سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

اتاق عمل

عمل جراحی همواره یکی از راه‌حل‌ها و حتی در برخی موارد تنها راه‌حل برای درمان بیماری‌ست. امروزه به کمک پیشرفت علم و تکنولوژی، عمل‌های جراحی نیز بسیار متفاوت‌تر از پیش انجام می‌شود. در بیمارستان و زایشگاه مریم سعی بر آن است که با همکاری پزشکان حاذق و متخصص و همچنین وجود تجهیزات پیشرفته، خدمات شایسته‌ای به بیماران گرامی ارائه شود.

بیمارستان و زایشگاه مریم شامل ۴ اتاق عمل فعال‌ است که شامل جراحی‌های ‌‌عمومی، ارتوپدی، جراحی کولورکتال، دندانپزشکی اطفال، جراحی‌های پلاستیک، هیستروسکوپی، لاپاراسکوپی، اتاق IVF مربوط به انتقال جنین، کلیۀ جراحی‌های زنان و اطفال و ENT می‌شود. هر اتاق عمل به نوبۀ‌ خود با توجه به عمل‌های انجام شده در آن، دارای تجهیزات مدرن و اختصاصی است. علاوه‌ بر اتاق عمل، همواره یک اتاق جهت جراحی‌های اورژانسی اختصاص داده می‌شود.

اتاق‌های عمل بیمارستان مریم به صورت کاملاً استاندارد و با پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری روز دنیا مجهز شده و دارای هواساز با سیستم تهویۀ مطبوع و UV می‌باشد. بیماران با دستگاه‌های پیشرفتۀ بیهوشی روز دنیا، با آخرین متدهای هوشبری، استفاده از دارو‌های پیشرفته و اندازه‌گیری عمق بیهوشی، آمادۀ عمل جراحی خواهند شد و در تمام طول عمل جراحی، دستگاه‌های هشداردهنده، کوچکترین تغییرات را به متخصص بیهوشی اطلاع می‌دهند.

اتاق عمل

اتاق عمل، بخشی کاملاً استریل در بیمارستان است که تنها کارکنان و تیم جراحی اجازه ورود به آن را دارند. اتاق عمل دارای سه بخش غیر‌استریل، تمیز و کاملاً استریل است که غیر از تیم جراحی، کسی امکان رفت و آمد به داخل منطقه استریل را نخواهد داشت و تمام تلاش بر این است که کمترین میزان آلودگی به داخل اتاق عمل راه یابد.

ریکاوری اتاق عمل نیز مکانی‌ست که بیمار بعد از عمل به آنجا منتقل شده تا مراقبت‌های لازم بعد از عمل، درد و بیهوشی و همچنین علائم حیاتی بیمار به طور کامل کنترل می‌شود. بیمار بعد از عمل، به اتاق ریکاوری منتقل شده و به پالس اکسی‌متری و مانیتور قلب وصل می‌گردد.

با صلاحدید پزشک بیهوشی برای بیمار اکسیژن‌تراپی نیز انجام می‌گیرد. سطح هوشیاری بیمار به طور کامل کنترل می‌شود و زمانی که این سطح به اندازۀ مطلوبی برسد، با دستور متخصص بیهوشی، بیمار به همراه یکی از کارکنان اتاق عمل به قسمت بخش مربوطه انتقال می‌یابد.

خدمات ارائه شده در اتاق عمل بیمارستان مریم به بیماران، شامل موارد زیر است:

  • اتاق عمل اورژانس
  • اتاق عمل ارتوپدی همراه با C-ARM
  • اتاق عمل IVF و لاپاراسکوپی
  • کلیه تجهیزات لاپاراسکوپی و سیستوسکپی
  • بخش ریکاوری همراه با ۹ مانیتور و ۲ پالس اکسی‌متر

کادر مجرب مقیم اتاق عمل بیمارستان:

  • انجام جراحی‌های فوق‌تخصصی اطفال، زنان، زیبایی شکم و صورت، مردان، پروتز‌گذاری سینه و باسن، کلورکتال و جراحی‌های عمومی
  • کادر مجرب بیهوشی و ریکاوری

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *