بدن بوده و مصرف مکمل های آهن، کلسیم و روی می تواند این تمایل را کاهش دهد.

این گونه ویار که فرد را متمایل به خوردن برخی مواد غیر معمول می کند می تواند برای مادر و جنین خطرناک باشد. مسمومیت با سرب، انسداد روده، عفونت های گوارشی و عفونت های انگلی از جمله این عوارض است. از طرفی شکستن و عوارض دندانی هم ممکن است به دلیل جویدن مواد اتفاق بیفتد. احتمال سقط جنین، زایمان زودرس و مرگ داخل رحمی جنین هم در کسانی که خاک، گچ و امثال آن مصرف می کنند بالاتر است. مصرف برنج خام هم بدلیل آرسنیک بالا می تواند باعث صدمه به جنین شود. ویار حاملگی به طور طبیعی خطری را متوجه مادر و کودک نمی کند. ولی استفراغ های شدید می تواند عوارض گوارشی وخیمی برای مادر ایجاد کند و از طرفی باعث تولد نوزاد یا وزن کم می شود.

ویار

راه های مقابله با ویار حاملگی و عوارض ناشی از آن:

-از خوردن خوراکی های شور اجتناب کنید.

-غذاهای چرب را به دلیل دیر هضم بودن از رژیم غذایی خود حذف کنید.

-در طول روز خوردن غذای مصرفی را کاهش و دفعات غذا خوردن را افزایش دهید. خالی ماندن معده احتمال حالت تهوع را افزایش می دهد.

-قبل از خواب کربوهیدرات همراه با پروتئین مصرف کنید و بلافاصله بعد از بیدار شدن قطعه بیسکویت یا نان خشک میل کنید.

-مایعات را بین وعده های غذایی که حالت تهوع و استفراغ ایجاد میکند خودداری کنید. پیاز و کلم از جمله غذاهایی هستند که می توانند باعث تحریک عضلات گوارشی شده و تهوع را بدتر کنند.

-مصرف زنجبیل در بارداری می تواند کمک شایانی به کم شدن تهوع کند.

-مصرف برخی مکمل ها مانند ویتامین B12، B6، داروهای ضد تهوع و سرم می توانند کمک موثری برای کاهش تهوع باشد ولی لازم است لا نظر پزشک انجام شود.

جنبه روانی بارداری از جمله عواملی است که در کنار دلایل گفته شده می تواند یکی از علل بروز ویار حاملگی باشد. واکنش روانی خانم های باردار در برابر پدیده بارداری ناخواسته یا بدون برنامه در شدت این مسئله بی تاثیر نیست. ژنتیک و وراثت هم موثر است. ویار حاملگی در بعضی خانواده ها شدت بیشتری دارد.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =