ابدومینوپلاستی در کرج؛ جراحی شکم در بیمارستان مریم

خبر خوش این است که ابدومینوپلاستی در کرج در بیمارستان مریم انجام می‌شود! قطعا خواسته همه داشتن شکم صاف و بدون چربی است. شکم آویزان یا بزرگ می‌تواند برای هر فردی ظاهری ناخوشایند داشته باشد. گاهی اوقات بسیاری از افراد با رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی قادر به برطرف کردن این تجمع چربی‌ها نیست.

خوشبختانه با وجود پیشرفت‌هایی که در این زمینه ایجاد شده است، پزشکان راه‌حلی برای داشتن یک شکم صاف به نام ابدومینوپلاستی دارند. برای آشنایی بیشتر با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در کرج در کلینیک زیبایی بیمارستان مریم، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه را که لازم است در این زمینه برای شما ذکر کنیم.

هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

در این روش زیبایی، پوست و چربی اضافی از شکم برداشته می‌شود. در پی آن بافت همبند شکم و فاسیا با بخیه محکم می‌شود. زمانی که به‌دلایل مختلفی حالت کششی پوست در ناحیه شکم به‌دلیل موارد زیر از بین می‌رود، این نوع عمل انجام می‌گیرد:

 • تغییرات قابل توجه در وزن
 • بارداری
 • جراحی شکم مانند انجام سزارین
 • افزایش وزن
 • و…

با انجام ابدومینوپلاستی، پوست و چربی‌های اضافی در شکم برداشته می‌شود. باید قبل از تصمیم به انجام این عمل، در نظر داشته باشید که انجام این عمل زیبایی برای هر فردی مناسب نیست. افرادی که نباید این عمل زیبایی را انجام دهند به شرح زیرند:

 • در آینده برنامه‌ای برای کاهش وزن چشمگیر داشته باشند.
 • در آینده قصد بارداری دارند.
 • یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی یا دیابت دارند.
 • شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ داشته باشند.
 • افرادی که سیگار می‌کشند.
 • در گذشته جراحی در ناحیه شکم انجام گرفته و باعث ایجاد بافت اسکار قابل توجهی شده است.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

انجام این نوع عمل زیبایی علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است، مانند روش‌های دیگر عارضه‌هایی احتمالی را به همراه داشته باشد که به شرح زیر است:

تجمع مایع در زیر پوست

اگر لوله‌های تخلیه مدتی پس از عمل ابدومینوپلاستی در جای خود باقی بماند، خطر تجمع مایع‌های اضافی در بدن کاهش می‌یابد. ممکن است پزشک با استفاده از سوزن یا سرنگ مایعات را از بدن خارج کند.

 

روند کند بهبودی زخم

گاهی اوقات ممکن است قسمت‌هایی که در آن خطر برش ایجاد شده است، با کندی ترمیم شود. برای جلوگیری از ایجاد عفونت ممکن است در حین عمل و پس از جراحی برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز شود.

جای زخم

جای زخم به‌دلیل برشی که در حین عمل زده می‌شود، باقی می‌ماند؛ اما، در امتداد خط بیکینی پنهان می‌ماند. اندازه و دید جای زخم در هر فردی متفاوت است.

 

آسیب بافتی

در حین انجام عمل ابدومینوپلاستی بافت‌های عمیق شکم ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود. اگر سیگاری باشید، احتمال چنین عارضه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

بسته به اندازه آسیبی که وارد شده است، ممکن است چنین آسیبی خودبه‌خود بهبود یابد. در برخی از مواقع نادر برای رفع چنین مشکلی ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی داشته باشید.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی

تغییر احساس در پوست

در حین انجام عمل جراحی ممکن است به برخی از عصب‌های ناحیه شکم آسیب وارد شود. در برخی موارد ممکن است احتمال کاهش احساس و بی حسی پس از عمل داشته باشید که به‌مروز زمان چنین عارضه‌ای برطرف خواهد شد.

به این نکته توجه داشته باشید، اگر قبل از انجام این عمل زیبایی تحقیقات لازم را انجام دهید و پزشکی با تجربه و با مهارت را برای انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج در نظر داشته باشید، قطعا کمترین عارضه‌ها را پس از انجام عمل جراحی شاهد خواهید بود.

بیمارستان مریم برای انجام این عمل تجهیزات پیشرفته‌ای دارد که باعث وجه تمایز این مرکز نسبت به سایر کلینیک‌ها شده است؛ چراکه اتاق عمل‌های مجهز با تمامی امکانات برای انجام این عمل دارد.

جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی
هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج

قیمت ابدومینوپلاستی

هزینه‌های انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که این موارد به شرح زیر است:

به کلینیک که برای انجام عمل مراجعه می‌کنید.
داروها و خدماتی که در کلینیک در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد.
به پزشکی که برای انجام این نوع عمل جراحی مراجعه می‌کنید.
بسته به اینکه نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید یا خیر.

روزهای حضور پزشکان

نام پزشک روز حضور ساعت حضور
دکتر بلال دلشاد دوشنبه ۱۷:۳۰-۲۰
دکتر بلال دلشاد چهارشنبه ۱۷:۳۰-۲۰ (یک‌هفته در میان)
دکتر بلال دلشاد پنج‌شنبه ۱۰:۳۰-۱۳ (یک‌هفته در میان)

** (نوبت‌گیری از یک هفته قبل انجام شود)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان