خونریزی‌های رحمی

خونریزی‌های رحمی

سیکل‌های قاعدگی در دختران از سنین ۱۱ تا ۱۴ سالگی شروع می‌شود. فاصلۀ بین سیکل‌ها (از شروع یک خونریزی تا شروع خونریزی بعدی) معمولا ۲۸ روزه بوده اما از ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است. مقدار خونریزی طبیعی بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلی‌لیتر و به‌طور متوسط ۸۰ میلی‌لیتر است.

تخمدان‌های پر کیست

تخمدان‌های پرکیست

شاید شما هم مبتلا به تخمدان‌های پر از کیست باشید….

برخی از زنان در روزهایی از دورۀ قاعدگی خود دچار درد شکم می‌شوند و قاعدگی نامنظمی دارند. این درد گاهی وضعیت زندگی آنها را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد. بدخلقی و رویش موهای زائد سبب ناراحتی این زنان می‌شود.

سندروم تونل کارپ

درمان سندروم تونل کارپ

سندروم تونل کارپ به مجموعه علائمی اطلاق می‌شود که به‌دلیل تحت فشار قرار گرفتن عصب مدین در مچ، اتفاق می‌افتد. این تحت فشار قرار گرفتن در مچ، شایع‌ترین نوروپاتی فشارنده (تحت فشار قرار گرفتن عصب) در اندام فوقانی است.

مسائل و مراقبت‌های بعد از زایمان

مسائل و مراقبت‌های بعد از زایمان

دورۀ نفاس یا دورۀ بعد از زایمان به ۶ تا ۸ هفتۀ ابتدایی بعد از زایمان گفته می‌شود. در این دوره تمام تغییرات فیزیولوژیک و سایکولوژیک حاملگی به زمان قبل حاملگی برمی‌گردد. گاهی دورۀ بعد از زایمان را اصطلاحا «تری مستر چهارم» نیز می‌نامند. دو هفتۀ اول بعد از زایمان، رحم تقریبا در حد سمفیز پوبیس (استخوان شرمگاهی) لمس می‌شود و بعد در طی ۶ هفته دورۀ نفاس کاملا به سایز نرمال قبلی خود باز می‌گرد

سرطان دهانۀ رحم

سرطان دهانۀ رحم

سرطان دهانۀ رحم، سرطان شناخته شده ایست که به وسیلۀ یک سری اقدامات و عادات مناسب می‌توان این بیماری را کنترل کرد. این سرطان حدود ۴۰ سال قبل جزء شایع‌ترین سرطان‌های زنان بوده، ولی با غربالگری و امکانات تشخیصی مناسب، شیوع آن امروزه به‌خصوص در کشورهای پیشرفته کاهش یافته است. سرطان‌هایی که قابل پیشگیری و درمان زودرس هستند، انواع مختلفی دارند که یکی از آنها سرطان دهانۀ رحم است.

پسوریازیس در بارداری

پسوریازیس در بارداری

بیماری پسوریازیس نوعی بیماری ژنتیکی است که بر اثر فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی ایجاد می‌شود و در ناحیه‌های مختلف بدن از جمله آرنج، زانو، ناخن، پوست و… تأثیر می‌گذارد.
بیماری پسوریازیس در بارداری تأثیری ندارد؛ حتی در دوران بارداری برای بعضی از مادران باردار این بیماری بهبود پیدا می‌کند، اما بهتر است قبل از بارداری، مادر باردار تحت‌نظر متخصص زنان و پوست باشد.

تغییرات پوستی در دوران بارداری

تغییرات پوستی در دوران بارداری

مادران باردار، نگران تغییرات پوستی در دوران بارداری نباشید! تغییرات پوستی در دوران بارداری بسیاری از مادران باردار را نگران می‌کند؛ اما این تغییرات موقتی است و بعد از زایمان برطرف می‌شود. در سه ماهۀ دوم بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، رنگدانه‌های پوست تغییر رنگ می‌دهن

RF

رادیوفرکوئنسی چیست؟

رادیوفرکوئنسی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که با کمک امواج رادیویی جهت درمان بیماری‌ها کاربرد دارد و به علم پزشکی کمک بزرگی کرده است. امواج رادیوفرکوئنسی برای از بین بردن چاقی، چین‌های دور چشم، لک‌های صورت و … کاربرد بسیاری دارد.

تأثیر سبک زندگی مدرن بر باروری

تأثیر سبک زندگی مدرن بر باروری

امروزه در دنیای مدرن دلایل مختلفی برای ناباروری مردان و زنان وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها از دیدگاه متخصصان، سن زوج‌ها است. باید توجه داشت میزان باروری زنان در زیر ۲۵ سال بیش از ۸۰ درصد است ولی این میزان در زنانی که از مرز ۳۵ سالگی گذاشته‌اند به کمتر از ۵۰ درصد می‌رسد و احتمال محدود شدن تعداد تخمک‌ها در آنها بیشتر است. سن عاملی‌ست که خود به تنهایی می‌تواند موجب کاهش باروری و افزایش خطر ناهنجاری‌های مادرزادی در جنین و نوزاد شود.

زایمان زودرس

زایمان زودرس

واژۀ زایمان زودرس برای توصیف زایمان‌هایی است که در آن نوزادان زودتر از موعد مقرر به دنیا می‌آیند. اهمیت زایمان زودرس در این است که در نوزادانی که بسیار زودتر از موعد به دنیا آمده‌اند، میزان مرگ و میر دورۀ نوزادی و همچنین عوارض و بیماری‌ها بیشتر است.