بیمارستان مریم

بخش اورژانس (Emergency Medical Services) بیمارستان و زایشگاه مریم زیرمجموعۀ مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی است. این بخش یک قسمت مجزا از بیمارستان بوده که معمولاً در بیمارستان‎‌ها یا مراکز مراقبت‌های اولیه وجود دارد. اورژانس، یک مرکز درمانی پزشکی‌ست و مراقبت از بیمارانی را بر عهده دارد که بدون وقت قبلی به این مرکز مراجعه کرده‌اند یا به وسیلۀ آمبولانس به این مرکز آورده شده‌اند.

با توجه به ماهیت برنامه‌ریزی نشدۀ حضور بیمار در بخش اورژانس، این بخش باید طیف گسترده‌ای از درمان‌ها و روش‌های مواجهه برای معالجۀ اولیۀ بیمار را ارائه دهد. در این مرکز رسیدگی به اتفاقات ناگهانیِ تهدید‌کننده زندگی بیمار که نیاز به اقدام فوری دارند، در اولویت هستند.


بخش اورژانس

بخش‌ اورژانس بیمارستان ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال است. همان‌گونه که از اسم اورژانس (به معنای ضرورت و اضطرار) پیداست، بیماران اورژانسی نیازی به گرفتن وقت قبلی ندارند. بیماری‌های جزئی یا جراحات سطحی در همان اورژانس معاینه و معالجه می‌شوند؛ اما افراد مبتلا به بیماری‌های جدی یا دارای جراحات حاد به هیچ عنوان در این مراکز درمان نشده و مستقیماً به بیمارستان و برای بستری فرستاده می‌شوند.

هدف از به وجود آمدن بخش اورژانس در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی، انجام اقدامات فوری برای بیمارانی‌ست که علائم ناپایدار فیزیولوژیکی دارند. علائمی که در قسمت اورژانس ارزیابی می‌شوند شامل درد قفسه سینه یا مشکل در تنفس و ضعف یا بی‌حالی بدن است.

در اورژانس، اولین شخصی که در مواقع اضطرار مشاهده خواهید کرد، پرستار تریاژ است. مسئول تریاژ اطلاعات شخصی، خانوادگی، شمارۀ تماس و کارت شناسایی بیمار را خواهد گرفت و با توجه به علائم بیماری، وضعیت بیمار را ارزیابی کرده و اگر در شرایط خاص باشد، مراتب را فوراً به پزشک گزارش داده تا بیمار توسط پزشک معاینه شود.


بخش اورژانس

پس از انجام معاینات اولیه و گرفتن آزمایشات، در صورتیکه وضعیت بیمار پایدار باشد، پس از چند ساعت مرخص خواهد شد. اگر بیمار به مراقبت‌های بیشتری نیاز داشته باشد، به صلاحدید پزشک در بیمارستان بستری دائم می‌شود. در صورت حاد بودن وضعیت بیمار حتی پرستار تریاژ مراقبت از بیمار را از همان ابتدا شروع خواهد کرد. افرادی که به شدت بیمار بوده یا جراحات وخیم دارند، در اسرع وقت معاینه شده و روند درمان‌شان آغاز خواهد شد. تمامی بخش‌های اورژانس، مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات موجود بوده و تجهیزات ایمنی کاملاً رعایت شده است.

بخش‌های مختلف اورژانس بیمارستان مریم شامل موارد زیر است:

  • اتاق CPR مجهز
  • اتاق تریاژ
  • اتاق عمل سرپایی با تمام تجهیزات
  • اتاق ایزوله (تجهیزات ایمنی رعایت شده)
  • بخش تحت‌نظرگیری اطفال و بزرگسالان

کادر مجرب مقیم اورژانس بیمارستان:

  • کلینیک درمان زخم پای دیابتی (شیفت صبح)
  • پزشک متخصص اطفال، زنان و بیهوشی مقیم در اورژانس به صورت شبانه‌روز
  • کادر متخصص و با‌تجربه در زمینه اورژانس و شرایط بحرانی

پرسنل اورژانس

فاطمه دوستدار

فاطمه دوستدار

سرپرستار
فرانک جباری

فرانک جباری

کارشناس پرستاری
آزاده عباسی

آزاده عباسی

کارشناس پرستاری
سعید فریدونیان

سعید فریدونیان

کارشناس پرستاری
کیانوش سرکاکی

کیانوش سرکاکی

کارشناس پرستاری
محمد ویسی

محمد ویسی

کارشناس پرستاری
دنیا حسینی

دنیا حسینی

کارشناس پرستاری
عاطفه شیری

عاطفه شیری

ماما
عصمت خوشرفتار

عصمت خوشرفتار

بهیار
علی نیازی

علی نیازی

بهیار
سحر صادقی

سحر صادقی

کمک پرستار
سولماز نائینی

سولماز نائینی

کمک پرستار

مجید بایرامی

مجید بایرامی

کمک پرستار