کرونا در دوران بارداری

ویروس کرونا

این روزها در مورد ویروس کرونا بحث‌های بسیاری شده است و در این مقاله در مورد ویروس کرونا در دوران بارداری و مراقبت‌های لازم در این دوران مواردی را ذکر می‌کنیم.

به گفته متخصصین زنان کرج در بیمارستان مریم در دوران بارداری خانم‌های باردار نسبت به سایر افراد از سیستم ایمنی ضعیف‌تری برخوردار هستند، به همین دلیل بیشتر در معرض این ویروس قرار می‌گیرند.

خانم‌‌های باردار با افرادی که حتی علائم سرماخوردگی را دارند، در این دوران نباید ارتباط برقرار کنند؛ زیرا ویروس کرونا یک دورۀ نهفتگی دارد؛ یعنی از زمانی‌که وارد بدن شخصی می‌شود تا زمانی‌که علائم بیماری مشاهده شود، حدود ۱۴ روز زمان می‌برد.

 همان‌طور که گفته شد، به‌دلیل مقاومت پایین خانم‌های باردار، احتمال مبتلا شدن آنان به ویروس کرونا خیلی بیشتر است و همچنین بهبود این بیماری در این دوران برای خانم‌های باردار خیلی زمان‌بر و سخت خواهد بود.

در مورد ابتلای خانم‌های باردار به ویروس کرونا در سه ماهۀ اول و دوم اطلاعات زیادی در دسترس نیست؛ ولی این بیماری با تب بالایی همراه خواهد بود که در سه ماهۀ اول بارداری تب بالا می‌تواند نقایص هنگام تولد را افزایش دهد. همچنین بیماری کرونا در دوران بارداری عواقب زیادی از جمله موارد زیر را خواهد داشت:

خانم‌های بارداری که در سه ماهۀ سوم بارداری به کرونا مبتلا می‌شوند، این بیماری به جنین منتقل نمی‌شود و معمولا تنها عارضه‌‌ای که مشاهده می‌شود، موارد زیر خواهد بود:

در چنین شرایطی نکتۀ اصلی بعد از تولد نوزاد، جدا شدن نوزاد از مادر است؛ زیرا طبق مطالبی که گفته شد از طریق عطسه و سرفه می‌تواند ویروس را به نوزاد انتقال دهد. بنابراین تا زمانی‌که مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا بهبودی کامل نداشته باشد، امکان شیردهی به فرزند وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *