مراسم هفتمین سالگرد افتتاح بیمارستان و زایشگاه مریم؛ مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر

Maryam Hospital
مراسم هفتمین سالگرد افتتاح بیمارستان و زایشگاه مریم

در برگزاری مراسم هفتمین سالگرد بیمارستان و زایشگاه مریم، مدیر عامل و موسس بیمارستان مریم بیان داشتند: مایه افتخار است که بیمارستان مریم در سالروز آزادی خرمشهر راه‌اندازی شده است.

ایشان با ذکر حدیث «من لم یشکر المخلوق، لم یشکر الخالق» بیان کردند که اگر سپاس‌گزار مخلوق خداوند نباشیم، نمی‌توانیم سپاس‌گزار خالق باشیم. ایشان همچنین بیان کردند: هرساله به مناسبت افتتاحیه، از یاوران عزیز بیمارستان تقدیر و تشکر می‌کنیم تا قدردان زحمات آنها باشیم.

یاوران بیمارستان عزیزانی هستند که در هر مرحله از راه‌اندازی بیمارستان با ما همراهی کردند و نام و یاد آنها همیشه در قلب و ذهن ما باقی خواهد ماند. در ادامه با قدردانی از آقای مهندس دادگو، رئیس شورای شهر ادواری کرج و آقای دکتر آقازاده که در سال ۹۳ به عنوان شهردار کرج فعالیت می‌کردند، در راه‌اندازی بیمارستان یاری‌رسانی کردند، از اولین نفراتی بودند که ایشان نام بردند.

با وجود سختی‌های زیادی که در مراحل ساخت بیمارستان به خصوص در مراحل اولیه وجود داشت، مدیران شهرداری به خصوص شهرداری منطقه ۵ کرج در ساخت و راه‌اندازی بیمارستان همراهی‌های لازم را داشتند و قدم‌های موثری را در این راه برداشتند.

همچنین مدیر عامل بیمارستان بیان داشتند که یکی از علل ساخت بیمارستان در این منطقه، کمبود تخت بیمارستانی بود. با توجه به وجود آقای درفشی (ریاست دانشگاه، علوم پزشکی البرز) وضعیت تخت بیمارستانی بهبود یافته است.

ساکنین کرج در خصوص افزایش تخت‌های بیمارستانی، باید قدردان زحمات آقای دکتر درفشی باشند. لازم به ذکر است، که باید قدردان زحمات خیرین در رابطه با افزایش تخت‌های بیمارستان نیز باشیم.

anniversary
یاوران بیمارستان مریم

یکی از اهداف ساخت بیمارستان مریم، مراجعه افراد به‌خصوص مادران باردار و نوزادان به بیمارستان‌های تهران بود که با دشواری‌های زیادی مواجه می‌شدند. با تسهیل این دشواری، بهترین امکانات و تجهیزات در اختیار افرادی که به بیمارستان مریم مراجعه می‌کنند، قرار می‌گیرد.

یکی از افتخارات مهم بیمارستان مریم این است، که اولین پزشک متخصص جنین در کرج در بیمارستان مریم حضور داشتند. علاوه بر این، اولین NICU بخش خصوصی نیز در بیمارستان مریم احداث شد.

در تاریخ یک خرداد سال ۱۳۹۳، زمان ریاست آقای دکتر درفشی، پس از بازدید ایشان از قسمت‌های مختلف بیمارستان مجوز راه‌اندازی بیمارستان در تاریخ سوم خرداد در سال ۱۳۹۳ صادر شد.

راه‌اندازی بیمارستان یکی از سخت‌ترین کارهاست، به این جهت که علاوه بر هزینه‌های بسیاری که می‌شود، باید به صورت شبانه‌روز پذیرای بیماران و خدمت‌رسانی به آنها باشیم.

با توجه به تمامی این سختی‌ها افتخار آن را داریم که برای اولین بار در کرج بیمارستان مادر و کودک را راه‌اندازی کنیم. استان تهران نیز تنها یک بیمارستان مادر و کودک دارد و در ایران دومین بیمارستان مادر و کودک هستیم.

همچنین ایشان به عملکرد تخصصی و بی‌نظیر کارکنان بیمارستان نیز اشاره کرد، که بسیاری از بیماری‌های مادر و کودک اعم از فتق دیافراگم، ایجاد مثانه برای نوزادان و بیماری‌های زنان به‌صورت تخصصی در بیمارستان درمان می‌شود.

یکی از مواردی که عملکرد تخصصی پزشکان را نشان می‌دهد، تولد نوزاد استثنایی ۸۰۰ گرمی بود و با نارسایی‌های اندامی متولد شد. با حضور متخصص بیهوشی حاذق سرکار خانم دکتر ستوده و با وجود دستگاه‌های پیشرفته در بیمارستان، نوزاد پس از ۲۵ روز با وزن یک کیلو ۶۰۰ از بیمارستان ترخیص شد و اکنون در سلامت کامل به سر می‌برد.

علاوه بر این، پزشکان متبحر دیگری مانند آقای دکتر عماد (متخصص ارتوپد) و پزشکان دیگری که در زمینه اورولوژی، جراحی‌های زیبایی و… در حال فعالیت هستند.

با توجه به محدودیت فضایی که در بیمارستان مریم وجود دارد؛ اما بخش آندوسکوپی فعالی در بیمارستان مریم دایر است و پذیرای بیماران در سراسر کشور هستیم. از دیگر اهداف بیمارستان می‌توان به آموزش نیز اشاره کرد.

Maternity Hospital
بخش آندوسکوپی فعالی در بیمارستان مریم

با انتشار ماهنامه‌ای با عنوان خانواده مریم از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را در این زمینه نیز آغاز کرد. تمامی مقالات با زبان ساده بیان شده است تا برای همه افراد قابل فهم باشد.

علاوه بر این، کلاس‌های آموزشی برای مادران باردار برگزار می‌شود که در دو جلسه پایانی با حضور پدران است. با برگزاری وبینارهای متعدد سعی در ارتقا آگاهی جامعه در خصوص پاسخ به سوالات درمانی داریم.

بیمارستان مریم مفتخر است که ۸ مقاله علمی و پزشکی بین‌المللی به چاپ رسانده که منبع موثقی برای پزشکان است. این مرکز تنها بیمارستانی است که در بخش خصوصی موفق به دریافت لوح از وزیر بهداشت شده است، که از افتخارات بیمارستان محسوب می‌شود.

جناب آقای دکتر درفشی با بیان آیاتی از قرآن فرمودند، افرادی که ایمان آورده‌اند و خداوند را به عنوان خالق می‌پذیرند و در این راه استقامت داشته‌اند، خداوند ملائک خود را برای آنها نازل می‌کند.

دکتر دلشاد نیز به دلیل گره‌گشایی از مردم و استقامت و همکاری در امور خیر توانسته‌اند در این زمینه موفق عمل کنند. با توجه به همت ایشان و اینکه راه خداوند را ادامه داده‌اند، آینده روشنی در پیش روی خود خواهند داشت.

در آخر می‌بایست از زحمات آقایان جوادی (مدیر عامل بانک ملل)، عظیمی (مدیر عامل بانک تعاون) و زبردست (مدیر عامل بانک انصار) که در راه‌اندازی بیمارستان جهت تامین اعتبار کمک بسزایی داشتند، قدردانی کنیم.منبع: https://jamejamalborz.ir/Home/NewsInfo/392043

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان