لیفت باسن برزیلی چیست

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی نوعی عمل زیبایی بسیار محبوب در بین خانم‌هاست، در این روش چربی به باسن منتقل می‌شود. فرم متناسب باسن از عوامل مهمی‌ در داشتن اندامی جذاب است. 

لیفت باسن برزیلی یک روش تخصصی انتقال چربی است که اندازه و شکل باسن را بدون نیاز به پروتز حجم می‌دهد. در طی این روش چربی اضافی از شکم، کمر، ران و… با لیپوساکشن در کرج برداشته شده و بخشی از این چربی طی فرایندی به باسن منتقل می‌شود.

پروسه لیفت باسن برزیلی چگونه است

از آنجایی که چربی به باسن منتقل می‌شود، نتایج طبیعی و قابل توجهی را ایجاد می‌کند. پروسه این عمل جراحی به شرح زیر است:

 1. این روش معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ اما در روش‌هایی که حجم کمتری از چربی منتقل می‌شود، ممکن است تنها با حسی موضعی انجام شود. گاهی قبل از عمل یک داروی ضد تهوع به شما داده شود.
 2. سپس جراح از سایر نواحی بدن مانند شکم، ران و… برای برداشتن چربی استفاده می‌کند. برای خارج کردن چربی برش‌های کوچکی در پوست زده می‌شود و از یک لوله برای خارج کردن چربی استفاده می‌کنند.
 3. چربی‌هایی که از بدن خارج می‌شوند، تصفیه شده و به باسن تزریق می‌شود.
 4. جراح با تزریق چربی فراوری شده به نواحی خاصی از باسن ظاهری گرد ایجاد می‌کند. آنها سه تا پنج برش برای انتقال چربی در باسن ایجاد می‌کنند.
 5. برش‌های طی عمل، با بخیه بسته خواهد شد. سپس یک گن یا لباس مخصوص که حالت فشرده‌ای ایجاد می‌کند، در ناحیه جراحی شده پوشانده می‌شود تا خطر خونریزی به حداقل برسد.

مزایای انجام لیفت باسن برزیلی

در این روش برخلاف نوعی که پروتز در باسن قرار داده می‌شود، نتایج طبیعی‌تری را شاهد خواهید بود. 

علاوه بر این در جراحی لیفت باسن برزیلی، باسن فرم گردتری را خواهد داشت و به رفع برخی از مسائل مانند افتادگی و بد فرم که با افزایش سن رخ می‌دهد، کمک خواهد کرد. 

از دیگر مزایای مهم لیفت باسن برزیلی می‌توان به این مورد اشاره کرد که در مقایسه با پروتزهای سیلیکونی، احتمال ایجاد خطر عفونت کمتری وجود دارد.

این روش مزایای زیادی دارد اما مانند سایر عمل‌های جراحی خطرات احتمال برخی از عوارض وجود دارد که در ادامه به این موارد نیز به آنها خواهیم پرداخت.

 

عوارض جانبی لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با سایر جراحی‌ها مانند پروتز باسن، خطرات کمتری دارد. با این حال هر عمل جراحی عوارضی را به همراه دارد که برخی از آنها جدی است:

 • درد
 • جای زخم
 • عفونت
 • ایجاد توده‌هایی در زیر پوست در نواحی چربی مکش شده یا تزریق شده
 • از بین رفتن پوست در ناحیه تحت درمان به دلیل ایجاد عفونت عمیق
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه

در صورتی که پروسه این جراحی به درستی انجام نشود، چربی تزریق شده وارد سیاهرگ‌های بزرگ باسن شده و سپس به ریه‌ها می‌رود که در نهایت خطرات جبران‌ناپذیری را خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید اگر در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید و به کلینیک معتبری برای انجام این عمل زیبایی مراجعه کرده باشید، احتمال ایجاد چنین خطراتی به حداقل خواهد رسید.

از دیگر مشکلات احتمالی می‌توان به این نکته اشاره کرد که باسن ذخایر تزریق شده را جذب می‌کند، در نهایت امکان نیاز به عمل مجدد برای بیمار وجود خواهد داشت.

برای به حداقل رساندن این مشکل احتمالی، پزشک معمولا چربی بیشتری را به باسن منتقل می‌کند تا فرد نیاز به جراحی مجدد نداشته باشد.

روند بهبودی لیفت باسن برزیلی

این عمل نیز همانند دیگر جراحی زیبایی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. تا دو هفته پس از جراحی نمی‌توانید روی باسن بنشینید و باید به پهلو یا روی شکم بخوابید تا زمانی که ناحیه عمل شده کاملا بهبود پیدا کند.

باسن ممکن است برای چند هفته پس از بهبودی متورم شود. به‌طور کلی اثرات این جراحی از چند ماه تا چند سال باقی خواهد ماند.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای انجام لیفت باسن برزیلی هستند

همیشه باید قبل از تصمیم برای این عمل زیبایی با پزشک مشورت داشته باشید. معمولا در این مواقع پزشک اجازه انجام این عمل زیبایی را به شما خواهد داد:

 • شکل طبیعی باسن را به دلیل سن یا تغییرات وزنی از دست داده‌اید.
 • چربی کافی در نواحی دیگر بدن برای انتقال چربی داشته باشید.
 • سیگار نمی‌کشید.
 • وزن مناسبی برای انجام این عمل جراحی دارید.
 • سبک زندگی سالم از جمله انجام تمرینات ورزشی منظم داشته باشید.
 • هیچ عفونت یا عارضه‌ای طی جراحی اخیر نداشته باشید.

هزینه لیفت باسن برزیلی

هزینه این عمل زیبایی بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که این موارد به شرح زیر است:

 • شهری که در آن سکونت دارید یا قصد جراحی دارید.
 • کلینیک یا بیمارستانی که برای جراحی مراجعه می‌کنید.
 • میزان تجربه پزشکی که برای عمل به او مراجعه کرده‌اید.
 • مدت زمانی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.
 • آزمایشات و داروهایی که قبل یا پس از جراحی نیاز دارید.
 • و…

نتایج لیفت باسن برزیلی تا چه زمانی باقی می‌ماند

در اغلب مواقع نتایج به اینگونه بوده است که تنها ۸۰ درصد از چربی تزریق شده باقی می‌ماند؛ بنابراین بسیاری از بیماران ممکن است در آینده نیاز به جراحی مجدد داشته باشند. به‌طور کلی مدت زمان باقی ماندن این نتایج به درصد چربی تزریق شده بستگی دارد. 

این نکته را نیز در نظر داشته باشید اگر بیمار افزایش وزن بعد از عمل داشته باشد، سلول‌های باقی مانده بیشتر و بزرگتر می‌شود. اگر فرد کاهش وزن داشته باشد، آن سلول‌های چربی باقی مانده کوچک‌تر خواهند شد.

 

دیدگاه‌ها بسته شده است.

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان