اسلیو معده

عمل اسلیو معده در کرج- عمل جراحی لاغری در کرج

عمل اسلیو معده این روزهای خیلی به گوشمان می‌خورد. قطعا هر یک از ما، از افرادی که دچار اضافه وزن هستند زیاد شنیده‌ایم، حتی زمانی که آب می‌خوریم هم چاق می‌شویم! در اغلب مواقع زمانی که فردی دچار اضافه وزن است و از شرایط خود رضایت ندارد، توصیه بیشتر دوست و آشنایان و حتی پزشک تغییر رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی است.

شاید برخی قادر به تغییر رژیم غذایی نباشند یا حتی با تغییر رژیم غذایی خود نتوانند به وزن ایده‌آل خود برسند. یکی از راهکارهایی که به این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود، عمل اسلیو معده است که در مدت کوتاهی منجر به کاهش وزن می‌شود.

اگر به دنبال یک راهکار سریع و بدون زحمت برای کاهش وزن هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که لازم است بدانید.

عمل اسلیو معده در کرج چگونه باعث لاغری می‌شود؟

این نوع جراحی لاغری در کرج برای محدود کردن معده است، در واقع پزشک اندازه معده شما را کاهش می‌دهد، به دنبال آن میل به غذای شما نیز کمتر می‌شود و قطعا به غذای کمتری نیاز خواهید داشت.
پس از اینکه مقدار کمی غذا می‌خورید، احساس سیری می‌کنید و تا چند ساعت سیر خواهید ماند. علاوه بر اینکه معده شما در طی این عمل کوچک می‌شود، هورمون‌های گرسنگی که توسط معده ترشح می‌شود، کاهش می‌یابد و تا چند ساعت احساس سیری خواهید کرد. در نتیجه بیمار پس از انجام این عمل جراحی پس از مدت کوتاهی شاهد کاهش وزن خواهد بود.

لاغزی با اسلیو معده

اسلیو معده یک روش کم تهاجمی است یا به‌عنوان جراحی لاغری به روش بسته شناخته می‌شود؛ زیرا، با استفاده از لاپاراسکوپ عمل را برای بیمار انجام می‌دهند. در واقع با استفاده از ابزاری مخصوص از طریق چند برش کوچکی که ایجاد کرده‌اند، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
در این عمل حدود 80 درصد از معده برداشته می‌شود. از آنجایی که این روش جراحی به شکل کم تهاجمی انجام می‌شود، بیمار می‌تواند طی 2 الی 3 روز مرخص شود.

آیا اسلیو معده روشی موثر است؟

با توجه به اینکه معده شما به‌طور قابل توجهی کوچک شده است، طبیعتا کمتر احساس گرسنگی می‌کنید و به همین جهت کالری کمتری مصرف خواهید کرد. طبق تحقیقاتی که انجمن آمریکا در این زمینه انجام داده است، طی 18 تا 24 ماه اغلب افراد پس از جراحی دچار کاهش وزن 50 درصدی خواهند شد.
گاهی ممکن است تا 60 الی 70 درصد کاهش وزن داشته باشند؛ اما، نکته‌ای که باید در این زمینه بدانید این است، چنین نتیجه‌ای زمانی رخ می‌دهد که به توصیه پزشک در رابطه با رژیم غذایی و تمرینات ورزشی توجه کنید. اگر به نکاتی که پزشک به شما می‌گوید توجه کنید، دچار کاهش وزن در طولانی مدت خواهید شد.

عمل اسلیو معده چیست؟
اسلیو معده

عوارض جراحی لاغری یا عمل اسلیو معده در کرج

این نوع جراحی که برای کاهش وزن انجام می‌شود، روشی نسبتا بی‌خطر است؛ اما، این روش نیز ممکن است مانند سایر روش‌های جراحی عارضه‌های احتمالی را به‌همراه داشته باشد:

ترشحات ناشی از معده؛

مایعات موجود در معده می‌تواند از قسمتی که دوخته و بخیه زده شده است به بیرون نشت کند.

تنگی مجرا؛

بخشی از اسلیو معده شما ممکن است بسته و باعث انسداد در معده شود.

کمبود ویتامین؛

بخشی از معده‌ که برای شما باقی مانده است تا یک حد مشخصی می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را جذب کند. تا زمانی که از مکمل‌ها استفاده نکنید، بدن با کمبود ویتامین دچار می‌شود.

عمل اسلیو معده

کمبود ویتامین؛

بخشی از معده‌ که برای شما باقی مانده است تا یک حد مشخصی می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را جذب کند. تا زمانی که از مکمل‌ها استفاده نکنید، بدن با کمبود ویتامین دچار می‌شود.

سوزش معده (GERD).

تغییر شکل معده می‌تواند باعث سوزش معده شود. این عارضه در اغلب مواقع قابل کنترل است و با مصرف داروهای بدون نسخه برطرف می‌شود.
لازم به ذکر است که رژیم غذایی مناسب و ورزش جهت کاهش وزن نیز ضروری است. در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، مجددا دچار اضافه وزن خواهید شد:

 • بیش از حد غذا بخورید.
 • رژیم غذایی ناسالم داشته باشید.
 • خیلی کم ورزش کنید.
عمل اسلیو

چه کسانی می‌توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند؟

این نوع عمل جراحی در صورتی به افراد توصیه می‌شود که با تغییر رژیم غذایی همراه با تمرینات ورزشی، موفق به کاهش وزن خود نبوده‌اند. همچنین پزشک قبل از انجام این عمل جراحی معیارهایی را در نظر می‌گیرد که به شرح زیر است:
چاقی شدید، BMI بالاتر از 40
چاقی با BMI 35 تا 39 همراه با بیماری که مرتبط با چاقی بیمار است.
برای اینکه نکات بیشتری را در این خصوص بدانید باید به‌صورت حضوری به پزشک در کلینیک بیمارستان مریم مراجعه کنید.

عمل اسلیو معده در کرج چقدر طول می کشد؟

نمی‌توان زمان مشخصی را برای انجام این عمل جراحی در نظر گرفت. ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. به‌طور کلی زمان حدودی بین 90 دقیقه تا دو ساعت است.

زمان عمل

رژیم بعد و قبل از عمل اسلیو معده

بهترین جراح فوق تخصص لاغری ممکن است قبل و بعد از عمل جراحی لاغری، رژیم غذایی برای بیماران در نظر بگیرد که به شرح زیر است:
دو هفته قبل از عمل اسلیو معده می‌بایست مصرف پروتئین را افزایش دهید، کربوهیدرات را کاهش دهید و به‌هیچ‌وجه مواد قندی در رژیم غذایی خود نداشته باشید.
دو روز قبل و هفته اول پس از جراحی می‌بایست فقط مایعات شفاف فاقد کافئین و کربنات مصرف کنید.
تا سه هفته غذای پوره شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
حدود یک ماه پس از جراحی، رژیم غذایی شما منظم می‌شود و متوجه این که کمتر از قبل غذا می‌خورید، خواهید شد.

زمان اسلیو معده
درمان لاغری

کاهش وزن پس از انجام عمل اسلیو معده در کرج چه مزایایی خواهد داشت؟

کاهش وزن قابل توجه در افرادی که بسیار چاق هستند می‌تواند مزایای زیادی برای آنها به همراه داشته باشد و انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه را آسان خواهد کرد. از دیگر مزایا مهم کاهش وزن مرتبط با کاهش خطرات مرتبط به بیماری‌های مرتبط با چاقی است که این بیماری‌ها به شرح زیر است:

 • دیابت نوع 2
 • کلسترول یا چربی خون بالا
 • فشارخون بالا
 • آپنه یا توقف تنفسی

بهترین جراح لاغری در کرج

برای اینکه جراحی لاغری یا به اصطلاح جراحی چاقی در کرج را انجام دهید، باید به بهترین جراح لاغری مراجعه کنید؛ چراکه، یک جراح خوب می‌تواند در نتیجه موفقیت‌آمیز عمل نقش مهمی داشته باشد، در نهایت باید بررسی‌های لازم را در خصوص تجربه و تخصص پزشک مورد نظر خود انجام دهید.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده در کرج

نمی‌توان به‌طور دقیق هزینه عمل جراحی اسلیو معده در کرج را برای شما ذکر کرد؛ چراکه، عوامل مختلفی می‌تواند در تعیین قیمت موثر باشد. به‌طور مثال مواردی که می‌تواند در تعیین قیمت موثر باشد به شرح زیر است:

 • محل کلینیک و بیمارستان
 • مهارت و تجربه پزشک جهت انجام عمل جراحی
 • هزینه‌های ویزیت قبل و پس از عمل جراحی
 • شهر و منطقه بیمار
 • دارو و آزمایشات قبل و پس از عمل
 • و….

مرگ با اسلیو معده را جدی نگیرید

این نوع عمل جراحی برای چاقی نتایج دائمی و اثرات مثبتی را به همراه دارد. یکی از مسائل شایعی که بین افراد وجود دارد این است که عمل اسلیو معده منجر به مرگ می‌شود، در صورتی که اینگونه نیست.
در حقیقت این نوع عمل جراحی نسبت به سایر روش‌های درمانی بسیار ایمن است، اگر عمل به دست بهترین و با تجربه‌ترین جراح لاغری انجام شود، حداقل‌ترین عارضه‌های عمل اسلیو معده را تجربه خواهید کرد.
همچنین می‌بایست به توصیه‌های پزشک پس از عمل توجه داشته باشید تا با مشکلی در این زمینه روبه‌رو نشوید و شاهد نتایج دائمی پس از عمل اسلیو معده یا جراحی لاغری باشید.

روزهای حضور پزشکان

نام پزشک روز حضور ساعت حضور
دکتر محمدجواد باقری چهارشنبه 10-11 (صبح)
دکتر مهران پیرسحرخیز چهارشنبه 10-11 (صبح)

** (نوبت‌گیری از یک هفته قبل انجام شود)

مقالات مرتبط با اسلیو معده

لاغری شکم

لاغری شکم با چند نکته طلایی

پروتز سینه نوعی فرم مصنوعی از پستان است. انجام این عمل زیبایی کاملا شخصی است...
اسلیو معده

رژیم پس از اسلیو معده را جدی بگیرید

عمل اسلیو معده یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای لاغری است...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *