ریزترین علائم بارداری

این مقاله را به مناسبت هفتۀ ارتقاء آگاهی در بارداری، برای مخاطبین محترم سایت بیمارستان مریم، به‌ویژه بانوانی که قصد بارداری دارند، تهیه کرده‌ایم.

آیا شما با علائم اولیۀ بارداری آشنا هستید؟

قصد داریم شما را با ریزترین علائم بارداری، از حالت تهوع تا خستگی آشنا کنیم، تا بدانید که چه چیزهایی در دوران بارداری، در انتظارتان است. با این که همۀ ما می‌دانیم، اولین مبنای علمی برای تشخیص بارداری، آزمایش بارداری و سونوگرافی است، می‌خواهیم شما را با علائمی آشنا کنیم، تا قبل از آزمایش هم یک‌سری علائم را در وجود خودتان شناسایی کنید.  

قبل از اینکه اقدام به بارداری کنید، برای چکاپ کامل بدن، به پزشک مراجعه کنید و از سلامتی‌تان اطمینان حاصل کنید؛ زیرا مریضی‌های به ‌ظاهر کم اهمیت، ممکن است در دوران بارداری، مشکل‌ساز شود.

معمولا علائم بارداری از چه زمانی شروع می‌شود؟

اگرچه ممکن است عجیب به‌نظر برسد، اما هفتۀ اول بارداری، براساس تاریخ آخرین دورۀ قاعدگی شما است و آخرین دورۀ قاعدگی، اولین هفتۀ بارداری محسوب می‌شود، حتی اگر باردار نباشید.

تاریخ به‌دنیا آمدن فرزند شما، مطابق با اولین روز از آخرین دورۀ شما محاسبه می‌شود. لیستی از علائم اولیۀ بارداری که ممکن است هر خانم بارداری در ماه‌های اول تجربه کند را تهیه کرده‌ایم،
علائم اولیۀ بارداری در هر فردی متفاوت است و ممکنه با بیماری صبحگاهی، حساسیت به بو و خستگی مفرط آغاز شود.

افزایش درجۀ حرارت بدن در اوایل بارداری

افزایش درجۀ حرارت در بدن، یکی از نشانه‌های بارداری است. در این دوران آب زیاد بنوشید و اتاق خود را خنک نگه دارید، این کار به تعادل حرارتی بدنتان کمک می‌کند.

خستگی در اوایل بارداری

احساس خستگی، در هر لحظه از دوران بارداری، می‌تواند همراه شما باشد. این علائم به‌دلیل افزایش سطح پروژسترون در خانم باردار ایجاد می‌شود و باعث احساس خواب‌آلودگی می‌شود. 

در نتیجه، در هفته‌های اول بارداری احساس خستگی بیشتری خواهید داشت و بهتر است، زمان زیادی را به استراحت اختصاص دهید. 

علائم بارداری چیست

حالت ‌تهوع یا استفراغ

«بیماری صبحگاهی» غالبا یک ماه پس از بارداری شروع می‌شود و ممکن است در هر ساعت از شبانه‌روز بروز کند، اما این بیماری برای همۀ خانم‌ها اتفاق نمی‌افتد و برای بعضی دیگر حتی قبل از یک‌ماهگی اتفاق می‌افتد. علت حالت‌تهوع در دوران بارداری هنوز مشخص نیست، طبیعتا تغییرات هورمونی در بروز این بیماری بی‌تأثیر نیست.

افزایش ضربان قلب در اوایل بارداری

حدود هفته‌های ۸ تا ۱۰، قلب شما ممکن است سریع‌تر و سخت‌تر پمپاژ شود. تپش قلب و آریتمی (غیرطبیعی بودن ریتم قلب) در بارداری شایع است. این اتفاق معمولا به‌دلیل تغییرات هورمونی است. کم‌کم در بدن مادر، به‌دلیل حضور جنین، افزایش جریان خون اتفاق می‌افتد و برای خانم‌هایی که دچار بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای هستند، ممکن است باعث ایجاد اختلال  شود. اگر مشکلات قلبی شما قبل از بارداری برطرف نشده است، به پزشک مراجعه کنید تا داروهای متناسب با شرایط جسمانی شما برایتان تجویز کند. 

بیشتر بخوانید: علائم بارداری دختر و پسر

تغییرات زودرس در سینه‌ها

تغییرات پستان ممکن است بین هفته‌های ۴ تا ۶ رخ بدهد. به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است سینه های شما، دچار تغییراتی شود و ظاهری نرم و متورم پیدا کند. تا هفته ۱۱، رشد سینه‌ها ادامه‌دار است و ناحیه اطراف نوک پستان، به رنگ تیره‌تری تغییر می‌کند و بزرگتر می‌شود.

احساس سوزن سوزن شدن و درد

احساس سوزن سوزن شدن و درد، از دیگر نشانه‌های بارداری است. از لباس‌زیر راحت‌تر استفاده کنید تا سینه‌هایتان فضای بیشتری برای رشد، در ماه‌های آینده داشته باشد و اذیت نشوید.

بارداری و علائم آن

یبوست

تغییرات هورمونی باعث کُند شدن دستگاه گوارش زنان باردار می‌شود و این امر می‌تواند منجر به یبوست شود.

گرفتگی بینی

افزایش سطح هورمون و تولید خون می‌تواند باعث تورم و خشکی غشاهای مخاطی در بینی شما شود و به‌راحتی خونریزی کند. این امر علاوه‌ بر گرفتگی بینی، می‌تواند بر حس بویایی شما نیز تأثیر بگذارد.

عدم تعادل احساساتی

اگر یکی از اعضاء خانوادۀ شما باردار باشد، قطعا تغییرات رفتاری و احساسی آنها را از نزدیک لمس کرده‌اید. این تغییر خلقیات در خانم‌های باردار، به‌دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتد و تعادل رفتاری آنها را برهم می‌زند. 

نفخ در دوران اولیه بارداری

تغییرات هورمونی، باعث احساس نفخ در خانم‌های باردار می‌شود و دقیقا شبیه به همان حسی است که خانم‌ها در دوران قاعدگی تجربه می‌کنند. در صورت مشاهدۀ این موارد، می‌توانید به متخصص زنان کرج در بیمارستان و زایشگاه مریم مراجعه کنید. در بیمارستان مریم، علاوه‌بر پزشکان متخصص و حرفه‌ای، کلیۀ امکانات برای یک زایمان خوب و سالم فراهم است. 

توقف دوره قاعدگی

در اغلب مواقع توقف دوره قاعدگی، اولین نشانه‌ای است که در خانم‌های باردار مشاهده می‌شود. گاهی برخی افراد در بارداری با مقدار کمی لکه بینی مواجه می‌شوند، اگر مقدار اندک باشد، طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر خانمی در کنار قطع دوره قاعدگی چندین علائم بارداری را در خود مشاهده می‌کند، باید آزمایشات لازم برای تست بارداری انجام دهد.

تکرر ادرار

این نشانه اغلب در هفته‌های ابتدایی بارداری شروع می‌شود، به‌دلیل رشد رحم و تغییرات هورمونی، گردش خون به لگن افزایش می‌یابد و چنین نشانه‌ای در خانم باردار بروز می‌کند.

عود مجدد تکرر ادرار در سه ماه دوم ایجاد می‌شود. اگر احساس درد هنگام ادرار دارید یا احتمال عفونت ادراری (UTI) می‌دهید به پزشک خود مراجعه کنید.

گرفتگی

احساس گرفتگی و درد عضلات شکم، همانند دوره قاعدگی، در اوایل بارداری رخ می‌دهد، اما با این تفاوت که طی بارداری خونریزی وجود ندارد. چنین نشانه‌ای در سه ماهه اول طبیعی است؛ چراکه رحم در حال بزرگ‌تر شدن است.

اگر بارداری شما توسط پزشک تایید شده است و گرفتگی عضلات شکم را همراه با خونریزی مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینات لازم برای شما صورت گیرد.

هوس یا بیزاری از غذا

معمولا خانم‌هایی که در اوایل بارداری خود هستند از برخی غذاها به‌شدت بیزارند یا هوس خوردن غذای خاصی را دارند، این یک امر طبیعی است که در اغلب افراد مشاهده می‌شود و نمی‌توان این مسئله را به‌عنوان یک مشکل خاص تلقی کرد.

به‌طور کلی خانم‌های باردار برای سلامت خود و جنینشان باید مواد غذایی مغذی موردنیاز خود را دریافت کنند، مصرف پروتئین و مواد غذایی حاوی فولیک اسید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

علائم بارداری

سرگیجه

سرگیجه در بارداری می‌تواند به‌دلیل تغییرات ناشی از فشارخون در افراد باشد، همچنین تغییر در وزن و عوامل دیگری، مانند فقر آهن از دلایل سرگیجه در خانم‌های باردار است. برخی از افراد هنگام تغییر سریع برخی از موقعیت‌ها، به‌طور مثال زمانی که دراز کشیده‌اند و فورا از جای خود بلند می‌شوند، احساس سرگیجه در این مواقع طبیعی است.

در صورتی که هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن چنین احساسی داشته باشید، کمی نگران کننده به‌نظر می‌رسد و باید معاینه و بررسی‌ توسط پزشک برای بیمار انجام گیرد.

جهت رفع این مشکل در هر موقعیتی که قرار دارید فورا حالت خود را تغییر ندهید، مایعات فراوان بنوشید، غذای خود را کمتر، اما وعده غذایی خود را بیشتر کنید تا علائمی همچون سرگیجه برطرف شود.

اگر با رعایت نکات ذکر شده سرگیجه شما همچنان ادامه دارد، باید برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید تا درمان‌های لازم برای شما انجام شود.

سردرد

سردرد در اوایل بارداری بسیار شایع است؛ چراکه به‌دلیل تغییرات هورمونی که در افراد رخ می‌دهد. مصرف داروهای بدون نسخه و هر درمان دیگری نباید خودسرانه انجام شود، باید با پزشک دراین‌باره مشورت شود.

خونریزی از بینی

این نشانه شاید برای همه افراد اتفاق نیفتد، اما برخی از خانم‌ها در اوایل بارداری خود چنین علائمی را تجربه می‌کنند. خونریزی از بینی قابل کنترل است و نیازی به مراجعه به پزشک ندارد.

آکنه

آکنه یکی از علائم در اوایل بارداری است. خانمی که قبل از بارداری در صورت خود آکنه داشته است، متوجه بدتر شدن این تغییرات پوستی می‌شود. پزشکان برای اینگونه افراد توصیه‌هایی دارند که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشند این است که قبل از مصرف هرگونه مواد بهداشتی و آرایشی باید با پزشک خود مشورت کنند.
 • از لوازم‌ آرایش فاقد چربی استفاده کنند.
 • صورت خود را روزی دوبار با پاک‌کننده‌های ملایم شستشو دهند.
 • به آکنه‌های ایجاد شده دست نزنند تا به‌طور کامل بهبود یابد.
pregnancy3

تنگی نفس

در چند هفته اوایل بارداری، هورمون پروژسترون افزایش می‎یابد و این امر سبب می‌شود که خانم‌ها بیش از حالت عادی نفس بکشند که در نهایت منجر به احساس تنگی نفس خواهد شد.

همانطور که گفته شد تمامی موارد نام برده شده جز نشانه‌های بارداری محسوب می‌شود، اما برخی از آنها به‌عنوان نشانه اصلی بارداری محسوب می‌شوند، به‌گونه‌ای که هر فرد، هر زمانی این علائم را در خود احساس کند، باید اقدامات و آزمایشات لازم را انجام دهد تا باردای او تایید شود، این علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حرارت بالای بدن
 • حالت تهوع
 • حساسیت بویایی
 • خستگی

همچنین مواردی همچون:

 • عدم ایجاد قاعدگی
 • بیزاری از غذا یا هوس غذا
 • تغییرات خلق‌وخو
 • سرگیجه
 • سردرد

جز موارد ابتدایی و اولیه نشانه بارداری محسوب می‌شوند.

تشنگی از ریزترین علائم بارداری

زمانی که برخی از علائم اولیه بارداری بروز پیدا می‌کند، تشنگی نیز بیشتر می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از علائم بارداری در سه ماهه اول با گذشت زمان کمتر می‌شود.

اما، معمولا علائمی مانند تشنگی در بارداری باقی می‌ماند و حتی با گذشت زمان و هر هفته شدت تشنگی بیشتر می‌شود.

علائم بارداری از روی ناف

گاهی در بارداری برخی از افراد توده نرمی را در اطراف ناف خود احساس می‌کنند، زمانی که دراز می‌کشید این نشانه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. همچنین در برخی برآمدگی در زیر پوست نیز مشاهده می‌شود.

گاهی درد خفیفی را در اطراف ناف احساس می‌کنید، معمولا زمانی که در حال فعالیت هستید، خم می‌شوید، سرفه یا عطسه می‌کنید یا زمانی که به شدت در حال خندیدن هستید، درد بیشتری احساس می‌شود.

پریود در بارداری

در اغلب مواقع پریود در بارداری رخ نمی‌دهد. پریود در بارداری با علائم مهم دیگری مانند حالت تهوع نیز همراه است؛ اما در زمان پریودی حالت تهوع ندارید. تهوع در اوایل بارداری اغلب پس از هفته دوازدهم بارداری بهبود پیدا می‌کند.

چگونه می‌توان تفاوت دل‌درد قاعدگی و بارداری را تشخیص داد

همانطور که می‌دانید، این دو حالت در خانم‌ها در اغلب مواقع با دل‌درد همراه است و به همین جهت تشخیص این دو مورد از یکدیگر سخت می‌شود. معمولا دردی که به‌‌دلیل لانه گزینی و در نهایت بارداری باشد معمولا با درد خفیف‌تری همراه است، چنین دردی می‌تواند تا چند روز ادامه داشته باشد. در واقع در هر قسمت که تخمک بارور شده وجود داشته باشد، درد در آن قسمت نیز وجود خواهد داشت.

نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد، این است که دردی که به‌دلیل بارداری ایجاد شده باشد، باید با لکه بینی در خانم ایجاد شود، لکه‌ها معمولا به رنگ صورتی یا قهوه‌ای نمایان می‌شود. دل‌دردهای ناشی از قاعدگی در پایین شکم و تا پشت کمر امتداد دارد و حالت فشردگی در آن قسمت احساس می‌شود.

آیا با وجود اغلب موارد ذکر شده می‌توان گفت که خانم قطعا باردار است

خیر، بسیاری از علائم ذکر شده تنها نشانه بارداری نیست. گاهی ممکن است فردی به‌دلیل بیماری‌های دیگر یا شروع قاعدگی دچار چنین حالت‌هایی شود. گاهی برعکس آن نیز وجود دارد که بسیاری از افراد با وجود آنکه اغلب این علائم را نداشتند، متوجه بارداری خود شده‌اند.

اگر یک دوره از قاعدگی شما گذشته است و برخی از علائم ذکر شده را نیز در خود مشاهده کردید، توصیه می‌شود یک آزمایش یا تست بارداری انجام دهید. هرچه زودتر متوجه بارداری خود شوید، به نفع شما خواهد بود؛ چراکه می‌توانید مراقبت‌های لازم در این زمینه را انجام دهید.

علائم بارداری در چه مواقعی بروز می‌کند

ایجاد علائم بارداری در هر فرد متفاوت است، اما به‌طور کلی قبل از قاعدگی و سه هفته پس از لقاح ایجاد می‌شود. نسبت به عملکرد بدن هر فرد این علائم می‌تواند گاهی زودتر و گاهی دیرتر در هر فردی ایجاد شود.

آیا علائم بارداری شبیه به علائم پریودی است

نشانه‌های سندرم پیش از قاعدگی و اوایل بارداری گاهی شبیه به یکدیگرند؛ اما با این حال در هر خانمی متفاوت است. از علائم رایج مشابه بارداری و پریودی می‌توان به حساسیت سینه و افزایش ادرار اشاره کرد.

کلام آخر

اگر از زمان قاعدگی شما گذشته است و اغلب علائم ذکر شده را در خود احساس می‌کنید، باید آزمایش خانگی برای تایید یا رد بارداری انجام دهید. یکی از اقدامات ساده که اغلب افراد از آن آگاهی دارند، استفاده از بی بی چک است. در صورت تایید بی بی چک، می‌بایست آزمایشات مطمئن‌تر و دقیق‌تری، مانند آزمایش خون انجام گیرد تا در صورت تایید مراقبت‌های لازم طی بارداری را تحت‌نظر پزشک هرچه زودتر انجام دهید.

۹۰۱ دیدگاه‌ها

   • سلام
    من آی یو آی انجام دادم بعد فردا میشه چهارده روز که میگذره و دوروز مونده به موعد پریودم،هیچ یک از علائم بالا رو ندارم علائم پریودی هم ندارم فقط زیر دلم سنگین میشه از دیروز میگیره و ول میکنه،درضمن دکترم گفت بعداز شونزده روز آزمایش بتا انجام بدم،این سنگینی زیزدلم میتونه نشانه ی چی باشه؟؟؟؟؟؟

    • سلام. میتونه نشانه شروع پریود باشه یا میتونه نشانه بارداری باشه. یه مقدار میزان صبرتون رو بالا ببرید. بعد از آی یو آی (IUI) قرص یا شیاف پروژسترون مصرف می‌کنید که لازمه و علائم شما رو کمتر میکنه. آزمایش رو انجام بدید و با صبر منتظر نتیجه باشید.

     • سلام من بعد از اتمام پریودیم یکی دو روز بعدش با نامزدم رابطه داشتم و ایشون احساس کردن یک قطره منی وارد واژنم شده ظرف ۲۴ ساعت یک عدد قرص اورژانسی خوردم بعدازتقریبا ده روز دوباره خونریزی داشتم اما شدید و زیاد نبود اولش به صورت لخته بود بعد خونریزی عادی شد بعدازون کمی درد درناحیه سینه دارم و سرگیجه هم همینطور و هنوز به موعد اصلی پریودم ۹ روز مونده ایا امکان بارداری وجود داره در ضمن من در طی دوماه گذشته ۳ قرص اورژانسی مصرف کردم

     • سلام. با مصرف قرص اورژانسی میشه گفت که احتمالا بارداری‌تون تقریبا نزدیک به صفره. تا پریود این ماه‌تون صبر کنید اگر نشدید آزمایش خون بارداری بدید.
      این نکته رو هم باید یادآوری کنیم که مصرف قرص اورژانسی باعث نامرتب شدن پریود به مدت یکی دو ماه میشه.

     • سلام من ۱۱ روز از پریودم میگذره بیبی چک زدم منفی بود سرگیجه دارم شکمم یه حالتی انگار نفخ داره ممکنه باردار باشم؟

     • آزمایش خون بارداری نتیجه قطعی به شما میده. لطفا برای اطمینان بیشتر آزمایش خون بارداری انجام بدید. اگر منفی بود به متخصص زنان مراجعه کنید تا سونوگرافی و آزمایشات خون هورمونی انجام بدید.

     • سلام من ۲روزو ونصف پریود شدم و بعد پاک شدم و الان حالت تهوع گرفتم و خیلی خاب الودم و همش خابم میاد… دوره پریودیه من ۷روزس میخاستم بدونم براچی این سری اینطوری شد؟؟

     • اگر رابطه محافظت نشده داشتید باید تا پریود بعدیتون صبر کنید؛ اگر پریود نشدید آمایش خون بارداری انجام بدید.
      اگر جواب آزمایش منفی بود و این حالت ماه بعد هم تکرار شد، حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا آزمایشات لازم رو انجام بدید.

     • سلام من یک‌شهریور پاک شدم و از اون‌ب بعد ب مدت ۷ شب یکشب درمیان رابطه داشتم حدود یک هفته تا۱۰ روز دیگه موعد پریودم هست ولی الان گاهی زیر دلم‌دردمیگیره حالت‌بیزاری ازغذا ن ولی دلم‌نمیخاد یسری ازغذا هاراروبپزم و الان‌یکروزه خیلی خسته و خوابالودم و اخلاقم‌ثابت‌نیس.ایاامکان‌بارداری هست؟

    • من ماه پیش دوبار پریود شدم
     همیشه شیش دهم هرماه پریود میشدم. تا ۱۵ خوب میشدم.
     بعد ی هفته دوباره پریود شدم. ک میشد ۲۱اذر تا ۲۶ اذر.
     با نامزدم رابطه هم داشتم‌‌ ولی دخول جلو نبود …
     الان هم ده دی گذشته هیچ اثری از پریودی نیس

     • سلام. برای اطمینان ابتدا آزمایش بارداری بدید اگر منفی بود باید با مراجعه به متخصص زنان براتون دارو تجویز بشه که پریود بشید. معمولا پروژسترون در این مواقع تجویز خواهد شد.

     • سلام من ای یو ای کردم و ۴ روز مونده به پریودم امروز کمر درد دارم هی میگیره ول میکنه بنظرتون باردارم یا میخام پریود شم؟

     • میتونه یه مقدار تحریکات هورمونی باشه. اما باید حتما تست بارداری انجام بدید.

    • سلام خسته نباشین من چند روز پیش رفتم سونو گفت هفت هفته و شش روزمه در حالی که اخرین پریودم ۲۸ ابان بوده با تاریخی که سونو گفت حساب کردم دو روز هم اخرین پریودیمو رد کرد رقت ۲۶ ابان چطور همچین چیزی امکان داره؟بعنی من دو روز قبل پریودیم حامله بودم و پریودم هم شدم؟اخه ما اصلا اون ماه اقدام نداشتیم بعد پریودم از ۷ اذر اقدام کردیم

     • سلام. زمانی که در سونوگرافی به شما اعلام میشه از زمان اولین روز آخرین پریود شما محاسبه میشه؛ در نتیجه دو هفته با زمان مدنظر شما متفاوت خواهد بود.

     • سلام وقتتون بخیر
      ۳۱سالمه و متاهلم فرزند هم ندارم هر از چندگاهی درد بسیار شدیدی در تخمدان هام حس می کنم آنقدر شدید که نمیتونم راه برم در طول یک سال هم دو بار در وضعیتی قرار گرفتم که یک مرتبه در د بسیار بسیار شدیدی در تخمدان هام احساس کردم طوری که با سرگیجه و افت فشار همراه بود و هنگام درد احساس می کنم تخمدانها اینقدر ورم دارن که نزدیکه که بترکن
      در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
      ممنونم

     • احتمال کیست تخمدادن یا آندومتریوز وجود دارد.
      حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا سونوگرافی واژینال و بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

     • سلام من ۱۲دهم بود ک با شوهرم نزدیکی داشتم .وقت پریودیم ۸م هست ولی الان ۱هفته مونده ب پریودیم زیر دلم درد میکنه سینه هام درد .باد زیر شکم دارم ولی پریود نمیشیم تهوع و استفراغ هم ندارم .دلیلش چیه ؟میشه بهم بگید ؟

     • این علائمی که شما ذکر کردید میتونه علائم پیش از قاعدگی باشه. لطفا صبر کنید. اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

    • سلام یه هفته از رابطه ام میگدره برا بارداری انجام دادم شکمم یه حالتی میشه کمرم درد میکنم ن انچنان طرف تخم دانم هم همین حالت رو دارم ممکنه حامله باشم ؟؟؟

     • خیلی زوده برای بروز علائم بارداری. این علائم دو هفته بعد از قطع قاعدگی شروع میشه یعنی از هشت هفته.

     • ایا امکان بارداری بعد دوما ه پریود شدن هست ؟ اخرین رابطه هم همون دوماه پیش بوده .چون علائم بارداری دارم و بی بی چکامم منفی شدن ولی استرس دارم .

     • پریود شدن در بارداری، خیلی خیلی با پریودهای همیشگی متفاوته. برای اطمینان بیشتر میتونید آزمایش خون بارداری انجام بدید چون جواب خیلی دقیق میده.

    • در سلام ممکنه باردار باشیم بعداز رابطه تست بی بی چک بدیم منفی نشون بده؟من بی بی چک ۴روز قبلم مثبت شد اما امروز دوباره بی بی چک زدم منفی شد( چند ساعت قبلش رابطه داشتم)

     • برای اینکه نتیجه بی بی چک درست باشه باید حداقل دو هفته از زمان پریود شدن شما گذشته باشه و عقب انداخته باشید.
      بلافاصله بعد از رابطه حتی آزمایش خون هم منفی خواهد شد.

    • سلام رابطه از پشت داشتم اصلا دس نخورد به واژنم و مایع منی ام نریخته شد داخلش ولی کلیه هام درد می‌کنه و هر غذای میزارن جلوم حالم بد میشه و فقط میتونم ساندویچ بخورم آیا باردارم

     • تنها راه تشخیص بارداری، انجام آزمایش خون بارداری است. اگر سر موعود خود پریود نشدید بعد از یک هفته آزمایش خون بارداری انجام بدید.
      برای مشکل کلیه هم باید به پزشک متخصص داخلی یا متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

    • من عکس رنگی انحام دادم تقریبا همه علاعم دارم ده روز ازنزدیکیم کذست تست میدم باردارنیستم امید وارم باشم تورخدابرام دعاکنید خیلی دوا درمون کردم

    • سلام
     ببخشید من پریودام ۲۸ روزه بود بعدش سه چهار ماه منظم ۳۰ روزه شد الان دوروز عقب افتاده ممکنه پریود باشم؟

    • سلام وقت بخیر من چند وقتی هس با نامزدم رابطه داشتم ولی دخول نبود قرص اورژانسیم خوردم به روز بعدش.بعد مدتی پریود شدم یک هفته باخون خیلی کم.آزمایش خون بارداری دادم منفی بودالان شکمم یکم بزرگ شده علت چیه میترسم؟

   • سلام خسته نباشید من یک هفته بعد از پریودی رابطه داشتم و منی داخل واژنم ریخته شد ویک روز بعدش و سه روز بعدش و تا اخر هفته هم رابطه داشتیم و مایه منی رو ریخت داخلش و الان از اخرین رابطمون ۵روزه میگذره من مدام حالت تهوع حتی استفراغ و خستگی و درد زیر شکم حتی احساس بویاییم یکم قوی شده و ۱۶روز هم مونده به قاعدگی
    ایا به نظر شما حامله هستم اگه برم آزمایش خون بدم نشون میده؟

    • سلام. تکرار رابطه و اقدام به بارداری ممکنه که شانس باروری رو افزایش بده. اما باید حتما یک پریود عقب بیفته. معمولا دو هفته تا ۲۰ روز ممکنه که در آزمایش خون بارداری رویت بشه.
     بنابراین باید تست خون بارداری انجام بدید تا از بارداری خودتون مطمئن بشید.

     • سلام وقتتون بخیر من امروز موعد پریودمه ولی بیبی زدم منفی شد و ی هفته پیش اطراف نافم درد میکرد و از دیروز هم یبوست شدم و پهلوام و شکمم و کشاله رانم درد میکنه ممکنه باردار باشم؟

     • سلام. شما باید ذکر می‌کردید که چه زمانی نزدیکی داشتید و چه مدت زمانی از پریود شما گذشته یا در واقع عقب انداختید.
      اگر از زمان پریود شما خیلی نمی‌گذره که باید صبر کنید شاید پریود شدید. اگر پریود نشدید باید آزمایش خون بدید تا از بارداری مطمئن بشید.

     • سلام من تقریبا دو ماه از پریودیم میگذره ولی تقريبا دو هفتس که بیشتر علائم بارداری رو دارم ولی نه کیت نشون داد نه خونم اینم بگم من تا ۲ماهگی سطح هورمن Hcjخونم بالا نمیره چون هم بچه اولم اینطور بودم هم پارسال که سقط کردم الانم نمی‌دونم چیکار کنم چندتا آزمایش خونگی انجام دادم مثبت بود ولی سر در گمم ممنون می‌شم جوابمو بدین با تشکر

     • سلام خسته نباشید من از ماه قبل پریود بودم وبعد دوروز رابطه داشتم وبعد از اون همینطور پشت سرهم رابطه داشتیم وچن روزه ک خیلی سرگیجه حالت تهوع دارم ولی شدید میس خاب و احساس خستگی زیاد دارم یعنی باردارم ؟

     • سلام. جواب سوال شما برمی‌گرده به نوع رابطه شما. اگر محافظت نشده بوده و شما شک دارید حتما صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری بدید.

     • سلام من عمل تخمک کشی داشتم بعد اون چن بار رابطه بدون پیشگیری داشتیم الان پریودیم عقب افتاده و ترشحات پنیری مانندی هم دارم کلا این دو هفته بدنم خیلی ضعیف تر شده و سردردهای زیادی داشتم ایا ممکن باردار باشم با وجود عمل پانکچر

    • سلام صالحه از فنلاند
     من بچه هشت ماهه شیر خوار دارم. الانم اسهال شدم و بو بدم میاد ، حالم بهم میخوره از هر چیزی . امکانش هست باردار باشم؟

     • سلام. احتمال بارداری وجود داره. از بی بی چک استفاده کنید اگر منفی بود برای بررسی مشکل عفونی به متخصص مراجعه کنید.

     • سلام خانم دکتر من ۲۰ تا۲۲ هر ماه پریود میشدم الان ۷ برجه ولی هنوز پریود نشدم خیلی احساس خستگی و کوفتگی دارم و همش خوایم میاد احساس میکنم نسبت ب قبل بوهارو خیلی خوب و سریع متوجه میشم در صورتی ک قبلاً بخاطر کرونا بد متوجه بو میشدم سینه هامو حساس و دردناک شدن و احساس میکنم بزرگ تر شدن بیبی چک زدم مثبت بود آزمایش خون دادم جوابش نیومده بنظرتون من باردارم؟اینم بگم زیر دلم مثل دوران پریودم ورم داره

     • میتونه علائم پریودی باشه که زمانش تغییر کرده، از موعد پریود باید یک هفته بگذره تا تست مثبت بشه.

     • سلام. سرگیجه و تهوع ممکنه که علل دیگری داشته باشه. باید برای اطمینان بیشتر آزمایش خون بارداری بدید.

   • سلام وقتتون بخیر من هیچ کدوم از این علائم و ندارم یعنی باردار نیستم ؟؟؟
    قرص اورژانسی خوردم فقط میخوام پریود شم حتی آمپول پروژسترون ۵۰ هم تزریق کردم هنوز خونریزی ندارم چیکار کنم؟؟؟؟

    • سلام. شما هم قرص اورژانسی مصرف کردید و هم پروژسترون. پروژسترون منجر میشه که اگر با اثر قرص قرار باشه که دو تا هشت روز بعد پریود بشید،‌ این بازه رو عقب بندازه.
     بهتره که صبر کنید. مطمئنا پریود خواهید شد با توجه به دوز بالای پروژسترونی که وارد بدنتون کردید. تایم پریودتون عقب میفته، اگر بیشتر از دو هفته طول کشید به متخصص مراجعه کنید.

     • سلام ببخشید من پریودیم نامنظمه اما دقیقا نزدیک های روز تخمک گذاریم یه بار رابطه بدون محافظت شده با همسرم داشتم ولی همسرم میگن که منی داخل ریخته نشده ممکنه منی اولیه ریخته شده و دارای اسپرم باشه خودشون متوجه نشدن بعد من تقریبا همیشه تا یکماه با نهایت چند روز بیشتر گریود میشم اما الآن نزدیک ۴۰ روز هست که از زمان پریودی قبلیم میگذره و اینکه خیلی علائم و دارم مثل سرگیجه حالت تهوع کم به خصوص موقع خواب یا غذا خوردن و بیشترین علائمی که اذیتم میکنه درد لگن شدیدی دارم گاهی هم کمردرد خفیف و یکی دیه که خیلی اذیت میکنه ترشحات مات سفید کاملا بدون بو و برای اولین بار هم یهو دمای بدنم رفت بالا و از کف پا داغ شدم و سرگیجه و نفس نفس زدن و حتی بی میلی به غذا پیدا کردم و احساس خستگی دارم و ضعف شدید یبوست خیلی فقط نفخ میکنم به خاطر همین هم اذیت میشم و اینکه دوتا از علائم رو ندارم یکی لکه بینی یا خونریزی خفیف که فقط ترشحات مات سفید بدون بو دارم و یکی دیگه اش هم که ندارم اصلا درد ورم یا سوزن سوزن شدن سر سینه رو ندارم و اینکه تست بی بی چک هم ندادم از زمان پریودی هم چون پریودی هام اکثرا نامنظمه ولی نزدیک یه هفته یا یکی دو روز از زمان پریودیم رد شده.
      آیا امکان بارداری در من وجود داره؟؟
      ممنون میشم بابت راهنمایی تون.

     • سلام. امکان اینکه باردار باشید وجود داره، اما تا زمان پریود این ماه‌تون صبر کنید حتما آزمایش خون بارداری انجام بدید.
      شاید به دلیل استرس پریودتون عقب افتاده. بنابراین حتما تست بدید.

     • سلام، دوبار در زمان تخمک گذاری رابطه داشتم، از روز ۱۸ سیکل حالت تهپع و بقیه علایم دارم، پریودم ۲۷ روزه است و الان روز ۳۰ است هنوز پریود نشدم، البته از روز ۲۰ تا ۳۰ هم دوفاستون خوردم، پریودام منظم هست، برلی بارداری دوفاستون میخورم که ماه اولی بود که خوردم، بخاطر دوفاستون هست که پریود نمیشم؟

    • سلام وقتتون بخیر. من پریودی نا منظم هست همیشه ۱هفته جلو عقب میشه، الان ۱روز عقب افتاد، یه هفته قبل از پریودیم رابطه بدون محافظ داشتم، پریود شدم ولی بعداز یکی، دو روز پریودیم قطع شد، ۱روز بعداز پریودیم سرگیجه وبی حالی شدید دارم، جلو چشمام سیاهی میره، درد زیر شکم هم دارم، دلیلش چی میتونه باشه؟ احتمال داره باردار باشم؟ بعداز چند روز میتونم تست بزنم؟!؟

     • حتی در دوران پریود هم احتمال بارداری وجود داره. اگر ده روز از موعد پریودتون گذشت و پریود نشدید یا از بی بی چک استفاده کنید یا آزمایش خون بارداری بدید.

     • سلام وقتتون بخیر من کم خونی دارم ده روز از پریودیم گذشته بی بی زدم منفی شد چند روز پیش یک لکه قهوه ای دیدم و دیگ هیچی خیلی از بوها بدم میاد طرف راست شکمم درد داره چیکار کنم

     • بهتره که آزمایش خون بارداری بدید؛ چون هم شکم درد دارید و هم پریودتون مثل قبل نیست.
      بی بی چک عدد پایین رو نشون نمیده و اگر که آزمایش خون شما منفی بود حتما سونوگرافی بدید.

     • سلام من ۱۵ اردیبهشت اولین روز آخرین قاعدگیم بود رابطه بدون محافظت داشتم ۱ خرداد و تا الان دیگه پریود نشدم بیبی چک و بتای خونم تا تاریخ ۱۷ خرداد منفی بود احتمال بارداریم هست؟؟؟

     • لطفا تا ۱۰ روز بعد از موعد پریودتون صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

     • سلام من ۱۵ اردیبهشت اولین روز آخرین قاعدگیم بود رابطه بدون محافظت داشتم ۱ خرداد و تا الان دیگه پریود نشدم بیبی چک و بتای خونم تا تاریخ ۱۷ خرداد منفی بود احتمال بارداریم هست؟؟؟

     • شما باید تا دو هفته بعد از موعد پریودتون صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید. روش مطمئن انجام آزمایش خون بارداری است.

   • سلام من بلافاصله بعد از اینکه پریودیم تمام شد اقدام ب بارداری کردم و مرتب و در زمان تخمک گذاری هم اقدام کردیم تا سه روز مونده ب پریودی بعدیم.دو روز از موعد پریودیم گذشته و علایمی ک گفتین رو اکثرا دارم .میتونم تست خون بدم مطمین شم باردارم یا زوده؟؟؟

    • سلام وقتتون بخیر من ۱۳ این ماه نزدیکی داشتم و۲۳ لکه خفیفی با ترشح دیدم الانم زیر شکمم سمت راست با کمرم درد میکنه .نفخ هم دارم وتچاینکه تقریبا هفته ی دیگه باید پریود شم بنظرتون علائم بارداری هست

   • سلام وقتتون بخیر
    من ۶ فرودین پریود شدم بعد از پریودی ۴ روز بعد اقدام داشتم دو روز بعد ترشحات زیاد داشتم و درد خفیف پریودی هم روزی دوبار داشتم ماه رمضونه من روزه هامو میگیرم ولی الان دو هفته اس درد خفیف دارم لطفا راهنمایی کنید چطور متوجه بشم هنوز از تاریخ پریودم نگذشته حدودا باید ۳ اردیبهشت پریود بشم صبر کنم تا پریودم عقب بیوفته بعد بیبی بزارم یا الان بزارم.

    • سلام خسته نباشید. من و همسرم چند روز قبل از تخمک گذاریم با استفاده از کاندوم رابطه داشتیم بعد از رابطه متوجه شدیم که آب منی از زیر کاندوم خارج شده الان یه هفته مونده به پریودم من معده درد و درد زیر شکم و پهلو با گرفتگی شکم دارم مثل درد پریودی ولی یکم از اون کمتر و اینکه فقط سمت چپم هستش دیروز هم از واژنم ترشحات آبکی بی رنگ مثل ادرار و با حجم کمتر خارج شد .بعد دیدم دوتا لکه خونی ازم خارج شد . الان احساس گرگرفتگی و حالت تهوع هم دارم .سرمم سنگینه یکم حالا نمی‌دونم احتمال بارداری هست یا نه؟

     • تا زمانی که پریود شما عقب نیفته و آزمایش خون بارداری انجام ندید مشخص نمیشه که باردارید یا خیر.

     • سلام وقت بخیر من
      من ۱۰آبان ماه قرص روکین مصرف کردم تا۳آذر که قطع کردم و پریود نشدم و روز ۶آذر آمپول پروژسترون زدم و ۹آذر پریود شدم
      روز ۲دی ماه رابطه داشتم که حس کردم کمی مایع ریخته شد برای همین ۳ام ی قرص اورژانسی خوردم و ۸دی ماه پریود شدم و ‌ربودنم مثل همیشه بود
      ولی الان تقریبا دوسه روزه گر گرفتگی شدید و دل درد دارم و سرم سنگین و انگار گیج میره خستگی مداوم هم دارم
      میخواستم ببینم احتمال بارداری هست
      بی بی چک هم زدم منفی بود
      سیکل قائدگی هامو ۲۸روزه هستش
      ممنون میشم سریعت جواب بدید
      آزمایش های هورمونی هم که در روز ۳قائدگی هست رو انجام دادم و نرمال بود

     • مصرف هورمون‌هایی که داشتید باعث این اختلالات شده. جای نگرانی نیست.
      بی بی چک یا آزمایش خون میتونه تعیین کنه که باردارید یا خیر. اگر باردار نبودید این حجم هورمون‌ زیادی که به بدن وارد کردید یک مقداری شما رو به‌هم ریخته کرده.

   • سلام من ت روز سوم یا چهارم پریودی رابطه داشتم و ماده ی غنی داخل ریخته شد اما الان از اون تاریخ ۳هفته میگذره ک من پریود نشدم و همه عوامل بالا رو دارم
    تست اولم مثبت بود و تست بعدی منفی بود الان نمی‌دونم منتظر چی باشم چیکار کنم

    • ممکنه که در روزهای پریود هم شانس بارداری داشته باشید. مخصوصا زمانی که سیکل‌های پریود کوتاه باشه، حتی بلافاصله بعد از پریود شدن هم شانس بارداری وجود داره.
     زمانی که پریودتون عقب افتاده قاعدتا باید آزمایش خون بدید چون بی بی چک در مواردی ممکنه که خطا داشته باشه.

     • سلام ۴روز بعد تموم شدن پریودیم با نامزدم نزدیکی داشتیم.مایه منی بین پاهام ریخته شده با دستمال پاک کردم ولی چند روزیه حرارت بدنم بالا رفته و سر گیجه دارم و پاهام ضعف سنگینی میکنه امکان حامله بودن هستش؟؟

   • سلام من اقدام به بارداری کردم الان دو باره درد شدید در زیر شکم سمت راست دارم بی بی زدم منفی بود الان ۵ روزه از رابطمون گذشته

   • سلام من ۲۲سالمه و الان ۳ماه هست که در حال اقدام هستم من همه تایم پریودی هام ۵روز خونریزی داشتم و دو روز لکه بینی اما ماه قبلی یعنی شهریور پریودی من ۱روز خونریزی و ۳روز لکه بینی بوده این ماه من یک هفته که امکان تخمک گذاریم بود رو کامل اقدام داشتم احساس خاصی ندارم که به بارداری ربط بدم ایا امکان بارداری هست؟نگرانم کرده این مدت اقدام بی نتیجه اینم بگم که من یه کم افتادگی رحم دارم و این بارداری اولم هم هست

   • سلام. من دقیقا ۱۰ روزه اقدام به بارداری کردم و ۲ روز مونده به موعد پریودم، دقیقا ۳ روز بعد اقدامم درد های مثل پریودی زیر شکمم شروع شد و هی میگرفت و ول میکرد، تا ۲ روز ادامه داشت و قطع شد، چند روزه به بعضی بوها حساس شدم و عق میرنم، نفخ هم خیلی میکنم و ۲ روزه معدم هم درد میکنه، خستگی هم دارم. میخواستم ببینم الان بعد ۱۰ روز ازمایش خونم نشون میده؟

   • سلام.من همیشه ۵روز میفتم جلو یعنی ماه قبل ۷ام شدم الان باید ۲بشم ۴روز مونده ب پریودیم زیرشکمم سفت میشه.قبل پریودیم دل درد پریودی داشتم ولی تموم شدمیشه علائم بارداری باشه

     • سلام من خردادماه سقط داشتم الاناسفند علائم بارداری دارم سینم سنگینه زیر شکمم باد داره سنگینه اشتهام خیلی زیاد شده
      کیست سینه هم زیاد دارم که دکتر سینه گفتن استروژن پروژسترون مصرف نکن
      اگر بخاطر سقطم بگن پرژسترون بزن چکار کنم
      سنم هم بالای ۴۰هست

   • سلام من دوماهه پریود نمیشم و تو این دو ماه خیلی رابطه محافظت نشده داشتیم و حدود ۱۵ تا قرص اورژانسی استفاده کردم الان هم هشتم باید پریود شم و هیچ علائمی ندارم ولی دوروزه حالت تهوع دارم اینها میتونه نشانه چی باشه لطفا راهنماییم کنید؟

    • استفاده بی‌رویه از قرص اورژانسی عوارض نامرتب کردن قاعدگی با الگوی قطع آن یا خونریزی‌های نامرتب و طولانی داره. در هر ماه فقط یک بار استفاده از قرص اورژانسی، موثر در پیشگیری است. آزمایش خون بارداری انجام بدید.

   • سلام وقت بخیر.من تنبلی تخمدان دارم و پریودم همیشه نامنظمه،تقریبا خیلی کم پیش اومده به طور طبیعی پریود شم و بیشر با قرص شدم،دکتر بهم قرص پروژسترون و متفورمین دادن.پرژسترونو ۲شب خوردم ۲شب فراموش کردم بخورم دیگه ادامه ندادم که پریود شم دوباره شروع کنم،اما الان ۱۶ روزه میگذره و پریود نشدم.حالت تهوع و تغییر سینه و خستگی و خواب آلودگی دارم،دیشبم بعد از رابطه بین زیر شکم و واژنم به شدت گرفتگی ایجاد شد،طوری که توانایی راه رفتنم نداشتم،تا صبح بهتر شدم و اما الان تقریبا درد دارم،تو این ۱۶روز جلوگیری انجام ندادم و قسط بارداری دارم.اما الان ۳روزه بی بی چک میزنم منفی میشه.احتما بارداریم چقدره؟؟؟خیلی استرس دارم تا برم برای آزمایش

    • خوردن نامنظم قرص‌های هورمونی منجر به بی‌نظمی قاعدگی، قطع خونریزی و یا بیش از یک بار پریود شدن در ماه میشه.
     بهتره که برای اطمینان از بارداری، تست خون بدید.
     اگر باردار نبودید و خواستید که به قاعدگی‌تون نظم بدید داروهای تجویزی‌تون رو طبق روال و درست مصرف کنید، نیمه‌کاره رها نکنید و در صورت فراموشی، دوز فراموش شده رو بلافاصله مصرف کنید و اجازه بدید که دوره درمان‌تون کامل بشه وگرنه بی‌نظمی قاعدگی اتفاق میفته و روند تخمک گذاری‌تون به تاخیر میفته اگر قصد بارداری داشته باشید.

   • سلام من هرماه پریودام منظم بوده تقریبا۲۰ روز پیش یه شب در میون رابطه محافظت نشده داشتیم و دقیقا هفتم هرماه پریود میشدم اما الان یه هفتس که پریودم عقب افتاده و هنوز پریود نشدم گاهی اوقاتم زیر دلم مثل پریودی درد میگیره و همینطور کمرم از امروزم سینه درد دارم، دقیقا ۵ روز بعد از تاخیر پریودیمم بیبی چک زدم منفی بود، آیا ممکنه باردار باشم؟

   • سلام من۲۴سالمه و یک ساله ازدواج کردم و خانه دارم شوهرم طبیعی جلوگیری میکرده یک مدته جلوگیری نداره و من تاریخ پریودیم به این صورت بوده در این دوماه ۱۹ بهمن پریود شد م و پریود بعدیم ۷فروردین بوده تقریبا از یکم اسفند پهلوی چپ یه مقداری درد میکنه انگار گرفتگی داره و کمرمم یه مقدار خیلی کمی احساس درد دارم و الان ۳روز شده سینه هام هرزگاهی حساس میشه و بعد از رابطه حساسیتش خیلی کم میشه و روز بعد مجدد همونجوری میشه سنو برای کیست و تنبلی تخمدان و همه چی دادم نرمال بود

   • سلام من دوشب‌بعد از پریود رابطه حفاظت شده داشتم والان ۹ روز از پریودم گذشته حالت تهوع و سرگیجه درد سینه گرفتگی بینی احساس خستگی خاب زیاد دارم آیا امکان دارد حامله باشم یا خیر

   • سلام پنج روز از آخرین رابطه جنسیم میگزره و حالت تهوع و سرگیجه و عرق سرد دارم و بدنمم درد میکنه رابطم با کاندوم یوده اما میخوام مطمئن بشم که آیا باردارم یا نه

   • ممنون خیلی عالی من دوروز از تاریخ پریودیم گذشت بعد علائم سرگیجه و سردرد ونفخ هم دارم منتظرم که چن روز بگذره بعد تست انجام بدم

   • سلام من برای بارداری اقدام کردم
    ۱۷ آزر پریود شدم و تا ۱۶ دی دوباره پریود شدم و الانم ۱۴بهمن است هنوز پریود نشدم است آیا احتمال بارداری است یا باید ۱۶بهمن منتظر بمونم تورا خدا بگید استرس دارم چکار کنم

  • سلام خسته نباشید.من در زمان نزدیکی جلوگیری طبیعی و گاهی جلوگیری از طریق کاندوم دارم.۲ روز هس که احساس تهوع دارم ممکنه با داشتن یک علامت حامله باشم؟موعد پریودم نزدیکه

   • سلام. تهوعی که شما ذکر کردید میتونه علت‌هایی غیر از بارداری داشته باشه. صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش بدید.

    • سلام وقت بخیر عذرخاهی میکنم من الان تقریبا ۲ ماه هس ک اقدام به بارداری کردم
     از علائم بارداری سرگیجه و ضعف درپاها و خستگی دارم و اینکه الان ۲ روزی هس ک یبوست دارم
     بنظر شما من حامله هستم ؟
     میشه راهنماییم کنید ممنون

     • سلام. این علائم به تنهایی نمی‌تونه نشانه بارداری باشه. بهتره که به متخصص مراجعه کنید تا با تجویز آزمایش علت این مشکلات مشخص بشه.

     • زمانی که IUD میذارید تا هورمون‌ها آزاد بشه ممکنه که تا شش ماه پریود به‌هم ریخته داشته باشید. نگران نباشید.
      اگر خونریزی‌تون خیلی زیاده میتونید مفنامیک اسید با دستور پزشک استفاده کنید. قرص آهن هم حتما مصرف کنید چون خونریزی‌های زیاد باعث کم خونی میشه.
      اگر اذیت میشید، حتما به پزشک برای اینکه مطمئن بشید IUD سرجاش هست یا خیر مراجعه کنید.

   • من ۲۰ بهمن ماه پیش پریود شدم
    و روز ۱۱ سیکلم رابطه بدون محافظت داشتم که منی دخل ریخته شد حدود ۱ ساعت بعد دوتا قرص اورژانسی ۱/۵ مصرف کردم
    الان حدود ۹ روز مصرف اورژانسی گذشته ولی پریود نشدم ولی ترشحات سفید غلیظ بدون بو دارم و اینکه توی قسمت شکمم احساس گرفتگی دارم آیا ممکنه باردار باشم ؟ کی تست بدم مشخص میشه ؟

     • سلام
      من پريودام خيلي منظمه سابقه نداشته يه ماه پريود نشم يا تاريخش خيلي جابجا بشه
      ١روز قبل از پريودم نزديكي كردم هنوز مريض نشدم الان ١٤روزه از نزديكيم و ١٣روز از پريوديم ميگذره تستم دادم منفي شد به نظرتون حامله هستم هنوز مشخص نيس يا اينكه حامله نيستم؟؟؟
      همش خوابم مياد خستم دل درد سردردم حالت تهوع هم دارم

     • لطفا آزمایش خون بارداری انجام بدید. رابطه جنسی محافظت نشده یک روز قبل از پریود،‌ منجر به بارداری نمیشه.
      خواب‌آلودگی یا خستگی شما می‌تونه ناشی از تلقین باشه. زمانی که آزمایش خون شما منفیه اگر تا دو هفته پریود نشدید، آزمایش خون رو مجددا تکرار کنید.
      اگر آزمایش دوم هم منفی بود لطفا سونوگرافی بدید. به‌هم ریختگی پریود شما ممکنه از مشکلی مثل کیست باشه.

   • سلام من این ماه اقدام داشتم وهیچ وقت هم یبوست نمیشدم الان دوروز ازموعدپریودیم میگذره وشدید یبوست دارم ودرد درناحیه سینه چپ دارم سه چهار روزم هست که یرگیجه وحالت تهوع دارم چند درصدامکان داره باردارباشم؟

  • سلام وقت بخیر ببخشید من وقتی پریودیم تموم شد بعد از اتمامش یک هفته بعد به مدت ۴ روز لکه بینی قهوه ای داشتم و بعد از اینکه این ۴ روز تموم شد الان به مدت یه هفته ست که احساس ضعف سنگینی در پاهام میکنم دل درد و زیر دلم درد خفیفی داره و شکمم باد کرده و سفت شده، جلوگیری م هم به صورت طبیعیه، آیا از علائم بارداریه؟

   • سلام. بله احتمالش هست چون روش جلوگیری طبیعی روش مطمئنی نیست. برای اطمینان بیشتر آزمایش خون بارداری انجام بدید.

   • من الان یه ماهه پریود نشدم و اینکه اقدامی برای بارداری نشده ، فقط میترسم شاید یه قطره ناخواسته اولش باشه اونم شاید، و بعد ۱ ماه هیچ علائمی از اینهارو ندارم ، تیت بی بی چک دو تا میدیکور زدم به هاله خیلی خیلی کم بود ، بعد فرداش دو تا رژان امتحان کردم کلا منفی بود ، به نظرتون احتمال بارداری با این وجود هست؟ بدون هیچ علائمی؟و منفی بودن بی بی چک

    • لطفا به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش خون بارداری انجام بدید. در صورت منفی بودن باید سونوگرافی و آزمایشات هورمونی انجام بدید.

    • سلام وقت بخیر
     من چند ماهه اقدام به بارداری کردم اما نتیجه نگرفتم دکنر هم رفتم گفت هیچ مشکلی نداریم
     امپول اویترل تجویز کردن و الان یه روز از زمان پریودم گذشته هبچ علایمی ندارم و فقط زیر شکمم درد دارم کمی خفیفتر از درد پریودیم
     خیلی استرس دارم این درد پریودی هست؟

     • استرس نداشته باشید. ممکنه که باردار باشید. یک آزمایش خون میتونه به شما کمک کنه.
      ما ناباروری مطلق نداریم؛ بنابراین نگران نباشید.
      زمانی که زوجی به پزشک مراجعه و شروع به انجام آزمایشات می‌کنند و نتیجه مورد خاصی رو نشون نمیده، عدم بارداری نتیجه استرس است.

    • سلام من تقریبا یک هفته بعد از اتمام پریودیم با دوستم رابطه مقعدی داشتم و هنگام انزال کمی احتمال میدم مایع منی از روی واژنم گذر کرده البته آثاری از مدفوع روی آلت دوستم بود در همان هفته هم تا دوستم رو ببینم مرتب قرص ال دی مصرف میکردم و بعد از رابطمون هم برای اینکه نگرانیم از بین بره بعد بیست و چهار ساعت چهار تا قرص ال دی خوردم و بعد ۱۲ ساعت از روش گذشته دوباره چهار تا ال دی خوردم امکان حامله بودن من چقدره البته بعد الان تا ۱۶ ام این ماه وقت دارم که پریود بشم هنوز موعد پریودیم نرسیده ممنون میشم جواب بدید

     • حامله بودن یا نبودن تنها با آزمایش خون بارداری مشخص میشه. لطفا صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

  • سلام منم رابطه از پشت داشتم ی دو هفته ای میگذره و پرده بکارتم دارم و اینک مسافرتم رفتم ولی همیشه اخر هر ماه ۲۵ ۲۶ پریود میشدم ولی نشدم و هیچ علائمی ندارم فقط پریود نشدمو شرتم خیس میشه و اینک تست بیبی چکم منفی بود من باردارم بنظرتون؟

   • آزمایش خون بارداری بدید. داشتن پرده بکارت جلوی خونریزی رو نمیگیره؛ اگر منی روی واژن ریخته بشه شانس بارداری دارید.
    تا زمان پریودتون صبر کنید. اگر ده روز گذشت و پریود نشدید آزمایش خون بارداری بدید.

    • سلام. من سه ماهه اقدام کردم برای بارداری. ۳۷ سالمه. ولی باردار نمیشم هیچ پریودامم میفته جلو و دردناک میشه. قبلش آزمایش ها و سونوگرافی هم دادم سالمم یک شب در میون هم رابطه داریم. چرا فقط پریودام میفته جلو و دردناک شده

     • اگر سونوگرافی رحم نرمال دارید بدون نگرانی، پیگیری جهت بارداری داشته باشین و با پزشک مشورت کنید.

  • سلام من سوزش سر معده دارم درد تو قسمتایی از شکمم میپیچه تنگی نفس دارم اشتها ندارم برا غذا خوردن بد اخلاق شدم یکسره با شوهرم دعوا میکنم باز یکبار میزنم زیر گریه من حاملم؟

   • چنانچه رابطه مشکوک داشتید، صبر کنید تا زمان پریودتون. اگر پریود نشدید و ده روز گذشت، آزمایش خون بارداری انجام بدید.
    تنها راه تشخیص بارداری، انجام آزمایش خون است.

  • سلام من سه روز بعد از پاک شدن پریودی شروع کردم به مصرف قرص ال دی تا یک هفته هم نزدیکی نداشتیم اما بعد چند روز سینه درد شدید گرفتم قرص رو ادامه دادم تا سه روز بعد از نزدیکی هم خوردم ‌.بعدش قطع کردم روز پنجم پریود شدم اما خیلی خیلی کم بود تا سه روز بود و اینکه مایع قرمز نبود مایل به سیاه حالا میخواستم ببینم امکان بارداری هست ؟

   • مصرف نامرتب قرص ضد بارداری، ریسک بارداری رو بالا میبره. درد سینه می‌تونه مربوط به قرص باشه، اما قطع ناگهانی قرص باعث لکه بینی، نامرتبی پریود و افزایش ریسک بارداری خواهد شد.

  • سلام من یه ۱۰ روزیه از پریودیم میگذره
   الان در ناحیه اطراف نافم دردهاشکمی کمی دارم احساس سرگیجه هم دارم اینا میتونن نشونه بارداری باشه یانه

  • سلام، روزتون بخیر
   من روز ۱۳ ،۱۷ و ۱۸ سیکلم نزدیکی محافظت نشده داشتم، سیکلم ۲۸ تا ۳۰ روزه هست، امروز ۲۰ سیکلم هستم و طی چهار روز گذشته دوبار عصب کشی دندان داشتم، فردا هم نوبت عصب کشی یه دندون دیگه دارم ، میخواستم بدونم اگر باردار شده باشم عصب کشی و گرافی دندان میتونه در این زمان خطرناک باشه؟

   • برای تشخیص بارداری هنوز زوده که اصلا بگیم شک به بارداری هست، شما برای اطمینان از زمان پریود بعدی، ۲ روز گذشت تست خون بدید.

  • سلام من دوماهه تو اقدامم و دیروز تخمک گذاریم بود و از دیروز صبح تهوع خفف دارم و هراز گاهی خیلی کم درد سمت تخمدانهاو کمرم خس میکنم وخیلی زودم قطع میشه

  • سلام من این ماه روز های تخمک گذاری اقدام ب بارداری کردم بعد از چند روز ۲روز پشت هم لکه بینی ریز داشتم و من دل درد
   تمام شد و از ۱۰روز قبل پریود باز ریز دل‌درد دارم مخصوصا سمت چپ دلم بی خواب شدم ،میلم ب غذا نیست

   البته اینم بگم ک من ماه پیش سونو دادم و گفتم تنبلب تخمدان دارم
   ک متفورمین دوفامد لتروزول مصرف کردم

   احتمال داره من بار دار باشم یا امکانش همس ک این علائم برای تنبلی تخمدان باشه

  • سلام دکتر بهم قرص دوفامد داده بود مصرف کنم من یکم تو سرتایم خوردنش بی دقتی کردم و ۶شهریور پریود شدم بعد هی قرص قطع و وصل کردم باز یه هفته ۱۰روز بعدش دو سه روز لک بینی داشتم دگ کلا قطع کردم قرص رو .. نزدیکی محافظت نشده هم داشتم الان ۲۶ مهر من یکم سینه درد دارم و دل و کمرم خفیف درد میکنه ترشح سفید رنگ هم دارم.. بخاطر قرص که ریختم بهم یا میتونم باردار باشم؟! بی بی چک منفی

   • این نامنظمی‌ها و لکه بینی‌ها میتونه ناشی از مصرف نامنظم و نادرست قرص‌ها باشه.
    اگر مشکوک به بارداری هستید، آزمایش خون بدید.

  • سلام من یک هفته سمت چپ شکمم درد داشت، مثل بدنی که گرفته، الان هم سه روز از زمان پریدیم گذشته ، بی بی چک زدم منفی بود ، دلیلش چیه؟

   • سلام. اگر رابطه پرخطر و محافظت نشده داشتید، اگر پریود نشدید صبر کنید ۱۰ روز تا دو هفته بعد از موعد پریودتون آزمایش بدید.
    شما برای تست زود اقدام کردید ممکنه که منفی کاذب باشه.

   • سلام. نامزدم و ۲۰ روز قبل رابطه از پشت داشتم تو روز تخمک گذاری که به احتمال زیاد منی وارد واژن شد الان ۶ روز از پریود گذشته و پریود نشدم درد زیر شکم و یه حالتی مثل کشیدگی زیر شکم و هر ازگاهی حالت تهوع دارم و میل به غذا ندارم واسه پریود شدنم زردچوبه و زعفران مصرف کردم ولی نشده به نظر شما باردارم؟ تو رو خدا کمک کنید چیکار بکنم؟

    • آزمایش خون بارداری انجام بدید. استرس هم ممکنه که منجر به نامنظم شدن پریود بشه. شانس بارداری هم وجود داره چون ترشحات واژن،‌ مایع منی رو به سمت رحم هدایت می‌کنه.

  • سلام، من یک هفته میشه احساس ضعف و خستگی میکنم، همش احساس تشنگی میکنم، اصلا به چیزی دیگه اشتها ندارم، زیر ناحیه شکمم درد میکنه قسمت سمت راست مثانه، این ماه برای بارداری اقدام کردم، اما دو تا بی بی چک انجام دادم و جوابش منفی دراومد، آیا امکان داره من حامله باشم و بی بی چک اشتباه کنه؟ به موعد پریودیم ۱۰ روزمونده

   • سلام. شما باید صبر کنید تا حداقل ده روز از موعد پریود بعدی‌تون بگذره. اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری بدید.

  • سلام من تمامی علامت های حاملگی رو دو هفته قبل تا الان دارم و ۶ روز پریودی عقب افتاد ولی الان خونریزی دارم ولی بازم حالت تهوع شدید دارم، میتونید کمکم کنید علت چیه؟

   • سلام
    شما باید ابتدا آزمایش خون بارداری رو انجام بدید تا ببینید باردارید یا خیر. بعد بر اساس نتیجه آزمایش تصمیم گرفته میشه که چه درمانی برای حالت تهوع و خونریزی در نظر گرفته بشه.

    • سلام
     من چند ماهه که حالت تهوع و سرگیجه دارم و پریودمم نامنظمه دیروز بعد از نزدیکی خونریزی داشتم و تا امروزم ادامه داره ، بغله شکمم درد میکنه و سردردم دارم بیشتره علائمایه بالارم دارم ینی باردارم؟؟

     • سلام. با توجه به علائم شما بهترین راهکار مراجعه به متخصص زنان هستش. تا با تست بارداری متوجه بشید که باردار هستید یا خیر.
      در صورت منفی بودن تست،‌ برای شما سونوگرافی یا آزمایش‌های هومونی تجویز میشه.

   • سلام من الان اون ماه پریود نشدم ۶ روزی از پریودیم میگذره و حالت تهوع دارم بعضی وقتا و اینکه اشتهام ب طرز عجیبی باز شده الان هم ی درد خفیفی مثل درد پریودی دارم ی ترحی مثل خون ولی قهویی هس اونم ب زور معلوم میشه تست دادم قبلا منفی بود

    • سلام. این علائمی که دارید میتونه علائم نزدیک به پریود یا علائم بارداری باشه. ابتدا یک تست بارداری بدید اگر که منفی بود برای پریود شدن باید دارو مصرف کنید.

     • سلام خانم دکتر من دوره پریودیم ۲۸ روزه هست دو ماهه اقدام بارداری کردم ۷ روز دیگه تا پریودیمه اما کمردرد حالت تهوع سرگیجه پاهام خیلی درد میکنن امروز دو روزه همش حالت تهوع دارم ابریزش هم دارم ایا باردارم

     • سلام. منظور شما آبریزش از کجاست. اگر از واژن منظور شماست که این آبریزش مربوط میشه به کیسه آب دوره جنین که الان باید بررسی بشه که جنین تشکیل شده که کیسه آبی داشته باشه یا خیر.
      و الان آب اطراف جنین اونقدر نیست که شما آبریزش پیدا کنید. باید دید که علت آبریزش چیه. شاید عفونت گرفته باشید یا ترشحات داخلی بدن‌تون باشه.
      صبر کنید اگر پریود نشدید تست خون بارداری بدید.

     • سلام وقتتون بخیر
      من تا سه ماه پیش پریود منظمی داشتم
      بعد واکسن کرونایی ک زدم همون ماهش رو۴روز تاخیر داشتم.ماه بعدش ۵روز.ب دکتر زنان مراجعه کردم برام سونو یسری آزمایشات نوشتن.همه چیزم خوب بود جز پرولاکتینم ک تکرار ازمایش برام نوشت سونو رو ک رفتم کیست نداشتم.و آندومتریوز هم نداشتم.بهم گفتن سایز تخمدانا بزرگه و مبتلا ب تنبلی تخمدان هستم.همون ماه من ۲۶م پریود شدم یعنی دوسه جلوتر از موعدای همیشگیم
      این ماه باید ۲۸یا۲۹پریود میشدم ک نشدم.ب شدت درد تخمدان دارم.هم چپ هم راست.گرفتگی و سنگینی شکم دارم انگار باد کرده باشه.حساسیت سینه و سوزش دارم.گاهی درد پریودی زیاد و بیشتر خفیف دارم اما از پریود شدن خبری نیست
      علتش چی میتونه باشه خیلی نگرانم راهنماییم کنید ؟؟؟؟

     • تنبلی تخمدان مشکلی است که از ابتدا با شماست. ممکنه با تاخیر در پریود خودش رو نشون بده و ربطی به واکسن کرونا نداره.
      برای نظم پریود می‌تونید اقدام به درمان پرولاکتین بالا کنید و وزن خودتون رو پایین بیارید.
      به متخصص مراجعه کنید و داروهای لازم رو مصرف کنید. به مرور پریودتون منظم میشه.
      اگر پریود نشدید؛ با هر تاخیر پریود یا خونریزی نامنظم، باید آزمایش خون بارداری بدید.
      ورزش کنید و استرس رو کاهش بدید؛ چون استرس باعث بالا رفتن هورمون پرولاکتین میشه.

    • سلام ببخشید من ۲۶فروردین عادت شدم بد تا تموم شد نزدیکی داشتم. جلوگیری نکردم الان کمر درد پا درد دارم بینیم کیپه ضعف میکنم چرا

   • سلام خسته نباشید
    من ماه پیش دو سه روز بعد پریودیم با نامزدم رابطه در حد لاپایی داشتیم اما هیچ دخولی نبود برا اطمینان از پیش اب قرص اورژانشی خوردم همون روز لکه بینی داشتم چند روز بعدشم ب مدت سه روز لکه بینی داشتم خیلی کم ی روز قبل پریودیم لکه بینی داشتم بعدش ب مدت سه روز خونریزی داشتم ک هم لکع های خون توش بود هم خون دقیقا موقع پریودیم بود اما هیچ دردی نداشتم الان اطراف نافم تیر میکشه روشکم میخوابم دلم درد میگیره و پهلوهامم تیر میکشن سه تا بیبی چک در زمان مختلف زدم منفی بود دیروز سونو کامل رفتم همه چی نرمال بود امکان داره حامله باشم؟

  • سلام من ۷ رو رد شده از پریودیم تستم گرفتم منفی‌ بود ولی حالت تهوع دارم ایا بارادرم
   برام دعا کنید باشم

   • سلام وقت بخیر ببخشید ما دوماه هست اقدام کردیم ولی دوبار پریود شدم یعنی نتیجه نداده باید دوباره شروع کنیم ؟!

    • سلام. زمانی که پریود میشید یعنی احتمال بارداری نزدیک به صفره.صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری بدید.

     • سلام من از اخرین پریودیم ۱ ماهو ۲۰ روز میگذره ورابطع حدود یک هفته بعد پریودیم بودع دخترم بانامزدم رابطه داشتم ولی دخول نبوده اسپرمم وارد نشدع شاید یه قطره چن روزه کمردرد دارمو زیردلم درد میگیره ول میکنه ممکنه باردار باشم؟

     • سلام. اگر وارد بدن‌تون نشده امکان بارداری وجود نداره. اگر شک دارید و پریودتون عقب افتاده حتما آزمایش خون بارداری بدید.

     • سلام
      من اردیبهشت ماه دوبار رابطه پر خطر داشتم بعد هر رابطه بلافاصله قرص اورژانسی .۷۵ باهم خوردم بعد گذشت چندروز از قرص دوم پریود شدم بعد دیگه پریود نشدم تا ماه تیر اول تیر پریود شدم و تا دیگه پریود نشدم یعنی نزدیک به دوماه و خورده ای از تاریخ پریودیم میگذره امکان باردار بودنم هست؟! تنها چیزی که نگران کرده اینه که ضربات نبض مانند در جاهای مختلف شکمم حس میکنم

     • مصرف قرص اورژانسی محدودیت داره. زمانی که از این قرص استفاده می‌کنید، درصد شکستی هم وجود داره.
      از عوارض استفاده از این قرص اینه که چون حجم بالایی از هورمون به بدن وارد می‌کنید ممکنه که تا چند ماه نامنظمی پریود رو تجربه کنید.
      اگر که دو ماه گذشته و پریود نشدید لطفا به متخصص زنان مراجعه کنید و سونوگرافی انجام بدید ممکنه که دچار کیست شده باشید.

   • سلام وقتتون بخیر
    بنده۴ ابان پریود شدم و تقریبا پریودی کامل بود بعد روز۱۶ پریودی به مدت ۲روز لکه بینی قهوه ای روشن داشتم
    و بعد قطع شد
    چند روز بعدش یکم فعالیت داشتم تو خونه باز یه لکه خیلی کم دیدم
    رفتم دکتر گفت شاید کیست داری سونو انجام دادم خداروشکر کیست نداشتم
    الان ۵روز مونده به پریودیم ولی زیر شکمم سمت راست گاهی تیر میکشه و یکم درد میکنه
    البته اکثرا شبا موقعی که میخوام بخوابم
    من درحال اقدام هستم با این علائم امکان بارداری هست؟

 • سلام خسته نباشین مطلب مفیدی بود من حالت تهوع دارم اشتهامم کم شده فقط یه سوال من ۴شهریور رابطه داشتم منی کامل وارد واژنم شد قصد بارداری داشتم ولی همسرم مشیمون شد فرداش قرص اورژانسی خوردم باز ۷ انجام دادیم منی کامل وارد واژنم شد باز ۹ انجام دادیگ دیگه قرصی نخوردم بی بی چک زدم منفی بود واینکه ۴ شهریور روز تخمک گذاریم بوده و ۲۱ هرماه عادت ماهانمه میشه جواب بدین ممنون 🙏🙏🙏🙏

    • سلام من امروز ۷روز از زمام پریودیم میگذره ترشح سفید رنگ پنیری ولخته دارم سردردم یکم دارم حالمم یه بار به هم خورده زیردلم دردش میگیره ول میکنه کمر درد شدید دارم گرفتگی عضلات دارم دردش به کشاله ران هم میرسه وتا ساق پا ادامه داره سینه هام یکم بزرگ شده از سینه سمت چپم فشارش که میدم شیر بیرون میاد دردم دارن یکم بعد دور هاله پستان جوشای ریز زده آیا ممکنه باردار باشم

  • سلام
   این علائم که در این مقاله ذکر شده در افراد متفاوته. شما باید از طریق آزمایش خون و معاینه توسط متخصص زنان و زایمان نسبت به بارداری خودتون مطمئن بشید.

   • سلام من ٧روز از پريوديم گذشته تو اقدامم سمت راست پايين شكمم تير ميكشه با سمت پايين پشتم طرف راست دماي بدنمم بالاست بنظررتون از چيه؟

     • سلام تقریبا دوماه پیش بعد پریودیم رابطه داشتم منی وارد واژن نشد بعدش هم قرص اورژانسی خوردم.دوهفته بعد مجددا خونریزی بدون درد داشتم به مدت۴ روز.پریودی بعدیم تقریبا دوهفته عقب افتاد و ورم زیر شکم و نفخ پیدا کردم(ورم زیر شکمم وقتی غذا میخوردم بیشتر میشد و وقتی دسشویی میرفتم احساس میکردم کمتر میشه)بعد از تاخیر دوهفته ای پریود شدم بعدشم رابطه محافظت شده داشتم دوباره. الان یه هفته از رابطه میگذره حالت تهوع دارم و اینکه شکمم هم نفخ داره هم باد می‌کنه وقتی غذا میخورم احساس ضعف و خستگی هم دارم. بالای نافم هم نبض میزنه .یکم تنگی نفس هم دارم.احتمال حاملگی وجودداره؟

     • چون قرص اورژانسی مصرف کردید و بعد هم پریود شدید،‌ شانس بارداری شما خیلی کمه.
      این علائم هم ممکنه که ربطی به بارداری نداشته باشه. اگر می‌خواهید که خیالتون راحت بشه یک آزمایش خون بارداری انجام بدید.
      اگر آزمایش منفی بود و شما همچنان دل درد و ورم زیر شکم داشتید،‌ سونوگرافی انجام بدید؛ چون این علائم می‌تونه ناشی از کیست تخمدان هم باشه.

   • سلام من دو هفته و نیمی میشه که دلپیچه و سردرد و حالت تهوع و استفراغ و پهلو درد و در در زیر شکم دارم بنظرتون علتش میتون بارداری باشه

    • سلام. این علائم به تنهایی نمیتونه نشانه بارداری باشه. اگر رابطه پرخطر داشتید، صبر کنید تا دو هفته از زمان پریود بعدیتون بگذره و بعد آزمایش خون بارداری بدید.

  • سلام وقت بخیر من دقیقا یک هفته از پریودم گذشت و اقدام به بارداری کردم در زمان تخمک گذاری،تقریبا بعد از دو یا سه روز از اولین نزدیکی دردی زیر نافم احساس می کنم که هنوز این دردو دارم امروز ۱۱روز از اولین نزدیکیم گذشته ایا اگر تست خون بدهم نتیجه مشخص میکنه؟

 • من نامزدم تاحالا رابطه رسمی برگرنکردیم ولی کناره پرده بکارتم ریخته بودمن حس عجیبی دارم انگار یکی شکم منو از فشار میدع ولی لکه ندیدم کمرم خیلی درد میکنه ولی وقتی دست میزنم درد خود به خود آغاز شدع حالت تهوع دارم ولی بدون استفراغ و اینکه خیلی بد اخلاق شدم از دوران قاعدگی گذشته من میخواستم بدونم باوجود پرده بکارت میشه حامله شد یا اینا فقط تخیلات ذهنی که من احساس میکنم

  • سلام
   شما باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرد تا مشکلتون بررسی و برای درمان اقدام شود.
   در مورد سوال آخرتون باید بگیم که احتمال حامله شدن در صورت وجود پرده بکارت وجود دارد.

  • من دوبار پریود شدم بعداز ۵روز دوباره پریود شدم مابین آنها رابطه هم داشتم امکان دارد باردار باشم؟

   • سلام. شما باید ابتدا بفرمایید که سیکل‌‌هاتون مرتب هست یا خیر؟ روز پریودتون کی بوده؟ آیا قطع و وصلی پریود داشتید یا نه؟
    اگر شک دارید بهتره که تست بارداری انجام بدید.

    • سلام
     من ۱۰ روز بعد از پریودم رابطه داشتم
     توش نریخت ولی پیشاب زیادی داشت
     من روز دوم و چهارم بعد از رابطه لک بینی داشتم(اولین بار توی زندگیم بود لکه بینی داشتم همیشه اگرم داشتم روز بعدش یا چند ساعت بعدش پریود میشدم)
     و از روز سوم تا روز هفتم به شدت کمر و دلمم درد میکرد
     اما الان از روز هشتم به بعد دردای ریز توی کمر و دلم و سینه هام دارم مثه حالت تیر کشیدن (میگیره ول میکنه)
     گاهیم استخون باسنم درد میگیره و همینطور گاهی کلیم، ترشحامم زیاده گاهی حس می‌کنم پریود شدم ولی خون نیست ، فقط ترشح
     سر درد هم دارم ریز گاهی میگیره ول میکنه
     علتش چی میتونه؟
     ممکنه لانه گزینی همون ۲ روز بعد شروع شده باشه؟
     یه وقت بیماری یا چیز خاص دیگه ایی نیست دلیلش؟

     • لطفا برای اطمینان بیشتر از بی بی چک استفاده کنید یا آزمایش خون بارداری انجام بدید.

   • سلام من ۲۵تیر پریود شدم ۲خوب شدم بعدش نزدیکی داشتیم چند روز بعدش معده درد شدید گرفتم. دور شکمم تیر میکشه نیم ساعت خوب میشم باز درد میگیره سر درد و سینه درد هم دارم دست سینه هام میگیرم تیر میکشه نفخ یبوست وتکرر ادرار هم دارم خسته هم میشم همش خوابم میاد وقتی از خواب بیدار میشم بینیم هم گرفته هست ولی بعدش درست میشم ولی حالت تهوع ندارم امکان حاملگی هست سه بار هم بیبی چک زدم منفی شد باید ۲۴پریود بشم امکان بارداری هست

   • سلام خسته نباشیدازروز۵تا۹پریودی شبی دوتا قرص کلومیفن خوردم شب ۱۴پریودی آمپول hcg زدم شب۱۴ ۱۵ ۱۶ پریودی ۳شب پشت سرهم نزدیکی داشتم امروزموعدپریودیم بود، پریودنشدم تکررادراردارم میشه باردارباشم

   • سلام ببخشید من همه علائم دارم درد شکم حالت تهوع و…. بی بی چک چند باراستفاده کردم cوTهردو نوار صورتی رو نشون دادولی Tنوارش کمرنگ بودش نصب به c ایا باردارم؟

    • سلام. معمولا اگر دو خط روشن بشه جواب مثبته. باید راهنمای روی بی بی چک رو نگاه کنید.
     برای اطمینان بیشتر یک هفته بعد آزمایش خون بارداری بدید.

    • مصرف داروهای گروه استروژن معمولا در بارداری توصیه نمیشه. بعضی اوقات با توجه به شرایط داروهای استروژن با دوز پایین تجویز میشه برای مریض‌های خاص. بهتره که استفاده نکنید.

 • سلام ، ببخشید من سه ماهه تو اقدام به بارداری هستم و این ماه ۴روز از زمان پریودم میگذره نشانه های بارداری هم دارم دو روز پیش آزمایش خون دادم و منفی بود ممکنه باردار باشم؟ کی تست انجام بدم،؟

  • سلام ، ببخشید من سه ماهه تو اقدام به بارداری هستم و این ماه ۴روز از زمان پریودم میگذره نشانه های بارداری هم دارم دو روز پیش آزمایش خون دادم و منفی بود ممکنه باردار باشم؟ کی تست انجام بدم،؟

   • سلام من دور پریودم بیست و پنج روزه پنج روز مونده ب پریودی رابطه داشتم منی کامل داخل ریخت بعد قرص اورژانسی خوردم باید پنج روز بعدش پریود میشدم اما پریود نشدم الان نه روز از پریودم گذشته دردهای خفیف شکم و کمر دارم در حد ی لحظه س اون درد اگر ب شکمم دست بزنم فشار بیارم باز درد میگیره میخوام تست بدم میگن زوده حالت خستگی هم دارم روی شکمم دراز کشیدم باز درد اومد در صورتی که هیچوقت اینطور نبودم حالتها و دردام با زمان پریودم متفاوت و خیلی کمترن

   • سلام وقت بخیر من ۷روزاز زمان پریودیم گذشته ودرد خفیف زیر نافم حس میکنم ودو بار لک های قهوه ای ویک بار لک خون افتاده ازم با اینکه قرص ال دی میخورم وتاحالا اینجور پریودیم تاخیر نداشت ممکنه باردار باشم ؟واز علائم لارداری فقط دمای بدنم بالاست

     • سلام وقتتون بخیر من ۱۷ تیر پریود شدم و از ۴ مرداد یک روز در میون اقدام داشتم ممکن باردار باشم
      فقط بعضی اوقات شکمم شدیدا درد میگیره مثل درد پریود
      و ۴ روز مونده به پریودم

    • سلام
     ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنین
     من ۲۵ خرداد پریود شدم،دوره پریودم ۵روزس، ۳تیر ماه اقدام داشتم بعد از چند روز لک های صورتی و قهوه ای خیلی کم داشتم، به شدت سر گیجه سر درد و کمر درد دارم،،چقد احتمال داره مه بار دار باشم؟

     • این تاریخی که رابطه داشتید به روز تخمک گذاری‌تون خیلی نزدیکه؛ بنابراین احتمال بارداری شما وجود داره.
      الان کاری از شما ساخته نیست باید صبر کنید ۲۸ام یا ۲۹ام تیر اگر پریود نشدید، آزمایش خون بارداری بدید.

  • سلام من همیشه موقع پریودیم دل درد شدید و حالت تهوع داشتم و همیشه هم ۲۰ ام پریود میشدم ولی این بار ۴ روز زود تر پریود شدم‌ وبا اینکه حالت تهوع دارم اصلا احساس نمیکنم که پریود شدم من چند وقت پیش رابطه ی مقعدی داشتم ولی منی وارد واژن نشده احتمال بارداری وجود داره یا نه ؟

    • سلام ،من قرص و امپول محرک تخمکگذاری استفا ده کردم واسه باردارشدن ،۴روز دیگه هم وقته پریودمه،۲هفته میشه خیلی سردرد و یکم سرگیجه و خوابالودگیه زیاد دارم ،یعنی کل روز رو خوابم میاد انگار نخوابیدم ..امروز هم اسهال داشتم با کمی زیرشکمم گرفت ..امکان بارداری هست؟

     • انشالله که باردار باشید. اگر پریودتون عقب افتاد یا پریود غیرطبیعی داشتید یا دردهاتون طولانی شد، حتما آزمایش خون بارداری بدید.
      اگر منفی بود باید سونوگرافی انجام بدید؛ چون درد زیر دل دارید و داروی محرک تخمدان هم استفاده کردید.

  • سلام من ١ هفته پريودم تاخير داره در حالي كه هميشه منظم پريود ميشدم .
   درد كمر شديدي دارم و خسته هستم وترشح سفيد رنگ دارم . احساس ميكنم ٢ هفته هست كه باردارم ولي بايد سقط بشه جون شرايطش رو ندارم . ايا با زعفران سقط ميشه يا فقط جنين ناقص ميشه؟ با زعفران سقط ميشه يا حتما بايد قرص بخورم؟

  • بله ممکنه. معمولا لکه بینی علامت قطعی نیست و به همین دلیل که توصیه می‌کنیم حتما بعد تاخیر در پریود تست خون بتا که برای تشخیص حاملگی استفاده میشه، انجام بدید.

   • سلام من تنبلی تخمدان دارم و سه ماه قرص دوفامند مصرف کردم و بعد اتمام قرص و در روز ۷ پریودی و ۸ پریودی اقدام ب بارداری کردم اللن حدودا از روز هفتم پنج روز میگذره و من یه حس دل درد دارم و پاهام ضعف میره و سر درد میشم میخاستم بدونم اینا جز علائم بارداری هست یا نه؟

  • سلام خسته نباشید من با شوهرم رابطه داشتم آب منی شو کاملا ریخت داخل واژنم پنج ماهه که جلو گیری ندارم دوماه پیش هم کیس داشتم قرص خوردم آب شد الان دوماهه که قرص نمیخورم قصد بچه دار شدن داریم..وتمام اعلاعمی که بالا توضیح دادینو دارم ماهه قبل هم پریود شدم ….هنوز ۲۰روز دیگه مونده پریود بشم تست حاملگی هم انجام دادم منفی امد ممکنه به خاطر این باشه که زود تست گرفته باشم منفی امده باشه….لطفا جوابمو بدین

   • سلام. شما دقیق توضیح ندادید که چه مدت بعد تست انجام دادید. می‌تونید هم تست رو تکرار کنید و هم با مراجعه به پزشک از نظر هورمونی بررسی بشید.
    اگر مجددا تست دادید و باردار نبودید، باید علتش رو بررسی کنید. بنابراین باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

    • سلام ، چند وقته به شدت کوفتگی بدن ، خستگی ،سردرد،نفخ شکم ،درد زیر شکم ، کمو بیش حالت تهوع دارم .رابطه بدون‌مراقبت داشتم
     البته دو هفته قبل مریض شدم و خوب شدم اما هنوز مشکل دارم
     امکان بارداری وجود داره؟

     • باردار بودن شما به خیلی از موارد بستگی داره. اگر پریود نشدید آزمایش خون بدید.

  • سلام من سی سالمه و از آذر اقدام کردیم برای بچه آزمایش هم دادم هیچ مشکلی ندارم از قبل عید دل درد زیاد داشتم رفتم دکتر برام سونو نوشت انجام دادم نوشته بود احتمال آندومتریوز دارم و ارجاع داده شدم دکتر نازایی و دکتر برام سونو کرد گفت مشکلی نداری ایندفعه از ۱۰ روز مونده به پریودم درد شروع شد و بعد از پریود ادامه داشت و زمان تخمک گذاری اقدام کردیم دوباره ولی از همون روز دردم شروع شد دوباره و الان که روز ۲۰ پریودیمه حتی راه میرم بعد از چند دقیقه تخمدان راستم و رحمم درد میگیره دیروز ترشحم آبکی نبود و شبیه به تخم مرغ یا یچیز مثل پوست بود میشه راهنمایی کنید . سیکل هامم بین ۲۷ روز تا ۳۰ روز هست این ماه ۲۷ روز بود

   • اگر می‌خواهید مطمئن بشید که تخمک گذاری کردید یا نه بهتره که روزی که پزشک به شما اعلام می‌کنند، سونوگرافی انجام بدید.
    ترشحات و دل درد خفیف ممکنه که علامت تخمک گذاری باشه اما برای تعیین سایز تخمک و اینکه مطمئن باشید که تخمک گذاری اتفاق افتاده یا نه بهتره که سونوگرافی انجام بدید.

 • من روز ۹و۱۲و۱۶ و۱۸قاعدگی؛رابطه داشتم با همسرم.و منی ایشون از تو کاندوم داخل واژنم ریختم (چون فعلا موافق بچه نیس ولی خودم دوس دارم).امروز ۲۰ قاعدگی هستم.تا چندم صبرکنم برای آزمایش؟؟آیا امکان بارداریم هس؟؟؟لطفا جواب بدین

  • تا حدود سه الی چهار روز قبل از تاریخ قاعدگی قبلی می‌تونید آزمایش خون بارداری بدید. که در صورت مثبت بودن، حاملگی نشان داده خواهد شد.

   • سلام من حدود ۱۰ روز بعد از پریودی رابطه داشتم منی کامل وارد شد من هم بعدش ۳ تا قرص ال دی خوردم و شبها هم تا الان شبی یه دونه امکان داره چون تازه پریودیم تموم شده بود قرص تاثیری نکرده باشه و باردا شم

     • سلام من ۲ماهه قرص داستینکس مصرف میکنم هفته ای دوعدد.ماه اول رابطه نداشتم،ماه دوم۲۰روزپریودم عقب افتاد.۹،۱۱.۱۳،۱۸،۲۰.۲۳سیکل رابطه داشتم.شب ۲۰دردخیلی عجیبی زیردلم احساس کردم مشابه دردزایمان
      دوروزبعدسونوی واژینال انجام دادم فولیکول۱۸و۲۰داشتم وشبش رابطه داشتم.العان هم احساس خستگی وسنگینی وبیحالی میکنم.ازروز۱۶بارداری قرص مدروکسی پروژسترون خوردم به مدت ده روز۲۰عدد.ایااحتمال بارداری هست؟

     • سلام. اگر که قرص داستینکس مصرف می‌کنید به هیچ وجه نباید رابطه داشته باشید در حدی که بخواهید باردار شوید. باید اجازه بدید که قرص‌ها تموم بشه و پرولاکتین چک بشه و بعد اقدام کنید. اگر پریودتون تاخیر افتاد حتما یک تست بارداری انجام بدید. شما نوشتید که از روز ۱۶ بارداری که منظورتون ۱۶ پریود بوده که احتمالا اشتباه نوشتید. در اسرع وقت یک تست بارداری انجام بدید؛ اگر که باردار بودید باید سریعا قرص داستینکس را قطع کنید.

     • سلام من از ۲۳ تا ۲۶ نزدیکی داشتم و قراره ۸ پریود بشم اما ار ماه برای پریودیم سینه هام حساس میشدن و درد میکردن شکمم باد میکرد این ماه اصلا اینطوری نشدم امکانش هست که باردار شده باشم؟

     • سلام. تشخیص قطعی بارداری تنها با آزمایش خون ممکنه. اگر از زمان پریود شما گذشته حتما باید آزمایش خون بتای بارداری انجام بدید.

   • سلام من از رابطه ی محافظت نشدم تقریبا چهار پنج ماه میگذره و من تا الان هر ماه به طور منظم پریود شدم یعنی پنج بار پریود شدم بعد رابطه
    بعد یک ماه از اون هم بِیبی چک زدم منفی بود
    با وجود این هنوز استرس داشتم یک ماه پیش آزمایش خون دادم و ۱.۸ بود و منفی
    ولی همش حس میکنم شکمم بزرگ شده
    اصلا امکان بارداری وجود داره تو این شرایط یا توهم ذهنمه؟

 • سلام.من ۲۴شهریور اخرین پریودم بود.معمولا ۴تا ۶ روز همیشه زودتر پریود میشم در ماه بعد.امروز ۲۳م مهر هست و هنوز پریود نشدم .ترشحات سفید مایل بهزردرنگ دارم.علائم بالا روهم حالت تهوع ندارم ولی تا حدودی خستگی رو دارم.ایا ممکن هست باردار باشم؟

  • سلام
   علائم بارداری در افراد مختلف، متفاوته.
   شما میتونید با آزمایش خون از بارداری خودتون مطمئن بشید.

    • سلام، خدا قوت، من بعد از پریودیم ، یعنی ۳ روز قبل از دوره باروریم، رابطه داشتم، ولی فرداش قرص خوردن،یه قرص دیگه هم ،رو بعدش خوردم، دوره پریودیم ۲۷ روزس، باید ۲۱ پریود میشدم، ولی هنوز نشدم. امروزم ۲۵ امه. گودی کمرم خیلی درد میکنه. سرمم مدام گیج میره. ولی حالت تهوع صبحگاهی ندارم. مدام عرق میکنم. دیروزم بی بی چک زدم ولی منفی شد. صبر کنم یا ازمایش خون بدم

     • زمانی که قرص‌های هورمونی رو به شکل نامنظم مصرف می‌کنید، چرخه قاعدگی رو تا سه ماه تحت تاثیر قرار میده.
      برای اطمینان خاطر لطفا آزمایش خون بارداری بدید و صبر کنید تا پریود بشید. اگر ده روز عقب انداختید به متخصص زنان مراجعه کنید تا براتون سونوگرافی تجویز کنند.

 • من یک هفته پیش(روزتخمک گذاری) زابطه داشتم تا پریودم یک هفته مونده ولی کمردردم و همینطور دلدرد.بنظرتون میتونه بارداری باشه؟

   • سلام من چهار روز پیش رابطه داشتم یکم کنار واژنم ریخته بود وقت پریودمم ۱۲و ۱۵ایناس الان درد دارم سمت راست بدنم درد داره ی طرف شکمم و کمرم و اینکه زیاد دستشویی میرم احتمال داره باردار باشم ؟

    • سلام. شرایط شما شبیه به «هانی مون سیستایتیس» یا سیستیت ماه عسل است. بهتره که یک آزمایش کشت ادرار انجام بدید. اگر هم پریودتون عقب افتاد یک تست بتای بارداری بدید.

   • سلام من یه هفته از تایم پریودم گذشته PCOS هم هستم اما همیشه پریودم دقیق بوده و یک روز زودتر از ماه قبل پریود میشدم اما الان با اینکه چند هفته است گاهی شکم درد و سردرد دارم اما پریود نشدم و اینکه شکمم باد کرده و اندازه طالبی شده بی بی چک هم چند روز پیش منفی بود ممکنه مریض شده باشم؟ فعلا هزینه پزشک رفتن ندارم باید تا آخر هفته صبر کنم اما خیلی نگرانم، ممنون میشم جواب بدید

 • سلام،من اکثر این علائم رو دارم منتها فقط دو هفته از رابطه ام میگذره،رابطه ای که در زمان دخول،نه کاندوم داشت و نه انزال!! از طرفی هنوز پنج روز به پریودم مونده بیبی چک استفاده نکردم و یک روز درمیان قرص کابرگولین برای بالا بودن پرولاکتین خونم استفاده میکنم،الان تکلیفم چیه احتمال بارداری بدم و دارومو قطع کنم یا اینکه بارداری رو منتفی بدونم و کابرگولینمو مصرف کنم؟

  • سلام
   در صورتی که داروی تجویزی شده توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده،‌ مصرف اون رو ادامه بدید. در صورتی که آزمایش بارداری شما مثبت بود و شما باردار بودید مصرف اون رو قطع کنید.

   • سلام. پریودی هام منظمه ولی این ماه سه روز عقب انداختم بعدشم که شدم حجمش خیلی کمه و رنگش تیره و سیاه بعد دو روز دیگه نوار بهداشتی نذاشتم تا الان که روز ۹ ام هست هنوز لکه بینی دارم و سینه هامم درد میکنه. بخاطر چیه؟ ممکنه حامله باشم؟ چهار روز پیش بیبی چک زدم منفی شد.

    • سلام
     آزمایش خون بارداری بدید اگر که باردار نبودید مورد خاصی نداره و در اولین فرصت جهت انجام آزمایش‌های هورمونی مراجعه کنید.

   • ببخشید این حرف زو میزنم ولی گابرکوبین نباید قطع بشه حتی اگر فرد حامله باشه چون اگر قطع بشه ممکن بچه سقط شود باید تا مدت ها زیر نظر فوق تخصص غدد استفاده گردد و با نظر ایشان قطع شود، فکر کنم تا چند ماه بعد حاملگی باید استفاده بشه ولی میزانش رو دکتر تشخیص میده.

    • سلام ببخشید من ۲۸ اردیبهشت پریود شدم دیگه نشدم پریود منظم دارم و اینکه این بار خیلی دیر پریود شدم دیروز بیبی چک زدم تست مثبت ضعیف بود بعد خستگی زیاد دارم درد زیر شکم بعد از تست یه خون آبه قهوه ای رنگ دیدم بعد قهوه ای تیره است یا wc میرم نمیتونم تشخیص بدم پریودم یا نه سرگیجه شدید و سردردم دارم اصلا نمیتونم از جام پاشم ولی درد زیر دلم کمه . امروز یه روزه خونریزی دارم ولی داره کمتر میشه من خونریزیم همیشه ۶ روزس بنظرتون چیه

 • سلام وقت بخیر من معمولا دہ روز یک ھفتہ موندہ بہ پریودم بہ لکہ بینی میافتم کہ اغلب قھوہ ای ھست ولی این ماہ قبل موعد پریودیم لکہ بینی نداشتم فقط درد پریودی داشتم سہ روز موندہ بہ وقتم ترشحاتم کمی قھوہ ای بود و حالا عقب انداختم دو روزی کہ عقب انداختم ترشحاتم خیلی کم رگہ ھای قھوہ ای داشت ولی الان تقریبا یک ھفتہ س عقب انداختم و ترشحات کم و شفاف دارم گاھی درد پریودی دارم ممکن ھست باردار باشم

 • سلام مقاله خوبی بود یه سوال دارم من یک سال هست ازدواج کردم و مشکل آندومتریوز تخمدان سمت چپ رو دارم و دو ماه هست با آمپول های hgmو قرص از طرف پزشکم دارم اقدام میکنم همه این حالات رو که تو مقاله هست دارم اما باردار نشدم این علایم ممکنه فقط به خاطر آمپول و قرص باشه؟

  • سلام
   اگر که ممکنه لطف کنید که حالت‌هایی که تجربه می‌کنید رو بگید تا دقیقا به سوال شما پاسخ داده بشه.

  • سلام من معده ام خیلی ورم کرده نفخ هم دارم شب ها هم که میخوابم احساس گرما میکنم ک حتی پتو هم نمی‌دازم خیلی هم احساس تشنگی میکنم گاهی اوقات هم قسمت زیر شکم یا سمت چپ یا راست تیرمیکشه با تجویز دکتر ۳۰ روز قرص فولیک اسید و ویتامینه و یک قرص دیگه که از پنجم عادتم باید مصرف میکردم هم تموم کردم بنظرتون چرا اینجوری ام یعنی قرص ها بهم نساخته یا چیز دیگه ای هست واینکه جدیدا تنگی نفس هم دارم
   خیلی خیلی هم ترش میکنم حتی اگه چیزی هم نخورده باشم

 • سلام
  من ماه پیش رابطه داشتم و مطمعنم ک منی وارد نشده شاید یک قطره
  و قاعدگیم عقب افتاده و البته قبلا هم این اتفاق افتاده
  برخی ازین علائم و دارم
  حامله ام یا ن؟

   • با سلام و وقت بخیر .پریودی های من منظم و نهایتا ۲۹ روزه است .امروز موعد بوده و حتی انقدر منظم که سر ساعت اتفاق می افته مثلا اگر این جمعه ۱۲ ظهر پریود شم ۴ هفته بعد جمعه ۱۲ ظهر پریود میشم …حالا ۹ ساعت ازش گذشته .علایم پریودی مثل کمر درد و دل درد هم دارم از دیروز تا الان.به نظرتون فردا اگر نشدم تست بی بی چک بدهم یا زوده …چون چهارمین ماه هست که آزاد گذاشتم .

    • سلام. اگر که این ماه پریود نشدید می‌تونید از بی بی چک استفاده کنید. اگر که شما پریود منظم داشتید، ممکنه که به خاطر تغییر فصل و استرس دچار نامنظمی شده باشید.

   • سلام من ۲ ماه پیش ۴ بار رابطه بدون محافظت داشتم در روزهای تخمک گذاریم ولی هر دو ماه پریود شدم که چند روز عقب میفتاد و پریود دومم دو روز بود و کم و الان هم چند روز هست حالت تهوع بعد فذا کمر درد معده درد پایین شکمم درد خفیف دارم سردرد دارم بعضی اوقات بی اشتهایی دارم ممکن که حامله باشم

 • سلام من دوماه پشت سرهم ۱۶امپریود شدم و هردوبارم چهارروزه بود و همش سرگیجه و حالت تهوع داشتم بی بی چک زدم نشون نداد این ماه تو اقدام بودم سمت جپ زیر شکمم درذ میکنه یجیزی مث حباب میترکه انگار و احساس سنگینی میکنم خواستم بدونم باردارم یانه؟ یک هفته دیگه مونده به پریودیم

  • سلام
   اجازه بدید حدود زمان پریودتون برسه، بعد آزمایش خون بارداری انجام بدید یا از بی بی چک استفاده کنید.
   درد زیر شکم‌تون ربطی به بارداری‌تون نداره.

 • سلام من چند وقته زیر بغلم درد میکنه خودمم تپش قلب دارم کمی بخصوص صبح ها وشکممم نفخ
  گاهی وقتا لگنمم درد میکنه ایا نشانه بارداری؟
  درضمن ۵ روزهم به قاعدگی ام مونده.؟

  • سلام
   این علائم میتونه نشان‌دهنده نزدیکی پریود و دردهای قبل از قاعدگی باشه؛ لزوما مبنی بر بارداری نیست.

   • سلام خانم دکتر پریود من ۲۲ماه پیش بود که ۴تا ۵روزه است وما روز ۲۷رابطه داشتیم که هیچ مایعی داخل واژن ریخته نشدولی من بخاطر استرس زیاد۱۶روز بعد نزدیکی وباز ۳روز بعد آزمایش خون دادم ومنفی بود درصورتی که من دراین مدت ۶عدد قرص ال دی خوردم وبیبی چک هم منفی بود آیا جواب درست است یا باید دوباره آزمایش بدم

    • سلام. شما باید منتظر باشید تا ببینید که این ماه پریود میشید یا نه. اگر پریود نشدید باید یک آزمایش خون بدید.
     بلافاصله بعد از رابطه جنسی، آزمایش نشون نمیده که شما باردارید یا خیر.
     فرص ال دی رو به چه صورت مصرف کردید؟ نباید از زمان نزدیکی خیلی گذشته باشه.

   • سلام. ممنونم از مطلب مفیدتون.
    من این ماه اقدام به بارداری کردم. اما از روزی که تخمک گذاریم شروع شده حالت ارزش مثل ویبره موبایل دور ناف و زیر نافم احساس میکنم بدون درد هست ولی نگرانم چون قبلاً اینطور نبودم . ممکنه از علائم بارداری باشه؟ هنوز یه هفته به پریودم مونده
    بارداری های قبلی این علایم و نداشتم

 • سلام من دور پریودم بیست و پنج روزه پنج روز مونده ب پریودی رابطه داشتم منی کامل داخل ریخت بعد قرص اورژانسی خوردم باید پنج روز بعدش پریود میشدم اما پریود نشدم الان نه روز از پریودم گذشته دردهای خفیف شکم و کمر دارم در حد ی لحظه س اون درد اگر ب شکمم دست بزنم فشار بیارم باز درد میگیره میخوام تست بدم میگن زوده حالت خستگی هم دارم روی شکمم دراز کشیدم باز درد اومد در صورتی که هیچوقت اینطور نبودم حالتها و دردام با زمان پریودم متفاوت و خیلی کمترن

   • سلام من ۱۳,هم ماه قبل آخرین پریودم بوده و ۱۹ اقدام به بارداری وتا امروز یه ماه از پریودی آخرم میگذره ولی پریود نشدم ولی زیر دلم درد می‌کنه و ضعف و حالت ترش کردن معده رو هم دارم احتمالش هست حامله باشم؟

    • سلام
     اگر که پریودهای منظمی داشتید، با توجه به اینکه این ماه باید روز ۱۳ام پریود می‌شدید و این اتفاق نیفتاده،
     ۴ الی ۵ روز دیگه آزمایش خون بارداری انجام بدید تا متوجه بشید باردار هستید یا نه.
     درد زیر دل هم در صورتی که باردار باشید ممکنه بابت لازنه گزینی تخمک باشه. در هر صورت در حال حاضر نمیشه تصمیم گرفت که شما باردارید یا خیر.

     • سلام من قبلا رابطه خیلی آسون و بیرون از رحم داشتم و بعد از اون دوبار پریود شدم ولی احساس تکون و صدا در ناحیه و شکم و پهلو احساس میکنم آیا باردارم ؟

 • سلام
  من مدتی برای باردار شدن تلاش می‌کنم
  ده روز پیش است بی بی چک دادم منفی بود
  ولی این خستگی بیش از حد و بویایی م اذیتم می‌کرد
  طوری که احساس کردم کرونا دارم
  رفتم تست دادم، کرونا منفی بود
  به نظرتون باید باز بی بی چک بزنم؟!

  • سلام
   اگر از زمان تاریخ قاعدگی شما گذشته، باید تست خون بارداری بدید.
   اگر این تاریخ نگذشته باید منتظر بمونید تا زمان پریودتون برسه.

 • سلام خسته نباشید ،من مشکل تخمدا پلی کیستیک دارم الان ،ده روز مونده به پریودیم هست ولی لکه قهوه ای دارم ،ممکنه باردار باشم ؟

  • سلام
   احتمال بارداری وجود داره اما خیلی کمه. برای اطمینان آزمایش خون بارداری انجام بدید.

 • با سلام‌ممنون از توضیحاتتون
  من دو فرزند دارم و با فاصله زیاد بعد از اون دو سقط داشتم.در یکی دو سال اخیر پریدم نامنظم شده بود این ماه هم پریودم عقب افتاده راستش می ترسم برم آزمایش، این علائم را ندارم، فقط یبوست و سوزش سر معده دارم و حرکات روده مخصوصا اگر غذای حجم زیاد بخورم …

  • سلام
   شما باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید و با این توضیحات نمیشه به صورت دقیق و قطعی در مورد مشکل شما نظری داد.

 • باسلام
  من سه ماهه واسه بارداری اقدام کردم اما نتیجه ای نگرفتم
  این ماه قبل پریودیم احساس سنگینی و سفتی زیر شکمم دارم طوری که دراز میکشم میچرخم و بلند میشم کامل حس میشه والان روز ۴ ام پریودیم که هستم و احساس خستگی زیاد یک هفتس
  تنگی نفس، که بعدش اضطراب
  سفتی و سنگینی شکم
  حالت تهوع بدون بالا اوردن
  چیکار کنم بنظرتون دو روز اول خونریزی شدید ولی الان خیلی خیلی کم درحد wcرفتن
  باردارم یانه؟
  کی میتونم بی بی چک استفاده کنم؟
  روز مشکلی نداره یا فقط صبح؟

  • سلام
   این موردی که شما مطرح کردید کاملا بستگی به سن داره. اگر که سن شما زیر ۳۰ ساله، سه ماه زیاد نیست و ممکنه که شما یک سال برای فرزنددار شدن تلاش کنید و بعد از یک سال باردار بشید پس یک سال زمان زیادی نیست.
   سنگینی و درد هنگام پریود به این بستگی داره که اگر از اول این درد رو داشتید، طبیعیه؛ اما اگر به تازگی این دردها رو تجربه می‌کنید باید حتما به متخصص زنان و مراجعه کنید و معاینه بشید و سونوگرافی انجام بدید.
   در مورد بی بی چک هم باید پریود شما تموم شده باشه تا نتیجه مثبت بشه.

 • سلام.
  من چند وقته برای بارداری اقدام کردم. امروز با ۴ روز تاخیر دچار لکه بینی شدم. چند روزه مدام سرگیجه و حالت تهوع و در ناحیه زیر شکم و تخمدانها درد دارم.
  پریودیم همیشه با لکه بینی شروع میشه.
  میخوام بدونم آیا لکه بینی امروزم میتونه مربوط به بارداری باشه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام
  مطالب خیلی آموزنده و مفید بود ممنون
  من عقد کردم و هیچ رابطه دخول با همسرم نداشتم و در حین رابطه غیر دخول احساس کردم که مقدار یک یا دو قطره از منی در واژنم قرار گرفت، از زمان پریودیم گذشته و علائم سر درد و خستگی و تکرر ادرار،…. رو در خودم میبینم، البته همیشه اتفاق می افتاد که پریودیم به تأخیر بیوفته
  آیا حامله ام؟

  • سلام
   در مرحله اول شما باید تست بارداری انجام بدید تا مطمئن بشید که باردار نیستید. بعد از اون باید علت تاخیر پریودهاتون بررسی بشه که طی این بررسی‌ها باید آزمایشات هورمونی و سونوگرافی براتون انجام بشه.
   در واقع سوال شما کامل نیست. باید مشخص کنید که احساس کردید مایع وارد شده یا واقعا وارد شده؟ چون استرسی که بابت این موضوع دارید، به تنهایی میتونه باعثه تاخیر پریود بشه. و اینکه از زمان آخرین پریودتون چقدر گذشته؟

 • سلام. من در سیزده سیکل سونو انجام دادم و اقدام داشتم. ودر چهارمین روز اقدام هستم. پریودهامم منظمه و دوره ام ۳۲ روزه هست. ولی از دیشب کمردرد و کمی درد در لگن حس میکنم کمی هم سردرد و حالت تهوع دارم. اگر تخمکگذاری شروع نشده باشه امکان بارداری وجود داره؟
  و اینکه علائم به این سرعت شروع میشه و یا دلیلش تخمکگذاریه؟
  چون ماه های پیش علائم تخمکگذاری من به این شکل نبود

  • سلام
   اول باید جواب سونوگرافی شما بررسی بشه.
   در جواب سوال دوم باید بگوییم خیر اگر تخمک گذاری شروع نشده باشه امکان بارداری وجود نداره.

 • سلام . در اقدام به بارداری، درد شکم حتی پس از تخمکگذاری چه علتی داره؟
  به همراه سوزش معده و کمی تکرر ادرار

 • من سه ماهه تو اقدامم دوماه قبل پریودم عقب افتاده بود ولی این ماه زود پریود شدم و همراه با درد شدید زیر دل و کمر درد و سرگیجه هم دارم و احساس خستگی شدید هم دارم بنظرتون از چیه

 • سلام . ببخشید من ی سوالی داشتم. من ۲۱ماه پیش رابطه ی مقعدی داشتم. و باید ۱۲ این ماه پریود میشدم ک این اتفاق هم افتاد و سرتایم بود. من پریودام نهایتا ۴روزه هستش. و الان روز هفتمه و حدود دوروزه ک تموم شده پریودم.. و از امروز دوباره دردای مثل قبل قاعدگی اومده سراغم. انگار عضلات شکمم دچار گرفتگی شده و کمرم درد میکنه و نفخ دارم. حالت تهوع هم دارم گاهی. درضمن من این ماه ، استرسای خیلی شدید و زیادی داشتم ک چندبار بخاطرش تا دکتر قلب هم رفتم. علت این دردا چیه؟ میشه کمکم کنید؟

 • سلام من ۲۱سالمه سه ماهه اقدام به بارداری کردم دوبار بی بی چک زدم منفی بود پری هم نامنظمه دوماهی میشه که ۱۰یا۱۳ روز عقب میزنه بعد الان ۸ روز مونده تا پری بعدیم شبا احساس حالت تهوع دارم بدون استفراغ دردشکمم دارم دو دفعه شده سردرد میشم یه هفته ای شده خیلی خوابم میاد خیلی احساس خستگی میکنم روزه ام الان دیگه ولی دور نافم تیر میکشه حالت سوزن سوزن داره الان ازمایشای قبل بارداری دادم به نظرتون باردارم ؟؟

  • سلام
   تا زمانی که آزمایش مثبت بارداری نداشته باشید نمی‌تونیم قضاوت کنیم. این علائم که فرمودید ممکنه در بیماری‌های دیگه یا تحت تنش و اضطراب دیده بشه.
   بنابراین صبر کنید تا اگر که پریود عقب افتاده داشتید با استفاده از بی بی چک یا انجام آزمایش خون بارداری، وضعیتتون رو چک کنید.

   • سلام وقتتون بخیر.میخواستم بگم من رابطه دخولی داشتم ولی اینکه منی کامل وارد واژن بشه نداشتم.بعد من ۳۰ تا۳۱ هربرج ماهانم بوده ک یعنی درروز ها شروع قاعدگیم بوده ولی الان تقریبا۱۶ روز میگزره و هنوز من ماهانه نشدم امکان بارداری هست یانه واینکه من درد نوک پستان دلدرد وکمر درد رو داشتم درد پستان فقط ۳ روز طول کشید ولی دلدرد های خفیف و کمر درد های تقریبا خفیف دارم.ممنون میشم جواب بدید.

   • سلام من تقریبا چهار الی س روز از پریودیم عقب افتادع ولی رابطه مقعدی داشم بدون کاندوم ک احساس کردم یک قطرع از مایع منی سمت واژنم رف درد پریودیو داشم ولی پریود نشدم آیا امکان بارداری هست تروخدا جواب بدید

 • سلام خسته نباشید . ده روز از عادتم گذشت هیچ تستی انجام ندادم تا اینکه روز دهم خونریزی خفیفی داشتم که ادامه داشت بعد از اون نفخ شیدید دارم با توجه به اینکه تا الان همچین مشکلی نداشتم .الان نزدیک ۱۵ روز هست که مشکلم برطرف نشده
  میشه راهنمایی کنید.

  • سلام
   اگر متاهل هستید آزمایش بارداری انجام بدید و در صورت منفی بودن سونوگرافی بدید.
   در صورتیکه مجرد هستید باید آزمایش هورمونی انجام بدید.

 • سلام
  من کلا پریودم هر ۳۴ روز یکبار هست
  بار آخر که پریود شدم آخر فروردین بود سه روز قبلش منی کامل وارد شد ولی بعد سه روز پریود شدم بعد پریودی هم رابطه داشتم ولی منی رو داخل واژن نریخت همسرم الان سه چهار روزه عقب انداختم
  از یک هفته پیش هم احساس بدن درد و سر درد دارم
  هی خوب میشه باز دوباره درد میگیره
  بدن درد و سر دردم میگیره ول می‌کنه
  امکان بارداری هست ؟؟؟ البته یک هفته پیش بیبی چک زدم منفی شد لطفاً جوابمو بدین؟؟؟

 • سلام
  من ۱۰روز پریودیم عقب افتاده..سرگیجه وافت فشار دارم سینه هام هم کمی ورم کرده ودردناک شده.احساس خواب آلودگی دارم چشمام سیاهی میره.
  آیاامکان بارداری وجود داره؟؟

  • سلام
   ممکنه که باردار باشید باید حتما با آزمایش خون بارداری این موضوع رو چک کنید تا اطمینان پیدا کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  ماه پیش مت ۱۶پریود شدم که قصد بارداری داشتم و درروزهای که اوج تخم گذاری بود هم نزدیکی کردم اما امروز ۱۶پریود شدم
  دلیلش چی میتونه باشه؟

 • سلام من دوروز پیش سکس داشتم و دیشب ۴تا قرص ld خوردم و امروز صبح برای ۱۲ ساعت بعد ۴تا دیگه خوردم که متاسفانه کاملا بالا اووردمش. و حالت تهوع و استفراغ‌های شدیدی دارم. آیا باید خوردن قرص رو بخاطر بالا اووردن تکرار کنم؟

   • روز بخیر
    در صورتی که دخول صورت نگیرد یعنی اگر نیم سانت فقط سر واژن, آلت تناسلی مرد قرار گیرد و مایع منی به داخل ریخته شود با وجود پاره نشدن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟

    • سلام. با ریختن مایع منی داخل واژن امکان بارداری وجود داره و چون پریود عقب افتاده باید تست بارداری انجام بدید.

 • چهارساله که ازدواج کردم اما به دلیل ترس از دخول نشد که نزدیکی رو انجام بدم اما تو این ماه هر چقدر تلاش کردم نشد که نزدیکی به صورت کامل انجام شود اما مایع منی ریخته شد به داخل واژن
  الان از دوره پریودم چند روز گذشته و بعضی وقتا درد سینه و کمی احساس تهوع و گرفتگی خیییلی کوچک در زیر شکم و سوزش دور ناف رو احساس میکنم
  میخواستم بدون الان با این شرایط که پرده بکارت پاره نشده امکان بارداری هست؟

  • سلام. با ریختن مایع منی داخل واژن امکان بارداری وجود داره و چون پریود عقب افتاده باید تست بارداری انجام بدید.
   برای مشکل واژینیسموس باید مشاوره روانشناسی انجام بدید و یک ویزیت از متخصص زنان هم داشته باشید

 • روز بخیر
  در صورتی که دخول صورت نگیرد یعنی اگر نیم سانت فقط سر واژن آلت تناسلی مرد قرار گیرد و مایع منی به داخل ریخته شود با وجود پاره نشدن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟

  • سلام روز شما هم بخیر
   حتی اگر مایع منی روی پرده بکارت خانمی که پرده بکارت سالمی هم داره ریخته بشه احتمال بارداری وجود داره؛ به این خاطر که مایع منی حاوی سلول‌های زنده است و به محض رسیدن به ترشحات شروع به حرکت می‌کنند. بنابراین ممکنه که بارداری هم صورت بگیره.

 • موقع نزدیکی دخول انجام نشد ولی مایع منی روی واژن ریخته شد و اینکه ۲۴ ساعت بعد من پریود شدم و الان فقط احساس گرفتگی خفیف زیر شکم دارم آیا من باردارم؟

  • سلام
   در هر نوع نزدیکی بدون جلوگیری حتی اگر دخول صورت نگیره، امکان بارداری وجود داره.
   در بارداری هم ممکنه که پریود بشید اما مثل همیشه نباشه. بهتره که تست بارداری رو بدید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید.
   استفاده از بی بی چک توصیه نمیشه چون خونریزی داشتید ممکنه که جواب منفی کاذب داشته باشه.

 • سلام
  من روز دوم پریودیم یعنی زمانی که پریود بودم رابطه داشتم اما مطمئن نیستم که منی وارد واژن شده باشه چون دخولی صورت نگرفت .. الان از روزی که رابطه داشتم ده روز میگذره و من زیر شکمم درد میکنه و احساس سنگینی زیر شکم دارم.. میشه باردار باشم ؟ با رابطه در زمان پریودی؟. دوره هام بیست و هشت روزه هست و پریودی هام منظمه.. چه زمانی ازمایش خون بدم ؟

  • سلام. زمانی که شما پریود هستید امکان بارداری وجود داره اما احتمالش کمتر از یک درصده چون تخمکی وجود نداره. اگر درد زیر شکم دارید حتما به متخصص زنان برای معاینه مراجعه کنید.
   برای اطمینان بیشتر آزمایش بارداری انجام بدید.

 • سلام من شش ماه اقدامم برای بارداری ولی تا الان نتیجه ای نگرفتم این ماه هم ازعلائم بالا فقط دمای بالای بدن رو داشتم و آب هم زیاد می‌خوردم از دیشب تا به حال هم درد پهلو سمت چپ رو دارم دردش خلیلی هم زیاد نیست پنج روز هم مانده تا پریودی بعدی

  • سلام. شما باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص زنان باشید. درد پهلوی چپ باید از طریق آزمایشات مربوط به عفونت کلیه و ادرار مورد بررسی قرار بگیره.
   دمای بدن بالا و خوردن آب زیاد منحصرا نمیتونه ربطی به بارداری داشته باشه. چون ۵ روز مونده به پریود برای انجام آزمایش بارداری زوده و می‌بایست ۵ روز دیگه اقدام کنید.
   اگر که نتیجه آزمایش مثبت بود که باید به شما تبریک بگیم و اگر غیر از این بود باید هم شما و هم همسرتون تحت نظر پزشک متخصص زنان آزمایش‌های لازم بارداری رو انجام بدید تا علت مشخص بشه.

 • سلام خسته نباشید
  من ۳۸ روزه پریود نشدم اما کمرم با شکمم یک خورده درد میکنه خیلی کم ایا احتمال باردار باشم هست
  ممنون میشم بهم بگین

  • سلام. زمانی که ۳۸ روزه که پریود نشدید، نمی‌تونیم احتمال بارداری رو رد کنیم. احتمال بارداری وجود داره که باید با انجام تست بارداری ترجیحا آزمایش خون، از باداری یا عدم بارداری اطمینال حاصل کنید.
   اگر جواب آزمایش منفی بود باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت عقب افتادن پریود مشخص بشه.

  • سلام خسته نباشید من چند روزی از پریودیم گذشته بود نزدیکی داشتم . چند مدتی بعد سه تا بی بی چک زدم مثبت شد و دو تا تو این اواخر زدم منفی در اومد ولی سر گیجه شدید دارم با زیر شکمم کمرم درد دارم ایا احتمال بارداری هست یا ن فعلا هم پریود نشدم ….

   • سلام. نتیجه بی بی چک خیلی دقیق نیست شما باید آزمایش خون انجام بدید. اون عدد در بارداری خیلی مهمه با توجه به اون عدد براتون سونوگرافی نوشته میشه تا متوجه بشید که بارداری سالمی دارید یا خیر.

  • سلام، یه دختر دارم یه سال و یه ماهه دارم ، خیلی وقتا با همسرم نزدیکی داریم امشب حس کردم شکمم یه کم جلو اومده بعضا هم یه تکونایی احساس میکنم صبحا هم احساس خواب آلودگی دارم ولی تا دخترم ۴ ، ۵ سالش نشده نمیخوام باردار شم ، میشه کمکم کنین از چه راهی به غیر دکتر رفتن می تونم از حاملگیم باخبر شم؟ تا اگه چیزی بود جلوشو بگیرم؟!

 • سلام
  من ۸ روز یا ۹ روز از وقت پریودم گذشته پریود نشدم تو این مدت هم چند بار تو روزای مختلف بی بی چک استفاده کردم منفی بوده امروز ی چند قطره لکه داخل لباس زیرم بود و دل درد هم دارم ک پشت کمرمم درد میکنه ولی هنوز پریود نشدم
  احتمال بارداری چقدره؟
  البته اینم بگم که من ب طور طبیعی جلو گیری کردم ولی منی داخل واژن ریخته نشده ولی از پیش آب مطمئن نیسم

  • سلام. به خاطر اینکه دقت تشخیصی بی بی چک ممکنه که پایین باشه و مثبت بودن رو نشان نده،‌ بهتره که آزمایش بتاتیتر (آزمایش خون بارداری) رو انجام بدید. با این آزمایش می‌تونید دقیق‌تر متوجه بشید که آیا باردار هستید یا خیر.

 • سلام
  من ۱۵ روزه بی اشتهان و ۱۰ روز ی چیزی در درون شکمم تکون می خوره و بی بی چک و آزمایش خون منفی در اومدن می خواستم بدونم علتش چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید سپاسگزارم

  • سلام. این حرکتی که در شکم‌تون احساس می‌کنید احتمالا ناشی از حرکات روده است. جابجایی گازها و حرکات روده باعث ایجاد این حس میشه.
   اگر که تست بی بی چک منفی هستش که جای نگرانی نیست. در ضمن حتی اگر تست بی بی چک مثبت باشه، حس کردن حرکات جنین از ۲۰ هفتگی بارداری شروع میشه.

 • سلام خسته نباشید‌
  من در روز ۹پریودی رابطه مشکوک داشتم
  قرص اورژانسی نخوردم
  باید ۲۶این ماه پریود بشم
  اما الان یه چند روزه زیر دلم درد خفیف دارم
  من همیشه نهایت یک هفته قبل درد داشتم
  حالت تهوع و اکثر اوقات سرگیجه دارم
  ایا ممکنه حامله باشم؟

 • سلام خسته نباشید
  من الان بیست و پنج روز هست که پریود نشدم دل درد هم دارم پایین شکمم درد میکنه به بوی غذا کمی حساسم معده منم درد میکنه دفعه قبلی که پریود شدم فقط دو روز پریود شدم بعد اون فقط چهار شب با شوهرم بود کمرمم کمی درد داره احساس خستگی هم میکنم زیاد خواب میرم ا
  آیا امکان داره باردار باشم

  • سلام. باید آزمایش بتا انجام بدید تا متوجه بشید باردارید یا نه. اگر باردار بودید که وارد روند بارداری خواهید شد. در غیراینصورت باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز داروهای مناسب، پریود بشید و روال پریود منظمی داشته باشید.

  • سلام. شما باید آزمایش خون بارداری یا همون آزمایش بتا رو انجام بدید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید. چنانچه باردار نبودید باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز دارو و مصرف آنها پریود بشید.

   • سلام خسته نباشید من حدود یک هفته هست شکم درد و انقباظ سمت راست شکم و درد کمر ودرد پشت سینه دارم امکان بارداری است؟سه هفته قبل رابطه داشتم و چهارروز ب موعد پریودم مونده

    • تنها زمانی میشه از بارداری مطمئن شد که آزمایش خون بارداری انجام بدید. لطفا تا زمان پریودتون صبر کنید اگر ده روز گذشت و پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

 • سلام خسته نباشید من ۵۰ روزه پریود نشدم
  اخرین بار پریود شدم ۳۵ روز بود و بقیه ماه ها همیشه ۳۰ روزی یا ۲۸ روزی
  ولی این دفعه ۵۰ روزه پریود نشدم
  و کمرم بالای باسنم یکم درد میکنه اما وقتی پریود میشدم اونسمت درد نمیکرد یک سمت دیگش درد میکرد سرمم یکم گیجه میشه ممنون میشم بهم بگین عزیز🌷

 • سلام وقت بخیر من الان ۶روزازپریودیم میگذرہ ولےقبلش علائمےچون گرفتگے شکم جورےبود ک تکون میخوردم درد داشتم پھلوھام ھم درد میکرد بنظرشماباردارھستم

  • سلام. با این علائمی که دارید حتما باید آزمایش بارداری رو بدید. احتمال بارداری وجود داره اما اگر قبلا سابقه عقب افتادن پریود داشتید احتمال وجود کیست تخمدان هم وجود داره. بنابراین حتما آزمایش بارداری و سونوگرافی انجام بدید.

 • سلام ببخشید من دراخرین رو پریودیم باهمسرم رابطه داشتم ،‌کاملا منی ایشون خالی شد داخل ،الان موعد پریودی من هست ،من همیشه هفت روزه هست پریودیم پس ۳۰روز بعدش مجددا باید بشم درسته ولی از این موعد چند روز گذشته من بنا رو گذاشتم به این که ممکن نوروز عقب بیافته دوبار بعد از حذف این دو روز هم هنوز پریود نشدم ،نفخ،یبوسیت،درد نه به اونصورت پریودی یه گرفتگی های خفیف دارم در زیر شکم ،ذاعقه هم تغییر کرده تو معده ام سوزش عمیقی رو حس میکنم احساس سنگینی و خستگی هم دارم ،میتونم بارداری باشه یا خیر ،و نکته دیگه اینکه من همیشه دو روز قبل پریودی درد شدید و ترشحات قهوه ای داشتم اما الان هنوز نیومده ،اممنونم میشم از پاسختون

  • سلام. هر زمانی که پریود شما عقب افتاد حتی اگر یک روز یا دو روز،‌ احتمال بارداری وجود داره. پس باید با آزمایش این موضوع رو چک کنید. روش تقویمی خیلی روش مطمئنی نیست چون روز تخمک گذاری ممکنه جلو عقب بشه و حتی گاهی دیده شده که در نزدیکی هنگام پریود ۱۰ درصد احتمال بارداری وجود داره. بنابراین حتما یک تست بارداری انجام بدید.

   • سلام من ۲۶ ام رابطه داشتم و الان ۹ روز از رابطه مون میگذره نوک سینه هام درد میکنه و کمی هم دل درد دارم قبلا اصلا نوک سینه هام درد نمیکرد تواین چند روز اینجوری شده به نظرتون حامله ام یا ن ؟؟
    از بی بی چک استفاده کنم ؟؟

    • سلام. شما می‌تونید از بی بی چک استفاده کنید اما علامتی که شما گفتید اصلا از علائم قطعی بارداری نیست. به هر حال اگر که زمان پریود شما شد و تاخیر داشتید تست بی بی چک شما مثبت خواهد شد.

 • سلام من همیشه پریودی هام ۷روزه است گاها ۶روزه ،و تا پریودی بعدی ۳۰روزی تقریبا فاصله هست و این پریودی من گاهی چند ماه منظم در یک روز اتفاق میافته گاهی دوروم جلو تر ،من بنا رو به این گذاشتم دیروز جلوتر قرار هست پریود بشم از اون دو روز هم گذشته هنوز پریود نشدم ،علائمی چون سوزش معده ،درد خفیف زیر شکم درد که نمیشه گفت گرفتگی ‌بعد ول میکنه مثل پریودی دردناک نیست ،تکرر ادرار شدید،ذاغقه هم که تغییر کرده اصلا چیز شور نمیتونم بخورم میام به چیزهای شرین کم شده یهو هوس یه چیزای میکنم کلا عادتهای غذاییم تغییر کرده ،درد در تخمدان سمت راستم،پهلوهام،پشت معده ام ،احساس خستگی دارم گاهی اوقات سردرد ،درجه حرارتت بدن رو چک نکردم اما چند باری همسرم و خانواده گفتن چقدر داغی نمیدونم ،و اینکه من آخرین روز پریودیم باهمسرم رابطه داشتم وکاملا منی داخل ریخته شد و من هیچ جلوگیری هم نداشتم الان ممکن هست با این توضیحات و تفاسیر باردار باشم یا نه همون علائم پریودی هست ممنونم از پاسختون

  • سلام. طول دوره قاعدگی یا سیکل قاعدگی در افراد مختلف متفاوته اما نمالش بین ۲۵ تا ۳۴ روزه. اگر قصد بارداری دارید لازم نیست که حتما روز تخمک گذاری رو دقیقا تعیین کنید. در یک محدوده زمانی بین ۱۲ام تا ۱۸ام پریودتون، یک روز درمیان یعنی ۱۲ام، ۱۴ام، ۱۶ام و ۱۸ام نزدیکی انجام بدید. وقتی این قاعده رو رعایت کنید تخمک گذاری در یکی از این روزها اتفاق میفته و شما باردار خواهید شد.

  • سلام من این ماه قصد بارداری داشتم و بعد سه هفته تو موعد پریودیم یک روز و نصف پریود بودم و قطع شد. پریودی هام همیشه ۵ روزه س.
   و هاله دور سینه م تیره تر و بزرگ تر شده یه دونه های ریزی هم تو هاله هست
   هیچوقت هم ترشح نداشتم مگر تو موعد پریودی خیلی کم
   الان چندین روزه ترشحات سفید و شفاف بی بو دارم
   آزمایش هم دادم یه هفته بعد از پریودی این ماهم
   دلیلش چی میتونه باشه؟

 • سلام من تنبلی تخمدان دارم و در دوران عقدم هستم بعد از هر بار رابطه دچار شک میشم و استرس میگیرم چندین بار بدون کاندوم رابطه داشتیم ولی قبل از خروج منی الت خارج شده چون پریودی منظمی ندارم نمیتونم تشخیص بدم ایا امکان داره قبل از خروج منی اسپرم وارد واژن بشه و امکان باردار شدن هست؟

  • سلام. تنبلی تخمدان باعث نمیشه که تخمک گذاری انجام نشه؛ بنابراین در افراد مبتلا به تنبلی تخمدان یا PCO هم شانس باروری بدون استفاده از دارو وجود داره. اگر که شما قصد بارداری ندارید از یک روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید.

 • سلام من پلی کیستیک هستم ۴سال تو اقدامم ج نداده .از فروردین متفورمین خوردم پریود منظم شد این ماه نشدم هرماه سه روز جلو میفتاد پریودم باید دیروز میشدم ولی نشدم تست بی بی ی هفته پیش زدم منفی بود سینه ام نوکش درد میکنه هنگام نزدیکی بسیار سوزش دور رحمم داشتم زیر دلم کمی درد میکنه بنظرتون بی بی بزنم

  • سلام. زمانی که پریود منظم باشه احتمال تخمک گذاری هم وجود داره. شما باید آزمایش خون بدید تا مطمئن بشید باردار هستید یا نه. اگر که باردار نبودید باید فورا به پزشک مراجعه کنید تا با تزریق آمپول عادت ماهیانه شما صورت بگیره و درمان ادامه پیدا کنه.

  • سلام من این ماه اقدام داشتم یک روز درمیان بعدشم سیکل قاعده گیم ۲۸ روزه هس الان ۳۲ روزه من ازاخرین پریودم که ۲۲ آذر بود پریودنشدم سینه هام خیلی درد میکنن کمردرد وشکم دردم دارم سه تا بی بی چک زدم منفی بود آزمایشم یه هفته قبل پریودم دادم منفی بود الانم ۵ روز از موندم میگذره نمیدونم چیکارکنم راهنماییم کنین

   • ده روز بعد از موعد پریودتون صبر کنید و دوباره آزمایش خون انجام بدید چون در هفته‌های پایین هم بارداری رو مشخص میکنه.
    نگران نباشید و اقدام کنید تا باردار شید.

 • سلام من دوره نامزدیمه از پشت رابطه داشتیم نامزدم به طور ناخواسته مایع منی ریخت داخل آیا ممکنه مایع بیاد بیرون وامکان بارداری چند درصده

  • سلام. با ریختن مایع منی روی واژن هم ممکنه که بارداری اتفاق بیفته چون با رسیدن سلول‌های زنده این مایع به ترشحات واژن، توانایی حرکت به سمت رحم فراهم میشه. بنابراین امکان اینکه شما باکره باشید و باردار بشید وجود داره؛ چون برده بکارت سوراخ‌های ریزی داره و امکان اینکه سلول‌‌های منی خودشون رو بکشانند به بالا و بارداری رخ بده وجود داره. شانسش پایینه اما احتمالش هم هست.

 • سلام من نامزدم دخول داشتم ولی با کاندوم سیکل قاعدگی ۲۸ روزه دارم پریود نشدم و رازیانه و زعفران خوردم الان بعد ۵ روز ادرارم همراه با خون ولی لخته نیس زیر ش‌‌کمم خیلی کم درد میکنه و کمردرد هم دارم فردا میخوام تست انجام بدم ب نظرتون باردارم

  • سلام. شما باید آزمایش خون بارداری انجام بدید تا مشخص بشه باردار هستید یا خیر. از روی علائمی که شما گفتید هیچ چیز قطعی نیست.

  • سلام. خونریزی لانه گزینی معمولا زیاد نیست و به شکل یکی دوتا لک دیده میشه و بین ۱ تا نهایتا ۳ روز طول می‌کشه.

 • سلام وقت بخير ببخشين من دوره هاى پريوديم هميشه مشكل داشتن قبل از ازدواجم كه الان ٣ ماه ازدواج كردم سنو دادم كيست ريز داشتم ولى دارو مصرف نكردم الان تو اين ماه نزديكى داشتم ولى با كاندوم و ٢بار طبيعى اما مايع وارد بدن نشد شك دارم اخه پريوديم ٩ روز عقب افتاده دو بار بى بى چك زدم منفى بود يه كم حس پريودى دارم يه لكه ريز ديدم اما هنوز بعد از ٩ روز پريود نشدم چقدر احتمال باردارى دارم در حال حاظر و اين كه چند روز بگذره كه من باز بى بى چك بزنم و ازمايش خون بدم براى باردارى ؟؟! تشكر

  • سلام. سلام با توجه به اینکه دوبار بی بی چک استفاده کردید و منفی بوده و الان هم لکه دیدید و اون تنبلی تخمدان و کیست‌های ریزی که داشتید، ۹۹ درصد احتمال داره که شما باردار نباشید. ولی برای اطمینال حاصل کردن یک آزمایش خون بارداری انجام بدید. اگر که باردار نبودید حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا دارو براتون تجویز بشه که پریود بشید و حتما هم برای تنبلی تخمدان تحت نظر باشید.

   • سلام وقت بخیر من ۲ ساله اقدامم برای بارداری الان ۲۳ روز هس عقب افتادم ولی تو ۱۶ عقب افتادگیم رفتم ازپایش گف منفی هس چند هفتس کمردرد و سردرد دارم از امروزم حالت تهوع شروع شده زیرشکمم گاهی درد میکنه ومیگیره امکان داره ازمایش اشتباه شده باشه چون هنوزم پریودم نیومده

    • لطفا با نتیجه آزمایش مراجعه کنید. ممکنه به انجام آزمایش‌های دیگه مثل سونوگرافی و آزمایشات هورمونی نیاز باشه.

 • سلام من۲۳سالمه هر۲۵پریودمیشدم الان۱۱روز از وقت پریودم گذشته۴تابی بی چک انجام دادم همش مثبت بودامروز در روز۱۲پرپود شدم آیا من باردارم یانه لطفا بهم جواب بدین لطفا اگه باردارنیستم راهنماییم کنید چیکارکنم باردار شم

  • سلام. در اینکه باردار بودید شکی نیست اما اینکه الان خونریزی کردید حتما باید اطمینان حاصل کنید که سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم نداشته باشید. بنابراین حتما باید یک سونوگرافی به صورت واژینال انجام بدید که این موارد بررسی بشه. اما شرایط شما جوری هست که تحدید به سقط وجود داره.

 • سلام من از اخرین دوره پریودم ۱۴روزه ک میگزره چنتا علا‌عم بارداریو دارم و هیچ جلوگیری انجام ندادم سه بار تست خانگی دادم و منفی بود ازمایش خون هم منفی بود به نظرتون میتونه دلیل بر این باشه ک قرص اموکسلین و پنی سلین خوردم پریودم عقب افتاده .

  • سلام. تاخیر در قاعدگی ممکنه تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل تغییر فصل، تغییر رژیم غذایی،‌ استرس و… باشه و ربطی به آموکسی سیلین یا پنی سیلین نداره. تست منفی بارداری این رو نشون میده که شما باردار نیستید و میشه با تجویز آمپول پروژسترون القای پریود رو برای شما انجام داد.

 • سلام خسته نباشید من ۲شهریور با همسرم رابطه داشتم و سه روز پشت سر هم منی کامل وارد واژنم شد الان خیلی بی حالم و حالت تهوع و سردرد هم دارم بیبی چک میزنم بعد ده دقیقه یه هاله خیلی کمرنگ میوفته به نظرتون احتمال بارداری هست یا نه؟؟

  • سلام. چنانچه تاخیر بارداری برای شما به وجود اومد میشه گفت که شما باردارید در غیر اینصورت نمی‌تونیم نظر بدیم.

 • من ترشح سفید رنگی دارم موقعه ای ک تحرک زیاد دارم و زیر دلم خیییلی کم یه موقع درد میکنه و چند روز هست ک اقدام به بارداری کردیم و از زمان پریودیم هم گذشته

 • من تقریبا یک هفته از اقدامی ک واسه بارداری کردم میگذره و وقتی زیاد تحرک دارم ترشحات سفید ازم میاد و زیر دلم خییییلی کم درد میکنه و اینکه استرس میگیرم دل درد میگیرم

 • من ترشح سفید رنگی دارم موقعه ای ک تحرک زیاد دارم و زیر دلم خیییلی کم یه موقع درد میکنه و چند روز هست ک اقدام به بارداری کردیم و از زمان پریودیم هم گذشته البته من اکثرا پریودیام نامنظم هست

 • سلام خانم عراقی خیلی ممنون از مطالب مفیدتون خدا اجرتون بده،من باید ۲۷ مرداد پریود میشدم که نشدم،خودم بیبی چک کردم اولش منفی نشون داد ولی بعد دو ساعت دوباره نگاه کردم مثبت بود،دوباره تست کردم بازم مثبت بود،رفتم ازمایش خون دادم دوبار ازمایش کردن گفتن خیلی زوده،باید صبر کنی،من تقریبا همه علاعم رو دارم..فقط یه مشکلی دارم ،مدام احساس میکنم یچیزی تو شکمم تکون میخوره،و یکم میترسم،چون میدونم برای اینکه بچه رو احساس کنم خیلی زود..اگر متونین لطفا کمکم کنین ممنون میشم.

  • سلام خواهش می‌کنم. برای مشخص شدن بارداری‌تون باید حتما آزمایش خون بتای بارداری بدید. اما برای چیزی که در شکم‌تون تکون می‌خوره باید یک سونوگرافی شکم و لگن حتما انجام بدید.

   • سلام من یک هفته قبل از پریودیم اقدام ب بارداری کردم و هفته بعدک موقع پریودیم بود نشدم ازمایش خون دادم منفی بود ولی تمام علائمودارم والانم بازپریودنشدم ممنکنه زودازمایش داده باشم؟

    • سلام. مهم نیست که آزمایش داده باشید. حتما به صورت حضوری مراجعه کنید تا معاینه شوید. شاید نیاز باشه که مجددا آزمایش را تکرار کنید. چنانچه تست منفی بود و شما پریود نشدید با تجویز دارو روند پریود را تسهیل کنند.

   • سلام توروخدا ب منم کمک کنید خانم دکتر/من ۲۳مریض‌شدم ولی ۳روز طول کشید اونم رنگش تیره بود خیلی هم درد داشتم من اصلا درد پریودی ندارم ولی این ماه داشتم،الانم زیر شکمم گاهی میکیره و میسوزه ‌‌‌‌‌‌نافمم گاهی میسوزه،گاهی حالت تهوع دارم/مزه دهنم فرق کرده/بینیمم کمی گرفته و خشکی میکن،خستگی و کسلی هم دارم/تو اقدامم هستم..بنظرتون از چیه؟۲روزه سوزش هم گرفتم ولی زیاد نیس خیلی کمه

    • سلام. باید سوال رو واضح‌تر مطرح می‌کردید. الان منظورتون اینه که پریودتون سه روز طول کشیده؟ با این علائمی که شما دارید باید حتما یک سونوگرافی انجام بدید. برای کسل بودن، خشکی دهان و مزه بد دهان یک تست کرونا هم بدید.

 • سلام خسته نباشید من نامزدم تقربیا یه ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم ولی نمی دونم منی رو ریخته یا ن بعد اون پریود شدم ولی الان انگار یچیزی تو شکممه مثل بچه تکون میخوره حآلت تهوع صبح گاهی دارم با ترشح واژن زیر شکمم سمت چپم درد کوچیک داره خستگی دارم بنظرتون میشه حامله شد اینجوری بعد پریود رابطه نداشتم

 • سلام خسته نباشید.من روزدهم پریودیم که پاک شدم نزدیکی داشتم وقصدبارداری وحالت های بی حالی سوزش سردل گاهی که زیاد راه میروم دردزیرشکم و گاهی هم دل دردوبی ادبی اسهال ودلپیچهواکثراوقات بی حال هستم تکرر ادرار هم دارم البته بعد از۱۱روز ازنزدیکی بیبی چک گرفتم منفی بود احتمال بارداربودن م هست یانه الان شش روز دارم تا عادت ماهانه.ببخشیدتکرر ادرارهم دارم باوجود منفی ب