گزارش از افتتاح کلینیک فوق تخصصی درد برای اولین بار در بیمارستان مدنی با دکتر محمد حسین دلشاد

کلینیک درد و انجام پروسیجرهای مربوطه در اتاق عمل مجتمع آموزشی و درمانی بیمارستان مدنی

دکتر محمد حسین دلشاد، فلوشیپ فوق‌تخصصی کنترل درد، با سال‌ها تجربه در زمینه کنترل دردهای شدید مانند کمردرد، دردهای اندام تحتانی، شانه و گردن درد، دردهای زانو، دردهای ناشی از سرطان، دردهای ماندگار پس از زونا و.. گفتند: در حال حاضر انجام کنترل دردهای شدید و مزمن و همچنین پروسیجرهای مرتبط، علاوه بر مراکز خصوصی، در مجتمع آموزشی و درمانی بیمارستان مدنی با تعرفه‌های دولتی نیز انجام می‌شود و بیماران عزیز را تحت پوشش خود دارد.
این مهم به لطف مسئولین، ریاست اسبق، جناب آقای دکتر عمادالدین و همچنین ریاست کنونی، جناب آقای دکتر برادران، جامه عمل پوشیده است.

رشته فوق‌ تخصص درد به درمان‌ بیمارانی می‌پردازد که به هر دلیلی قادر به انجام عمل جراحی باز نیستند، مانند افرادی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای، مشکلات قلبی یا انجام اعمال جراحی در گذشته هستند. بیشتر بیماران از سایر رشته‌های پزشکی به این رشته جدید، که تقریبا ده سال است وارد ایران شده است، ارجاع داده می‌شود.

منبع: ایرنا

۴ دیدگاه‌ها

  • سلام
    پدر من ۸۶ سالشون هست و استیوآرتریت شدید دارند به شکلی که پاهاشون پارانتزی شده ودرد زیادی تحمل میکنند و محدودیت حرکتی دارند. داروی استامینوفن برای مفاصل مصرف میکنند ولی زیاد موثر نیست. آیا میتوان کاری کرد که دردشان کمتر شده و محدودیت حرکتی بهتر شود؟

    • سلام. بله. با توجه به سن ایشان، انجام عمل جراحی باز برایشان توصیه نمی‌شود. بهترین گزینه برایشان، تزریق ژل در مفصل زانو است که درد نکشند.

  • سلام وقت بخیر من خانمی ۴۴ ساله هستم که چند سال است کمر و شانه ها و گردنم درد میکنه چندین بار هم عمل های دیگر شده ام و نمی‌خواهم جراحی باز شوم با این همه درد هر روز دارو میخورم دیگه خسته شدم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان