مصاحبه بدون تعارف با آقای دکتر صلاح الدین دلشاد

متخصص و جراح اطفال

بدون تعارف به سراغ فردی رفته است که قید مدیریت در بیمارستان لندن را زده و سال‌هاست که مرهم درد کودکان کشورش شده است.

به گزارش از این مصاحبه انجام گرفته از آقای دکتر صلاح الدین دلشاد، مدت زمان زیادی است که فرشته نجات چند هزار کودک و نوجوان شده است. 

طبق گفتگویی که با جناب دکتر صلاح الدین دلشاد انجام گرفت، ایشان از سال ۱۳۶۰ به عنوان متخصص جراح عمومی، فعالیت خود را آغاز کردند.

در سال ۱۳۷۱ نیز به عنوان جراح اطفال به فعالیت‌های خود به صورت تخصصی ادامه دادند. ایشان تحصیلات خود را ترکیه آغاز کردند و تحصیلات تخصصی خود را به‌صورت فشرده در لندن گذراندند.

با وجود اینکه یکی از بیمارستان‌های لندن را در اختیار آقای دکتر صلاح الدین دلشاد گذاشتند، اما انتخاب ایشان فعالیت در کشور ایران و درمان هموطن‌های خود بود.

جناب دکتر دلشاد در خصوص امور خیری که مدت‌هاست در آن فعالیت دارند، توضیح دادند اغلب کودکانی که تحت درمان و جراحی قرار می‌گیرند دچار نقص خلقتی یا بیماری مادرزادی هستند.

مشکلاتی از جمله شکاف کام، لب شکری، مقعد بسته، روده‌های بیرون زده از شکم و… از جمله بیماری‌های مادرزادی هستند که تحت درمان عمل جراحی توسط آقای دکتر صلاح الدین دلشاد قرار می‌گیرد.

متاسفانه بسیاری از والدین با وجود چنین مشکلاتی در فرزندانشان حتی قادر به پرداخت هزینه‌های درمان در بیمارستان دولتی نیستند. 

مشاهده اینگونه اتفاقات باعث شد که آقای دکتر نسبت به این موارد بی‌تفاوت نباشند و به‌دنبال چنین مشکلات ناخوشایندی، موسسه خیریه محکم را تاسیس کردند.

موسسه محکم در واقع اولین موسسه‌ای است که پزشکان این خیریه را به هدف درمان بیماری‌های مادرزادی در کودکان و نوزادانی که قادر به پرداخت هزینه‌های درمان نیستند، بنا کرده‌اند.

بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های زیاد، قادر به درمان فرزندان خود نیستند و شروع درمان را به تاخیر می‌اندازند، موسسه محکم بدون دریافت هزینه‌های درمان، کودکان و نوزادان نیازمند را تحت پوشش قرار می‌دهد.

آقای دکتر صلاح الدین دلشاد به‌مدت ۱۵ سال است که اینگونه فعالیت‌های خیرخواهانه را بدون دریافت هزینه درمان انجام می‌دهند و همچنین بالغ بر ۸۰۰۰ کودک تحت پوشش موسسه محکم قرار دارند.

عمل‌های جراحی برخی از افراد به اتمام رسیده است و برخی دیگر نیز همچنان تحت درمان هستند. گاهی بعضی از کودکان باید همیشه دارو مصرف کنند و تحت درمان باشند.

در برخی از مواقع روند درمان به این صورت است که پزشکان نیز برای درمان به شهرستان‌ها سفر می‌کنند تا کودکی با نقص مادرزادی بدون درمان نباشند.

بسیاری از مراجعین هزینه رفت‌وآمد و اسکان برای درمان را ندارند، خوشبختانه تمامی این موارد نیز از سوی موسسه در نظر گرفته شده است و اسکان نیز به آنها داده می‌شود تا بدون هیچ مشکلی بتوانند کودک خود را درمان کنند.

هدف این موسسه خیریه و آقای دکتر صلاح الدین دلشاد این است که هیچ کودک و نوزادی بدون درمان نماند و همه افراد امکان درمان بدون دغدغه را داشته باشند.

 

۲ دیدگاه‌ها

  • عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر دلشاد طبق فامیلی با مفهوم شما انشا الله همیشه سلامت و دلشاد باشید بنده. ساکن پرند هستم و مستاجر به طور کاملا اتفاقی نام و فعالیت های با ارزش شما رو در سر رسیدی مشاهده کردم پیگیر شدم و متوجه شدم انسانی هستید با درک و فهیم و دانایی والا وظیفه خودم دیدم به نوبه خودم از زحمات شما قدردانی کنم و اعلام کنم هر نوع کاری باشه حاضرم به طور رایگان برای این بچه ها انجام بدم بدون دریافت ریالی بنده رو هم در کار خیر خودتان سهیم کنید و در آخر آرزو میکنم خداوند نعمت انسانیت که خیلی زیر شاخه های فراوان دارد این کلمه مانند درستی ،صداقت، رحیم و بخشنده بودن ، حق الناس نکردن ، حق کشی نکردن و …و …یکبار دیگر رحمت خودش را به بنده هایش عطا بفرماید و انسانیت را در بطن بنده هایش زنده کند باشد که دوباره غنچه خشکیده محبت واقعی جانی بگیرد شکوفه بزند گل بروید و درختی تنومند شود همچو زیبایی داشتن انسانیت ♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان