آوای اول

داروخانه بیمارستان و زایشگاه مریم واقع در طبقۀ همکف ضلع غربی بیمارستان، یکی از مجهز‌ترین داروخانه‌های بیمارستانی در زمینۀ زنان، زایمان و نازایی است. این مرکز دارویی به عنوان یکی از مراکز اصلی اطلاعات دارویی و درمانی، تأمین داروهای کمیاب پزشکی زنان و تأمین وسایل مصرفی بیماران بستری شده و سرپایی شناخته شده است.

بخش داروخانه با ارائه برترین خدمات مشاوره‌ای در زمینۀ دارویی و نحوۀ مصرف به بیماران عزیز در بیمارستان مریم به فعالیت مشغول است. این مرکز مسئولیت تأمین تمامی داروهای مورد نیاز بخش‌های مختلف بیمارستانی، اعم از جراحی‌های زنان و مردان، اتاق عمل، پاراکلینیک و دیگر بخش‌های بیمارستان را بر عهده دارد.

کلیۀ داروهای مورد نیاز بیماران توسط داروخانه تأمین می‌شود و بیماران و همراهان گرامی را از به دنبال داروهای خاص بودن در سطح شهر، بی‌نیاز ساخته است. همچنین داروخانه مسئولیت تأمین تمامی داروها و لوازم مصرفی اتاق‌های عمل را نیز بر عهده دارد.

داروخانه

یکی از برترین ویژگی‌های این بخش وجود کلیۀ امکانات، تجهیزات‌ و داروهایی‌ست که در سایر داروخانه‌ها به‌راحتی یافت نمی‌شود و از جهت تجهیزات دارویی، بهداشتی و ارتوپدی کاملاً مجهز بوده و موجبات رضایت‌ بیماران عزیز و همراهان گرانقدر را فراهم آورده است.

این داروخانه به عنوان قطب مرکزی داروهای خاص پزشکیِ زنان و زایمان فعالیت می‌کند و از تمامی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی سطح استان، جهت گرفتن داروهای مورد نیاز جراحی‌هایی نظیر لاپاراسکوپی و IVF به این مرکز رجوع می‌شود.

رویکرد خاص داروخانه بیمارستان و زایشگاه مریم بر پایۀ تشویق به استفاده از شیر مادر برای نوزادان است. این بخش از بیمارستان مریم همه‌روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۰ شب در خدمت بیماران عزیز بوده و با بیمه‌های درمانی نیروهای مسلح و تأمین اجتماعی طرف‌ قرارداد است.

خدمات ارائه شده در داروخانۀ بیمارستان مریم، شامل موارد زیر است:

  • تأمین انواع داروهای ویژۀ پزشکی زنان، زایمان و نازایی
  • ارائه خدمات تخصصی و تنظیم دُز داروهای مصرفی با صلاحدید پزشک
  • ارائه مشاوره تخصصی به کادر بیمارستان و بیماران
  • قطب دارویی جنوب و غرب استان البرز و توانایی تأمین کلیه داروهای مورد نیاز بخش‌های بیمارستان
  • آمادگی ارائه خدمات داروخانه هم برای بیماران بستری و هم مراجعین سرپایی در ساعات ذکر شده

کادر مجرب مقیم داروخانه بیمارستان مریم:

  • وجود متخصصان دارویی و ارائه خدمات مشاوره‌ای در جهت ارتقاء سطح آگاهی بیمار و همراه
  • مسئولین فنی مجرب جهت کاهش خطاهای دارویی، مشاوره در مورد عوارض و تداخلات دارویی و راهنمایی در جهت حل مشکلات دارویی

پرسنل بخش داروخانه

دکتر شیوا رحیمی‌پور

دکتر شیوا رحیمی‌پور

مسئول فنی
مجتبی نیکبخت

مجتبی نیکبخت

سوپروایزر

علی کامل

علی کامل

تکنسین
فاطمه بوستان سعدی

فاطمه بوستان سعدی

نسخه‌پیچ
اسماعیل مهدی‌نژاد

اسماعیل مهدی‌نژاد

نسخه‌پیچ