بازتاب خبری بازدید ریاست دانشگاه در هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه مریم

هشتمین سالگرد

آیین گرامیداشت هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم کرج با حضور دکتر صیادی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

هشتمین سالگرد تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم کرج با حضور دکتر صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، دکتر میرشمسی (مدیر نظارت و اعتباربخشی امور درمان)، دکتر دارایی (مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز)، آقای امیری (سرپرست مدیریت تعاون)، مهندس مختاری (رئیس اتاق تعاون البرز)، دکتر همتی، مهندس حشمتی، مهندس صدرنژاد، مهندس رسمی، جمعی از مدیران، پزشکان، و متخصصان حوزه سلامت، یاوران همیشگی و پرسنل قدیمی بیمارستان مریم، در این مرکز درمانی برگزار شد.

دکتر صلاح الدین دلشاد موسس و مدیرعامل تعاونی خدمات درمانی مریم در این آیین ضمن تشکر از حضور میهمانان گفت: 

در طول هشت سال و ابتدای شروع ساخت این بیمارستان عزیزان زیادی به ما یاری رساندند که ما ضمن قدردانی از زحمات آنان، از این عزیزان همواره به عنوان یاوران بیمارستان مریم یاد می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: تاسیس بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی مریم در زمانی صورت گرفت که کمبود تخت‌های بیمارستانی در البرز مشهود بود؛ به گونه‌ای که به ازای هر ۱۰ هزار نفر نیم تخت در این استان وجود داشت، در حالی که در همان زمان میانگین تخت‌های بیمارستانی کشور یک و نیم تخت بود.

وی تصریح کرد: قبل از تاسیس این بیمارستان اغلب مادران باردار و نوزادان بیمار مجبور بودند که برای درمان به شهر تهران مراجعه کنند که این امر علاوه بر اتلاف وقت، هزینه‌های اضافی و رنج سفر را به آنان تحمیل می‌کرد.

موسس بیمارستان مریم یادآور شد: در ساخت این بیمارستان سعی داشتیم کلیه پیوست‌های معماری، امنیتی و زیست‌محیطی را رعایت کنیم به‌طوری که این بیمارستان اولین بیمارستانی است که تصفیه خانه کامل الکتروشیمیایی دارد و در دفع پساب‌های بیمارستانی کوچکترین آلودگی وجود ندارد.

دکتر دلشاد افزود: در بخش ایمنی نیز در تمامی اتاق‌ها سیستم اطفاء حریق نصب شده و همواره بیش از ۸ هزار لیتر آب برای مقابله با هر پیشامد احتمالی ذخیره داریم، ضمن آنکه پنج کابین آسانسور و تعداد پنج راه پله نیز برای زمان‌های اضطرار پیش‌بینی و مهیا کرده‌ایم.

وی همچنین ضمن تاسف و یادآوری فاجعه اخیر ساختمان متروپل در آبادان خاطر نشان کرد: استحکام بنای این بیمارستان به تایید مهندسان متخصص در برابر زلزله ۹ و نیم ریشتری رسیده است.

وی تاکید کرد: از ابتدای ساخت این بیمارستان و زایشگاه فوق تخصصی تاکید بر زایمان طبیعی داشته و داریم و برای اولین‌بار در البرز بخش زایمان طبیعی بدون درد را طراحی و راه‌اندازی کرده‌ایم.

دکتر دلشاد همچنین با اشاره به فرازهایی از آیات قرآن کریم که میفرماید: “بهترین شما کسی است که بیشترین خدمت را به مخلوقات کند.” گفت: خوشبختانه پرسنل و کادر درمان این بیمارستان در حکم یک خانواده بوده و همواره اخلاق خوش و مسئولیت‌پذیری را سرمنشاء کار خود قرار داده‌اند.

در ادامه دکتر محمد حسین دلشاد رئیس بیمارستان و زایشگاه مریم نیز با تشکر از حضور یاوران بیمارستان در این آیین گفت: بیمارستان مریم ۲۴ ساعته و در تمامی ایام هفته در حال خدمت‌رسانی است و تنها مرکز زایمان بی درد و مرکز خصوصی دارای درمان ناباروری (IVFدر البرز است).

وی افزود: این بیمارستان تنها مرکز درمانی در البرز که با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشریه تخصصی مادر و کودک را با هدف ارتقای آگاهی جامعه هدف، تولید و منتشر می‌کند.

بیمارستان مریم

دکتر محمد حسین دلشاد اظهار داشت: طبق آمار سال گذشته وزارت بهداشت، در سال گذشته بیمارستان و زایشگاه دولتی کمالی کرج با پنج هزار و ۶۴۴ تولد نوزاد در رتبه اول، بیمارستان البرز با هزار و ۷۲۳ رتبه دوم و بیمارستان مریم تنها با ۶۰ تخت موجود و ثبت هزار و ۴۶ تولد در رتبه سوم استان قرار دارد. طبق همین آمار، این مرکز درمانی جزء ۱۰ بیمارستان اول کشور از لحاظ درصد انجام زایمان اپیدورال است.

ایشان در ادامه افزودند: شهر کرج بعد از مشهد دومین آمار تعداد انجام زایمان بی درد به روش اپیدورال را به خود اختصاص داده است.

محمد مختاری رئیس اتاق تعاون البرز در این آیین در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات موسس و کادر درمان بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم گفت: مردمی بودن و برای مردم کار کردن از صفات بارز دکتر دلشاد بوده و هست، تعاونی خدمات درمانی مریم در چند سال اخیر به دلیل عملکرد خوب کادر این بیمارستان همواره جزء تعاونی‌های برتر کشور بوده است.

وی ضمن آرزوی موفقیت هرچه بیشتر تعاونی‌ها افزود: اتاق تعاون البرز به عنوان تسهیل‌گر در کنار تعاونی‌ها قرار دارد و با توجه به موفقیت تعاونی خدمات درمانی مریم، چه خوب می‌شود تعاونی‌های دیگر نیز در توسعه وضعیت بهداشت و درمان استان ورود کنند.

در ادامه عبدالله دارایی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز ضمن تاکید بر خوشنامی بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم در کشور گفت: خوشبختانه این از نگرانی‌های خانواده‌های البرزی کاسته و مدیریت تعاونی این بیمارستان در نوع خود کم‌نظیر است.

وی ضمن اشاره به رتبه برتر تعاونی خدمات درمانی مریم در سال‌های اخیر افزود: با توجه به تجربه خوب مدیریت تعاونی در بخش درمان به دوستان موسس بیمارستان آرام که بزودی افتتاح خواهد شد نیز تاکید کردم که نوع سیستم اداره بیمارستان را همچون بیمارستان مریم در قالب تعاونی اداره کنند تا موفق شوند.

وی همچنین با ابراز تشکر از تلاش‌های کادر درمان این بیمارستان به‌ویژه در دوره پاندمی بیماری کرونا از ریاست دانشگاه علوم پزشکی البرز درخواست کرد که بیمارستان‌های استان را ملزم به رعایت نکات ایمنی محل‌های درمانی کنند و گفت: اکنون برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی البرز با ورود دستگاه قضا ملزم به بهسازی فضاهای تاسیساتی و خدماتی خود شده‌اند.

دکتر شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در این آیین ضمن قدردانی از یاوران بیمارستان و زایشگاه تخصصی مریم گفت: سرمایه‌گذاری در بخش سلامت تنها عشق می‌خواهد و میزان سرمایه در برابر بازگشت آن هیچ توجیه اقتصادی برای بخش خصوصی ندارد و کاملا مشخص است که دکتر دلشاد از این دست انسان‌های وارسته‌ای است که عشق به همنوع در وجودشان موج می‌زند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز

صیادی افزود: در راس هرم بیمارستان مریم چهره‌ای شاخص و ملی حضور دارد و این باعث خرسندی است که این چهره خدمات‌شان شامل البرز شده است.

وی با اشاره دوران سخت مبارزه با بیماری کرونا یادآور شد: در دورانی که پدر از فرزند و فرزند از خانواده خود به جهت حفظ سلامت گریزان بودند همکاران من در خط مقدم مبارزه با کرونا خوش درخشیدند و بیمارستان مریم و همکاران خدومش از این قاعده مستثنی نبودند.

در خاتمه رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به مصوبات خوب سفر رئیس جمهور به استان البرز خاطر نشان کرد: یکی از خواسته‌های ما به جهت میزان جمعیت و نیازهای درمانی استان، احداث یک ابر بیمارستان (مگا هاسپیتال) در این استان بود که قول مطرح شدن در بودجه سال آتی را به ما داده‌اند.

در پایان مراسم نیز به رسم هر ساله با اهدا لوح تقدیر و هدیه از یاوران و همراهان همیشگی بیمارستان مریم تقدیری شایسته بعمل آمد و این روز خاطره‌ای زیبا را در اذهان مدعوین عزیز رقم زد.

منبع: روزنامه جام جم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان