کلینیک فوق تخصصی پستان | کلینیک پستان بیمارستان و زایشگاه مریم

فوق تخصص پستان

در کلینیک فوق تخصصی پستان، یک تیم حرفه‌ای و دلسوز برای بررسی و درمان بیماران فعالیت می‌کنند. آنها توانایی و تخصص کاملی در رابطه با بررسی و درمان مشکلات خفیف تا شدید پستان با راهکارهای پیشرفته دارند.
در حقیقت زمانی که به کلینیک فوق تخصصی پستان مراجعه می‌کنید، تمامی مراحل مرتبط با بیماری شما از مراحل ابتدایی مانند آزمایشات تا اقدامات جدی‌تر اعم از عمل جراحی توسط جراح پستان مربوطه انجام می‌گیرد. ما در این مقاله هر آن چیزی را که لازم است در خصوص کلینیک پستان و اقداماتی که در این کلینیک انجام می‌گیرد، بدانید برای شما توضیح خواهیم داد.

اقداماتی که در کلینیک فوق تخصصی پستان انجام می‌گیرد

هنگامی که به این کلینیک جهت بررسی مشکل خود مراجعه می‌کنید، قطعا تا زمانی که آزمایشات مختلف جهت تشخیص علت مشکل ایجاد شده برای شما انجام نگیرد، نظر و درمان قطعی را به شما نخواهند گفت.

آزمایشاتی که ممکن است پزشک از شما درخواست کند به شرح زیر است:
ماموگرافی
اسکن با امواج فراصوت
بیوپسی
آسپیراسیون با سوزن نازک – FNA
هر یک از این موارد بسته به نیاز و نوع مشکل بیمار در نظر گرفته می‌شود. پزشک قبل از هرگونه اقدامی، سوالاتی را در رابطه با بیماری شما خواهد پرسید که این سوال به شرح زیر است:
سابقه بیماری پستان در خانواده
در رابطه با هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید، اعم از درمان جایگزینی هورمون (HRT) یا قرص ضد بارداری
سابقه انجام عمل جراحی پستان

سرطان پستان

پس از پاسخ به سوالات و قبل از انجام آزمایشات، معاینات فیزیکی توسط پزشک انجام می‌گیرد که ممکن است به‌صورت نشسته یا در حالی که دراز کشیده‌اید، انجام شود.
تیم مراقبتی در کلینیک پستان در زمینه‌های مختلفی از جمله غربالگری و بهداشت پستان، متخصصان داخلی، بخش تصویربرداری از پستان، ژنتیک، انکولوژی و جراحی مشغول به فعالیت جهت خدمت‌رسانی به بیماران هستند.
در کلینیک پستان بیمارستان و زایشگاه مریم، فوق تخصص و جراح پستان حضور دارد تا نگرانی‌های شما در این زمینه برطرف شود.

روش‌های تشخیصی و درمانی پیشرفته در کلینیک پستان

همانطور که برای شما گفتیم روش‌های تشخیصی و آزمایشات مختلفی در این مرکز برای بیماران انجام می‌گیرد. بسته به شرایط بیمار اگر لازم بدانند تکنیک‌های پیشرفته‌تری از جمله ماموگرافی دیجیتال، ماموگرافی سه بعدی، MRI پستان و تصویربرداری مولکولی (MBI) انجام می‌شود.
همچنین در کلینیک با توجه به نوع و شدت بیماری، پیشرفته‌ترین و موثرترین روش‌های درمانی موجود برای بیماران به کار برده می‌شود. به‌طور مثال پروتون تراپی نوعی پرتودرمانی است که به متخصصین این امکان را می‌دهد در حالی که بافت قسمت‌هایی از جمله قلب و ریه حفظ می‌شوند، قسمت مورد نظر برای درمان مورد هدف قرار گیرد.

درمان سرطان پستان

منظور از معاینه پستان چیست؟

پزشک در قدم اول قبل از آنکه آزمایشاتی را بیمار در نظر بگیرد، با دقت سینه‌ها را بررسی می‌کند تا متوجه تغییرات ظاهری شود. ابتدا در حالی که بیمار نشسته‌ و سپس به‌صورتی که دراز کشیده‌، سینه‌ها و نواحی اطراف آن تا زیر بغل توسط پزشک لمس می‌شود؛ چراکه، در این قسمت غدد لنفاوی وجود دارد.

گاهی ممکن است سرطان پستان گسترش پیدا کرده و غدد لنفاوی را نیز درگیر کند. در ادامه شما را برای هر یک از انواع آزمایش‌هایی که ممکن است برای تشخیص مشکل در کلینیک فوق تخصصی پستان انجام شود، آشنا خواهیم کرد.

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی تصویری از داخل پستان را نشان می‌دهد. این روش تشخیصی با استفاده از اشعه ایکس گرفته می‌شود. دستگاه ماموگرافی بزرگ است و سطحی صاف دارد که سینه‌ها برای عکسبرداری باید روی آن قرار گیرد و سپس عکسبرداری انجام خواهد شد.
قبل از انجام ماموگرافی شما باید لباس‌های بالا تنه خود را در بیاورید. سپس باید روبه‌روی دستگاه بایستید و سینه‌های خود را در سطح صافی که روی دستگاه است قرار دهید، سپس با یک صفحه صاف دیگر سینه‌های شما تحت فشار قرار می‌گیرد تا عکسبرداری را انجام دهند.
این شرایط ممکن است کمی دردناک باشد؛ اما مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید. از هر پستان ممکن است دو یا سه عکس گرفته شود.

معاینه پستان
جراحی‌های پستان

مراحل انجام سونوگرافی پستان چگونه است؟

در این روش به واسطه امواج صوتی، تصویر داخلی از پستان شما قابل مشاهده خواهد بود. در سونوگرافی مانیتوری وجود دارد که تصاویری از داخل پستان را نشان می‌دهد.
قبل از انجام سونوگرافی باید لباس‌های بالا تنه خود را کاملا در بیاورید. سپس باید روی تخت دراز بکشید و دستان خود را بالای سر خود نگهدارید. شخصی که سونوگرافی را انجام می‌دهد، مقداری ژل را به پستان و نواحی اطراف می‌زند. برای اینکه تصویر بهتری از بافت داخلی پستان قابل مشاهده باشد، از ژل استفاده می‌کنند.

روند تشخیصی آسپیراسیون با سوزن نازک

گاهی ممکن است پزشک در کلینیک پستان صلاح بداند، علاوه بر انجام ماموگرافی یا سونوگرافی جهت بررسی بیشتر آسپیراسیون با سوزن برای بیمار انجام گیرد. این روش تشخیصی به همراه سونوگرافی یا ماموگرافی برای بیمار انجام می‌گیرد تا سوزن در محل دقیقی وارد شود.
در این روش نیز همانند دیگر روش‌های تشخیصی باید لباس‌های خود را در بیاورید. سپس می‌بایست روی تخت دراز بکشید. سرنگ را در قسمت مورد نظر وارد می‌کنند و سلول‌ها به بیرون کشیده می‌شوند.
این روند ممکن است احساس ناخوشایندی را در شما ایجاد کند؛ اما، جای نگرانی وجود ندارد، پروسه آسپیراسیون مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید. پس از خارج کردن سوزن، روی سینه پوشانده می‌شود.

کلینیک فوق تخصصی پستان
بیماری های پستان

آشنایی با بیوپسی هسته‌ای

بیوپسی هسته‌ای دیگر روش تشخیصی جهت بیرون آوردن بافت کوچکی از داخل پستان است. برای اینکه این اقدامات به درستی انجام گیرد، با استفاده از تصویربرداری ماموگرافی اقدامات لازم را انجام می‌دهند. قبل از هر چیز ناحیه مورد نظر را بی حس می‌کنند تا بیمار حین انجام بیوپسی دردی را احساس نکند.
در این روش برش کوچکی روی سینه زده می‌شود، سپس سوزن را از قسمتی که برش داده‌اند، وارد می‌کنند و بافتی جهت نمونه برداری از سینه خارج خواهد شد.
پس از اتمام، روی قسمتی که برش خورده است، پوشانده می‌شود. ممکن است پس از اتمام اثر بی حسی، درد را در سینه‌های خود احساس کنید، همچنین امکان ایجاد کبودی روی سینه‌های شما وجود دارد. جهت کنترل درد می‌توانید از مسکن استفاده کنید.

نتایج آزمایشات مربوط به مشکلات پستان

در اغلب مواقع بیمارانی که به کلینیک فوق تخصصی پستان مراجعه می‌کنند، نتایج آزمایشات و بررسی‌های صورت گرفته، سرطان پستان را نشان نمی‌دهد. نتایجی غیر سرطانی پستان در بیماران به این صورت گزارش خواهد شد:
تغییرات ایجاد شده در پستان طبیعی است و به هیچ درمانی نیاز ندارید.
تغییرات ایجاد شده یا وجود توده در سینه مرتبط با سرطان سینه نیست، که به این حالت خوش خیم گفته می‌شود. بسته به مشکل ایجاد شده پزشک راهکارهای درمانی مختلفی را متناسب با شرایط شما در نظر خواهد گرفت.

کلینیک فوق تخصصی پستان بیمارستان مریم

در برخی از مواقع نادر نتایج ممکن است سرطان سینه را نشان دهد. در صورت چنین مشکلی، پزشک در خصوص راهکارهای درمانی با توجه به پیشرفت بیماری، با شما صحبت خواهد کرد.
خوشبختانه بیماری سرطان پستان در اغلب مواقع قابل درمان است و با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی پستان بیمارستان و زایشگاه مریم، درمان‌های تخصصی و موثری را برای شما در نظر خواهند گرفت.

کلینیک فوق تخصصی پستان
جراحی های پستان

عوامل مهمی که منجر به اختلال در سیستم ادراری می‌شود

همانطور که برای شما ذکر کردیم اختلال در سیستم ادراری می‌تواند طیف گسترده‌ای از مشکلات باشد و هر یک از این موارد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که به شرح زیر است:

افزایش سن

با افزایش سن ممکن است تغییراتی در ساختار کلیه‌ها ایجاد شود و در نهایت منجر به اختلال در عملکرد عضلات حالب، مثانه و مجاری ادرار و .. می‌شود.
همچنین عفونت ادراری در این مواقع رخ می‌دهد؛ زیرا، عضلات مثانه به اندازه کافی منقبض نمی‌شوند تا مثانه کاملا تخلیه شود. کاهش قدرت عضلات اسفنکتر و لگن ممکن است به‌دلیل افزایش سن ایجاد شود که در نهایت منجر به بی اختیاری ادرار خواهد شد.

آسیب دیدگی

ممکن است وارد شدن آسیب به کلیه‌ها به‌دلیل برخی از بیماری‌ها ایجاد شود که منجر به اختلالات زیادی در سیستم دستگاه ادراری خواهد شد.

روزهای حضور پزشکان

نام پزشک روز حضور ساعت حضور
دکتر بلال دلشاد دوشنبه 17:30-20
دکتر بلال دلشاد چهارشنبه 17:30-20 (یک‌هفته در میان)
دکتر بلال دلشاد پنج‌شنبه 10:30-13 (یک‌هفته در میان)

** (نوبت‌گیری از یک هفته قبل انجام شود)

مقالات مرتبط با پستان

بازسازی سینه

بازسازی سینه پس از سرطان

/
بازسازی سینه پس از سرطان یکی از روش‌هایی است که بعد از خارج کردن..
سرطان سینه

سرطان سینه؛ علائم و راه های تشخیص آن پستان

متاسفانه امروز بیماری سرطان در بین افراد در حال افزایش است که می‌تواند به‌دلایل مختلفی...
2 پاسخ
  1. حمید
    حمید گفته:

    بهتره واسه راحت بودن همه و مراجعه ی بیشتر و همگانی از پرسنل و دکتر خانم استفاده بشه. شاید همه راحت نباشن.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *