آوای اول

تصویربرداری پزشکی شامل فرآیند‌هایی‌ست که در جهت اهداف تشخیصی و درمانی به کار می‌رود و نقش مهمی در بهبود سلامت عمومی برای همه گروه‌های جمعیتی را ایفا می‌کند. تصمیم‌گیری‌ها و تشخیص‌های درمانی اکثرا بر پایۀ این تصویربرداری‌ها انجام می‌گیرد. در بسیاری موارد، تنها با استفاده از روش تصویربرداری تشخیصی مانند سونوگرافی، می‌توان به راحتی از برخی عمل‌های جراحی مداخله‌ای جلوگیری کرد.

مرکز تصویربرداری بیمارستان مریم با برخورداری از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و همچنین ارائه خدمات جامع و دقیق در زمینۀ تصویربرداری، در تلاش است تا پاسخگوی نیاز مراجعین و بیماران، به بهترین شکل باشد. این بخش واقع در طبقۀ منفی دو بیمارستان و زایشگاه مریم، حدود سه سال پیش و همزمان با راه‌اندازی سایر قسمت‌های بیمارستان افتتاح شده و شروع بکار کرده است. این بخش از دو قسمت مجزای سونوگرافی و رادیولوژی تشکیل شده است.

تصویربرداریدر بخش رادیولوژی ارائه تمام خدمات، اعم از عکس‌های رادیولوژی ساده از نواحی مختلف بدن و همچنین انواع رادیولوژی رنگی تخصصی به بیماران عزیز ارائه می‌شود، همچنین در بخش سونوگرافی نیز با بکارگیری مدرن‌ترین دستگاه‌های رادیولوژی حال حاضر و همچنین حضور متخصصین رادیولوژی مجرب انواع سونوگرافی شامل غربالگری بارداری، سونوگرافی‌های سه بعدی و چهاربعدی، داپلر رنگی عروق، سونوگرافی‌های تخصصی اطفال و نوزادان و سونوگرافی ترانس واژینال انجام می‌شود.

همچنین با افتخار اعلام می‌کنیم که این مرکز تنها مرکز رادیولوژی در سطح شهر و استان است که خدماتی نظیر اکوکاردیوگرافی قلب جنین، نوروسونوگرافی جهت ارزیابی ناهنجاری‌های مغز جنین و همچنین سونوهیستروگرافی در آن به نحو احسنت ارائه می‌گردد.

از ویژگی‌های منحصربه‌فردِ مرکز تصویر‌برداری بیمارستان مریم، برخورداری از دستگاه‌های نوین و مدرن با پیشرفته‌ترین امكانات است. همچنین این مركز از جمله مراكزی‌ست كه کلیG خدمات تصویربرداری را به خانم‌های باردار ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین انواع سونوگرافی، غربالگری بارداری‌ست که روشی مؤثر و کم‌هزینه برای شناسایی ناهنجاری‌های جنین و پیشگیری از تولد نوزادان ناقص است. این سونوگرافی در مرکز تصویربرداری مریم، با مجهزترین دستگاه‌های سونوگرافی انجام می‌شود.

تصویربرداری

برخی از خدماتی که در بخش تصویربرداری بیمارستان مریم به بیماران عزیز ارائه می‌شود، شامل موارد زیر است:

  • سونوگرافی و رادیولوژی (عکس‌های ساده و رنگی)
  • عکس رنگی از رحم
  • سونوهیستروگرافی
  • هیستروسالپنگوگرافی با بیهوشی یا بی‌حسی (بدون درد) که روشی مؤثر در شناسایی مشکلات رحمی و بررسی علل اختلالات قاعدگی و ناباروری است.
  • سوگرافی سه بعدی از جنین (شیوه‌ای نوین و مؤثر در شناسایی ناهنجاری‌های قلب جنین، پیش از تولد)
  • اکو قلب جنین
  • غربالگری اول و دوم (NT و اسکن آنومالی)
  • سونوگرافی رنگی
  • انواع سونوگرافی تخصصی (سونوگرافی ترانس واژینال)

پرسنل تصویربرداری

دکتر امین عزیزیان

دکتر امین عزیزیان

مسئول فنی رادیولوژی
شهره بخت‌آور

شهره بخت‌آور

سوپروایزر
احمد محمدی

احمد محمدی

کارشناس رادیولوژی
زهرا پوررجبی

زهرا پوررجبی

کارشناس رادیولوژی
مهسا اسکندری

مهسا اسکندری

کارشناس رادیولوژی
نوشین نکوفر

نوشین نکوفر

کارشناس رادیولوژی
افسانه پاییزی

افسانه پاییزی

منشی
مرضیه محکم کار

مرضیه محکم کار

منشی
الهه فرزانه

الهه فرزانه

منشی