جراحی لاپاراسکوپی ۴k

عمل با دستگاه 4k

به گفته آقای دکتر غلامرضا باقرزاده، امروزه سرطان دستگاه گوارش از رایج‌ترین انواع سرطان در بین خانم‌ها و آقایان است. خانمی ۴۷ ساله که تحت معالجه آقای دکتر قرار گرفتند، با شکایت خونریزی به ایشان مراجعه کرده بودند.

طی بررسی‌هایی که در این خصوص انجام گرفت، یک تومور در انتهای روده بزرگ، اوایل رکتوم مشاهده کردند. بیمار بیوپسی شد که تشخیص آدنوکارسینوم رکتوم بود و او تحت رادیوتراپی قرار گرفت.

معمولا بین ۶ تا ۱۲ هفته پس از اتمام رادیوتراپی فرصت داده می‌شود که تاثیر رادیوتراپی به حداکثر برسد و بیمار را تحت عمل جراحی قرار دهند. همچنین بررسی‌های لازم دیگری، مانند سی تی اسکن شکم و سی تی اسکن قفسه سینه برای بیمار انجام گرفت.

در این مورد، سرطان در بیمار به قسمت‌های دیگر از بدن متاستاز نداشت و توسط پزشک تصمیم گرفته شد که بیمار جراحی شود. جراحی سرطان دستگاه گوارش به دو روش لاپاراسکوپی و جراحی باز قابل انجام است.

در صورتی که امکانات لازم و تجربه در زمینه لاپاراسکوپی جراحی سرطان وجود داشته باشد، این روش به عمل جراحی ترجیح داده می‌شود. در صورتی که تجربه و امکانات کافی در این زمینه وجود نداشته باشد، بهتر است که عمل جراحی به‌صورت باز برای بیمار انجام گیرد.

 دستگاه 4K
جراحی لاپاراسکوپی ۴k

در این مورد، عمل لاپاراسکوپی تحت عمل جراحی رزکشن رکتوم قرار گرفت. با توجه به سن کم بیمار آناستوموز اولیه برای او انجام گرفت و تصمیم گرفته شد که فعلا برای او ایلئوستومی گذاشته نشود.

در روش لاپاراسکوپی ترومای حین جراحی یا محل باز شدن شکم بسیار کمتر است. تنها ۳ الی ۴ سانتی‌متر از شکم جهت خارج کردن تومور باز می‌شود. این عمل به روش لاپاراسکوپی با دوربین و ابزار داخل شکم بیمار انجام می‌گیرد.

دستگاهی که در بیمارستان مریم تهیه شده، یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌هایی است که امروزه در دنیا وجود دارد. این بیمار نیز در بیمارستان مریم به‌راحتی با لاپاراسکوپی ۴k تحت عمل قرار گرفت.

دستگاه لاپاراسکوپی ۴k، جزء جدیدترین دستگاه‌ها در دنیا، با کیفیت ۴k و دارای امکانات کامل است. لاپاراسکوپی در اقصی نقاط پیشرفته جهان وجود دارد، خوشبختانه در بیمارستان مریم نیز این امکانات قرار دارد. در نهایت خانم مبتلا به سرطان دستگاه گوارش در بیمارستان مریم به‌روش لاپاراسکوپی به‌راحتی تحت عمل و درمان قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان