سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

مرکز ناباروری در بیمارستان مریم

IVF بیمارستان مریم

مرکز ناباروری مریم با داشتن کادری متشکل از متخصصین زنان با فلوشیپ ناباروری-متخصصین اورولوژی مردان فوق تخصص ناباروری مردان و جنین شناس با داشتن دکتری تخصصی جنین شناسی هر کدام با تجربه چندین ساله در این زمینه فعالیت خود را ابتدا با فعال نمودن کلینیک ناباروری و آزمایشگاه آندرولوژی در اردیبهشت ماه سال ۹۶ آغاز نمود.

در طول این مدت کلینیک مرکز ناباروری مریم با پذیرش  زوجین نابارور و با دادن مشاوره‌های لازم برای این افراد تشکیل پرونده پزشکی داده و هر یک از زوجین به تنهایی مورد بررسی قرار گرفته و درمان‌های کمکی و تشخیصی مرتبط از جمله تست‌های هورمونی و آزمایش‌های بیوشیمیایی، سونوگرافی و انجام عکسبرداری جهت بررسی دستگاه‌های تولید مثلی برای این افراد در همین مرکز و یا بخش‌های مختلف بیمارستان مریم صورت پذیرفت. برای تایید وضعیت نطفه سازی زوج نیاز به انجام آنالیز اسپرم و یا به عبارتی آزمایش نطفه هست که در آزمایشگاه آندرولوژی اینکار صورت می گیرد و در پاره ای از موارد نیاز است از مورد بیوپسی بیضه چه به منظور درمانی و یا تشخیصی صورت پذیرفته و حتی بعضا پس از تشخیص نیاز به انجماد نمونه جهت استفاده درمانی بوده که این امر صورت پذیرفته است.

یکی دیگر از فعالیت‌‌های آزمایشگاه آندرولوژی آماده سازی نمونه برای انتقال درون رحمی اسپرم است که این فعالیت با دو رویکرد انجام می شود. ابتدا شستشو و آماده‌سازی نمونه برای زوجین نا‌بارور است و دیگری شستشو و آماده‌سازی و جدا‌سازی نطفه‌ها یا اسپرم‌ها همراه با تعیین جنسیت آنها جهت انتقال درون رحمی است که معروف به IUI تعیین جنسیت است. البته لازم به ذکر است چون در این روش اسپرم‌ها به شکل کامل جداسازی نمی شوند، به همین دلیل شانس وقوع حاملگی با جنسیت مد‌نظر حدود ۷۰ درصد خواهد بود.لازم به ذکر است درصد موفقیت باروری مرکز با روش IUI از ابتدا تاکنون بیش از ۲۵ درصد بوده که خیلی بالاتر از درصد‌های مورد انتظار ارئه شده در کتب مرتبط با ناباروری است.

این مرکز در تکمیل فعالیت‌های خود در تاریخ پنج شنبه ۷ دی ماه ۹۶ اولین عمل اختصاصی مربوط به درمان ناباروری که به نام تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم به درون تخمک معروف است را در خصوص یک زوج تحت درمان که با استفاده از تخمک‌های اهدا شده توسط یک اهدا کننده تخمک انجام شد.لازم به ذکر است که این عمل توسط سرکار خانم‌ها دکتر عرب جهوانی، دکتر ستوده (متخصص بیهوشی) و دکتر صالح نیا (جنین شناس) صورت پذیرفت.

با انجام این عمل آزمایشگاه جنین شناسی مرکز نیز رسما شروع به فعالیت نمود. در آزمایشگاه جنین شناسی تمامی روش‌های مرتبط با درمان ناباروری و حتی بیوپسی جنین جهت تعیین جنسیت و یا تشخیص بیماری‌های ژنتیکی قبل از لانه گزینی جنین صورت می پذیرد. همچنین با به کارگیری جدیدترین پروتکل‌های کرایوبیولوژی می توان تخمک و یا جنین‌های مازاد بر یک سیکل را منجمد نمود و امکان استفاده مجدد آنها را برای خود زوجین را برای کمک به زوجین نابارور تکمیل نمود.این مرکز آماده ارئه هرگونه خدمات مرتبط به درمان زوج‌های نابارور و نیز حفظ باروری در افراد مستعد بیماری‌های تهدید‌کننده باروری نیز هست. مرکز ناباروری مریم آماده همکاری با متخصصین محترم فلوشیپ محترم فلوشیپ نازایی و نیز متخصصین زنان است جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با مرکز تماس حاصل نمایید.

خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری

میکرواینجمشن (ICSI)

مشاوره جنین شناسی

آنالیز اسپرم (CASA)

تصویربرداری تشخیصی

لقاح خارج رحمی (IVF)

هچینگ جنین

انجماد بافت بیضه

بیوپسی جنین

 آمنیوسنتز

تعیین جنسیت جنین

انجماد تخمدان

ZIFT ، GIFT

لاپارسکوپی و هیستروسکوپی

انجماد جنین، تخمک و اسپرم

بررسی نقائص ژنتیکی جنین (PGD)

خدمات تشخیصی و درمانی سقط مکرر

تلقیح داخل رحمی اسپرم همراه با تعیین جنسیت (IUI)

ivf در بیمارستان مریم
ivf در بیمارستان مریم

– تیم تخصصی آزمایشگاه جنین شناسی:

– تیم تخصصی زنان و نازایی :

– تیم تخصصی مردان و نازایی:

– متخصص جراحی عمومی:

  • دکتر حسین دلشاد
ivf در بیمارستان مریم
ivf در بیمارستان مریم