عوارض سینه‌ های بزرگ برای خانم ها

ماموپلاستی
عوارض سینه های بزرگ

شاید تصور کنید که داشتن سینه‌ های بزرگ در خانم‌ها باعث زیباتر شدن اندام آنها می‌شود؛ اما، همیشه این‌طور نیست. در واقع سینه‌هایی که بیش از حد طبیعی و نرمال بزرگ هستند، نه تنها زیبایی ندارد، بلکه مشکلات زیادی را برای آن فرد ایجاد می‌کند.

از محدود شدن انتخاب لباس گرفته تا مشکلات جسمانی مانند کمردرد از سوی این دسته از افراد گزارش می‌شود. از آنجایی که ممکن است مشکل بسیاری از افراد باشد در ادامه شایع‌ترین مشکلات ناشی از داشتن سینه های بزرگ را برای شما ذکر خواهیم کرد.

تنها با کوچک کردن سینه به روش ماموپلاستی در کرج به راحتی می‌توانید از عوارض ناشی از این مشکل جلوگیری کنید.

۱. درد مداوم در قسمت‌های مختلف بدن

در اغلب مواقع سینه‌هایی که بیش از حد نرمال بزرگ هستند، منجر به درد زیادی در قسمت‌های مختلف می‌شود. در واقع یکی از دلایلی که افراد تصمیم به کوچک کردن سینه می‌گیرند، به دلیل رهایی از درد است.

این دسته از افراد اغلب دچار عوارضی مانند درد در گردن، شانه و کمر می‌شوند. در واقع چنین دردی به دلیل سنگینی سینه و فشاری که به این قسمت‌ها وارد می‌کند، احساس می‌شود.

گردن درد ناشی از سینه بزرگ
گردن درد ناشی از سینه بزرگ

۲. سینه های بزرگ و بروز حساسیت پوستی

سینه‌ های بزرگ، حالتی آویزان دارند. در این مواقع رطوبت و عرق در زیر سینه مدت‌ها باقی می‌ماند. چنین حالتی می‌تواند منجر به حساسیت پوستی شود. 

مشکلات پوستی برای افراد آزاردهنده و همراه با سوزش است، همچنین می‌تواند برای برخی از افراد منجر به عفونت شود.

در واقع چنین مشکلی به قدری برای این دسته افراد آزاردهنده است، که تصمیم به انجام عمل کوچک کردن سینه می‌گیرند.

۳. فرورفتگی بند سوتین روی شانه

اولین مسئله‌ای که در این باره وجود دارد، این است که لباس زیر برای افرادی که سینه‌ های بزرگ دارند، به سختی پیدا می‌شود. 

علاوه بر این به دلیل سنگینی سینه، زمانی که از سوتین استفاده می‌کنند پس از مدتی متوجه باقی ماندن فرورفتگی بند سوتین رو شانه خود می‌شوند.

۴. بی حسی ناشی از آسیب عصبی

سینه بزرگ می‌تواند منجر به بی حسی در سینه یا سایر قسمت‌های بدن مانند انگشتان، دست‌ها و بازوها شود؛ چراکه، بزرگی سینه منجر به فشرده شدن مسیرهای عصبی می‌شود.

در خصوص ایجاد چنین مشکلی حتما به پزشک مراجعه کنید تا درمانی برای شما در نظر گرفته شود.

کمردرد ناشی از سینه های بزرگ
کمردرد ناشی از سینه های بزرگ

۵. عدم توانایی در مشارکت تمرینات ورزشی

سینه‌ های بزرگ مانع از عملکرد صحیح شما در حین فعالیت ورزشی می‌شود. گاهی در برخی از افراد سینه‌ها به قدری بزرگ‌اند که تمرینات ورزشی گاهی کاملا غیر ممکن می‌شود.

۶. تنگی نفس

سینه بزرگ وزن زیادی روی قفسه سینه وارد می‌کند. علاوه بر این که منجر به ناراحتی فرد می‌شود، چنین فشاری باعث تنگی نفس خواهد شد. 

به خصوص هنگام شب که دراز می‌کشند، احساس تنگی نفس دارند. پزشک جراح پستان در کرج می‌تواند این مشکل را به شیوه صحیح و متناسب با وضعیت فرد درمان کند.

۷. سردرد

داشتن سینه‌ های بزرگ با سردردهای تنشی و میگرنی مرتبط است. چنین حالتی می‌تواند به این دلیل باشد که وزن سینه‌ها فشار زیادی را به عضلات قسمت بالایی کمر، گردن و سر وارد می‌کند.

۸. ایجاد مشکل در شیردهی

یکی دیگر از مشکلات داشتن سینه‌ های بزرگ مربوط به زمان شیردهی می‌شود. به‌طور کلی در هر شرایطی شیر دادن به کودکان برای مادران چالش‌برانگیز است. 

حال داشتن سینه بزرگ این شرایط را بسیار سخت‌تر می‌کند. نوزادان برای اینکه عمل مکیدن را انجام دهند، با فشار دادن بافت سینه، صورت در زیر سینه قرار می‌گیرد و خطر خفگی را به همراه دارد. 

در این مواقع مادر باید سینه‌های خود را بالا بگیرد. در نتیجه شیر دادن تجربه سختی خواهد بود.

مشکلات ناشی از سینه های بزرگ
مشکلات ناشی از سینه های بزرگ

۹. عدم خواب راحت

اغلب افراد خواسته یا ناخواسته تمایل دارند که روی شکم بخوابند. چنین حالتی برای خوابیدن در افرادی که سینه‌ های بزرگ دارند، بسیار سخت و دردناک است. 

در واقع حتی اگر به حالتی بخوابید که فشاری روی سینه نباشد، ممکن است ناخودآگاه بدن به آن حالت غلتیده شود و به دلیل درد ناشی از سینه از خواب بیدار شوید و به‌طور کلی خواب راحتی نداشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان