برگزاری آیین گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان و زایشگاه مریم کرج

روز پرستار
روز پرستار

مدیر عامل بیمارستان فوق تخصصی مریم: خوشا به حال پرستاران که روز تولد حضرت زینب(س) به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

در سالروز ولادت حضرت زینب(س)، با حضور مجید کمالی نژاد شهردار منطقه ۵ کرج و دکتر صلاح الدین دلشاد، مدیر عامل بیمارستان مریم و جمعی از پرستاران، گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان فوق تخصصی مریم برگزار شد.

دکتر صلاح الدین دلشاد مدیر عامل و بنیان‌گذار بیمارستان مریم در این آیین گفتند: 

برگزاری چنین آیین‌هایی در واقع قدردانی از عزیزان و زحمتکشانی است که با فداکاری و از خود گذشتگی نقش بسزایی در بهبودی بیماران دارند.

دکتر صلاح الدین دلشاد افزود: امروز روز پرستار است و صاحب آن حضرت زینب(س)، اسلام و همه جهان مدیون این بانوی بزرگ هستند. خوشا به حال پرستاران که سالروز تولد حضرت زینب(س) به نام روز آنان نامگذاری شده است.

مدیر عامل و بنیان‌گذار بیمارستان مریم به رسالت پرستاری حضرت زینب(س) در واقعه کربلا اشاره و تصریح کرد: 

مدیریت، مهم‌ترین ویژگی حضرت زینب(س) در واقعه کربلا و بعد از آن بود و پرستاران باید در کار و مسئولیت خود مدیر باشند.

دکتر دلشاد در بخش دیگری از سخنان خود به زندگی حضرت موسی(ع) در قرآن اشاره کردند و با بیان اینکه ۶۶ بار نام ایشان در قرآن ذکر شده است، گفتند: 

حضرت موسی(ع) اولین درخواستی که بعد از برگزیده شدن به پیامبری از خدا خواست، داشتن سعه صدر بود.

بیمارستان مریم
بیمارستان مریم

وی افزود: لازمه شغل پرستاری مدیریت است و مهم‌ترین ویژگی پرستار داشتن سعه صدر است.

دکتر دلشاد با بیان اینکه خداوند شفادهنده است و واسطه شفای بیماران، پرستاران هستند خاطرنشان کردند: پرستاران سنگ صبور همه بیماران هستند و با مهربانی و دلسوزانه به بیماران خدمت می‌کنند.

وی افزود: پرستاران بازوان توانمند پزشکان هستند و پاداش معنوی کار آنان بسیار بالاست.

مدیر عامل و بنیان‌گذار بیمارستان مریم در بخش دیگری از سخنان خود به سابقه تاسیس بیمارستان فوق تخصصی مریم، در سال ۹۳ اشاره و تصریح کردند: 

یکی از ویژگی‌های بیمارستان مریم استفاده از کادر تخصصی و باسابقه است و هم‌اکنون در حدود ۵۳ درصد نیروهای متخصص ما از ابتدای تاسیس بیمارستان در مسئولیت خود مشغول هستند.

وی به اهداف تاسیس بیمارستان فوق تخصصی مریم اشاره و خاطرنشان کرد: بیمارستان مریم با اهداف چندگانه تامین رفاه مادران باردار، رسیدگی ویژه به مادران باردار، رسیدگی ویژه به نوزادان و رسیدگی قبل از تولد به جنین تاسیس شد و در این راه کاملا موفق عمل کرده است.

دکتر دلشاد با بیان اینکه در دنیا کمتر بیمارستان مادر و کودک وجود دارد افزود: در کل اروپا ۶ بیمارستان و در آمریکا ۵ بیمارستان مادر و کودک وجود دارد و خوشبختانه در کشور ما ایران دو بیمارستان مادر و کودک تاسیس شده است که بیمارستان مریم با امکانات ویژه یکی از این نمونه‌هاست.

وی با اشاره به ارائه تخصص‌های پزشکی روز دنیا در بیمارستان فوق تخصصی مریم گفتند: رشته بسیار جدید فوق تخصصی «درد» (متخصص درد) و همچنین IVF (درمان ناباروری در کرج) از دیگر خدمات این بیمارستان به بیماران است.

سالروز تولد حضرت زینب(س)
سالروز تولد حضرت زینب(س)

دکتر دلشاد ارائه بهترین خدمات همراه با رعایت عواطف انسانی را از اهداف بیمارستان فوق تخصصی مریم برشمرند و گفتند: حفظ کرامت بیمار و پرسنل بیمارستان از اهداف این مرکز تخصصی است.

در مراسم روز پرستار در بیمارستان مریم، مجید کمالی نژاد شهردار منطقه ۵ هم ضمن تبریک روز پرستار به همه پرستاران در استان البرز تصریح کرد: طبق آیه قرآن، اگر کسی به شخصی زندگی ببخشد، همه مردم دنیا را احیا کرده است.

کمالی نژاد با بیان اینکه قدردانی از پرستاران که با تمام وجود خود در عرصه سلامت جامعه فعالیت می‌کنند، بسیار دشوار است خاطرنشان کرد: 

پرستاران باید قدر و جایگاه رفیع خودشان را بدانند و تعیین روز تولد حضرت زینب(س)، به عنوان روز پرستار بزرگترین افتخار برای آنان است.

در پایان مراسم دکتر دلشاد و کمالی نژاد با اهدای گل و لوح تقدیر از پرستاران حاضر در مراسم تجلیل و قدردانی کردند. 

منبع: http://www.shahrvandalborz.com/fa/news/30854/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان