سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

به معنی ICU نوزادان، بخشی است که نوزادان دچار بیماری‌های گوناگون مادرزادی، عفونت‌های بعد از تولد، نوزادانی که پیش از موعد به دنیا آمده اند و دچار سختی تنفس هستند و یا نوزادانی که به دلیل بیماری‌های مری بسته مقعد بسته، روده‌های خارج از شکم، روده‌های داخل سینه، فتق دیافراگم نیاز به عمل‌های جراحی دارند و همچنین نوزادانی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند در این بخش بستری می‌گردند.
از ویژگی‌های این بخش، وجود دستگاه‌های ویژه نوزادان و ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) می باشد.
اولین NICU بیمارستان‌های خصوصی کرج، در بیمارستان مریم راه اندازی گردید. قبل از راه اندازی این بخش، چنین نوزادانی به تهران اعزام می‌شدند که علاوه بر هزینه‌های سنگین، دشواری رفت و آمد برای خانواده‌ها یکی از معضلات بود. چنین نوزادانی گاه تا یک ماه در بخش NICU بستری می شوند.

NICU بیمارستان مریم NICU بیمارستان مریم

با راه اندازی NICU بیمارستان مریم، از همه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان البرز، نوزادان مشکل دار به این مرکز اعزام می شوند. در سه ماه اخیر بیش از ده نوزاد با وزن کمتر از یک کیلوگرم در NICU بیمارستان بستری و پس از بهبودی کامل مرخص شدند. حضور ۲۴ ساعته پزشکان فوق تخصص و متخصصین نوزادان و اطفال در بیمارستان و پرستاران دلسوز، خدمات NICU را چشمگیر نموده است که و موجب شده است ما همه روزه شاهد تشکر و رضایتمندی والدین برای برقراری چنین تسهیلاتی در شهر کرج باشیم.
علاوه بر این بخش نوزادان نیز در مجاورت بخش NICU قرار داشته و به صورت تمام وقت مشغول ارائه خدمات به این عزیزان است.