اتاق عمل

  • اتاق عمل، بخشی کاملا استریل در بیمارستان است که تنها کارکنان و تیم جراحی به آن راه دارند. اتاق عمل دارای سه بخش غیر‌استریل، تمیز و کاملاً استریل است که غیر از تیم جراحی، کسی امکان رفت و آمد به داخل منطقه استریل را نخواهد داشت و تمام تلاش بر این است که کمترین میزان آلودگی به داخل اتاق عمل راه یابد.

    بیمارستان و زایشگاه مریم شامل ۴ اتاق عمل فعال‌ است که شامل جراحی‌های ‌‌عمومی، ارتوپدی، جراحی کولورکتال، دندانپزشکی اطفال، جراحی‌های پلاستیک، هیستروسکوپی، لاپاراسکوپی، اتاق IVF مربوط به انتقال جنین، کلیۀ جراحی‌های زنان و اطفال و ENT است که هر اتاق عمل به نوبۀ‌ خود با توجه به عمل‌های انجام شده در آن، دارای تجهیزات مدرن و اختصاصی است. علاوه‌بر اتاق عمل فوق، همواره یک اتاق جهت جراحی‌های اورژانسی اختصاص داده می‌شود.

اتاق عمل

اتاق‌های عمل بیمارستان مریم به صورت کاملاً استاندارد و با پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری روز دنیا مجهز شده و دارای هواساز با سیستم تهویۀ مطبوع و UV می‌باشد.

بیماران با دستگاه‌های پیشرفتۀ بیهوشی روز دنیا، با آخرین متدهای هوشبری، استفاده از دارو‌های پیشرفته و اندازه‌گیری عمق بیهوشی آماده عمل جراحی خواهند شد و در تمام طول عمل جراحی، دستگاه‌های هشداردهنده، کوچکترین تغییرات را به متخصص بیهوشی اطلاع می‌دهند.

ریکاوری اتاق عمل نیز مکانی است که بیمار بعد از عمل به آن‌جا منتقل شده تا مراقبت‌های لازم بعد از عمل، درد و بیهوشی و همچنین علائم حیاتی بیمار در آن‌جا به طور کامل کنترل می‌شود. بیمار بعد از عمل، به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و به پالس اکسی‌متری و مانیتور قلب وصل می‌گردد. با صلاحدید پزشک بیهوشی برای بیمار اکسیژن تراپی نیز انجام می‌گیرد. سطح هوشیاری بیمار به طور کامل کنترل می‌شود و زمانی که این سطح به اندازۀ مطلوبی برسد، با دستور متخصص بیهوشی، بیمار به همراه یکی از کارکنان اتاق عمل به قسمت بخش انتقال می‌یابد.

خدمات ارائه شده در اتاق عمل بیمارستان مریم به بیماران، شامل موارد زیر است:

  • اتاق عمل اورژانس
  • اتاق عمل ارتوپدی همراه با C-ARM
  • اتاق عمل IVF و لاپاراسکوپی
  • کلیه تجهیزات لاپاراسکوپی و سیستوسکپی
  • بخش ریکاوری همراه با ۹ مانیتور و ۲ پالس اکسی‌متر

کادر مجرب مقیم مراقبت‌های ویژه بیمارستان:

  • انجام جراحی‌های فوق‌تخصصی اطفال، زنان، زیبایی شکم و صورت، مردان، پروتز‌گذاری سینه و باسن، کلورکتال و جراحی‌های عمومی
  • کادر مجرب بیهوشی و ریکاوری
logo sidebar
بیمارستان و زایشگاه مریم کرج با هدف مقدس حفظ و ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه، جهت مراقبت از مادران در طول زایمان و پیش از عمل جراحی، نوزادان و اطفال و خدمات بهداشتی زنان در تاریخ ۱۳۹۳/۰۳/۰۱ اقدام به خدمت‌رسانی به بیماران کرد.
نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان