آیا مرگ در عمل اسلیو معده حقیقت دارد؟- دکتر محمد جواد باقری

مرگ پس از اسلیو حقیقت دارد؟

خطر مرگ در عمل اسلیو معده شایعه‌ای است که نباید به آن توجه داشته باشید. بسیاری از افراد که با توجه به نظر پزشک کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی هستند، تنها به دلیل ترس از مرگ در عمل اسلیو معده از انجام آن صرف نظر می‌کنند.

عمل اسلیو معده همانند سایر جراحی‌ها خطرات احتمالی دارد؛ اما اینطور نیست که عوارض رایج باشد و این موارد مانع انجام عمل جراحی شود.

اگر شما این جراحی را توسط پزشک متخصص جراحی لاغری و با تجربه انجام دهید، هیچ خطری از جمله مرگ یا دیگر عوارض جدی شما را تهدید نخواهد کرد.

آیا مرگ در عمل اسلیو معده حقیقت دارد؟

در صورتی که شما جراحی خود را به فردی غیر متخصص بسپارید و موارد لازم قبل از جراحی را برای ایمن بودن این عمل بررسی نکرده باشد، احتمال ایجاد هرگونه مشکلی از جمله مرگ وجود دارد.

در حالی که اگر پزشک انتخابی شما تخصص لازم در این زمینه داشته باشد و تجربه بالایی به واسطه شمار جراحی‌های موفقیت‌آمیزی کسب کرده باشد، قطعا عمل بدون مشکلی را سپری می‌کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید شما اگر فردی چاق هستید و به دنبال آن دچار بیماری‌های ناشی از چاقی شده‌اید، قطعا در معرض خطرات و مشکلات جدی ناشی از چاقی خود قرار دارید و به مراتب شرایط بدتری را نسبت به عوارض عمل جراحی تجربه خواهید کرد.

در واقع افراد چاق به دنبال عوارض ناشی از افزایش وزن عمر کوتاهی دارند.

میزان احتمال مرگ در عمل اسلیو

منظور از مرگ در عمل اسلیو معده، در واقع حین عمل جراحی است. در واقع شما پس از گذراندن یک جراحی موفق در صورت رعایت مراقبت‌های پس از جراحی دچار هیچ مشکلی نمی‌شوید.

در صورت حساسیت به داروی بیهوشی یا خونریزی در حین عمل اسلیو و هر عمل جراحی دیگری احتمال خطرات جدی وجود دارد.

این بخش وابسته به تیم کنترل جراحی و پزشکی است که برای عمل خود انتخاب کرده‌اید. یک تیم حرفه‌ای قطعا به همه این موارد قبل و حین جراحی توجه دارد تا بیمار دچار کوچک‌ترین مشکلی نشود.

طبق تحقیقات و آمارهایی که در این باره انجام شده است، مشخص شده که احتمال مرگ در عمل اسلیو معده کمتر از ۱ درصد است و با گذشت زمان این آمار کم و کمتر شده است.

احتمال مرگ در عمل اسلیو

مرگ در اثر چاقی یا لاغری

همانطور که خوب می‌دانید افراد چاق به لحاظ روحی و جسمی دچار مشکلات زیادی می‌شوند، به‌طور مثال بارها دیده‌ایم که افراد با اضافه وزن نمی‌توانند لباس‌های دلخواه خود را بپوشند یا سایز مناسب خود را پیدا کنند.

همچنین توهین و نگاه‌های غیر طبیعی از سایر افراد، باعث بدتر شدن شرایط روحی آنها می‌شود. از این گذشته بسیاری از افراد چاق دچار بیماری‌های متعدد و جدی مانند دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا و بسیاری از بیماری‌های جدی هستند.

همه این مواردی که برای شما توضیح دادیم می‌تواند باعث کاهش کیفیت زندگی و طول عمر افراد شود، در نهایت مرگ به دلیل عوارض ناشی از چاقی را تجربه کنند.

با انجام عمل جراحی لاغری توسط فردی متبحر می‌توانید کاهش وزن خوبی را تجربه کنید و برای مراقبت‌های پس از جراحی، یک سبک زندگی سالمی را همانطور که پزشک توصیه کرده است در نظر داشته باشید.

قطعا با رسیدن به وزن نرمال و حفظ سبک زندگی سالم شما متوجه افزایش کیفیت زندگی خود می‌شوید و بیماری‌های ناشی از چاقی به مرور زمان برطرف شده و زندگی سلامتی را تجربه خواهید کرد.

در نتیجه با کاهش وزن با جراحی لاغری شما طول عمر بیشتری را نسبت به افراد بیمار خواهید داشت. بنابراین مزایای عمل اسلیو معده زیاد است.

با توجه به این موارد خطر مرگ در عمل اسلیو معده وجود نخواهد داشت

همانطور که در طول مقاله گفتیم احتمال خطر مرگ با عمل جراحی بسیار کم است و نباید آن را جدی بگیرید. اگر به این مواردی که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم توجه داشته باشید، احتمال ایمن بودن جراحی خود را افزایش می‌دهید:

  • انتخاب پزشکی که تخصص مربوطه و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد، بسیار مهم است. شما باید برای اطمینان، از بیماران در خصوص میزان موفقیت جراحی که انجام داده‌اند پرس‌وجو کنید.

بیشتر بخوانید: تجربیات کسانی که اسلیو معده انجام داده اند

مرگ در عمل اسلیو

اگر میزان رضایت بالایی را از بیماران شاهد هستید و مشاوره خوبی با پزشک خود داشته‌اید، قطعا عمل خوب و ایمنی خواهید داشت.

  • نکته دیگر مربوط به بررسی‌های قبل از عمل است، باید تمامی وضعیت عمومی بدن مورد بررسی قرار گیرد و آزمایش‌های مختلف انجام شود تا بیمار در حین عمل و پس از عمل دچار مشکلی نشود. تغذیه و داشتن تحرک کافی قبل از عمل جراحی با توجه به توصیه‌های پزشک بسیار مهم است.
  • مورد دیگر مرتبط با امکانات و تجهیزاتی است که برای بیمار حین عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا پزشکانی که قصد دارند تمامی امکانات و شرایط ایمنی را برای بیماران فراهم کنند، ترجیح می‌دهند که در بیمارستانی مجهز جراحی‌های خود را انجام دهند.
  • در نهایت مراقبت‌های پس از جراحی بسیار مهم است، پزشک لیست غذایی مناسبی را به شما می‌دهد که باید طبق دستور او غذا میل کنید. همچنین باید طبق برنامه‌ای که برای شما در نظر می‌گیرد تحرک و فعالیت ورزشی داشته باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان