کلینیک درد

کلینیک درد (pain clinic)  برای درمان انواع دردهای حاد و مزمن ماهیچه‌ای– استخوانی، مفصلی، سرطانی و… تأسیس شده‌ است. پزشکان فوق ‌تخصص درد در کلینیک‌های درد، درد بیمار را درمان کرده یا به اندازه‌ای کاهش می‌دهند تا هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگشته و شرایط زندگی راحت‌تری برای بیمار فراهم شود.
در کلینیک‌های درد، نخست پزشکانِ فوق‌ تخصصِ درد با انجام ارزیابی و معاینهٔ دقیق، علت را شناسایی کرده و سپس تلاش می‌کنند با ترکیبی از درمان‌های دارویی، درد بیمار را کاهش دهند و درصورت نیاز، با تغییر میزان و نوع داروی مصرفی، نتیجه بهتری ایجاد کنند. در صورت نرسیدن به نتیجه مناسب، گام بعدی جراحی (باز یا بسته) است.
این عارضه می‌تواند توانایی شما را در انجام کارهای روزانه و فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برید، سلب کند. اما همیشه امید وجود دارد و کلینیک فوق تخصصی درد بیمارستان مریم می‌تواند به شما کمک کند.

منظور از کلینیک درد چیست؟

بیش از نیمی از افراد در زندگی خود درد را تجربه می‌کنند. در مواقع درد ممکن است سردرگم شوید و ندانید که علت آن چیست و باید به کدام متخصص مراجعه کنید.
کلینیک درد، در این مواقع به کمک افرادی که دردهای مزمن را در هر قسمت از بدن خود احساس می‌کنند، می‌آید. در هنگام درد، به‌دنبال متخصصین متعدد نباشید. با مراجعه به کلینیک درد، مشکل شما حل خواهد شد.
همانطور که از نام این مرکز پیداست این کلینیک جهت درمان و کنترل درد، ایجاد شده است. متخصصین علت درد را جویا شده و راهکار و درمان مناسبی در نظر می‌گیرند.
در واقع متناسب با شرایط هر فرد درمان‌های مؤثری مانند درمان‌های دارویی یا غیردارویی توصیه می‌شود تا درد، کنترل و در نهایت درمان شود. علاوه بر درمان‌های دارویی درمان‌های غیردارویی نیز انجام می‌گیرد:
• طب سوزنی
• آب درمانی
• بیوفیدبک (توانایی پاسخ بهتر به رفتار غیرارادی بدن مانند ضربان قلب، فشار خون عصبی و…)
• ماساژ
• مدیتیشن

هدف از مراجعه به کلینیک درد

درد شدید قطعا زندگی شما را مختل و توانایی انجام کارهای روزمره را سلب می‌کند. متخصصین سعی بر آن دارند که ابتدا علت درد را بیابند. دردهای آزاردهنده‌ای مانند سردردهای میگرنی، کمردرد، گردن درد و… .
پس از مراجعه به این کلینیک، روند درمان شروع شده و متخصصین شیوه کنترل درد را به شما می‌آموزند. این روند سبب می‌شود که همانند گذشته فعالیت‌های روزمره خود را بدون مشکل انجام دهید. در واقع پس از مراجعه، شما بازگشتی دوباره به زندگی خود خواهید داشت.

کلینیک درد

پزشک متخصص درد کیست؟

تخصص درد یک تخصص در شاخه پزشکی‌ست که بر ارزیابی، درمان و پیشگیری از درد تمرکز دارد. متخصصان درد، بیمارانی که مبتلا به درد مرتبط با یک علت خاص مانند درد سرطان، آسیب، درد بعد از عمل‌های جراحی هستند و افرادی که از یک بیماری اولیه رنج می‌برند (مانند سردردهای مکرر و دردهای مربوط به اعصاب بدن) درمان می‌کنند.

منظور از متخصص درد پزشکی است که به‌صورت حرفه‌ای و تخصصی در زمینه‌های ارزیابی، تشخیص درد و درمان آن دانش کافی دارد. آنها با تشخیص شرایط بیمار، اقدام به درمان می‌کنند (به‌عنوان مثال، داروهای تجویزی، خدمات توانبخشی و روش‌های اجرایی)، همچنین مشاوره‌های بیماران و خانواده‌های آنها را نیز انجام می‌دهند.

گرچه این پزشکان آموزش‌های گسترده‌ای را در زمینه‌های مختلف درد گذرانده‌اند، اما ممکن است در یک یا چند روش درمان ماهرتر باشند. زمینه‌های تخصصی شامل موارد زیر می‌شود:

 • آرتروز
 • درد پشت و گردن (ستون فقرات)
 • درد سرطان
 • درد مزمن
 • سندرم درد پیچیدۀ منطقه‌ای (CRPS)
 • سندرم درد اسکلتی- عضلانی مزمن (فیبرومیالژیا)
 • سردرد
 • درد عصبی
علت درد کمر

آشنایی با وظایف و عملکرد متخصص درد

در صورتی که دردهای ایجاد شده به موقع و اصولی درمان نشود، می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی دیگر به سایر قسمت‌های بدن شود. در نهایت انجام یک درمان حرفه‌ای و اصولی بسیار مهم است. متخصص درد درک عمیقی از درد در تمامی قسمت‌ها و اندام‌های بدن دارد و با انجام ارزیابی به راحتی می‌تواند درمان مناسبی برای آن در نظر بگیرد.

چه دردهایی در کلینیک توسط متخصصین درمان می‌شوند؟

دردها و مشکلاتی که توسط متخصصین درمان می‌شوند، شامل موارد زیر است:
دردهای سرطانی
• دردهای مزمن (به‌صورت طولانی‌مدت)
• دردهای حاد
تمامی موارد ذکرشده می‌تواند در هر قسمت از بدن ایجاد شود و زندگی را برای فرد مختل کند.

بیشتر بخوانید: چه دردهایی در کلینیک درد درمان می‌شود

کلینیک درد و مدیریت درد

متخصصان در کلینیک مخصوص درد از مجموعه‌ای از تکنیک‌های تشخیص و درمان اختلالات درد استفاده می‌کنند. ارزیابی‌ها اغلب شامل موارد زیر است:

 • گرفتن تاریخچۀ شخصی و خانوادگی پزشکی
 • ارزیابی شیوۀ زندگی بیمار (مثلاً سطح فعالیت)
 • بازبینی آزمایش‌های قبلی (مانند آزمایش خون، آزمایش‌های تصویربرداری)
 • انجام معاینۀ فیزیکی

درمان، بستگی به علت دارد. برخی از درمان‌ها برای کاهش درد و برخی از آنها برای کمک به بیماران برای کنترل آن طراحی شده‌اند. روش‌های مورد استفاده برای کاهش درد عبارتند از:

 • دستگاه‌های ایمپلنت
 • تزریق
 • تجویز داروها
 • بلوک‌های عصبی
 • فیزیوتراپی
 • جراحی باز یا بسته (به عنوان مثال، جایگزین مفصل، جراحی ستون فقرات، جراحی عصب محیطی)

بیشتر بخوانید: چه خدماتی در کلینیک درد ارائه می‌شود

روش‌های جراحی بسته کلینیک درد‌

دکمپرسور

سوزن بسیار نازکی‌ست که بعد از انجام بی‌حسی داخل دیسک فرستاده می‌شود. اساس کار دکمپرسور، ایجاد کشش در ستون فقرات است که می‌تواند موقعیت ستون فقرات را تغییر دهد. این تغییر با ایجاد فشار منفی در دیسک، باعث کاهش فشار روی دیسک‌های نخاعی می‌شود. این روش به نوبۀ خود کمک می‌کند تا حرکت آب، اکسیژن و مایعات غنی از مواد مغذی را به دیسک‌ها بهتر شده و از این طریق به درمان کمک می‌کند.

 نوکلئوتومی

یک لولۀ باریک وارد ناحیۀ میانی دیسک شده و با فشار آب، دیسک را از بدن خارج می‌کنند. نوکلئوتومی با دو روش انجام می‌گیرد. نوکلئوتومی با لیزر و نوکلئوتومی با اوزون. روش لیزر یک درمان سر پایی‌ست و در یک جلسه انجام می‌شود. در روش اورزن، ترکیب گاز اکسیژن و ازون برای درمان بکار می‌رود.

دیسکوژل

یکی از روش‌های انجام شده در کلینیک درد است که در این روش مادۀ شیمیایی خاصی به داخل دیسک تزریق می‌شود. دیسکوژل یک مادۀ بی‌خطر از جنس الکل است که بعد از تزریق سفت شده و حالتی پنبه‌ای پیدا خواهد کرد. دیسکوژل با تزریق زیر پوستی به نخاع وارد می‌شود.

 PLDD عمل جراحی بستۀ دیسک با لیزر

جراحی لیزری دیسک به‌صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در طول این عمل، سوزن باریکی به کمک فلوروسکوپ وارد دیسک بیرون‌زده می‌شود. در این روش فیبر نوری داخل سوزن قرار داده شده و انرژی لیزر به درون دیسک تابیده می‌شود. این لیزر مادۀ ژله‌ای وسط دیسک را تا حد استاندارد تبخیر می‌کند در نتیجه فشار منفی ایجاد شده موجب جمع شدن دیسک بیرون‌زده می‌شود. با این عمل فشار را از ریشۀ عصب برداشته و درد بیمار تسکین خواهد یافت.

PDCT دیسک کمر و گردن با پلاسما

یکی از روش‌های جراحی بستۀ دیسک در کلینیک درد، انعقاد و تبخیر دیسک به وسیلۀ نور پلاسما است. این روش بیشترین اثر را در درمان دیسک بیرون‌زده نسبت روش‌های دیگر دارد. نور پلاسما سیستم قدرتمند و کنترل شده‌ای دارد که موجب انعقاد و تبخیر دیسک با گرما می‌شود. در این روش هیچ آسیبی به ریشۀ عصبی اطراف وارد نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: جراحی بسته کمر

مزایای روش‌های جراحی بسته

برخی از مزایای انجام جراحی بسته در کلینیک درد به شرح زیر است:

 • بدون عارضۀ حاد
 • بازیابی ثبات مهره‌ها و مفاصل ستون فقرات
 • سریع‌تر و ایمن‌تر
 • آسیب کمتر به عضلات و بافت‌های بدن
 • برش‌های بسیار کوچک‌تر در کمر و باقی نماندن جای عمل
 • کاهش ریسک آسیب به عضلات کمر
 • کاهش ریسک درد و عفونت پس از عمل
 • دورۀ نقاهت بسیار کوتاه‌تر و نیاز به توانبخشی کمتر
 • کم شدن میزان نیاز به داروهای مسکن پس از انجام عمل جراحی
درمان درد کلینیک درد

متخصصین بر اساس چه دانشی درمان درد را انجام می‌دهند؟

پزشکان با استفاده از یک تخصص نمی‌توانند علت اصلی را دریابند. آنها با بهره‌گیر‌ی از چندین رشته در زمینه‌های متفاوت درمان و تشخیص را انجام می‌دهند. در ادامه هر یک از مهارت‌ها را توضیح خواهیم داد:

درمان فیزیکی و توانبخشی

پزشکی که در این زمینه تخصص دارد، دردهای ناشی از قسمت‌های اسکلتی- عضلانی و عصبی را با استفاده از تکنیک‌های غیر جراحی، درمان می‌کند. در واقع هدف آنها بهبود کیفیت زندگی و کاهش درد است.

بیهوشی

این مهارت تنها طی عمل جراحی به‌کار برده نمی‌شود. متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند، آموزش‌هایی در خصوص درمان دردهای مزمن نیز دیده‌اند. در واقع به کمک دیگر متخصصان و کادر درمانی می‌توانند مشکلات ایجاد شده را برطرف کنند.

عصب‌شناسی

یکی از مهم‌ترین علت ایجاد دردهای حاد و مزمن، مشکلات مرتبط به نخاع است. به همین جهت یک متخصص مغز و اعصاب برای درمان این عارضه‌ها تخصص و مهارت بالایی دارد.
تمامی متخصصین ذکر شده می‌توانند در کنار یکدیگر به‌صورت حرفه‌ای و دقیق تمامی دردها را درمان کرده و افراد را به زندگی سابق خود برگردانند.

درمان درد
مزایای روش جراحی بسته

کنترل درد بدون نیاز به دارو و جراحی

هنگامی که برای درمان خود به کلینیک درد مراجعه می‌کنید در مراحل ابتدایی استفاده از دارو یا جراحی به شما پیشنهاد نمی‌شود. در واقع در مراحل ابتدایی ممکن است درمان‌هایی نظیر موارد زیر برای شما انجام گیرد:

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به منظور افزایش قدرت و انعطاف پذیری انجام می‌شود.
جهت عملکرد بهتر دامنه حرکات و مفصل‌ها تغییراتی در ستون فقرات و دیگر اندام‌ها انجام می‌گیرد. این کار تحت نظر چندین متخصص انجام می‌شود.

تحریک عصب از طریق پوست

با استفاده از یک جریان الکتریکی، جریانی را از طریق پوست وارد کرده تا قسمتی از بدن که دچار مشکل شده، بهبود یابد.

درمان درد در کلینیک درد

اصلاح رفتاری

تکنیک خاصی برای منحرف کردن ذهن از درد به کار گرفته می‌شود.

بیوفیدبک

تکنیکی جهت پاسخ و رفتار مناسب به دردهای ایجاد شده در هر قسمت از بدن به کار برده می‌شود.

گرما و سرما درمانی

استفاده از کمپرس آب گرم و پدهای یخی برای تسکین درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ماساژ درمانی نیز انجام می‌شود.

مراقبت‌های ذهنی

در صورتی که در کنار سایر درمان‌های مراقبت‌های ذهنی انجام گیرد، می‌تواند در کنترل و درمان بسیار مؤثر باشد.

درمان با استفاده از برخی از فعالیت‌ها

انجام حرکاتی مانند یوگا و تای چی در تسکین درد بسیار مؤثر است.

بیشتر بخوانید: درمان دردهای مزمن بدون جراحی

کلینیک درد چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

اقدامات انجام شده در این مراکز برای کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی بیمار است. درمان می‌تواند مهارت مدیریت درد مزمن را برای بیمار به ارمغان بیاورد و احتمالا امکان بازگشت به کار را برای او فراهم می‌کند.
کلینیک تخصصی درد سه هدف کلی را دنبال می‌کند. اولین هدف، به حداقل رساندن درد است، نه از بین بردن آن؛ چراکه برخی از انواع دردها اغلب به‌طور کامل از بین نمی‌روند. دو هدف دیگر، بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی است.
در نتیجه، در کلینیک کلیه کادرهای درمانی که تخصص در زمینه درد دارند، به‌طور کلی مشکل هر مراجعه‌کننده را با استفاده از تکنیک‌های مختلف درمان خواهند کرد. در واقع علت مشکل ایجاد شده را جست و جو می‌کنند و با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌ها سعی بر درمان شما خواهند داشت.
تکنیک‌های به‌کار رفته می‌تواند به‌صورت جراحی و غیر جراحی انجام گیرد. انتخاب نوع درمان بسته به صلاحدید پزشک است.

روزهای حضور پزشکان

نام پزشکروز حضورساعت حضور
دکتر محمدحسین دلشادیکشنبه- چهارشنبه
دکتر سیامک مرادیشنبه۱۴-۱۶
دکتر آرش معماریانچهارشنبه۱۰-۱۲

** (نوبت‌گیری از یک هفته قبل انجام شود)

۴۸ پاسخ
 1. مژده سلطانی
  مژده سلطانی گفته:

  سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون.
  من یه سوالی داشتم میخواستم ببینم که سردردها در کلینیک درد درمان خواهند شد؟
  ممنون

  پاسخ
 2. محمد رضا هدایتی
  محمد رضا هدایتی گفته:

  سلام ممنون از متن خوبتون
  دقیقا نمیدونستم که کلینیک درد چیه و چه کارایی انجام میده. خیلی مطلب مفیدی بود اما ممکنه در مورد ماساژدرمانی بیشتر توضیح بدید
  ممنون

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   برای اطلاعات بیشتر در مورد کلینیک درد، میتونید که به بخش مقالات سایت مراجعه کنید و مطالب مربوط رو مطالعه بفرمایید. در زمینه ماساژ درمانی باید عرض کنم خدمتتون که این مورد در حال حاضر در بیمارستان ارائه نمیشه.

   پاسخ
 3. گلناز
  گلناز گفته:

  من دیسک کمر و گردن دارم خیلی دنبال مرکز خوب گشتم تا اینکه بتونم بدون جراحی درمان کنم برای همین هم خیلی دکتر ها رفتم و ویزیت شدم تا اینکه ببینم بدون جراحی امکان داره یا نه، میخواستم ببینم که بدون جراحی فقط با درمان لیزر و چند تا روش دیگه که تحقیق کردم امکان کم شدن درد برای من وجود داره؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   شما ابتدا باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید تا با توجه به وضعیتتون، نوع درمانتون هم مشخص بشه.
   کلینیک درد بیمارستان مریم روزهای شنبه از ساعت ۴ تا ۸ فعال هست.

   پاسخ
 4. صدرا
  صدرا گفته:

  من تازه فهمیدم دیسک کمر دارم. خیلی درد دارم نمیتونم خم شم انگار یه جسم تیز گذاشتن تو کمرم.
  دردش زده به پشت رون پام. رفتم پیش متخصص و گفت ده روز استراحت کن و چند تا قرص و امپول داده بهم
  کمکم کنید ایا شما تجربه درمان دارید؟ من باید چکار کنم تا خوب شم؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   دیسک کمر یک مشکل اساسی ست که باید با مراجعه به یک کلینیک درد معتبر تحت معاینه دقیق قرار بگیرد. در کلینیک درد بیمارستان مریم، روزانه موارد مشابه شما زیادی مراجعه می کنن و تحت درمان قرار میگیرن. در بیشتر موارد هم درمان به طور کامل موفقیت آمیز بوده است.

   پاسخ
 5. طاهری
  طاهری گفته:

  بیمارستان مریم لایق اینه که بهش بگم بهترین بیمارستان کرج
  با توجه به داشتن بخش های خوب دیگه مطمئنم که کلینیک درد بسیار خوبی هم داره

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   درمان آرتروز زانو در این مرکز به صورت تخصصی انجام می‌شود. شما باید یه صورت دقیق تحت معاینه پزشک فوق تخصص درد قرار بگیرید.

   پاسخ
 6. علی یوسفی نژاد
  علی یوسفی نژاد گفته:

  با سلام . پدر من ۸۹ سالشه و مدت زیادی هست مه پا درد از ناحیه ساق و کف پا داره . البته ۸ سال قبل عمل دیسک هم انجام داده بود ولی طبق نظر پزشک باز هم باید جراحی بشه ولی پزشک قلب اجازه عمل جراحی نمیده بدلیل کهولت سن و مشکلات قلبی . آیا درد پدر من قابل درمان هست یا نه ؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. بله قطعا. با توجه به شرایط و سن ایشان، بیهوشی عمومی مجدد توصیه نمیشه ولی می‌توان با انجام تزریق دردهایشان را تا حد امکان کاهش دهیم. این تزریق کاملا سرپایی است و بیمار بیهوش نمیشه.

   پاسخ
 7. کسری شجاعی
  کسری شجاعی گفته:

  سلام مطلبتون عالی بود. من تا به حال مطلبی در مورد کلینیک درد به این کاملی نخونده بودم.
  من سرطان دارم و درد زیادی رو دارم. قبل از شیمی درمانی باید مراجعه کنم یا بعد از اون

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   شما در هر مرحله از درمان سرطان باشید، برای کاهش دردهای ناشی از سرطان می‌تونید به این مرکز مراجعه و نسبت به تسکین دردهاتون اقدام کنید.

   پاسخ
 8. شهلا آرمند
  شهلا آرمند گفته:

  سلام مادرم درد لثه شدیدی داره بردیم دکتر دندان خوب نشد مارو فرستادن دکتر مغز و اعصاب و روان قبلا با داروای دکتر خوب میشد اما الان چند ماهه هر چند میبریم میاریم دردش ازبین نمیره دکتر اعصاب و روانم گفتن ببریم یجایی عصب لثش رو از بین ببریم حالا ما چون مهابادیم میخوایم یه دکتر خوب تو ارومیه به ما معرفی کنین تورو خدا زود مادرم خیلی نارحته در حدی که نمیتونه آبم بخوره

  پاسخ
 9. سمیه
  سمیه گفته:

  سلام-درمان عصب سه قلو تو کلینیک شما به چه صورت انجام میشه-و اینکه من میخام مامانم ازاصفهان بیارم-درمان چندجلسه و چه مدته-مرسی بگید حتما

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   بله در این مرکز این درمان انجام میگیره. تعداد جلسات کاملا به شرایط بیمار بستگی داره که بعد از معاینه دقیق مشخص میشه.

   پاسخ
 10. بهنام موسوی
  بهنام موسوی گفته:

  سلام
  خواستم از بیمارستان مریم و پزشکان خوبشون تشکر کنم. من یه مدتی هست که مراجعه میکنم به کلینیک درد شما.
  خیلی خیلی خیلی راضی بودم و خداقوت میگم بهتون.
  من قبل از کرونا مراجعه میکردم اما راستش با وجود کرونا خیلی میترسیدم که بیام.
  اما وقتی اومدم و دیدم که واقعا اونجا امنیت هست و تمام موارد بهداشتی رعایت میشه واقعا خیالم راحت شد.
  خیل ممنون بابت اینکه به فکر ما هستید.

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   چون در عمل دیسک با لیزر از فیبر نوری یکبارمصرف استفاده می‌شه و کیت‌های مخصوصی لازمه، هزینه زمان عمل مشخص خواهد شد.

   پاسخ
 11. مهدی سعادتمند
  مهدی سعادتمند گفته:

  عرض سلام و احترام؛

  بنده دچار عارضه ی انگشت ماشه ای هستم که به طور مشخص در انگشت اشاره دست راست که دچار درد و سفتی می باشد و دو انگشت اشاره و میانی دست چپ که فقط صبح ها بعداز بیدار شدن از خواب به صورت ماشه ی می باشد؛ پارسال تزریق کورتون انجام دادم ولی فکر می کنم خوب انجام نشده باشد، ضمنا بنده حدود ۲۱ سال هست که سابقه دیابت نوع ۱ دارم.
  می خواست لطف بفرمایید آیا شما روشی که معروف به روش انتشار زیر پوستی یا روش درمان از طریق پوست تحت کنترل سونوگرافی (در این روش پزشک معالج پس از بی‌حس کردن کف دست بیمار، یک سوزن محکم را وارد بافت اطراف تاندون آسیب دیده می‌کند. با حرکت دادن سوزن، نواحی منقبض که مانع از حرکت نرم تاندون می‌شوند، از هم باز خواهند شد. این روش درمان می‌بایست تحت کنترل سونوگرافی انجام شود تا پزشک نوک سوزن و حرکت آن در زیر پوست را به درستی ببیند و بدون آسیب رساندن به تاندون یا اعصاب مجاور، غلاف محافظ را باز کند.) را انجام می دهید؟
  و اینکه آیا همزمان با تزریق کورتون و با استفاده از سوزن تزریق تحت سونوگرافی به عبارتی هم ترزیق و هم آزادسازی نواحی منقبض غلاف تاندون موثر تر است؟
  در صورت انجام لطفا نام پزشک و هزینه آن را ذکر بفرمایید.

  با تشکر.

  پاسخ
 12. بهنام نظری
  بهنام نظری گفته:

  سلام مگه شما درمان عصب سه قلو انجام نمدید پس چرا دکتر معماریان گفت ما دستگاهش نداریم این همه برو نظر مغز و اعصاب آزمایش خون و گفتن از نظر مالی مشکلی نداری گفتم چقد میشه دکتر گفتند ۱.۵ م منم گفتم مشکلی نیس برو هفته دیگه بیا نگران نباش و کلی هزینه کردم تا بیام درمان بشم همون اول میگفتن انجام نمیدم من از ایشون نارضیم با معلول جسمی و حرکتی بودم یه هفته منو سرکار گذاشتن آخرش هم گفتن ما دستگاه نداریم برو بیمارستان رسول اکرم اونا استاد ما هستند اگه میرفتم اونجا چرا اومدم کلینیک درد بخدا من راضی نیستم الان اینجا هین کامنتا درمان عصب سه قلو انجام میدین که

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اگر روال درمان برای شما خوب پیش نرفته ما از شما عذر خواهی می‌کنیم.
   لطف بفرمایید تشریف بیارید بیمارستان و درمان خود را تحت نظارت دکتر حسین دلشاد انجام بدید.
   با تشکر

   پاسخ
 13. samaneh
  samaneh گفته:

  سلام و عرض ادب

  ببخشید بنده درد در ناحیه شست پا را دارم و از عمل جراحی نیز به شدت هراسانم (فوبیای جراحی) بنظرتون درمان درد شست با با درمان های طبیعی امکانپذیر هست (مانند استفاده از روغن زیتون ) یا باید به کلینیک مراجعه نمایم و در صورت مراجعه درمان به چه شکلی صورت میگیرد.

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام.
   درمان شست پا بنا به دلایل بروز این مشکل متفاوته. اگر تغییری در شکل ظاهری آن به وجود نیامده باشه که ممکنه بر اثر بیماری نقرس باشه که با رعایت غذایی و دارویی قابل کنترله.
   اگر شست پا به سمت داخل کج شده و تغییر شکل داده باشه، ممکنه بر اثر بیماری «هاگوس والگوس» باشه که در موارد خفیف با تزریق می‌توان درد آن را کاهش داد ولی در موارد شدیدتر تنها راه درمان آن انجام جراحی خواهد بود.

   پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام بله به دلیل تعدد نقاط درگیر و دردناک بهتر است که به کلینیک درد و فوق تخصص درد مراجعه کنید. قطعا میتوانند کمکتان کنند.

   پاسخ
 14. Sayed sajjad mousavi
  Sayed sajjad mousavi گفته:

  سلام
  من٢٩ سالمه ١٠ساله مشكل درد عصب سه قلوي صورت دارم عمل جراحي باز انجام دادم وانواع درمان هاي ديگه از جمله بلوكه كردن خواستم بپرسم شما درمان خاصي پيشنهاد ميكنيد

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. بله یکی در درمان‌های نسبتا فراگیری که در کلینیک درد مریم انجام میشه، درمان مشکل عصب سه قلوی صورت هست. این کار در ابتدا به روش بلوک کردن عصب تری ژمینال و سپس با سوراندن عصب میتونه ادامه پیدا کنه. بیماران بسیاری با این مشکل به ما مراجعه کردن که اکثریت درمان شده و بهبود یافته‌اند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *