پشیمانی بعد از عمل اسلیو – دکتر محمد جواد باقری

علت پشیمانی بعد از عمل اسلیو

اگر تحقیقات لازم قبل از عمل را انجام دهید قطعا پشیمانی بعد از عمل اسلیو را تجربه نمی‌کنید. بسیاری از افراد که پس از عمل پشیمان می‌شوند، قطعا آگاهی کامل از پروسه جراحی و تغییرات پس از آن نداشته و انتظارات واقع بینانه‌ای ندارند.

اگر به مزیت‌هایی که پس از جراحی تجربه می‌کنید، توجه داشته باشید قطعا به دلیل دیر اقدام کردن برای لاغری با انجام اسلیو پشیمان خواهید شد.

دلایل احتمالی که منجر به پشیمانی بعد از عمل اسلیو می‌شود، برای شما نام می‌بریم تا اطلاعات کافی قبل از عمل داشته باشید و خود را برای یک تغییر دائمی آماده کنید و از مزیت کاهش وزن بعد از اسلیو بهره‌ مند شوید.

انتظارات واقع بینانه از عمل ندارید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که جراحی لاغری به تنهایی می‌تواند معجزه‌ای برای لاغری بدون تلاش بیمار باشد. این تصور اشتباه است؛ چرا که جراحی لاغری تنها به روند لاغری شما کمک می‌کند، در نهایت این خود شما هستید که باید برای لاغری یکسری از نکات را رعایت کنید.

یکی از تغییرات مهمی که پس از جراحی در شما ایجاد می‌شود، کاهش میزان غذای مصرفی در طول روز است همچنین باید به نوع مواد غذایی که برای هر وعده خود مصرف می‌کنید توجه داشته باشید تا در نهایت با کمک ورزش، رژیم غذایی بعد از اسلیو و جراحی اسلیو که انجام داده‌اید به وزن دلخواه خود برسید و شاهد درمان بسیاری از عوارض ناشی از چاقی باشید.

اگر شما در خصوص این مورد آگاهی داشته باشید، قطعا پشیمانی بعد از عمل اسلیو را تجربه نمی‌کنید.

ذهن برای حذف برخی از غذاها از رژیم غذایی آماده نیست

یکی از پشیمانی‌های روانی مرتبط به حذف برخی از غذاهاست. در واقع به این صورت است که ذهن می‌خواهد همانند گذشته از مصرف برخی از مواد غذایی لذت ببرد؛ اما معده این امکان را به دلیل کوچک‌تر شدن ندارد.

بنابراین بسیار مهم است که از نظر روانی خود را قبل از عمل آماده کرده و پس از عمل سعی بر تغییر طرز فکر و عادت‌های خود باشید.

در غیر این صورت این عدم آمادگی ذهنی در طولانی مدت می‌تواند باعث وارد شدن آسیب جدی و افزایش وزن شود. نباید اجازه دهید که ذهن شما بر شرایط فعلی غلبه کند و شروع به پرخوری کنید.

عادت به آهسته غذا خوردن ندارید

آهسته غذا خوردن یکی از موارد مهمی است که باید بعد از جراحی لاغری رعایت کنید. اگر سریع غذا بخورید احتمال پرخوری افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این تند غذا خوردن باعث گیر کردن غذا در معده می‌شود و شرایط دردناکی را برای شما ایجاد می‌کند. باید یاد بگیرید که بعد از عمل غذا را خوب بجوید تا قوام هر لقمه مانند پوره سیب زمینی شود.

در واقع هر دو قاشق غذایی که می‌خورید باید حدود ۱۰ دقیقه خوب بجوید. افرادی که عادت به این حالت غذا خوردن ندارند ممکن است در ابتدا کمی احساس پشیمانی بعد از عمل اسلیو داشته باشند که با تمرین و تکرار قبل و بعد از عمل قابل حل خواهد بود.

جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو

 افتادگی پوست بعد از عمل در برخی مشاهده می‌شود

افتادگی پوست به دنبال لاغری یکی از عوارض شایع بعد از عمل اسلیو است؛ چرا که وزن زیادی کم می‌کنید. میزان شل شدگی پوست به عوامل مختلفی مانند سن، میزان کاهش وزن و خاصیت ارتجاعی پوست بستگی دارد.

نگرانی خود در این باره با پزشک مطرح کنید تا بهترین روش‌های پیشگیری را به شما توضیح دهد. خوشبختانه جراحی‌هایی مانند لیپوماتیک در کرج می‌تواند بعد از عمل برای رفع افتادگی پوست بسیار عالی باشد و همچنین ظاهر زیباتری نیز داشته باشید.

برای مدتی پس از عمل دچار ریزش مو می‌شوید

ریزش مو بعد از عمل از دیگر عوارض احتمالی است. معمولا افراد بین ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل دچار ریزش مو می‌شوند و تا ۱۲ ماه پس از جراحی نیز ادامه پیدا می‌کند.

باید از این موارد قبل از عمل آگاه باشید تا دچار پشیمانی بعد از عمل اسلیو نشوید. از آنجایی که شما غذای کمتری می‌خورید طبیعتا مواد مغذی کمتری را نیز جذب خواهید کرد که این حالت منجر به تحت فشار قرار گرفتن بدن می‌شود.

با وجود اینکه ریزش مو را به صورت موقتی تجربه می‌کنید؛ اما می‌تواند شرایط غیرقابل تحملی برای شما باشد. پزشک از تمامی این موارد آگاهی دارد و مکمل‌هایی که تجویز می‌کند به جلوگیری از این عارضه بسیار کمک خواهد کرد.

به‌طور کلی برای کنترل ریزش مو باید به‌صورت روزانه ۶۰ گرم پروتئین دریافت کنید، مکمل‌های ویتامین تجویز شده را نیز مصرف کنید و غذاهای دریایی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

پشیمانی برای انتخاب نوع جراحی که داشته‌اید

برخی از افراد از نوع جراحی لاغری که داشته‌اند پشیمان می‌شوند، به‌طور مثال انجام بای پس معده را به اسلیو معده ترجیح می‌دادند.

نکته مهمی که وجود دارد نوع جراحی لاغری انتخابی نیست، پزشک با توجه به شرایط کلی شما و اطلاعاتی که از شما دریافت می‌کند، در نهایت تصمیم می‌گیرد که با چه نوع جراحی لاغری می‌توانید کاهش وزن خوبی داشته باشید.

اگر بهترین دکتر اسلیو معده این عمل را به شما پیشنهاد کرده است، اطمینان داشته باشید که بهترین روشی که می‌توانستید بدون عوارض طولانی مدت وزن کم کنید، همین نوع از جراحی لاغری است.

پشیمانی برای نوع جراحی انتخابی

پزشک غیر متخصص برای جراحی لاغری انتخاب کرده‌اید

مورد بسیار مهم دیگر مربوط به انتخاب پزشک شماست. در واقع انتخاب پزشک نامناسب می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

پزشک که تخصص در این زمینه داشته باشد به خوبی می‌داند که چه نوع عملی برای شما مناسب است و از آن گذشته از تجهیزات و تکینک‌های روز دنیا برای جراحی لاغری به کار می‌گیرد.

برای اطمینان از تجربه کافی پزشک انتخابی خود باید تحقیقات لازم را از بیمارانی که جراحی لاغری توسط پزشک مورد نظر شما انجام داده‌اند داشته باشید و در خصوص مدارک تحصیلی پزشک اطمینان حاصل کنید.

میزان رضایت بیماران می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار کمک‌کننده باشد، همچنین در فضای مجازی نتایج قبل و بعد بیماران را مشاهده کنید.

نکاتی برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو

باید بگوییم که مزایای عمل اسلیو معده بسیار زیاد است که با توجه به آنها پشیمانی بعد از اسلیو خیلی کم بروز می‌کند. مهم‌ترین نکته برای جلوگیری از پشیمانی انتخاب پزشک متخصص و با تجربه است.

پزشکی که تجربه کافی در زمینه جراحی لاغری داشته باشد به شما آگاهی کافی در خصوص این جراحی لاغری را می‌دهد و بهترین نوع از جراحی لاغری را با توجه به شرایط شما پیشنهاد خواهد داد.

مورد دیگر آگاهی داشتن از سبک زندگی بعد از جراحی است و تغییراتی که پس از آن خواهید داشت تا با تغییراتی که دارید غافلگیر نشوید و در نهایت منجر به پشیمانی بعد از عمل اسلیو نشود.

در این مورد می‌توانید در جلسات مشاوره با پزشک مورد نظر خود صحبت داشته باشید و سوالات مد نظر خود را بپرسید تا با آگاهی کامل جراحی را انجام دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان