موسسه محکم و اختصاص سالانه ۷ میلیارد تومانی برای درمان

خیریه محکمسالانه ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی در کشور هزینه می‌شود.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم گفتند: این موسسه سالانه ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی هزینه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، آقای دکتر صلاح الدین دلشاد در همایش نقش فعالان اقتصادی در مسئولیت‌های اجتماعی که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، در مورد اهداف برگزاری این همایش گفتند: 

نقص خلقتی نوزادان در بدو تولد که از آن به ناهنجاری‌های مادرزادی تعبیر می‌شود، در حدود ۶ درصد متولدین هر جامعه بروز می‌کند و مشتمل بر بیماری‌های قلبی و مغزی، مغز و اعصاب، لب شکری و شکاف کام، مری بسته، در رفتگی لگن و دیگر موارد است. خیلی از خانواده‌ها قادر به پرداخت هزینه درمان این بیماری‌ها نیستند.

وی در ادامه افزود: موسسه محکم در قالب فعالیت‌هایی در راستای حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی از سال ۸۴ راه‌اندازی شد و در این مسیر کمک زیادی به خانواده‌های این اطفال داشته و آنها را تحت پوشش قرار داده است.

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم افزود: تاکنون بیشترین اقداماتی که از سوی موسسه خیریه محکم در زمینه درمان این اطفال انجام شده است، در ارتباط با کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی لب شکری و شکاف کام بوده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از کودکان تحت حمایت این موسسه خیریه نیز از کمبود هورمون رشد یا سوماتروپین رنج می‌برند، گفت: این بیماری جلوی افزایش قد کودکان را می‌گیرد. 

هزینه تامین داروی هر کدام از این بیماران ماهانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و تا آخر عمر باید آن را مصرف کنند که موسسه خیریه محکم به خانواده این کودکان در پرداخت این هزینه‌ها کمک می‌کند.

آقای دکتر دلشاد با اشاره به اقداماتی که در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، ایلام و هرمزگان در خصوص جراحی رایگان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی انجام شده است، گفتند: در این زمینه انواع جراحی‌های اطفال را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه از سوی این موسسه خیریه سالانه حدود ۶ تا ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی هزینه می‌شود، گفتند: در ۲۲ بیمارستان طرف قرارداد موسسه، جراحی این اطفال صورت می‌گیرد.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه محکم عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس عمل‌های جراحی و اقدامات درمانی در پایتخت بالغ بر ۷ هزار و ۵۵۰ کودک و نوزاد تحت پوشش این موسسه قرار دارند که به بیماری‌های مختلف مادرزادی مبتلا هستند، البته در سطح شهرستان‌ها نیز آمارهای دیگری توسط موسسه خیریه محکم از درمان این بیماران ثبت شده است.

منبع: چکاوک البرز نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان