کلینیک درد

کلینیک درد (pain clinic) برای درمان انواع دردهای حاد و مزمن ماهیچه‌ای– استخوانی، مفصلی، سرطانی و… تأسیس شده‌ است. پزشکان فوق ‌تخصص درد در کلینیک‌های درد، درد بیمار را درمان کرده یا به اندازه‌ای کاهش می‌دهند تا هرچه بیشتر به توانایی پیشین خود بازگشته و شرایط زندگی راحت‌تری برای بیمار فراهم شود.
در کلینیک‌های درد، نخست پزشکانِ درد با انجام ارزیابی و معاینهٔ دقیق، علت را شناسایی کرده و سپس تلاش می‌کنند با ترکیبی از درمان‌های دارویی، درد بیمار را کاهش دهند و در صورت نیاز، با تغییر میزان و نوع داروی مصرفی، نتیجه بهتری ایجاد کنند. در صورت نرسیدن به نتیجه مناسب، گام بعدی جراحی (باز یا بسته) است.
این عارضه می‌تواند توانایی شما را در انجام کارهای روزانه و فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برید، سلب کند. اما همیشه امید وجود دارد و کلینیک فوق تخصصی درد بیمارستان مریم می‌تواند به شما کمک کند.

کلینیک درد چیست؟

بیش از نیمی از افراد در زندگی خود درد را تجربه می‌کنند. در مواقع درد ممکن است سردرگم شوید و ندانید که علت آن چیست و باید به کدام متخصص مراجعه کنید.
کلینیک درد، در این مواقع به کمک افرادی که دردهای مزمن را در هر قسمت از بدن خود احساس می‌کنند، می‌آید. در هنگام درد، به‌دنبال متخصصین متعدد نباشید. با مراجعه به کلینیک درد، مشکل شما حل خواهد شد.

سابقه فعالیت این رشته، به حدود سی ‌سال پیش می‌رسد. حدود سی سال است که در کشورهای مختلفی مانند آمریکا و کانادا، از این علم برای بهبود و درمان بیماران استفاده می‌کنند. در ایران، پزشکان حرفه‌ای ما توانستند از حدود ۱۰ الی ۱۲ سال پیش با گذراندن دوره‌های مختلف، رشتۀ درد را وارد این کشور کنند، رشتۀ درد، یکی از جوان‌ترین و پرکاربردترین رشته‌ها در ایران است.

شاید تا به‌حال، هیچ تدبیری برای درد بعد از عمل یا بعد از تروما اندیشیده نشده بود، با به‌وجود آمدن کلینیک‌های درد، مسئولیت چنین برنامه‌هایی به این مراکز اختصاص یافت. تمرکز این کلینیک یا کلینیک مدیریت درد بر تشخیص و کنترل درد مزمن است.

همانطور که از نام این مرکز پیداست این کلینیک جهت درمان و کنترل درد، ایجاد شده است. متخصصین علت درد را جویا شده و راهکار و درمان مناسبی در نظر می‌گیرند.
در واقع متناسب با شرایط هر فرد درمان‌های مؤثری مانند درمان‌های دارویی یا غیردارویی توصیه می‌شود تا درد، کنترل و در نهایت درمان شود. علاوه بر درمان‌های دارویی درمان‌های غیردارویی نیز انجام می‌گیرد:

 • طب سوزنی
 • آب درمانی
 • بیوفیدبک (توانایی پاسخ بهتر به رفتار غیرارادی بدن مانند ضربان قلب، فشار خون عصبی و…)
 • ماساژ
 • مدیتیشن

چرا باید به کلینیک درد مراجعه کنیم؟

درد شدید قطعا زندگی شما را مختل و توانایی انجام کارهای روزمره را سلب می‌کند. متخصصین سعی بر آن دارند که ابتدا علت درد را بیابند. دردهای آزاردهنده‌ای مانند سردردهای میگرنی، کمردرد، گردن درد و… .
پس از مراجعه به این کلینیک، روند درمان شروع شده و متخصصین شیوه کنترل درد را به شما می‌آموزند. این روند سبب می‌شود که همانند گذشته فعالیت‌های روزمره خود را بدون مشکل انجام دهید. در واقع پس از مراجعه، شما بازگشتی دوباره به زندگی خود خواهید داشت.

کلینیک درد

پزشک فوق تخصص درد کیست؟

تخصص درد یک تخصص در شاخه پزشکی‌ست که بر ارزیابی، درمان و پیشگیری از درد تمرکز دارد. متخصصان درد، بیمارانی که مبتلا به درد مرتبط با یک علت خاص مانند درد سرطان، آسیب، درد بعد از عمل‌های جراحی هستند و افرادی که از یک بیماری اولیه رنج می‌برند (مانند سردردهای مکرر و دردهای مربوط به اعصاب بدن) درمان می‌کنند.

پزشک فوق تخصص درد پزشکی است که به‌صورت حرفه‌ای و تخصصی در زمینه‌های ارزیابی، تشخیص درد و درمان آن دانش کافی دارد. آنها با تشخیص شرایط بیمار، اقدام به درمان می‌کنند (به‌عنوان مثال، داروهای تجویزی، خدمات توانبخشی و روش‌های اجرایی)، همچنین مشاوره‌های بیماران و خانواده‌های آنها را نیز انجام می‌دهند.

گرچه این پزشکان آموزش‌های گسترده‌ای را در زمینه‌های مختلف درد گذرانده‌اند، اما ممکن است در یک یا چند روش درمان ماهرتر باشند. زمینه‌های تخصصی شامل موارد زیر می‌شود:

 • آرتروز
 • درد پشت و گردن (ستون فقرات)
 • درد سرطان
 • درد مزمن
 • سندرم درد پیچیده منطقه‌ای (CRPS)
 • سندرم درد اسکلتی- عضلانی مزمن (فیبرومیالژیا)
 • سردرد
 • درد عصبی

چه خدماتی در کلینیک درد ارائه می‌شود

 

تزریق اپیدورال آندوسکوپی دیسک کنترل دردهای پس از جراحی
درمان دیسک کمر بلوک‌های عصبی کنترل دردهای بیماران سرطانی
لیزر دیسک کمر درمان دردهای عصب سه قلو تزریق زانو و تزریق شانه
دیسکوژل گردن و کمر رادیوفرکوئنسی ستون‌ فقرات سردردهای مقاوم به درمان
محرک‌های نخاعی پمپ‌های داخل نخاعی لیزر پرتوان
درد مزمن و درمان آن

کلینیک درد و مدیریت درد

پزشکان در کلینیک مخصوص درد از مجموعه‌ای از تکنیک‌های تشخیص و درمان اختلالات درد استفاده می‌کنند. ارزیابی‌ها اغلب شامل موارد زیر است:

 • گرفتن تاریخچه شخصی و خانوادگی پزشکی
 • ارزیابی شیوه زندگی بیمار (مثلاً سطح فعالیت)
 • بازبینی آزمایش‌های قبلی (مانند آزمایش خون، آزمایش‌های تصویربرداری)
 • انجام معاینه فیزیکی

درمان، بستگی به علت دارد. برخی از درمان‌ها برای کاهش درد و برخی از آنها برای کمک به بیماران برای کنترل آن طراحی شده‌اند. روش‌های مورد استفاده برای کاهش درد عبارتند از:

 • دستگاه‌های ایمپلنت
 • تزریق
 • تجویز داروها
 • بلوک‌های عصبی
 • فیزیوتراپی
 • جراحی باز یا بسته (به عنوان مثال، جایگزین مفصل، جراحی ستون فقرات، جراحی عصب محیطی)
درمان کمردرد در بیمارستان مریم

مراحل درمانی بیماران

بیمارانی که به کلینیک درد مراجعه می‌کنند، طی چند مرحله، درمان می‌شوند:

 

مرحله یک

در قدم اول، پزشک متخصص درد، برای درمان، دارو تجویز می‌کند. درمان‌های دارویی برای برخی از افراد پاسخ مثبت می‌دهد و دردهایشان کنترل می‌شود. این افراد بعد از مصرف دارو، از شدت دردهایشان کاسته می‌شود و می‌توانند به فعالیت‌های روزمرۀ زندگی‌شان بازگردند.

 

مرحله دوم

متخصصان درد، برای درمان دردهای این دسته از بیماران، از روش‌های غیرتهاجمی استفاده می‌کنند. این روش‌های درمانی، عبارتند از آب‌درمانی، فیزیوتراپی و کاردرمانی که باعث افزایش حرکت یا فعالیت مفاصل، تقویت عضلات ستون‌فقرات یا اندام‌ها می‌شود.

 

مرحله سوم

آخرین مرحلۀ درمانی، شامل استفاده از روش‌های کم‌تهاجمی یا اعمال جراحی بسته، مانند تزریق‌هایی در ریشۀ اعصاب است.

این مراکز درمانی، با هدف کاهش درد بیماران و بالا بردن کیفیت زندگی آنها تأسیس می‌شود. ما مفتخریم که توانستیم این بخش در بیمارستان و زایشگاه مریم را به‌عنوان اولین کلینیک درد در استان البرز، فعال کنیم.

خوشبختانه بیمارستان مریم، با امکانات گسترده‌ای که در اختیار متخصصان درد گذاشته است و همکاری خوبی که با آنها دارد، این امید را در دل ما زنده نگه داشته است که ما هم می‌توانیم خدماتی که در شهرهای دیگر ارائه می‌شود را در اختیار مردم عزیز کرج نیز بگذاریم.

جراحی های کلینیک درد مریم

نوکلئوتومی

یک لوله باریک وارد ناحیه میانی دیسک شده و با فشار آب، دیسک را از بدن خارج می‌کنند. نوکلئوتومی با دو روش انجام می‌گیرد. نوکلئوتومی با لیزر و نوکلئوتومی با اوزون. روش لیزر یک درمان سر پایی‌ست و در یک جلسه انجام می‌شود. در روش اورزن، ترکیب گاز اکسیژن و ازون برای درمان بکار می‌رود.

جراحی بسته در کلینیک درد

دیسکوژل

یکی از روش‌های انجام شده در کلینیک درد است که در این روش ماده شیمیایی خاصی به داخل دیسک تزریق می‌شود. دیسکوژل یک ماده بی‌خطر از جنس الکل است که بعد از تزریق سفت شده و حالتی پنبه‌ای پیدا خواهد کرد. دیسکوژل با تزریق زیر پوستی به نخاع وارد می‌شود.

 

 PLDD عمل جراحی بسته دیسک با لیزر

جراحی لیزری دیسک به‌صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در طول این عمل، سوزن باریکی به کمک فلوروسکوپ وارد دیسک بیرون‌زده می‌شود. در این روش فیبر نوری داخل سوزن قرار داده شده و انرژی لیزر به درون دیسک تابیده می‌شود. این لیزر ماده ژله‌ای وسط دیسک را تا حد استاندارد تبخیر می‌کند در نتیجه فشار منفی ایجاد شده موجب جمع شدن دیسک بیرون‌زده می‌شود. با این عمل فشار را از ریشه عصب برداشته و درد بیمار تسکین خواهد یافت.

 

PDCT دیسک کمر و گردن با پلاسما

یکی از روش‌های جراحی بسته دیسک در کلینیک درد، انعقاد و تبخیر دیسک به وسیله نور پلاسما است. این روش بیشترین اثر را در درمان دیسک بیرون‌زده نسبت روش‌های دیگر دارد. نور پلاسما سیستم قدرتمند و کنترل شده‌ای دارد که موجب انعقاد و تبخیر دیسک با گرما می‌شود. در این روش هیچ آسیبی به ریشه عصبی اطراف وارد نخواهد شد.

 

مزایای روش‌های جراحی بسته

برخی از مزایای انجام جراحی بسته در کلینیک درد به شرح زیر است:

 • بدون عارضه حاد
 • بازیابی ثبات مهره‌ها و مفاصل ستون فقرات
 • سریع‌تر و ایمن‌تر
 • آسیب کمتر به عضلات و بافت‌های بدن
 • برش‌های بسیار کوچک‌تر در کمر و باقی نماندن جای عمل
 • کاهش ریسک آسیب به عضلات کمر
 • کاهش ریسک درد و عفونت پس از عمل
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر و نیاز به توانبخشی کمتر
 • کم شدن میزان نیاز به داروهای مسکن پس از انجام عمل جراحی
درمان درد در مرکز درمان درد
درمان درد کلینیک درد
کلینیک درد و مزایای روش جراحی بسته

کنترل درد بدون نیاز به دارو و جراحی

هنگامی که برای درمان خود به کلینیک درد مراجعه می‌کنید در مراحل ابتدایی استفاده از دارو یا جراحی به شما پیشنهاد نمی‌شود. در واقع در مراحل ابتدایی ممکن است درمان‌هایی نظیر موارد زیر برای شما انجام گیرد:

 

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به منظور افزایش قدرت و انعطاف پذیری انجام می‌شود.
جهت عملکرد بهتر دامنه حرکات و مفصل‌ها تغییراتی در ستون فقرات و دیگر اندام‌ها انجام می‌گیرد. این کار تحت نظر چندین متخصص انجام می‌شود.

 

تحریک عصب از طریق پوست

با استفاده از یک جریان الکتریکی، جریانی را از طریق پوست وارد کرده تا قسمتی از بدن که دچار مشکل شده، بهبود یابد.

ماساژ درمانی در مرکز درمان درد
مرکز تخصصی درمان درد

اصلاح رفتاری

تکنیک خاصی برای منحرف کردن ذهن از درد به کار گرفته می‌شود.

 

بیوفیدبک

تکنیکی جهت پاسخ و رفتار مناسب به دردهای ایجاد شده در هر قسمت از بدن به کار برده می‌شود.

 

گرما و سرما درمانی

استفاده از کمپرس آب گرم و پدهای یخی برای تسکین درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ماساژ درمانی نیز انجام می‌شود.

 

مراقبت‌های ذهنی

در صورتی که در کنار سایر درمان‌های مراقبت‌های ذهنی انجام گیرد، می‌تواند در کنترل و درمان بسیار مؤثر باشد.

 

درمان با استفاده از برخی از فعالیت‌ها

انجام حرکاتی مانند یوگا و تای چی در تسکین درد بسیار مؤثر است.

 

کلینیک درد چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

اقدامات انجام شده توسط پزشک در این مراکز برای کاهش درد و افزایش کیفیت زندگی بیمار است. درمان می‌تواند مهارت مدیریت درد مزمن را برای بیمار به ارمغان بیاورد و احتمالا امکان بازگشت به کار را برای او فراهم می‌کند.
کلینیک تخصصی درد سه هدف کلی را دنبال می‌کند. اولین هدف، به حداقل رساندن درد است، نه از بین بردن آن؛ چراکه برخی از انواع دردها اغلب به‌طور کامل از بین نمی‌روند. دو هدف دیگر، بهبود عملکرد و افزایش کیفیت زندگی است.
در نتیجه، در کلینیک کلیه کادرهای درمانی که تخصص در زمینه درد دارند، به‌طور کلی مشکل هر مراجعه‌کننده را با استفاده از تکنیک‌های مختلف درمان خواهند کرد. در واقع علت مشکل ایجاد شده را جست و جو می‌کنند و با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌ها سعی بر درمان شما خواهند داشت.
تکنیک‌های به‌کار رفته می‌تواند به‌صورت جراحی و غیر جراحی انجام گیرد. انتخاب نوع درمان بسته به صلاحدید پزشک است.

 

در چه مواقعی باید به کلینیک درد مراجعه کرد؟

در اغلب مواقع زمانی که دچار درد می‌شویم، از راهکارهای خانگی جهت تسکین درد استفاده می‌کنیم که معمولا جهت تسکین درد موثرند.

گاهی درد به‌صورت حاد و مزمن ایجاد می‌شود که با هیچ یک از راهکارهای خانگی بهبود پیدا نمی‌کند، در این مواقع است که باید به کلینیک درد مراجعه کنید تا راهکارهای موثرتری برای شما در نظر گرفته شود.

در صورتی که درمان‌ها به موقع برای بیمار انجام شود تاثیرات بیشتری خواهد داشت.

 

متخصصین در کلینیک درد از چه روش‌های درمانی برای تسکین استفاده می‌کنند؟

درمان‌هایی که برای بیماران در نظر گرفته می‌شود، بسته به قسمت آسیب‌دیده، علت ایجاد آن و شدت درد در هر فردی متفاوت است.

به‌طور کلی روش‌های درمانی ممکن است به‌ روش‌های زیر برای افراد در نظر گرفته شود:

 • دارو درمانی
 • تزریق دارو
 • عمل‌های بسته
 • درمان‌های روانشناختی
 • درمان‌های توانبخشی
درمان درد

۱۵۲ دیدگاه‌ها

  • سلام و عرض ادب
   من از بچگی پاهامو کج میگذاشتم به سمت بیرون ، گاهی فقط تو این چند سال اخیر زانوهام خالی هم میشه و انگار میخوام زمین بیفتم ، گاهی هم درد زانو امانمو میبره، و الان دیگه کاملا یکی از زانوهام حالتش برگشته و ساق پا پیچ خورده و کف پام هم اصلا رو زمین چفت نمیشه و قسمت داخل کف پای راستم بلنده از رو زمین ، از طرف دیگه ۶ سالی هست که کمر درد شدید گرفتم رفتم همون سال ام آر آی ،، اما کمر دردم گاهی به لگن،ران، باسن هم میزنه، و اما دیشب که دیگه نمی‌تونستم بلند بشم زانوهایم قوت نداشتن و به شدت کمر دردی داشتم که نه می‌تونستم بنشینم نه بخوابم نه راه برم فقط خم میشدم راه میرفتم به کارهام نمیتونم برسم ، درد مداوم دارم، به من بفرمایید چکار کنمآقای دکتر من از بچگی پاهامو کج میگذاشتم به سمت بیرون ، گاهی فقط تو این چند سال اخیر زانوهام خالی هم میشه و انگار میخوام زمین بیفتم ، گاهی هم درد زانو امانمو میبره، و الان دیگه کاملا یکی از زانوهام حالتش برگشته و ساق پا پیچ خورده و کف پام هم اصلا رو زمین چفت نمیشه و قسمت داخل کف پای راستم بلنده از رو زمین ، از طرف دیگه ۶ سالی هست که کمر درد شدید گرفتم رفتم همون سال ام آر آی ، که براتون عکس می‌فرستم از جوابش، اما کمر دردم گاهی به لگن، باسن هم میزنه، و اما دیشب که دیگه نمی‌تونستم بلند بشم زانوهایم قوت نداشتن و به شدت کمر دردی داشتم که نه می‌تونستم بنشینم نه بخوابم نه راه برم فقط خم میشدم راه میرفتم ،به کارهام نمیتونم برسم ، درد مداوم دارم، به من بفرمایید چکار کنم،آقای دکتر من از بچگی پاهامو کج میگذاشتم به سمت بیرون ، گاهی فقط تو این چند سال اخیر زانوهام خالی هم میشه و انگار میخوام زمین بیفتم ، گاهی هم درد زانو امانمو میبره، و الان دیگه کاملا یکی از زانوهام حالتش برگشته و ساق پا پیچ خورده و کف پام هم اصلا رو زمین چفت نمیشه و قسمت داخل کف پای راستم بلنده از رو زمین ، از طرف دیگه ۶ سالی هست که کمر درد شدید گرفتم رفتم همون سال ام آر آی ، که براتون عکس می‌فرستم از جوابش، اما کمر دردم گاهی به لگن، باسن هم میزنه، و اما دیشب که دیگه نمی‌تونستم بلند بشم زانوهایم قوت نداشتن و به شدت کمر دردی داشتم که نه می‌تونستم بنشینم نه بخوابم نه راه برم فقط خم میشدم راه میرفتم, به کارهام نمیتونم برسم ، درد مداوم دارم،،یکی از اقوام این علایم داشتن کایروپراکتیک رفتن اما باز برگشته علایمش، حالا من باید به کدام دکتر با چه تخصصی مراجعه کنم؟ ارتوپد؟ ستون فقرات؟ زانو؟ مفاصل و استخوان؟….

 • سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون.
  من یه سوالی داشتم میخواستم ببینم که سردردها هم درمان خواهند شد؟
  ممنون

   • سلام من بدنسازی حرفه ای کار میکنم قبلا در حین تمرین دیسکم بیرون زد ولی با استراحت فعلا خوب هست و ودردی ندارم حتی سبک تمرین میکنم، آیا لازمه برای پیشگیری از مشکل مجدد بیام کلینیک؟

 • سلام ممنون از متن خوبتون
  دقیقا نمیدونستم که کلینیک درد چیه و چه کارایی انجام میده. خیلی مطلب مفیدی بود اما ممکنه در مورد ماساژدرمانی بیشتر توضیح بدید
  ممنون

 • من دیسک کمر و گردن دارم خیلی دنبال مرکز خوب گشتم تا اینکه بتونم بدون جراحی درمان کنم برای همین هم خیلی دکتر ها رفتم و ویزیت شدم تا اینکه ببینم بدون جراحی امکان داره یا نه، میخواستم ببینم که بدون جراحی فقط با درمان لیزر و چند تا روش دیگه که تحقیق کردم امکان کم شدن درد برای من وجود داره؟

 • من تازه فهمیدم دیسک کمر دارم. خیلی درد دارم نمیتونم خم شم انگار یه جسم تیز گذاشتن تو کمرم.
  دردش زده به پشت رون پام. رفتم پیش متخصص و گفت ده روز استراحت کن و چند تا قرص و امپول داده بهم
  کمکم کنید ایا شما تجربه درمان دارید؟ من باید چکار کنم تا خوب شم؟؟

  • دیسک کمر یک مشکل اساسی ست که باید با مراجعه به یک کلینیک درد معتبر تحت معاینه دقیق قرار بگیرد. در کلینیک درد بیمارستان مریم، روزانه موارد مشابه شما زیادی مراجعه می کنن و تحت درمان قرار میگیرن. در بیشتر موارد هم درمان به طور کامل موفقیت آمیز بوده است.

 • بیمارستان مریم لایق اینه که بهش بگم بهترین بیمارستان کرج
  با توجه به داشتن بخش های خوب دیگه مطمئنم که کلینیک درد بسیار خوبی هم داره

  • درمان آرتروز زانو در این مرکز به صورت تخصصی انجام می‌شود. شما باید یه صورت دقیق تحت معاینه پزشک فوق تخصص درد قرار بگیرید.

 • با سلام . پدر من ۸۹ سالشه و مدت زیادی هست مه پا درد از ناحیه ساق و کف پا داره . البته ۸ سال قبل عمل دیسک هم انجام داده بود ولی طبق نظر پزشک باز هم باید جراحی بشه ولی پزشک قلب اجازه عمل جراحی نمیده بدلیل کهولت سن و مشکلات قلبی . آیا درد پدر من قابل درمان هست یا نه ؟

  • سلام. بله قطعا. با توجه به شرایط و سن ایشان، بیهوشی عمومی مجدد توصیه نمیشه ولی می‌توان با انجام تزریق دردهایشان را تا حد امکان کاهش دهیم. این تزریق کاملا سرپایی است و بیمار بیهوش نمیشه.

 • سلام مطلبتون عالی بود. من تا به حال مطلبی در مورد کلینیک درد به این کاملی نخونده بودم.
  من سرطان دارم و درد زیادی رو دارم. قبل از شیمی درمانی باید مراجعه کنم یا بعد از اون

  • سلام
   شما در هر مرحله از درمان سرطان باشید، برای کاهش دردهای ناشی از سرطان می‌تونید به این مرکز مراجعه و نسبت به تسکین دردهاتون اقدام کنید.

 • سلام مادرم درد لثه شدیدی داره بردیم دکتر دندان خوب نشد مارو فرستادن دکتر مغز و اعصاب و روان قبلا با داروای دکتر خوب میشد اما الان چند ماهه هر چند میبریم میاریم دردش ازبین نمیره دکتر اعصاب و روانم گفتن ببریم یجایی عصب لثش رو از بین ببریم حالا ما چون مهابادیم میخوایم یه دکتر خوب تو ارومیه به ما معرفی کنین تورو خدا زود مادرم خیلی نارحته در حدی که نمیتونه آبم بخوره

 • سلام-درمان عصب سه قلو تو کلینیک شما به چه صورت انجام میشه-و اینکه من میخام مامانم ازاصفهان بیارم-درمان چندجلسه و چه مدته-مرسی بگید حتما

  • سلام
   بله در این مرکز این درمان انجام میگیره. تعداد جلسات کاملا به شرایط بیمار بستگی داره که بعد از معاینه دقیق مشخص میشه.

  • سلام وقت بخیر، مادر من۶۸ سال دارن ، سه بار عمل دیسک انجام داده و الان دوباره باید عمل کنه بخاطر بیرون زدگی دیسک و تنگی کانال و چسبندگی ولی چون پوکی استخوان شدید دارن نمیتونن جراحی کنن والان با هیچ آمپول و داروی مسکنی درد کمر و پاشون آروم نمیشه و هیچ فعالیتی نمیتونن داشته باشن در کلینیک درد کاری برای ایشون میشه انجام داد؟ ممنون میشم پاسخم رو بدین

 • سلام
  خواستم از بیمارستان مریم و پزشکان خوبشون تشکر کنم. من یه مدتی هست که مراجعه میکنم به کلینیک درد شما.
  خیلی خیلی خیلی راضی بودم و خداقوت میگم بهتون.
  من قبل از کرونا مراجعه میکردم اما راستش با وجود کرونا خیلی میترسیدم که بیام.
  اما وقتی اومدم و دیدم که واقعا اونجا امنیت هست و تمام موارد بهداشتی رعایت میشه واقعا خیالم راحت شد.
  خیل ممنون بابت اینکه به فکر ما هستید.

   • سلام. بستگی دارد که چه بیمه‌ای داشته باشید. در هر صورت هزینه به بیمارستان داده شده و سپس باید مدارک را به بیمه ببرید.

  • چون در عمل دیسک با لیزر از فیبر نوری یکبارمصرف استفاده می‌شه و کیت‌های مخصوصی لازمه، هزینه زمان عمل مشخص خواهد شد.

 • عرض سلام و احترام؛

  بنده دچار عارضه ی انگشت ماشه ای هستم که به طور مشخص در انگشت اشاره دست راست که دچار درد و سفتی می باشد و دو انگشت اشاره و میانی دست چپ که فقط صبح ها بعداز بیدار شدن از خواب به صورت ماشه ی می باشد؛ پارسال تزریق کورتون انجام دادم ولی فکر می کنم خوب انجام نشده باشد، ضمنا بنده حدود ۲۱ سال هست که سابقه دیابت نوع ۱ دارم.
  می خواست لطف بفرمایید آیا شما روشی که معروف به روش انتشار زیر پوستی یا روش درمان از طریق پوست تحت کنترل سونوگرافی (در این روش پزشک معالج پس از بی‌حس کردن کف دست بیمار، یک سوزن محکم را وارد بافت اطراف تاندون آسیب دیده می‌کند. با حرکت دادن سوزن، نواحی منقبض که مانع از حرکت نرم تاندون می‌شوند، از هم باز خواهند شد. این روش درمان می‌بایست تحت کنترل سونوگرافی انجام شود تا پزشک نوک سوزن و حرکت آن در زیر پوست را به درستی ببیند و بدون آسیب رساندن به تاندون یا اعصاب مجاور، غلاف محافظ را باز کند.) را انجام می دهید؟
  و اینکه آیا همزمان با تزریق کورتون و با استفاده از سوزن تزریق تحت سونوگرافی به عبارتی هم ترزیق و هم آزادسازی نواحی منقبض غلاف تاندون موثر تر است؟
  در صورت انجام لطفا نام پزشک و هزینه آن را ذکر بفرمایید.

  با تشکر.

 • سلام و عرض ادب

  ببخشید بنده درد در ناحیه شست پا را دارم و از عمل جراحی نیز به شدت هراسانم (فوبیای جراحی) بنظرتون درمان درد شست با با درمان های طبیعی امکانپذیر هست (مانند استفاده از روغن زیتون ) یا باید به کلینیک مراجعه نمایم و در صورت مراجعه درمان به چه شکلی صورت میگیرد.

  • سلام.
   درمان شست پا بنا به دلایل بروز این مشکل متفاوته. اگر تغییری در شکل ظاهری آن به وجود نیامده باشه که ممکنه بر اثر بیماری نقرس باشه که با رعایت غذایی و دارویی قابل کنترله.
   اگر شست پا به سمت داخل کج شده و تغییر شکل داده باشه، ممکنه بر اثر بیماری «هاگوس والگوس» باشه که در موارد خفیف با تزریق می‌توان درد آن را کاهش داد ولی در موارد شدیدتر تنها راه درمان آن انجام جراحی خواهد بود.

  • سلام بله به دلیل تعدد نقاط درگیر و دردناک بهتر است که به کلینیک درد و فوق تخصص درد مراجعه کنید. قطعا میتوانند کمکتان کنند.

 • سلام
  من٢٩ سالمه ١٠ساله مشكل درد عصب سه قلوي صورت دارم عمل جراحي باز انجام دادم وانواع درمان هاي ديگه از جمله بلوكه كردن خواستم بپرسم شما درمان خاصي پيشنهاد ميكنيد

  • سلام. بله یکی در درمان‌های نسبتا فراگیری که در کلینیک درد مریم انجام میشه، درمان مشکل عصب سه قلوی صورت هست. این کار در ابتدا به روش بلوک کردن عصب تری ژمینال و سپس با سوراندن عصب میتونه ادامه پیدا کنه. بیماران بسیاری با این مشکل به ما مراجعه کردن که اکثریت درمان شده و بهبود یافته‌اند.

  • سلام من دختری هستم مجرد با سابقه کولیت مزمن.همیشه از دردهای پریودی رنج میبرم چه قبل ازون و چه حین پریود‌.یک فیبروم داخل رحمی(سابموکوزال) هم دارم که گفتن چون کوچکه نیازی به جراحی نداره.ازجایی شنیدم میشه با لاپاروسکوپی اعصاب درد رو ازکار انداخت.آیا چنین روشی وجود داره و درکلنیک شماانجام میشه؟برای کاهش دردهای پریودی راهکاری دارین؟چون بخاطر بیماریم منع نصرف مسکن دارم فقط میتونم استامینوفن بخورن.ضمنا من شهرستانم و رفت و اومد به کرج برام سخته.ممنون

   • سلام. شما باید هم زمان هم تحت نظر پزشک فوق تخصص درد و هم پزشک زنان باشید تا بتوان این دردها را کاهش داد. با تایید و صلاحدید پزشک زنان می‌توان اعصاب ناحیه را بلوک عصبی کرد.

    • با سلام، تریگر پوینت در قسمت پشت سر که باعث سر درد میشه درمان داره؟ چند سال همه روشها رو امتحان کردم نتیجه ای نداشته برام

     • سلام. حتما باید معاینه فیزیکی شوید، زیرا که معمولا تریگرپوینت در قسمت شانه‌ها و گردن ایجاد درد کرده و نباید ارتباطی به سردرد داشته باشد.
      با معاینه فیزیکی و گرفتن شرح‌حال دقیق بیمار، نوع سردرد دقیقا مشخص میشه.

     • سلام مادر من سابقه سرطان تومور مثانه دارن
      مورفین
      بوپرنورفین
      گاباپنتین
      ایمی پرامید
      کانفرون
      فنازومکس‌
      استفاده میکنن
      راهی هست سوزش ادرار و درد ایشون کم بشه؟

  • سلام
   دیسک کمر یک مشکله و تنگی کانال نخاعی یک مشکل دیگه. این دو با هم ارتباطی ندارن. البته ممکنه که گاهی وقتا تنگی کانال نخاعی به خاطر بیرون‌زدگی دیسک اتفاق بیفته.
   تزریق هر دو در اتاق عمل و تحت دستگاه تصویربرداری C ARM انجام میشه.
   در موارد شدیدتر مشکلات دیسک، از لیزر دیسک استفاده میشه که تشخیصش با پزشک فوق‌تخصص درد خواهد بود.

 • با سلام.میخواستم ببینم در کلینیک درد شما برای دردی که داخل استخوان ساق پا میات راهی برای درمان وجود دارد

  • سلام
   ابتدا باید علت این درد خاص مشخص بشه که توسط پزشک فوق تخصص درد انجام میشه. پس از تشخیص بیماری، نوع درمان مشخص خواهد شد. شاید نیاز باشه که به پزشکان دیگر هم ارجاع بدیم.

 • خیلی خیلی ممنون از دکتر دلشاد
  من مراجعه کردم و واقعا لذت بردم از برخورد و تشخیص ایشون.
  خدا حفظشون کنه

  • سلام
   درد بسیاری از بیماران به میزان ۵۰ درصد به بالا و در برخی موارد ۱۰۰ درصد کمتر خواهد شد. هدف پزشک فوق تخصص درد این است با کاهش درد، به بهبود کیفیت زندگی بیمار کند.

  • سلام بله
   هدف این مرکز و پزشکان متخصص درد، افزایش کیفیت زندگی است. بنابراین با کاهش درد بیماران سرطانی، به داشتن زندگی بهتر آنها کمک می‌کنند.

  • دیسکوژل ماده‌ایست که در فضای دیسک تزریق میشه، این روش برای بیمارانی کاربرد داره که نمیخوان عمل جراحی انجام بدن یا به‌علت بیماری‌های زمینه‌ای که دارن بیهوشی براشون خطرناکه.

  • یکی از بهترین روش‌های درمان دیسک‌های بیرون‌زده چه گردن و چه کمر، استفاده از روش جدیدی به نام آندوسکوپی‌ست. این روش کم تهاجمی‌ست و در دسته جراحی‌های بسته قرار میگیره.

  • سلام. میزان پارگی دیسک و میزان ریختن دیسک در کانال نخاعی باید بررسی شود. در مواردی که پارگی جزئی رخ داده است، با تشخیص پزشک می‌توان از روش‌های غیرجراحی استفاده کرد.

 • سلام لطفا بفرمایید چطور باید آنلاین از آقای دکتر حسین دلشاد وقت گرفت؟
  تو سیستم کلینیک درد ، سرویس نداره

  • با مراجعه به فلوشیپ فوق‌ تخصصی درد در اولین قدم تشخیص درد و در قدم بعدی کنترل و درمان انجام می‌گیره. برای تشخیص حتما به این پزشکان مراجعه کنید چون در غیر اینصورت برای انتخاب پزشک مناسب دچار سردرگمی خواهید شد.

 • من دچار درد عصب سه قلو هستم 😭متاسفانه این درد خیلی آزارم میده و گاها به حدی میرسه که نه میتونم حرف بزنم و نه غذا بخورم ،قرص کاربامازپین هم اثر نمیکنه . گفتید که میتونید کمک کنید .درمان هایی که به کار میبرید چند درصد مفیده و آیا بطور کامل درمان خواهد شد .
  درمان‌هایی که بکار میره چه عوارضی داره آیا باعث کج شدن صورت یا بی حس شدن یا مشکل توی شنوایی یا صحبت کردن میشه (منظورم در بدترین حالت و موارد نادر و خاصه)
  ممنون🙏🏻

  • سلام. درمان توسط تزریق در شاخه درگیر انجام می‌شود. ممکن است نیاز باشد که تا چندین بار نیز تزریق انجام شود تا دردها کنترل شود.
   در موارد بسیار نادر، اگر مشکلی در شنوایی بیمار نیز به وجود آید، کاملا موقتی است و هیچ کار تهاجمی انجام نخواهد گرفت و شنوایی پس از مدت کوتاهی (نهایت نیم ساعت) باز خواهد گشت.

 • عرض ادب
  مادر بنده ۶۶ سالشه.سالهاست مشکل درد تو ناحیه فک داره که به خیلی از پزشکها مراجعه شده و فیزیوتراپی و زالودرمانی و گرما درمانی و تزریق بوتاکس و مصرف متوکاربامول و باکلوفن و…انجام شده که مثمر ثمر نبوده الان که در مورد عصب سه قلو مطالبی خوندم حدس میزنم که مشکل مادر من همینه.مادر من لرزش داره یعنی دیستونی داره فلبشم سوراخه و بیهوشی شاید براش خوب نباشه.حالا با این تفاسیر به نظر شما ما به کلینیک شما مراجعه کنیم؟آیا بدون بیهوشی درمان میکنید؟اگه قراره بیهوش نشن لرزشی که داره باعث مشکل تو درمان نمیشه؟خیلی ممنون

 • با سلام خانم بنده چند وقتی هست از ناحیه شانه راست تا زیر بغل درد دارد مخصوصا زمانیکه سرما بهش میخورد تشدید پیدا میکند لطفا راهنمایی کنید

  • سلام. دردهای قسمت شانه و گردن ممکنه بر اثر دلایل مختلفی از جمله آرتروز، پارگی تاندون یا علل دیگری رخ دهد و حتما باید به پزشک فوق‌ تخصص درد مراجعه بفرمایید. 🙏🏻

 • سلام – کلینک درد طرف قرداد با بیمه پارسیان می باشد ؟ و اینکه پزشک پیشنهاد تزریق اپیدورال در کمر را داده اند جهت تزریق در کلینیک نیاز به نسخه دکتر می باشد و یا می بایست مجدد آنجا ویزیت شوند ؟

  • سلام. هزینه باید به کلینیک داده شود و سپس مدارک را به بیمه تکمیلی‌تان برده تا هزینه را استرداد کنند.
   برای گرفتن نسخه، تشریف آورده و بگیرید. نیازی به ویزیت مجدد نیست.

 • سلام
  مردی هستم ۶۰ساله زونا ی کمر گرفتم دیرتشخیص داده شد دردهای کمر وحشتناکی رو تحمل کردم دوبار بلاک عصبی کردم درد درناحیه کانون اولیه درد همچنان هست وزندگی من مختل است شنیدم نوک عصب را می سوزانند شما چنین عملی را انجام میدید؟

  • بله دکتر محمد حسین دلشاد فوق تخصص درد در بیمارستان مریم انجام می‌دهند. هر هفته چندین مورد در بیمارستان مریم انجام میشه.
   با توجه به اینکه دیر شده باید هرچه سریع‌تر اقدام کنید. برای برقرار ارتباط و گرفتن وقت عمل می‌تونید با شماره ۰۹۳۵۴۳۳۱۳۱۳ تماس بگیرید.

 • پدر من طبق گقته دکتر ارتوپد دچار سیاه شدن استخوان هپ لگن شده
  باید عمل بشه ولی برای عمل نیاز به زمان داریم
  واز درد شدید مفصل رانش خیلی در عذاب است
  برای مهار وتسکین درد راه حلی در کلینیک درد هست؟

  • برای تسکین درد، امکان تزریق به مفصل لگن وجود داره. به غیر از این روش میتونیم شبکه عصبی اون ناحیه رو بلوک عصبی انجام بدیم. هر دو روش موقته و مجددا عوارض و علائم بروز خواهد کرد.
   نکته مهم در مورد این کیس‌ها اینه که نباید اصلا وقت رو تلف کرد و باید خیلی سریع جراحی انجام بشه.

 • سلام وقت بخیر ..
  مادر من سرطان روده داره ، دوره شیمی درمانی و پرتو درمانی تموم شد ه، الان لگنش درد میکنه ، خواستم بدونم درمانی براش هست.

 • سلام .آیا این مرکز مجهز به دستگاههای تصویربرداری و تشخیصی نیز هست یا فقط مشاوره ارائه می دهد.من حمله های شدید سردرد دارم طوری که در اثر درد همون لحظه می نشینم . باید مستقیم به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم یا به این مرکز بیام؟

  • بله. کلینیک درد بیمارستان مریم مجهز به تمامی دستگاه‌های روز دنیاست. لطفا با شماره زیر تماس بگیرید:
   ۰۹۳۵۴۳۳۱۳۱۳

 • سلام
  ببخشید شما در رابطه با دردهای ترک اعتیاد مواد مخدر هم پذیرش دارید؟ یعنی درمان ترک اعتیاد بدون درد انجام میدید؟

 • من بیست سال هست که درد آرتروز گردن دارم و فقط تحملش کردم و جدیدا درد ب اندازه ای زیاد شد که پیگیر شدم و بعد از اطلاع درمان در این بیمارستان خیلی خوشحال شدم و امیدوارم که درمانم رو هر چه سریعتر شروع کنم

 • سلام و عرض ادب
  پدر بنده دچار تنگی کانال نخاعی شده آیا با لیزر درمانی بهبودی حاصل می‌گردد یا باید جراحی انجام شود ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ایشون باید معاینه بشن تا این موضوع مشخص بشه. لطفا با تمام مدارک‌شون مراجعه کنید. اولین راهکار ما انجام درمان‌های غیرجراحی است. بنابراین تمام سعی بر این خواهد بود که عمل جراحی تا جای ممکن انجام نشه.

 • با سلام
  من جراحی باز انجام دادم ستون فقراتم پلاتین پیچ کردن الان بعد مدت یک سال هنوز درد دارم. آیا شما میتونید درد منو ازم بگیرید بخدا خسته شدم از کارم ا ز همه چیزا افتادهام
  پیش هر دکتری رفتم میگن این داروها رو استفاده کن خوب میشی. هیچی جواب نمیده

 • سلام پدرم دیالیزی هستن مدتیه درد شدید در پشتشون بیشتر قسمت سمت چپ دارن که گاهی این درد از بالا شروع میشه و بعد در قسمتهای دیگه مثل کمر و پهلو و کلیه پخش میشه با آب داغ و ژل درد موقتی یکی دو ساعت خوب میشه باز دوباره تشدید میکنه به قدری دردش زیاده که نمیتونه دیالیزش رو کامل بره.‌ و سر در گم شدیم بعضی از دکترا فرمودن اول قلب چک بشه آیا ممکنه ربطی به قلب داشته باشه یا کانال نخاع گردن یا از اعصابه؟ بسیا هم عصبی میشن وقتی درد شدید دارن به طوری که کلا زندگی روزمره ظون مختل شده.. بخاطر درد فشار خونشون هم نوسان پیدا کرده.‌ بنظر شما این درد از چی میتونه باشه؟ عکس گرفتن دکتر ارتوپد فرمودن چیزیش نیست! چطوری دقیق میشه چک کرد و تشخیص صحیح رو داد ؟

 • سلام من شش ماهه سزارین شدم الان سه روزه نخاع کمرم درد میکنه وکتف سمت چپیم خواب مبره ومورمورمیشه باید چیکار کنم

 • سلام من حدود دو سال درد دست وپا دارم و تحت نظر دکتر روانپزشک هستم در این مدت داروی اعصاب مصرف می کنم اما هنوز درد دارم و اگر داروها را مصرف نکنم دردم زیاد می شود اوایل حمله عصبی داشتم نمی دانم چکار کنم آیا آنجا درمانی برای درد عصبی هست ممنون

  • در حال حاضر درمان‌های بسیار پیشرفته‌ای برای نوروپاتی دیابتی وجود داره و امکان کنترل هست. لطفا به صورت حضوری مراجعه کنید.

 • سلام من در تاریخ سوم تیر ماه سال جاری عمل proکمر انجام دادم تا پانزده روز بعد از عمل خوب و راحت بودم در استخر هم راه میرفتم چند روزی است درد در پا بروز کرده ودرد شدید شده به جناب دکتر عدل خو هم پیام دادم جوابی دریافت نشد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان