گزارش شبکه سه سیما از دکتر صلاح الدین دلشاد و موسسه محکم

various anomalies
گزارش شبکه سه سیما از دکتر صلاح الدین دلشاد

به گزارش اخبار شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی، آقای دکتر صلاح الدین دلشاد، فوق تخصص جراح اطفال، عمل‌های مختلفی تاکنون برای کودکان سراسر کشور با ناهنجاری‌های گوناگون انجام داده‌اند. در حقیقت خانواده این کودکان که با ناهنجاری روبه‌رو بودند، امیدی به درمان کودک خود نداشتند؛ اما، نتیجه‌ای را بر خلاف تصور خود شاهد بودند.

یکی از کودکانی که به دست دکتر دلشاد درمان شد، بیماری به نام شاهین و مبتلا به معلولیت در پاهای خود بود. در حقیقت زانوی این بیمار به صورتی بود که به جای آنکه در جلوی پای کودک قرار گرفته باشد، از عقب شکل گرفته بود.

چنین شرایطی باعث احساس سختی بیمار هنگام راه رفتن، بازی کردن و بسیار فعالیت‌های روزمره او شده بود. بیمار پس از عمل، حالت طبیعی پاهای خود را به دست آورد. این عمل پیچیده با موسسه خیریه محکم انجام گرفت و خوشبختانه عمل انجام گرفته برای بیمار بسیار نتیجه‌بخش بوده است.

بیمار دیگر، شکمی بیرون از بدن خود داشت و خانواده از درمان کودک خود بسیار ناامید بودند. تیم پزشکی محکم پس از انجام ۳۸ عمل جراحی، امید را به این خانواده برگرداندند.

با وجود این که چندین سال از این عمل جراحی می‌گذرد، کودک کاملا سلامت و بدون هیچ مشکلی است. بیمار دیگر دختری به نام نازیلاست که توسط موسسه خیریه محکم، امید به درمان و آینده پیدا کرد.

بیش از ۷۰۰۰ کودک زیر چتر حمایت پزشکان و خیریه این موسسه قرار دارند. با توجه به این که «جراح اطفال» در کشور کم است؛ اما، این تعداد نیز دست به دست یکدیگر داده‌اند تا دست محرومین را بگیرند و بتوانند کودکان دچار ناهنجاری در مناطق محروم کشور درمان کنند.

برای این بیماران در تهران اسکان و مواد غذایی لازم فراهم می‌شود تا در مدتی که عمل‌های لازم و اقدامات درمانی برای کودک انجام می‌گیرد، خانواده هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند. 

به‌طور کلی تا اتمام درمان کودک و تا زمانی که به خانواده تحویل داده شود، خانواده بیمار در هتل خیریه اسکان داده خواهند داده شد. همچنین هزینه بازگشت را نیز پرداخت می‌کنند تا آسودگی کاملی داشته باشند.

دکتر صلاح الدین دلشاد و همکارانش به دنبال آن هستند که حتی یک کودک با ناهنجاری بدون عمل باقی نماند. آقای دکتر صلاح الدین دلشاد بیان کردند، که موسسه خیریه محکم یک درِ بهشتی است که هر کسی به این موسسه بیاید به هیچ وجه ناامید باز نمی‌گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان