ریزترین علائم بارداری

ریزترین علائم بارداری

این مقاله را به مناسبت هفتۀ ارتقاء آگاهی در بارداری، برای مخاطبین محترم سایت بیمارستان مریم، به‌ویژه بانوانی که قصد بارداری دارند، تهیه کرده‌ایم.

آیا شما با علائم اولیۀ بارداری آشنا هستید؟

قصد داریم شما را با ریزترین علائم بارداری، از حالت تهوع تا خستگی آشنا کنیم، تا بدانید که چه چیزهایی در دوران بارداری، در انتظارتان است. با این که همۀ ما می‌دانیم، اولین مبنای علمی برای تشخیص بارداری، آزمایش بارداری و سونوگرافی است، می‌خواهیم شما را با علائمی آشنا کنیم، تا قبل از آزمایش هم یک‌سری علائم را در وجود خودتان شناسایی کنید.  

قبل از اینکه اقدام به بارداری کنید، برای چکاپ کامل بدن، به پزشک مراجعه کنید و از سلامتی‌تان اطمینان حاصل کنید؛ زیرا مریضی‌های به ‌ظاهر کم اهمیت، ممکن است در دوران بارداری، مشکل‌ساز شود.

معمولا علائم بارداری از چه زمانی شروع می‌شود؟

اگرچه ممکن است عجیب به‌نظر برسد، اما هفتۀ اول بارداری، براساس تاریخ آخرین دورۀ قاعدگی شما است و آخرین دورۀ قاعدگی، اولین هفتۀ بارداری محسوب می‌شود، حتی اگر باردار نباشید.

تاریخ به‌دنیا آمدن فرزند شما، مطابق با اولین روز از آخرین دورۀ شما محاسبه می‌شود. لیستی از علائم اولیۀ بارداری که ممکن است هر خانم بارداری در ماه‌های اول تجربه کند را تهیه کرده‌ایم،
علائم اولیۀ بارداری در هر فردی متفاوت است و ممکنه با بیماری صبحگاهی، حساسیت به بو و خستگی مفرط آغاز شود.

افزایش درجۀ حرارت بدن در اوایل بارداری

افزایش درجۀ حرارت در بدن، یکی از نشانه‌های بارداری است. در این دوران آب زیاد بنوشید و اتاق خود را خنک نگه دارید، این کار به تعادل حرارتی بدنتان کمک می‌کند.

خستگی در اوایل بارداری

احساس خستگی، در هر لحظه از دوران بارداری، می‌تواند همراه شما باشد. این علائم به‌دلیل افزایش سطح پروژسترون در خانم باردار ایجاد می‌شود و باعث احساس خواب‌آلودگی می‌شود. 

در نتیجه، در هفته‌های اول بارداری احساس خستگی بیشتری خواهید داشت و بهتر است، زمان زیادی را به استراحت اختصاص دهید. 

علائم بارداری چیست

حالت ‌تهوع یا استفراغ

«بیماری صبحگاهی» غالبا یک ماه پس از بارداری شروع می‌شود و ممکن است در هر ساعت از شبانه‌روز بروز کند، اما این بیماری برای همۀ خانم‌ها اتفاق نمی‌افتد و برای بعضی دیگر حتی قبل از یک‌ماهگی اتفاق می‌افتد. علت حالت‌تهوع در دوران بارداری هنوز مشخص نیست، طبیعتا تغییرات هورمونی در بروز این بیماری بی‌تأثیر نیست.

افزایش ضربان قلب در اوایل بارداری

حدود هفته‌های ۸ تا ۱۰، قلب شما ممکن است سریع‌تر و سخت‌تر پمپاژ شود. تپش قلب و آریتمی (غیرطبیعی بودن ریتم قلب) در بارداری شایع است. این اتفاق معمولا به‌دلیل تغییرات هورمونی است. کم‌کم در بدن مادر، به‌دلیل حضور جنین، افزایش جریان خون اتفاق می‌افتد و برای خانم‌هایی که دچار بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای هستند، ممکن است باعث ایجاد اختلال  شود. اگر مشکلات قلبی شما قبل از بارداری برطرف نشده است، به پزشک مراجعه کنید تا داروهای متناسب با شرایط جسمانی شما برایتان تجویز کند. 

تغییرات زودرس در سینه‌ها

تغییرات پستان ممکن است بین هفته‌های ۴ تا ۶ رخ بدهد. به‌دلیل تغییرات هورمونی ممکن است سینه های شما، دچار تغییراتی شود و ظاهری نرم و متورم پیدا کند. تا هفته ۱۱، رشد سینه‌ها ادامه‌دار است و ناحیه اطراف نوک پستان، به رنگ تیره‌تری تغییر می‌کند و بزرگتر می‌شود.

احساس سوزن سوزن شدن و درد

احساس سوزن سوزن شدن و درد، از دیگر نشانه‌های بارداری است. از لباس‌زیر راحت‌تر استفاده کنید تا سینه‌هایتان فضای بیشتری برای رشد، در ماه‌های آینده داشته باشد و اذیت نشوید.

بارداری و علائم آن

یبوست

تغییرات هورمونی باعث کُند شدن دستگاه گوارش زنان باردار می‌شود و این امر می‌تواند منجر به یبوست شود.

گرفتگی بینی

افزایش سطح هورمون و تولید خون می‌تواند باعث تورم و خشکی غشاهای مخاطی در بینی شما شود و به‌راحتی خونریزی کند. این امر علاوه‌ بر گرفتگی بینی، می‌تواند بر حس بویایی شما نیز تأثیر بگذارد.

عدم تعادل احساساتی

اگر یکی از اعضاء خانوادۀ شما باردار باشد، قطعا تغییرات رفتاری و احساسی آنها را از نزدیک لمس کرده‌اید. این تغییر خلقیات در خانم‌های باردار، به‌دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتد و تعادل رفتاری آنها را برهم می‌زند. 

نفخ در دوران اولیه بارداری

تغییرات هورمونی، باعث احساس نفخ در خانم‌های باردار می‌شود و دقیقا شبیه به همان حسی است که خانم‌ها در دوران قاعدگی تجربه می‌کنند. در صورت مشاهدۀ این موارد، می‌توانید به متخصص زنان کرج در بیمارستان و زایشگاه مریم مراجعه کنید. در بیمارستان مریم، علاوه‌بر پزشکان متخصص و حرفه‌ای، کلیۀ امکانات برای یک زایمان خوب و سالم فراهم است. 

توقف دوره قاعدگی

در اغلب مواقع توقف دوره قاعدگی، اولین نشانه‌ای است که در خانم‌های باردار مشاهده می‌شود. گاهی برخی افراد در بارداری با مقدار کمی لکه بینی مواجه می‌شوند، اگر مقدار اندک باشد، طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر خانمی در کنار قطع دوره قاعدگی چندین علائم بارداری را در خود مشاهده می‌کند، باید آزمایشات لازم برای تست بارداری انجام دهد.

تکرر ادرار

این نشانه اغلب در هفته‌های ابتدایی بارداری شروع می‌شود، به‌دلیل رشد رحم و تغییرات هورمونی، گردش خون به لگن افزایش می‌یابد و چنین نشانه‌ای در خانم باردار بروز می‌کند.

عود مجدد تکرر ادرار در سه ماه دوم ایجاد می‌شود. اگر احساس درد هنگام ادرار دارید یا احتمال عفونت ادراری (UTI) می‌دهید به پزشک خود مراجعه کنید.

گرفتگی

احساس گرفتگی و درد عضلات شکم، همانند دوره قاعدگی، در اوایل بارداری رخ می‌دهد، اما با این تفاوت که طی بارداری خونریزی وجود ندارد. چنین نشانه‌ای در سه ماهه اول طبیعی است؛ چراکه رحم در حال بزرگ‌تر شدن است.

اگر بارداری شما توسط پزشک تایید شده است و گرفتگی عضلات شکم را همراه با خونریزی مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینات لازم برای شما صورت گیرد.

هوس یا بیزاری از غذا

معمولا خانم‌هایی که در اوایل بارداری خود هستند از برخی غذاها به‌شدت بیزارند یا هوس خوردن غذای خاصی را دارند، این یک امر طبیعی است که در اغلب افراد مشاهده می‌شود و نمی‌توان این مسئله را به‌عنوان یک مشکل خاص تلقی کرد.

به‌طور کلی خانم‌های باردار برای سلامت خود و جنینشان باید مواد غذایی مغذی موردنیاز خود را دریافت کنند، مصرف پروتئین و مواد غذایی حاوی فولیک اسید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

علائم بارداری

سرگیجه

سرگیجه در بارداری می‌تواند به‌دلیل تغییرات ناشی از فشارخون در افراد باشد، همچنین تغییر در وزن و عوامل دیگری، مانند فقر آهن از دلایل سرگیجه در خانم‌های باردار است. برخی از افراد هنگام تغییر سریع برخی از موقعیت‌ها، به‌طور مثال زمانی که دراز کشیده‌اند و فورا از جای خود بلند می‌شوند، احساس سرگیجه در این مواقع طبیعی است.

در صورتی که هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن چنین احساسی داشته باشید، کمی نگران کننده به‌نظر می‌رسد و باید معاینه و بررسی‌ توسط پزشک برای بیمار انجام گیرد.

جهت رفع این مشکل در هر موقعیتی که قرار دارید فورا حالت خود را تغییر ندهید، مایعات فراوان بنوشید، غذای خود را کمتر، اما وعده غذایی خود را بیشتر کنید تا علائمی همچون سرگیجه برطرف شود.

اگر با رعایت نکات ذکر شده سرگیجه شما همچنان ادامه دارد، باید برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید تا درمان‌های لازم برای شما انجام شود.

سردرد

سردرد در اوایل بارداری بسیار شایع است؛ چراکه به‌دلیل تغییرات هورمونی که در افراد رخ می‌دهد. مصرف داروهای بدون نسخه و هر درمان دیگری نباید خودسرانه انجام شود، باید با پزشک دراین‌باره مشورت شود.

خونریزی از بینی

این نشانه شاید برای همه افراد اتفاق نیفتد، اما برخی از خانم‌ها در اوایل بارداری خود چنین علائمی را تجربه می‌کنند. خونریزی از بینی قابل کنترل است و نیازی به مراجعه به پزشک ندارد.

آکنه

آکنه یکی از علائم در اوایل بارداری است. خانمی که قبل از بارداری در صورت خود آکنه داشته است، متوجه بدتر شدن این تغییرات پوستی می‌شود. پزشکان برای اینگونه افراد توصیه‌هایی دارند که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشند این است که قبل از مصرف هرگونه مواد بهداشتی و آرایشی باید با پزشک خود مشورت کنند.
 • از لوازم‌ آرایش فاقد چربی استفاده کنند.
 • صورت خود را روزی دوبار با پاک‌کننده‌های ملایم شستشو دهند.
 • به آکنه‌های ایجاد شده دست نزنند تا به‌طور کامل بهبود یابد.

تنگی نفس

در چند هفته اوایل بارداری، هورمون پروژسترون افزایش می‎یابد و این امر سبب می‌شود که خانم‌ها بیش از حالت عادی نفس بکشند که در نهایت منجر به احساس تنگی نفس خواهد شد.

همانطور که گفته شد تمامی موارد نام برده شده جز نشانه‌های بارداری محسوب می‌شود، اما برخی از آنها به‌عنوان نشانه اصلی بارداری محسوب می‌شوند، به‌گونه‌ای که هر فرد، هر زمانی این علائم را در خود احساس کند، باید اقدامات و آزمایشات لازم را انجام دهد تا باردای او تایید شود، این علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حرارت بالای بدن
 • حالت تهوع
 • حساسیت بویایی
 • خستگی

همچنین مواردی همچون:

 • عدم ایجاد قاعدگی
 • بیزاری از غذا یا هوس غذا
 • تغییرات خلق‌وخو
 • سرگیجه
 • سردرد

جز موارد ابتدایی و اولیه نشانه بارداری محسوب می‌شوند.

چگونه می‌توان تفاوت دل‌درد قاعدگی و بارداری را تشخیص داد؟

همانطور که می‌دانید، این دو حالت در خانم‌ها در اغلب مواقع با دل‌درد همراه است و به همین جهت تشخیص این دو مورد از یکدیگر سخت می‌شود. معمولا دردی که به‌‌دلیل لانه گزینی و در نهایت بارداری باشد معمولا با درد خفیف‌تری همراه است، چنین دردی می‌تواند تا چند روز ادامه داشته باشد. در واقع در هر قسمت که تخمک بارور شده وجود داشته باشد، درد در آن قسمت نیز وجود خواهد داشت.

نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد، این است که دردی که به‌دلیل بارداری ایجاد شده باشد، باید با لکه بینی در خانم ایجاد شود، لکه‌ها معمولا به رنگ صورتی یا قهوه‌ای نمایان می‌شود. دل‌دردهای ناشی از قاعدگی در پایین شکم و تا پشت کمر امتداد دارد و حالت فشردگی در آن قسمت احساس می‌شود.

آیا با وجود اغلب موارد ذکر شده می‌توان گفت که خانم قطعا باردار است؟

خیر، بسیاری از علائم ذکر شده تنها نشانه بارداری نیست. گاهی ممکن است فردی به‌دلیل بیماری‌های دیگر یا شروع قاعدگی دچار چنین حالت‌هایی شود. گاهی برعکس آن نیز وجود دارد که بسیاری از افراد با وجود آنکه اغلب این علائم را نداشتند، متوجه بارداری خود شده‌اند.

اگر یک دوره از قاعدگی شما گذشته است و برخی از علائم ذکر شده را نیز در خود مشاهده کردید، توصیه می‌شود یک آزمایش یا تست بارداری انجام دهید. هرچه زودتر متوجه بارداری خود شوید، به نفع شما خواهد بود؛ چراکه می‌توانید مراقبت‌های لازم در این زمینه را انجام دهید.

علائم بارداری در چه مواقعی بروز می‌کند؟

ایجاد علائم بارداری در هر فرد متفاوت است، اما به‌طور کلی قبل از قاعدگی و سه هفته پس از لقاح ایجاد می‌شود. نسبت به عملکرد بدن هر فرد این علائم می‌تواند گاهی زودتر و گاهی دیرتر در هر فردی ایجاد شود.

کلام آخر

اگر از زمان قاعدگی شما گذشته است و اغلب علائم ذکر شده را در خود احساس می‌کنید، باید آزمایش خانگی برای تایید یا رد بارداری انجام دهید. یکی از اقدامات ساده که اغلب افراد از آن آگاهی دارند، استفاده از بی بی چک است. در صورت تایید بی بی چک، می‌بایست آزمایشات مطمئن‌تر و دقیق‌تری، مانند آزمایش خون انجام گیرد تا در صورت تایید مراقبت‌های لازم طی بارداری را تحت‌نظر پزشک هرچه زودتر انجام دهید.

261 پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   خوشحالیم که برای شما مفید بوده این مطلب.
   انشالله که به زودی از نعمت فرزند برخودار شوید.

   پاسخ
   • Ailar
    Ailar گفته:

    سلام
    من آی یو آی انجام دادم بعد فردا میشه چهارده روز که میگذره و دوروز مونده به موعد پریودم،هیچ یک از علائم بالا رو ندارم علائم پریودی هم ندارم فقط زیر دلم سنگین میشه از دیروز میگیره و ول میکنه،درضمن دکترم گفت بعداز شونزده روز آزمایش بتا انجام بدم،این سنگینی زیزدلم میتونه نشانه ی چی باشه؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. میتونه نشانه شروع پریود باشه یا میتونه نشانه بارداری باشه. یه مقدار میزان صبرتون رو بالا ببرید. بعد از آی یو آی (IUI) قرص یا شیاف پروژسترون مصرف می‌کنید که لازمه و علائم شما رو کمتر میکنه. آزمایش رو انجام بدید و با صبر منتظر نتیجه باشید.

     پاسخ
   • زهرا
    زهرا گفته:

    سلام خسته نباشید من یک هفته بعد از پریودی رابطه داشتم و منی داخل واژنم ریخته شد ویک روز بعدش و سه روز بعدش و تا اخر هفته هم رابطه داشتیم و مایه منی رو ریخت داخلش و الان از اخرین رابطمون ۵روزه میگذره من مدام حالت تهوع حتی استفراغ و خستگی و درد زیر شکم حتی احساس بویاییم یکم قوی شده و ۱۶روز هم مونده به قاعدگی
    ایا به نظر شما حامله هستم اگه برم آزمایش خون بدم نشون میده؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. تکرار رابطه و اقدام به بارداری ممکنه که شانس باروری رو افزایش بده. اما باید حتما یک پریود عقب بیفته. معمولا دو هفته تا ۲۰ روز ممکنه که در آزمایش خون بارداری رویت بشه.
     بنابراین باید تست خون بارداری انجام بدید تا از بارداری خودتون مطمئن بشید.

     پاسخ
 1. کیانا
  کیانا گفته:

  من اولین علامتم دمای بدن بود که خیلی محسوس بالا رفته بود چند روز بعدش هم ضعف و خستگی

  پاسخ
 2. حنانه
  حنانه گفته:

  نفخ و یبوست خیلی اذیتم 😢 ولی با داروهایی که متخصص زنان بهم داد بهتر شد الان تو هفته ۳۵ ام

  پاسخ
  • محبوبه
   محبوبه گفته:

   سلام من تمامی علامت های حاملگی رو دو هفته قبل تا الان دارم و ۶ روز پریودی عقب افتاد ولی الان خونریزی دارم ولی بازم حالت تهوع شدید دارم، میتونید کمکم کنید علت چیه؟

   پاسخ
   • آرزو عراقی
    آرزو عراقی گفته:

    سلام
    شما باید ابتدا آزمایش خون بارداری رو انجام بدید تا ببینید باردارید یا خیر. بعد بر اساس نتیجه آزمایش تصمیم گرفته میشه که چه درمانی برای حالت تهوع و خونریزی در نظر گرفته بشه.

    پاسخ
  • مرجان
   مرجان گفته:

   سلام من ۷ رو رد شده از پریودیم تستم گرفتم منفی‌ بود ولی حالت تهوع دارم ایا بارادرم
   برام دعا کنید باشم

   پاسخ
 3. نرگس سادات
  نرگس سادات گفته:

  سلام خسته نباشین مطلب مفیدی بود من حالت تهوع دارم اشتهامم کم شده فقط یه سوال من ۴شهریور رابطه داشتم منی کامل وارد واژنم شد قصد بارداری داشتم ولی همسرم مشیمون شد فرداش قرص اورژانسی خوردم باز ۷ انجام دادیم منی کامل وارد واژنم شد باز ۹ انجام دادیگ دیگه قرصی نخوردم بی بی چک زدم منفی بود واینکه ۴ شهریور روز تخمک گذاریم بوده و ۲۱ هرماه عادت ماهانمه میشه جواب بدین ممنون 🙏🙏🙏🙏

  پاسخ
    • ستاره
     ستاره گفته:

     سلام من امروز ۷روز از زمام پریودیم میگذره ترشح سفید رنگ پنیری ولخته دارم سردردم یکم دارم حالمم یه بار به هم خورده زیردلم دردش میگیره ول میکنه کمر درد شدید دارم گرفتگی عضلات دارم دردش به کشاله ران هم میرسه وتا ساق پا ادامه داره سینه هام یکم بزرگ شده از سینه سمت چپم فشارش که میدم شیر بیرون میاد دردم دارن یکم بعد دور هاله پستان جوشای ریز زده آیا ممکنه باردار باشم

     پاسخ
 4. راحیل
  راحیل گفته:

  سلام فردا روز پریودم هست خیلی کمر دردم و نفخ شکم دارم و احساس خستگی و بدن درد دارم و بنظرتون حامله شدم یا نه

  پاسخ
 5. ساغی
  ساغی گفته:

  من نامزدم تاحالا رابطه رسمی برگرنکردیم ولی کناره پرده بکارتم ریخته بودمن حس عجیبی دارم انگار یکی شکم منو از فشار میدع ولی لکه ندیدم کمرم خیلی درد میکنه ولی وقتی دست میزنم درد خود به خود آغاز شدع حالت تهوع دارم ولی بدون استفراغ و اینکه خیلی بد اخلاق شدم از دوران قاعدگی گذشته من میخواستم بدونم باوجود پرده بکارت میشه حامله شد یا اینا فقط تخیلات ذهنی که من احساس میکنم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   شما باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرد تا مشکلتون بررسی و برای درمان اقدام شود.
   در مورد سوال آخرتون باید بگیم که احتمال حامله شدن در صورت وجود پرده بکارت وجود دارد.

   پاسخ
 6. پاشایی
  پاشایی گفته:

  سلام ، ببخشید من سه ماهه تو اقدام به بارداری هستم و این ماه ۴روز از زمان پریودم میگذره نشانه های بارداری هم دارم دو روز پیش آزمایش خون دادم و منفی بود ممکنه باردار باشم؟ کی تست انجام بدم،؟

  پاسخ
  • پاشایی
   پاشایی گفته:

   سلام ، ببخشید من سه ماهه تو اقدام به بارداری هستم و این ماه ۴روز از زمان پریودم میگذره نشانه های بارداری هم دارم دو روز پیش آزمایش خون دادم و منفی بود ممکنه باردار باشم؟ کی تست انجام بدم،؟

   پاسخ
   • سحر
    سحر گفته:

    سلام من دور پریودم بیست و پنج روزه پنج روز مونده ب پریودی رابطه داشتم منی کامل داخل ریخت بعد قرص اورژانسی خوردم باید پنج روز بعدش پریود میشدم اما پریود نشدم الان نه روز از پریودم گذشته دردهای خفیف شکم و کمر دارم در حد ی لحظه س اون درد اگر ب شکمم دست بزنم فشار بیارم باز درد میگیره میخوام تست بدم میگن زوده حالت خستگی هم دارم روی شکمم دراز کشیدم باز درد اومد در صورتی که هیچوقت اینطور نبودم حالتها و دردام با زمان پریودم متفاوت و خیلی کمترن

    پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   مجددا دو روز دیگه انجام بدید اگر که منفی بود به احتمال زیاد باردار نیستید.

   پاسخ
  • پریسا
   پریسا گفته:

   سلام من همیشه موقع پریودیم دل درد شدید و حالت تهوع داشتم و همیشه هم ۲۰ ام پریود میشدم ولی این بار ۴ روز زود تر پریود شدم‌ وبا اینکه حالت تهوع دارم اصلا احساس نمیکنم که پریود شدم من چند وقت پیش رابطه ی مقعدی داشتم ولی منی وارد واژن نشده احتمال بارداری وجود داره یا نه ؟

   پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   بله ممکنه. معمولا لکه بینی علامت قطعی نیست و به همین دلیل که توصیه می‌کنیم حتما بعد تاخیر در پریود تست خون بتا که برای تشخیص حاملگی استفاده میشه، انجام بدید.

   پاسخ
 7. محبوبه
  محبوبه گفته:

  من روز ۹و۱۲و۱۶ و۱۸قاعدگی؛رابطه داشتم با همسرم.و منی ایشون از تو کاندوم داخل واژنم ریختم (چون فعلا موافق بچه نیس ولی خودم دوس دارم).امروز ۲۰ قاعدگی هستم.تا چندم صبرکنم برای آزمایش؟؟آیا امکان بارداریم هس؟؟؟لطفا جواب بدین

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   تا حدود سه الی چهار روز قبل از تاریخ قاعدگی قبلی می‌تونید آزمایش خون بارداری بدید. که در صورت مثبت بودن، حاملگی نشان داده خواهد شد.

   پاسخ
   • اختیاری
    اختیاری گفته:

    سلام من حدود ۱۰ روز بعد از پریودی رابطه داشتم منی کامل وارد شد من هم بعدش ۳ تا قرص ال دی خوردم و شبها هم تا الان شبی یه دونه امکان داره چون تازه پریودیم تموم شده بود قرص تاثیری نکرده باشه و باردا شم

    پاسخ
     • رویا
      رویا گفته:

      سلام من ۲ماهه قرص داستینکس مصرف میکنم هفته ای دوعدد.ماه اول رابطه نداشتم،ماه دوم۲۰روزپریودم عقب افتاد.۹،۱۱.۱۳،۱۸،۲۰.۲۳سیکل رابطه داشتم.شب ۲۰دردخیلی عجیبی زیردلم احساس کردم مشابه دردزایمان
      دوروزبعدسونوی واژینال انجام دادم فولیکول۱۸و۲۰داشتم وشبش رابطه داشتم.العان هم احساس خستگی وسنگینی وبیحالی میکنم.ازروز۱۶بارداری قرص مدروکسی پروژسترون خوردم به مدت ده روز۲۰عدد.ایااحتمال بارداری هست؟

     • آرزو عراقی
      آرزو عراقی گفته:

      سلام. اگر که قرص داستینکس مصرف می‌کنید به هیچ وجه نباید رابطه داشته باشید در حدی که بخواهید باردار شوید. باید اجازه بدید که قرص‌ها تموم بشه و پرولاکتین چک بشه و بعد اقدام کنید. اگر پریودتون تاخیر افتاد حتما یک تست بارداری انجام بدید. شما نوشتید که از روز ۱۶ بارداری که منظورتون ۱۶ پریود بوده که احتمالا اشتباه نوشتید. در اسرع وقت یک تست بارداری انجام بدید؛ اگر که باردار بودید باید سریعا قرص داستینکس را قطع کنید.

     • زهرا
      زهرا گفته:

      سلام من از ۲۳ تا ۲۶ نزدیکی داشتم و قراره ۸ پریود بشم اما ار ماه برای پریودیم سینه هام حساس میشدن و درد میکردن شکمم باد میکرد این ماه اصلا اینطوری نشدم امکانش هست که باردار شده باشم؟

     • آرزو عراقی
      آرزو عراقی گفته:

      سلام. تشخیص قطعی بارداری تنها با آزمایش خون ممکنه. اگر از زمان پریود شما گذشته حتما باید آزمایش خون بتای بارداری انجام بدید.

 8. ارزو
  ارزو گفته:

  سلام.من ۲۴شهریور اخرین پریودم بود.معمولا ۴تا ۶ روز همیشه زودتر پریود میشم در ماه بعد.امروز ۲۳م مهر هست و هنوز پریود نشدم .ترشحات سفید مایل بهزردرنگ دارم.علائم بالا روهم حالت تهوع ندارم ولی تا حدودی خستگی رو دارم.ایا ممکن هست باردار باشم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   علائم بارداری در افراد مختلف، متفاوته.
   شما میتونید با آزمایش خون از بارداری خودتون مطمئن بشید.

   پاسخ
 9. مريم
  مريم گفته:

  من یک هفته پیش(روزتخمک گذاری) زابطه داشتم تا پریودم یک هفته مونده ولی کمردردم و همینطور دلدرد.بنظرتون میتونه بارداری باشه؟

  پاسخ
   • Z
    Z گفته:

    سلام من چهار روز پیش رابطه داشتم یکم کنار واژنم ریخته بود وقت پریودمم ۱۲و ۱۵ایناس الان درد دارم سمت راست بدنم درد داره ی طرف شکمم و کمرم و اینکه زیاد دستشویی میرم احتمال داره باردار باشم ؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. شرایط شما شبیه به «هانی مون سیستایتیس» یا سیستیت ماه عسل است. بهتره که یک آزمایش کشت ادرار انجام بدید. اگر هم پریودتون عقب افتاد یک تست بتای بارداری بدید.

     پاسخ
 10. محدثه
  محدثه گفته:

  سلام . خواهرم. تکرر ادرار و یبوست و درد درناحیه کش پا و زیر شکم داره . احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
 11. سوده
  سوده گفته:

  سلام،من اکثر این علائم رو دارم منتها فقط دو هفته از رابطه ام میگذره،رابطه ای که در زمان دخول،نه کاندوم داشت و نه انزال!! از طرفی هنوز پنج روز به پریودم مونده بیبی چک استفاده نکردم و یک روز درمیان قرص کابرگولین برای بالا بودن پرولاکتین خونم استفاده میکنم،الان تکلیفم چیه احتمال بارداری بدم و دارومو قطع کنم یا اینکه بارداری رو منتفی بدونم و کابرگولینمو مصرف کنم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   در صورتی که داروی تجویزی شده توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده،‌ مصرف اون رو ادامه بدید. در صورتی که آزمایش بارداری شما مثبت بود و شما باردار بودید مصرف اون رو قطع کنید.

   پاسخ
   • هانیه
    هانیه گفته:

    سلام. پریودی هام منظمه ولی این ماه سه روز عقب انداختم بعدشم که شدم حجمش خیلی کمه و رنگش تیره و سیاه بعد دو روز دیگه نوار بهداشتی نذاشتم تا الان که روز ۹ ام هست هنوز لکه بینی دارم و سینه هامم درد میکنه. بخاطر چیه؟ ممکنه حامله باشم؟ چهار روز پیش بیبی چک زدم منفی شد.

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام
     آزمایش خون بارداری بدید اگر که باردار نبودید مورد خاصی نداره و در اولین فرصت جهت انجام آزمایش‌های هورمونی مراجعه کنید.

     پاسخ
   • فریده
    فریده گفته:

    ببخشید این حرف زو میزنم ولی گابرکوبین نباید قطع بشه حتی اگر فرد حامله باشه چون اگر قطع بشه ممکن بچه سقط شود باید تا مدت ها زیر نظر فوق تخصص غدد استفاده گردد و با نظر ایشان قطع شود، فکر کنم تا چند ماه بعد حاملگی باید استفاده بشه ولی میزانش رو دکتر تشخیص میده.

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. در مورد مصرف این دارو باید با پزشک متخصص خودتون مشورت کنید و تحت نظر ایشون مصرف یا قطع کنید.

     پاسخ
 12. Shahla
  Shahla گفته:

  سلام وقت بخیر من معمولا دہ روز یک ھفتہ موندہ بہ پریودم بہ لکہ بینی میافتم کہ اغلب قھوہ ای ھست ولی این ماہ قبل موعد پریودیم لکہ بینی نداشتم فقط درد پریودی داشتم سہ روز موندہ بہ وقتم ترشحاتم کمی قھوہ ای بود و حالا عقب انداختم دو روزی کہ عقب انداختم ترشحاتم خیلی کم رگہ ھای قھوہ ای داشت ولی الان تقریبا یک ھفتہ س عقب انداختم و ترشحات کم و شفاف دارم گاھی درد پریودی دارم ممکن ھست باردار باشم

  پاسخ
 13. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام مقاله خوبی بود یه سوال دارم من یک سال هست ازدواج کردم و مشکل آندومتریوز تخمدان سمت چپ رو دارم و دو ماه هست با آمپول های hgmو قرص از طرف پزشکم دارم اقدام میکنم همه این حالات رو که تو مقاله هست دارم اما باردار نشدم این علایم ممکنه فقط به خاطر آمپول و قرص باشه؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اگر که ممکنه لطف کنید که حالت‌هایی که تجربه می‌کنید رو بگید تا دقیقا به سوال شما پاسخ داده بشه.

   پاسخ
 14. ....
  .... گفته:

  سلام
  من ماه پیش رابطه داشتم و مطمعنم ک منی وارد نشده شاید یک قطره
  و قاعدگیم عقب افتاده و البته قبلا هم این اتفاق افتاده
  برخی ازین علائم و دارم
  حامله ام یا ن؟

  پاسخ
 15. fatm
  fatm گفته:

  سلام من دوماه پشت سرهم ۱۶امپریود شدم و هردوبارم چهارروزه بود و همش سرگیجه و حالت تهوع داشتم بی بی چک زدم نشون نداد این ماه تو اقدام بودم سمت جپ زیر شکمم درذ میکنه یجیزی مث حباب میترکه انگار و احساس سنگینی میکنم خواستم بدونم باردارم یانه؟ یک هفته دیگه مونده به پریودیم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اجازه بدید حدود زمان پریودتون برسه، بعد آزمایش خون بارداری انجام بدید یا از بی بی چک استفاده کنید.
   درد زیر شکم‌تون ربطی به بارداری‌تون نداره.

   پاسخ
 16. محدثه
  محدثه گفته:

  سلام من چند وقته زیر بغلم درد میکنه خودمم تپش قلب دارم کمی بخصوص صبح ها وشکممم نفخ
  گاهی وقتا لگنمم درد میکنه ایا نشانه بارداری؟
  درضمن ۵ روزهم به قاعدگی ام مونده.؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   این علائم میتونه نشان‌دهنده نزدیکی پریود و دردهای قبل از قاعدگی باشه؛ لزوما مبنی بر بارداری نیست.

   پاسخ
 17. سحر
  سحر گفته:

  سلام من دور پریودم بیست و پنج روزه پنج روز مونده ب پریودی رابطه داشتم منی کامل داخل ریخت بعد قرص اورژانسی خوردم باید پنج روز بعدش پریود میشدم اما پریود نشدم الان نه روز از پریودم گذشته دردهای خفیف شکم و کمر دارم در حد ی لحظه س اون درد اگر ب شکمم دست بزنم فشار بیارم باز درد میگیره میخوام تست بدم میگن زوده حالت خستگی هم دارم روی شکمم دراز کشیدم باز درد اومد در صورتی که هیچوقت اینطور نبودم حالتها و دردام با زمان پریودم متفاوت و خیلی کمترن

  پاسخ
   • Fateme
    Fateme گفته:

    سلام من ۱۳,هم ماه قبل آخرین پریودم بوده و ۱۹ اقدام به بارداری وتا امروز یه ماه از پریودی آخرم میگذره ولی پریود نشدم ولی زیر دلم درد می‌کنه و ضعف و حالت ترش کردن معده رو هم دارم احتمالش هست حامله باشم؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام
     اگر که پریودهای منظمی داشتید، با توجه به اینکه این ماه باید روز ۱۳ام پریود می‌شدید و این اتفاق نیفتاده،
     ۴ الی ۵ روز دیگه آزمایش خون بارداری انجام بدید تا متوجه بشید باردار هستید یا نه.
     درد زیر دل هم در صورتی که باردار باشید ممکنه بابت لازنه گزینی تخمک باشه. در هر صورت در حال حاضر نمیشه تصمیم گرفت که شما باردارید یا خیر.

     پاسخ
     • گلی
      گلی گفته:

      سلام من قبلا رابطه خیلی آسون و بیرون از رحم داشتم و بعد از اون دوبار پریود شدم ولی احساس تکون و صدا در ناحیه و شکم و پهلو احساس میکنم آیا باردارم ؟

 18. عاطفه
  عاطفه گفته:

  سلام
  من مدتی برای باردار شدن تلاش می‌کنم
  ده روز پیش است بی بی چک دادم منفی بود
  ولی این خستگی بیش از حد و بویایی م اذیتم می‌کرد
  طوری که احساس کردم کرونا دارم
  رفتم تست دادم، کرونا منفی بود
  به نظرتون باید باز بی بی چک بزنم؟!

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اگر از زمان تاریخ قاعدگی شما گذشته، باید تست خون بارداری بدید.
   اگر این تاریخ نگذشته باید منتظر بمونید تا زمان پریودتون برسه.

   پاسخ
 19. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید ،من مشکل تخمدا پلی کیستیک دارم الان ،ده روز مونده به پریودیم هست ولی لکه قهوه ای دارم ،ممکنه باردار باشم ؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   احتمال بارداری وجود داره اما خیلی کمه. برای اطمینان آزمایش خون بارداری انجام بدید.

   پاسخ
 20. نسرین
  نسرین گفته:

  با سلام‌ممنون از توضیحاتتون
  من دو فرزند دارم و با فاصله زیاد بعد از اون دو سقط داشتم.در یکی دو سال اخیر پریدم نامنظم شده بود این ماه هم پریودم عقب افتاده راستش می ترسم برم آزمایش، این علائم را ندارم، فقط یبوست و سوزش سر معده دارم و حرکات روده مخصوصا اگر غذای حجم زیاد بخورم …

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   شما باید مورد معاینه دقیق قرار بگیرید و با این توضیحات نمیشه به صورت دقیق و قطعی در مورد مشکل شما نظری داد.

   پاسخ
 21. فافا
  فافا گفته:

  باسلام
  من سه ماهه واسه بارداری اقدام کردم اما نتیجه ای نگرفتم
  این ماه قبل پریودیم احساس سنگینی و سفتی زیر شکمم دارم طوری که دراز میکشم میچرخم و بلند میشم کامل حس میشه والان روز ۴ ام پریودیم که هستم و احساس خستگی زیاد یک هفتس
  تنگی نفس، که بعدش اضطراب
  سفتی و سنگینی شکم
  حالت تهوع بدون بالا اوردن
  چیکار کنم بنظرتون دو روز اول خونریزی شدید ولی الان خیلی خیلی کم درحد wcرفتن
  باردارم یانه؟
  کی میتونم بی بی چک استفاده کنم؟
  روز مشکلی نداره یا فقط صبح؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   این موردی که شما مطرح کردید کاملا بستگی به سن داره. اگر که سن شما زیر ۳۰ ساله، سه ماه زیاد نیست و ممکنه که شما یک سال برای فرزنددار شدن تلاش کنید و بعد از یک سال باردار بشید پس یک سال زمان زیادی نیست.
   سنگینی و درد هنگام پریود به این بستگی داره که اگر از اول این درد رو داشتید، طبیعیه؛ اما اگر به تازگی این دردها رو تجربه می‌کنید باید حتما به متخصص زنان و مراجعه کنید و معاینه بشید و سونوگرافی انجام بدید.
   در مورد بی بی چک هم باید پریود شما تموم شده باشه تا نتیجه مثبت بشه.

   پاسخ
 22. سمانه
  سمانه گفته:

  سلام.
  من چند وقته برای بارداری اقدام کردم. امروز با ۴ روز تاخیر دچار لکه بینی شدم. چند روزه مدام سرگیجه و حالت تهوع و در ناحیه زیر شکم و تخمدانها درد دارم.
  پریودیم همیشه با لکه بینی شروع میشه.
  میخوام بدونم آیا لکه بینی امروزم میتونه مربوط به بارداری باشه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
 23. .
  . گفته:

  سلام
  مطالب خیلی آموزنده و مفید بود ممنون
  من عقد کردم و هیچ رابطه دخول با همسرم نداشتم و در حین رابطه غیر دخول احساس کردم که مقدار یک یا دو قطره از منی در واژنم قرار گرفت، از زمان پریودیم گذشته و علائم سر درد و خستگی و تکرر ادرار،…. رو در خودم میبینم، البته همیشه اتفاق می افتاد که پریودیم به تأخیر بیوفته
  آیا حامله ام؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   در مرحله اول شما باید تست بارداری انجام بدید تا مطمئن بشید که باردار نیستید. بعد از اون باید علت تاخیر پریودهاتون بررسی بشه که طی این بررسی‌ها باید آزمایشات هورمونی و سونوگرافی براتون انجام بشه.
   در واقع سوال شما کامل نیست. باید مشخص کنید که احساس کردید مایع وارد شده یا واقعا وارد شده؟ چون استرسی که بابت این موضوع دارید، به تنهایی میتونه باعثه تاخیر پریود بشه. و اینکه از زمان آخرین پریودتون چقدر گذشته؟

   پاسخ
 24. سمیرا
  سمیرا گفته:

  سلام. من در سیزده سیکل سونو انجام دادم و اقدام داشتم. ودر چهارمین روز اقدام هستم. پریودهامم منظمه و دوره ام ۳۲ روزه هست. ولی از دیشب کمردرد و کمی درد در لگن حس میکنم کمی هم سردرد و حالت تهوع دارم. اگر تخمکگذاری شروع نشده باشه امکان بارداری وجود داره؟
  و اینکه علائم به این سرعت شروع میشه و یا دلیلش تخمکگذاریه؟
  چون ماه های پیش علائم تخمکگذاری من به این شکل نبود

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اول باید جواب سونوگرافی شما بررسی بشه.
   در جواب سوال دوم باید بگوییم خیر اگر تخمک گذاری شروع نشده باشه امکان بارداری وجود نداره.

   پاسخ
 25. رها
  رها گفته:

  سلام . در اقدام به بارداری، درد شکم حتی پس از تخمکگذاری چه علتی داره؟
  به همراه سوزش معده و کمی تکرر ادرار

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   درد در هنگام تخمک گذاری یک موضوع عادیه. برای سوزش معده هم به متخصص مراجعه کنید.

   پاسخ
 26. سمیرا
  سمیرا گفته:

  من سه ماهه تو اقدامم دوماه قبل پریودم عقب افتاده بود ولی این ماه زود پریود شدم و همراه با درد شدید زیر دل و کمر درد و سرگیجه هم دارم و احساس خستگی شدید هم دارم بنظرتون از چیه

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام ممکنه که مشکل شما دلیل خاصی نداشته باشه. در هر صورت اگر نگران این موضوع هستید حضوری مراجعه کنید.

   پاسخ
 27. محدثه
  محدثه گفته:

  سلام . ببخشید من ی سوالی داشتم. من ۲۱ماه پیش رابطه ی مقعدی داشتم. و باید ۱۲ این ماه پریود میشدم ک این اتفاق هم افتاد و سرتایم بود. من پریودام نهایتا ۴روزه هستش. و الان روز هفتمه و حدود دوروزه ک تموم شده پریودم.. و از امروز دوباره دردای مثل قبل قاعدگی اومده سراغم. انگار عضلات شکمم دچار گرفتگی شده و کمرم درد میکنه و نفخ دارم. حالت تهوع هم دارم گاهی. درضمن من این ماه ، استرسای خیلی شدید و زیادی داشتم ک چندبار بخاطرش تا دکتر قلب هم رفتم. علت این دردا چیه؟ میشه کمکم کنید؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   رابطه مقعدی هیچوقت باعث بارداری نمیشه و دردهای شکمی ممکنه بخاطر استرس باشه که اگر با مسکن کم نمیشه، باید با انجام سونوگرافی، علت دقیق مشخص بشه.

   پاسخ
 28. سارا
  سارا گفته:

  سلام من ۲۱سالمه سه ماهه اقدام به بارداری کردم دوبار بی بی چک زدم منفی بود پری هم نامنظمه دوماهی میشه که ۱۰یا۱۳ روز عقب میزنه بعد الان ۸ روز مونده تا پری بعدیم شبا احساس حالت تهوع دارم بدون استفراغ دردشکمم دارم دو دفعه شده سردرد میشم یه هفته ای شده خیلی خوابم میاد خیلی احساس خستگی میکنم روزه ام الان دیگه ولی دور نافم تیر میکشه حالت سوزن سوزن داره الان ازمایشای قبل بارداری دادم به نظرتون باردارم ؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   تا زمانی که آزمایش مثبت بارداری نداشته باشید نمی‌تونیم قضاوت کنیم. این علائم که فرمودید ممکنه در بیماری‌های دیگه یا تحت تنش و اضطراب دیده بشه.
   بنابراین صبر کنید تا اگر که پریود عقب افتاده داشتید با استفاده از بی بی چک یا انجام آزمایش خون بارداری، وضعیتتون رو چک کنید.

   پاسخ
   • ...
    ... گفته:

    سلام وقتتون بخیر.میخواستم بگم من رابطه دخولی داشتم ولی اینکه منی کامل وارد واژن بشه نداشتم.بعد من ۳۰ تا۳۱ هربرج ماهانم بوده ک یعنی درروز ها شروع قاعدگیم بوده ولی الان تقریبا۱۶ روز میگزره و هنوز من ماهانه نشدم امکان بارداری هست یانه واینکه من درد نوک پستان دلدرد وکمر درد رو داشتم درد پستان فقط ۳ روز طول کشید ولی دلدرد های خفیف و کمر درد های تقریبا خفیف دارم.ممنون میشم جواب بدید.

    پاسخ
 29. آوا
  آوا گفته:

  سلام خسته نباشید . ده روز از عادتم گذشت هیچ تستی انجام ندادم تا اینکه روز دهم خونریزی خفیفی داشتم که ادامه داشت بعد از اون نفخ شیدید دارم با توجه به اینکه تا الان همچین مشکلی نداشتم .الان نزدیک ۱۵ روز هست که مشکلم برطرف نشده
  میشه راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   اگر متاهل هستید آزمایش بارداری انجام بدید و در صورت منفی بودن سونوگرافی بدید.
   در صورتیکه مجرد هستید باید آزمایش هورمونی انجام بدید.

   پاسخ
 30. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام
  من کلا پریودم هر ۳۴ روز یکبار هست
  بار آخر که پریود شدم آخر فروردین بود سه روز قبلش منی کامل وارد شد ولی بعد سه روز پریود شدم بعد پریودی هم رابطه داشتم ولی منی رو داخل واژن نریخت همسرم الان سه چهار روزه عقب انداختم
  از یک هفته پیش هم احساس بدن درد و سر درد دارم
  هی خوب میشه باز دوباره درد میگیره
  بدن درد و سر دردم میگیره ول می‌کنه
  امکان بارداری هست ؟؟؟ البته یک هفته پیش بیبی چک زدم منفی شد لطفاً جوابمو بدین؟؟؟

  پاسخ
 31. نازنین
  نازنین گفته:

  سلام
  من ۱۰روز پریودیم عقب افتاده..سرگیجه وافت فشار دارم سینه هام هم کمی ورم کرده ودردناک شده.احساس خواب آلودگی دارم چشمام سیاهی میره.
  آیاامکان بارداری وجود داره؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   ممکنه که باردار باشید باید حتما با آزمایش خون بارداری این موضوع رو چک کنید تا اطمینان پیدا کنید.

   پاسخ
 32. زهره
  زهره گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  ماه پیش مت ۱۶پریود شدم که قصد بارداری داشتم و درروزهای که اوج تخم گذاری بود هم نزدیکی کردم اما امروز ۱۶پریود شدم
  دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   وضعیت پریودهای شما باید حتما توسط متخصص زنان باید بررسی بشه تا اقدام بعدی برای شما انجام بشه.

   پاسخ
 33. Arezoo
  Arezoo گفته:

  سلام من دوروز پیش سکس داشتم و دیشب ۴تا قرص ld خوردم و امروز صبح برای ۱۲ ساعت بعد ۴تا دیگه خوردم که متاسفانه کاملا بالا اووردمش. و حالت تهوع و استفراغ‌های شدیدی دارم. آیا باید خوردن قرص رو بخاطر بالا اووردن تکرار کنم؟

  پاسخ
   • Ms
    Ms گفته:

    روز بخیر
    در صورتی که دخول صورت نگیرد یعنی اگر نیم سانت فقط سر واژن, آلت تناسلی مرد قرار گیرد و مایع منی به داخل ریخته شود با وجود پاره نشدن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. با ریختن مایع منی داخل واژن امکان بارداری وجود داره و چون پریود عقب افتاده باید تست بارداری انجام بدید.

     پاسخ
 34. Ms
  Ms گفته:

  چهارساله که ازدواج کردم اما به دلیل ترس از دخول نشد که نزدیکی رو انجام بدم اما تو این ماه هر چقدر تلاش کردم نشد که نزدیکی به صورت کامل انجام شود اما مایع منی ریخته شد به داخل واژن
  الان از دوره پریودم چند روز گذشته و بعضی وقتا درد سینه و کمی احساس تهوع و گرفتگی خیییلی کوچک در زیر شکم و سوزش دور ناف رو احساس میکنم
  میخواستم بدون الان با این شرایط که پرده بکارت پاره نشده امکان بارداری هست؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. با ریختن مایع منی داخل واژن امکان بارداری وجود داره و چون پریود عقب افتاده باید تست بارداری انجام بدید.
   برای مشکل واژینیسموس باید مشاوره روانشناسی انجام بدید و یک ویزیت از متخصص زنان هم داشته باشید

   پاسخ
 35. Ms
  Ms گفته:

  روز بخیر
  در صورتی که دخول صورت نگیرد یعنی اگر نیم سانت فقط سر واژن آلت تناسلی مرد قرار گیرد و مایع منی به داخل ریخته شود با وجود پاره نشدن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام روز شما هم بخیر
   حتی اگر مایع منی روی پرده بکارت خانمی که پرده بکارت سالمی هم داره ریخته بشه احتمال بارداری وجود داره؛ به این خاطر که مایع منی حاوی سلول‌های زنده است و به محض رسیدن به ترشحات شروع به حرکت می‌کنند. بنابراین ممکنه که بارداری هم صورت بگیره.

   پاسخ
 36. مینا شفیعی
  مینا شفیعی گفته:

  موقع نزدیکی دخول انجام نشد ولی مایع منی روی واژن ریخته شد و اینکه ۲۴ ساعت بعد من پریود شدم و الان فقط احساس گرفتگی خفیف زیر شکم دارم آیا من باردارم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام
   در هر نوع نزدیکی بدون جلوگیری حتی اگر دخول صورت نگیره، امکان بارداری وجود داره.
   در بارداری هم ممکنه که پریود بشید اما مثل همیشه نباشه. بهتره که تست بارداری رو بدید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید.
   استفاده از بی بی چک توصیه نمیشه چون خونریزی داشتید ممکنه که جواب منفی کاذب داشته باشه.

   پاسخ
 37. فاطمه رحیمی
  فاطمه رحیمی گفته:

  سلام
  من روز دوم پریودیم یعنی زمانی که پریود بودم رابطه داشتم اما مطمئن نیستم که منی وارد واژن شده باشه چون دخولی صورت نگرفت .. الان از روزی که رابطه داشتم ده روز میگذره و من زیر شکمم درد میکنه و احساس سنگینی زیر شکم دارم.. میشه باردار باشم ؟ با رابطه در زمان پریودی؟. دوره هام بیست و هشت روزه هست و پریودی هام منظمه.. چه زمانی ازمایش خون بدم ؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. زمانی که شما پریود هستید امکان بارداری وجود داره اما احتمالش کمتر از یک درصده چون تخمکی وجود نداره. اگر درد زیر شکم دارید حتما به متخصص زنان برای معاینه مراجعه کنید.
   برای اطمینان بیشتر آزمایش بارداری انجام بدید.

   پاسخ
 38. مهلا شیخی
  مهلا شیخی گفته:

  سلام من شش ماه اقدامم برای بارداری ولی تا الان نتیجه ای نگرفتم این ماه هم ازعلائم بالا فقط دمای بالای بدن رو داشتم و آب هم زیاد می‌خوردم از دیشب تا به حال هم درد پهلو سمت چپ رو دارم دردش خلیلی هم زیاد نیست پنج روز هم مانده تا پریودی بعدی

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. شما باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص زنان باشید. درد پهلوی چپ باید از طریق آزمایشات مربوط به عفونت کلیه و ادرار مورد بررسی قرار بگیره.
   دمای بدن بالا و خوردن آب زیاد منحصرا نمیتونه ربطی به بارداری داشته باشه. چون ۵ روز مونده به پریود برای انجام آزمایش بارداری زوده و می‌بایست ۵ روز دیگه اقدام کنید.
   اگر که نتیجه آزمایش مثبت بود که باید به شما تبریک بگیم و اگر غیر از این بود باید هم شما و هم همسرتون تحت نظر پزشک متخصص زنان آزمایش‌های لازم بارداری رو انجام بدید تا علت مشخص بشه.

   پاسخ
 39. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۸ روزه پریود نشدم اما کمرم با شکمم یک خورده درد میکنه خیلی کم ایا احتمال باردار باشم هست
  ممنون میشم بهم بگین

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. زمانی که ۳۸ روزه که پریود نشدید، نمی‌تونیم احتمال بارداری رو رد کنیم. احتمال بارداری وجود داره که باید با انجام تست بارداری ترجیحا آزمایش خون، از باداری یا عدم بارداری اطمینال حاصل کنید.
   اگر جواب آزمایش منفی بود باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت عقب افتادن پریود مشخص بشه.

   پاسخ
   • فاطمه
    فاطمه گفته:

    سلام ممنونم عزیزم الان امروز ۴۰ روز شد که پریود نشدم
    ممنونم اذتون که زود پاسخ سوالمو دادید

    پاسخ
  • معصومه
   معصومه گفته:

   سلام خسته نباشید من چند روزی از پریودیم گذشته بود نزدیکی داشتم . چند مدتی بعد سه تا بی بی چک زدم مثبت شد و دو تا تو این اواخر زدم منفی در اومد ولی سر گیجه شدید دارم با زیر شکمم کمرم درد دارم ایا احتمال بارداری هست یا ن فعلا هم پریود نشدم ….

   پاسخ
   • آرزو عراقی
    آرزو عراقی گفته:

    سلام. نتیجه بی بی چک خیلی دقیق نیست شما باید آزمایش خون انجام بدید. اون عدد در بارداری خیلی مهمه با توجه به اون عدد براتون سونوگرافی نوشته میشه تا متوجه بشید که بارداری سالمی دارید یا خیر.

    پاسخ
 40. میم.زمانی
  میم.زمانی گفته:

  سلام
  من ۸ روز یا ۹ روز از وقت پریودم گذشته پریود نشدم تو این مدت هم چند بار تو روزای مختلف بی بی چک استفاده کردم منفی بوده امروز ی چند قطره لکه داخل لباس زیرم بود و دل درد هم دارم ک پشت کمرمم درد میکنه ولی هنوز پریود نشدم
  احتمال بارداری چقدره؟
  البته اینم بگم که من ب طور طبیعی جلو گیری کردم ولی منی داخل واژن ریخته نشده ولی از پیش آب مطمئن نیسم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. به خاطر اینکه دقت تشخیصی بی بی چک ممکنه که پایین باشه و مثبت بودن رو نشان نده،‌ بهتره که آزمایش بتاتیتر (آزمایش خون بارداری) رو انجام بدید. با این آزمایش می‌تونید دقیق‌تر متوجه بشید که آیا باردار هستید یا خیر.

   پاسخ
 41. میم.زمانی
  میم.زمانی گفته:

  البته اینم بگم که من ب طور طبیعی جلو گیری کردم ولی منی داخل واژن ریخته نشده ولی از پیش آب مطمئن نیسم

  پاسخ
 42. سمانه
  سمانه گفته:

  سلام
  من ۱۵ روزه بی اشتهان و ۱۰ روز ی چیزی در درون شکمم تکون می خوره و بی بی چک و آزمایش خون منفی در اومدن می خواستم بدونم علتش چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید سپاسگزارم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. این حرکتی که در شکم‌تون احساس می‌کنید احتمالا ناشی از حرکات روده است. جابجایی گازها و حرکات روده باعث ایجاد این حس میشه.
   اگر که تست بی بی چک منفی هستش که جای نگرانی نیست. در ضمن حتی اگر تست بی بی چک مثبت باشه، حس کردن حرکات جنین از ۲۰ هفتگی بارداری شروع میشه.

   پاسخ
 43. مریم
  مریم گفته:

  سلام خسته نباشید‌
  من در روز ۹پریودی رابطه مشکوک داشتم
  قرص اورژانسی نخوردم
  باید ۲۶این ماه پریود بشم
  اما الان یه چند روزه زیر دلم درد خفیف دارم
  من همیشه نهایت یک هفته قبل درد داشتم
  حالت تهوع و اکثر اوقات سرگیجه دارم
  ایا ممکنه حامله باشم؟

  پاسخ
 44. ظفری
  ظفری گفته:

  سلام خسته نباشید
  من الان بیست و پنج روز هست که پریود نشدم دل درد هم دارم پایین شکمم درد میکنه به بوی غذا کمی حساسم معده منم درد میکنه دفعه قبلی که پریود شدم فقط دو روز پریود شدم بعد اون فقط چهار شب با شوهرم بود کمرمم کمی درد داره احساس خستگی هم میکنم زیاد خواب میرم ا
  آیا امکان داره باردار باشم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. باید آزمایش بتا انجام بدید تا متوجه بشید باردارید یا نه. اگر باردار بودید که وارد روند بارداری خواهید شد. در غیراینصورت باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز داروهای مناسب، پریود بشید و روال پریود منظمی داشته باشید.

   پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. شما باید آزمایش خون بارداری یا همون آزمایش بتا رو انجام بدید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید. چنانچه باردار نبودید باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز دارو و مصرف آنها پریود بشید.

   پاسخ
 45. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید من ۵۰ روزه پریود نشدم
  اخرین بار پریود شدم ۳۵ روز بود و بقیه ماه ها همیشه ۳۰ روزی یا ۲۸ روزی
  ولی این دفعه ۵۰ روزه پریود نشدم
  و کمرم بالای باسنم یکم درد میکنه اما وقتی پریود میشدم اونسمت درد نمیکرد یک سمت دیگش درد میکرد سرمم یکم گیجه میشه ممنون میشم بهم بگین عزیز🌷

  پاسخ
 46. زینب
  زینب گفته:

  سلام وقت بخیر من الان ۶روزازپریودیم میگذرہ ولےقبلش علائمےچون گرفتگے شکم جورےبود ک تکون میخوردم درد داشتم پھلوھام ھم درد میکرد بنظرشماباردارھستم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. با این علائمی که دارید حتما باید آزمایش بارداری رو بدید. احتمال بارداری وجود داره اما اگر قبلا سابقه عقب افتادن پریود داشتید احتمال وجود کیست تخمدان هم وجود داره. بنابراین حتما آزمایش بارداری و سونوگرافی انجام بدید.

   پاسخ
 47. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام ببخشید من دراخرین رو پریودیم باهمسرم رابطه داشتم ،‌کاملا منی ایشون خالی شد داخل ،الان موعد پریودی من هست ،من همیشه هفت روزه هست پریودیم پس ۳۰روز بعدش مجددا باید بشم درسته ولی از این موعد چند روز گذشته من بنا رو گذاشتم به این که ممکن نوروز عقب بیافته دوبار بعد از حذف این دو روز هم هنوز پریود نشدم ،نفخ،یبوسیت،درد نه به اونصورت پریودی یه گرفتگی های خفیف دارم در زیر شکم ،ذاعقه هم تغییر کرده تو معده ام سوزش عمیقی رو حس میکنم احساس سنگینی و خستگی هم دارم ،میتونم بارداری باشه یا خیر ،و نکته دیگه اینکه من همیشه دو روز قبل پریودی درد شدید و ترشحات قهوه ای داشتم اما الان هنوز نیومده ،اممنونم میشم از پاسختون

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. هر زمانی که پریود شما عقب افتاد حتی اگر یک روز یا دو روز،‌ احتمال بارداری وجود داره. پس باید با آزمایش این موضوع رو چک کنید. روش تقویمی خیلی روش مطمئنی نیست چون روز تخمک گذاری ممکنه جلو عقب بشه و حتی گاهی دیده شده که در نزدیکی هنگام پریود ۱۰ درصد احتمال بارداری وجود داره. بنابراین حتما یک تست بارداری انجام بدید.

   پاسخ
   • Afsane
    Afsane گفته:

    سلام من ۲۶ ام رابطه داشتم و الان ۹ روز از رابطه مون میگذره نوک سینه هام درد میکنه و کمی هم دل درد دارم قبلا اصلا نوک سینه هام درد نمیکرد تواین چند روز اینجوری شده به نظرتون حامله ام یا ن ؟؟
    از بی بی چک استفاده کنم ؟؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. شما می‌تونید از بی بی چک استفاده کنید اما علامتی که شما گفتید اصلا از علائم قطعی بارداری نیست. به هر حال اگر که زمان پریود شما شد و تاخیر داشتید تست بی بی چک شما مثبت خواهد شد.

     پاسخ
 48. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام من همیشه پریودی هام ۷روزه است گاها ۶روزه ،و تا پریودی بعدی ۳۰روزی تقریبا فاصله هست و این پریودی من گاهی چند ماه منظم در یک روز اتفاق میافته گاهی دوروم جلو تر ،من بنا رو به این گذاشتم دیروز جلوتر قرار هست پریود بشم از اون دو روز هم گذشته هنوز پریود نشدم ،علائمی چون سوزش معده ،درد خفیف زیر شکم درد که نمیشه گفت گرفتگی ‌بعد ول میکنه مثل پریودی دردناک نیست ،تکرر ادرار شدید،ذاغقه هم که تغییر کرده اصلا چیز شور نمیتونم بخورم میام به چیزهای شرین کم شده یهو هوس یه چیزای میکنم کلا عادتهای غذاییم تغییر کرده ،درد در تخمدان سمت راستم،پهلوهام،پشت معده ام ،احساس خستگی دارم گاهی اوقات سردرد ،درجه حرارتت بدن رو چک نکردم اما چند باری همسرم و خانواده گفتن چقدر داغی نمیدونم ،و اینکه من آخرین روز پریودیم باهمسرم رابطه داشتم وکاملا منی داخل ریخته شد و من هیچ جلوگیری هم نداشتم الان ممکن هست با این توضیحات و تفاسیر باردار باشم یا نه همون علائم پریودی هست ممنونم از پاسختون

  پاسخ
 49. Aylar
  Aylar گفته:

  سلام.
  ببخشید میشه دقیق درمورد روز تخمک گذاری بگین
  من اصلا نمیتونم بفهمم کی روز تخمک گذاری هست.میشه کمکم کنین؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. طول دوره قاعدگی یا سیکل قاعدگی در افراد مختلف متفاوته اما نمالش بین ۲۵ تا ۳۴ روزه. اگر قصد بارداری دارید لازم نیست که حتما روز تخمک گذاری رو دقیقا تعیین کنید. در یک محدوده زمانی بین ۱۲ام تا ۱۸ام پریودتون، یک روز درمیان یعنی ۱۲ام، ۱۴ام، ۱۶ام و ۱۸ام نزدیکی انجام بدید. وقتی این قاعده رو رعایت کنید تخمک گذاری در یکی از این روزها اتفاق میفته و شما باردار خواهید شد.

   پاسخ
 50. sanam
  sanam گفته:

  سلام من تنبلی تخمدان دارم و در دوران عقدم هستم بعد از هر بار رابطه دچار شک میشم و استرس میگیرم چندین بار بدون کاندوم رابطه داشتیم ولی قبل از خروج منی الت خارج شده چون پریودی منظمی ندارم نمیتونم تشخیص بدم ایا امکان داره قبل از خروج منی اسپرم وارد واژن بشه و امکان باردار شدن هست؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. تنبلی تخمدان باعث نمیشه که تخمک گذاری انجام نشه؛ بنابراین در افراد مبتلا به تنبلی تخمدان یا PCO هم شانس باروری بدون استفاده از دارو وجود داره. اگر که شما قصد بارداری ندارید از یک روش جلوگیری مطمئن استفاده کنید.

   پاسخ
 51. عاطفه
  عاطفه گفته:

  سلام من پلی کیستیک هستم ۴سال تو اقدامم ج نداده .از فروردین متفورمین خوردم پریود منظم شد این ماه نشدم هرماه سه روز جلو میفتاد پریودم باید دیروز میشدم ولی نشدم تست بی بی ی هفته پیش زدم منفی بود سینه ام نوکش درد میکنه هنگام نزدیکی بسیار سوزش دور رحمم داشتم زیر دلم کمی درد میکنه بنظرتون بی بی بزنم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. زمانی که پریود منظم باشه احتمال تخمک گذاری هم وجود داره. شما باید آزمایش خون بدید تا مطمئن بشید باردار هستید یا نه. اگر که باردار نبودید باید فورا به پزشک مراجعه کنید تا با تزریق آمپول عادت ماهیانه شما صورت بگیره و درمان ادامه پیدا کنه.

   پاسخ
 52. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام من دوره نامزدیمه از پشت رابطه داشتیم نامزدم به طور ناخواسته مایع منی ریخت داخل آیا ممکنه مایع بیاد بیرون وامکان بارداری چند درصده

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. با ریختن مایع منی روی واژن هم ممکنه که بارداری اتفاق بیفته چون با رسیدن سلول‌های زنده این مایع به ترشحات واژن، توانایی حرکت به سمت رحم فراهم میشه. بنابراین امکان اینکه شما باکره باشید و باردار بشید وجود داره؛ چون برده بکارت سوراخ‌های ریزی داره و امکان اینکه سلول‌‌های منی خودشون رو بکشانند به بالا و بارداری رخ بده وجود داره. شانسش پایینه اما احتمالش هم هست.

   پاسخ
 53. ساغر
  ساغر گفته:

  سلام من نامزدم دخول داشتم ولی با کاندوم سیکل قاعدگی ۲۸ روزه دارم پریود نشدم و رازیانه و زعفران خوردم الان بعد ۵ روز ادرارم همراه با خون ولی لخته نیس زیر ش‌‌کمم خیلی کم درد میکنه و کمردرد هم دارم فردا میخوام تست انجام بدم ب نظرتون باردارم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. شما باید آزمایش خون بارداری انجام بدید تا مشخص بشه باردار هستید یا خیر. از روی علائمی که شما گفتید هیچ چیز قطعی نیست.

   پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. خونریزی لانه گزینی معمولا زیاد نیست و به شکل یکی دوتا لک دیده میشه و بین ۱ تا نهایتا ۳ روز طول می‌کشه.

   پاسخ
 54. الوان
  الوان گفته:

  سلام وقت بخير ببخشين من دوره هاى پريوديم هميشه مشكل داشتن قبل از ازدواجم كه الان ٣ ماه ازدواج كردم سنو دادم كيست ريز داشتم ولى دارو مصرف نكردم الان تو اين ماه نزديكى داشتم ولى با كاندوم و ٢بار طبيعى اما مايع وارد بدن نشد شك دارم اخه پريوديم ٩ روز عقب افتاده دو بار بى بى چك زدم منفى بود يه كم حس پريودى دارم يه لكه ريز ديدم اما هنوز بعد از ٩ روز پريود نشدم چقدر احتمال باردارى دارم در حال حاظر و اين كه چند روز بگذره كه من باز بى بى چك بزنم و ازمايش خون بدم براى باردارى ؟؟! تشكر

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. سلام با توجه به اینکه دوبار بی بی چک استفاده کردید و منفی بوده و الان هم لکه دیدید و اون تنبلی تخمدان و کیست‌های ریزی که داشتید، ۹۹ درصد احتمال داره که شما باردار نباشید. ولی برای اطمینال حاصل کردن یک آزمایش خون بارداری انجام بدید. اگر که باردار نبودید حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا دارو براتون تجویز بشه که پریود بشید و حتما هم برای تنبلی تخمدان تحت نظر باشید.

   پاسخ
 55. عاطفه
  عاطفه گفته:

  سلام من۲۳سالمه هر۲۵پریودمیشدم الان۱۱روز از وقت پریودم گذشته۴تابی بی چک انجام دادم همش مثبت بودامروز در روز۱۲پرپود شدم آیا من باردارم یانه لطفا بهم جواب بدین لطفا اگه باردارنیستم راهنماییم کنید چیکارکنم باردار شم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. در اینکه باردار بودید شکی نیست اما اینکه الان خونریزی کردید حتما باید اطمینان حاصل کنید که سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم نداشته باشید. بنابراین حتما باید یک سونوگرافی به صورت واژینال انجام بدید که این موارد بررسی بشه. اما شرایط شما جوری هست که تحدید به سقط وجود داره.

   پاسخ
 56. صبی
  صبی گفته:

  سلام من از اخرین دوره پریودم ۱۴روزه ک میگزره چنتا علا‌عم بارداریو دارم و هیچ جلوگیری انجام ندادم سه بار تست خانگی دادم و منفی بود ازمایش خون هم منفی بود به نظرتون میتونه دلیل بر این باشه ک قرص اموکسلین و پنی سلین خوردم پریودم عقب افتاده .

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. تاخیر در قاعدگی ممکنه تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل تغییر فصل، تغییر رژیم غذایی،‌ استرس و… باشه و ربطی به آموکسی سیلین یا پنی سیلین نداره. تست منفی بارداری این رو نشون میده که شما باردار نیستید و میشه با تجویز آمپول پروژسترون القای پریود رو برای شما انجام داد.

   پاسخ
 57. Barani
  Barani گفته:

  سلام خسته نباشید من ۲شهریور با همسرم رابطه داشتم و سه روز پشت سر هم منی کامل وارد واژنم شد الان خیلی بی حالم و حالت تهوع و سردرد هم دارم بیبی چک میزنم بعد ده دقیقه یه هاله خیلی کمرنگ میوفته به نظرتون احتمال بارداری هست یا نه؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. چنانچه تاخیر بارداری برای شما به وجود اومد میشه گفت که شما باردارید در غیر اینصورت نمی‌تونیم نظر بدیم.

   پاسخ
 58. ندا
  ندا گفته:

  من ترشح سفید رنگی دارم موقعه ای ک تحرک زیاد دارم و زیر دلم خیییلی کم یه موقع درد میکنه و چند روز هست ک اقدام به بارداری کردیم و از زمان پریودیم هم گذشته

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. شما باید حتما توسط متخصص زنان ویزیت بشید تا عفونت درمان بشه و بعد از اون اقدام به بارداری کنید.

   پاسخ
 59. ندا
  ندا گفته:

  من تقریبا یک هفته از اقدامی ک واسه بارداری کردم میگذره و وقتی زیاد تحرک دارم ترشحات سفید ازم میاد و زیر دلم خییییلی کم درد میکنه و اینکه استرس میگیرم دل درد میگیرم

  پاسخ
 60. ندا
  ندا گفته:

  من ترشح سفید رنگی دارم موقعه ای ک تحرک زیاد دارم و زیر دلم خیییلی کم یه موقع درد میکنه و چند روز هست ک اقدام به بارداری کردیم و از زمان پریودیم هم گذشته البته من اکثرا پریودیام نامنظم هست

  پاسخ
 61. لیلا
  لیلا گفته:

  سلام خانم عراقی خیلی ممنون از مطالب مفیدتون خدا اجرتون بده،من باید ۲۷ مرداد پریود میشدم که نشدم،خودم بیبی چک کردم اولش منفی نشون داد ولی بعد دو ساعت دوباره نگاه کردم مثبت بود،دوباره تست کردم بازم مثبت بود،رفتم ازمایش خون دادم دوبار ازمایش کردن گفتن خیلی زوده،باید صبر کنی،من تقریبا همه علاعم رو دارم..فقط یه مشکلی دارم ،مدام احساس میکنم یچیزی تو شکمم تکون میخوره،و یکم میترسم،چون میدونم برای اینکه بچه رو احساس کنم خیلی زود..اگر متونین لطفا کمکم کنین ممنون میشم.

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام خواهش می‌کنم. برای مشخص شدن بارداری‌تون باید حتما آزمایش خون بتای بارداری بدید. اما برای چیزی که در شکم‌تون تکون می‌خوره باید یک سونوگرافی شکم و لگن حتما انجام بدید.

   پاسخ
   • حدیث تیغ تیز
    حدیث تیغ تیز گفته:

    سلام من یک هفته قبل از پریودیم اقدام ب بارداری کردم و هفته بعدک موقع پریودیم بود نشدم ازمایش خون دادم منفی بود ولی تمام علائمودارم والانم بازپریودنشدم ممنکنه زودازمایش داده باشم؟

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. مهم نیست که آزمایش داده باشید. حتما به صورت حضوری مراجعه کنید تا معاینه شوید. شاید نیاز باشه که مجددا آزمایش را تکرار کنید. چنانچه تست منفی بود و شما پریود نشدید با تجویز دارو روند پریود را تسهیل کنند.

     پاسخ
   • نفس
    نفس گفته:

    سلام توروخدا ب منم کمک کنید خانم دکتر/من ۲۳مریض‌شدم ولی ۳روز طول کشید اونم رنگش تیره بود خیلی هم درد داشتم من اصلا درد پریودی ندارم ولی این ماه داشتم،الانم زیر شکمم گاهی میکیره و میسوزه ‌‌‌‌‌‌نافمم گاهی میسوزه،گاهی حالت تهوع دارم/مزه دهنم فرق کرده/بینیمم کمی گرفته و خشکی میکن،خستگی و کسلی هم دارم/تو اقدامم هستم..بنظرتون از چیه؟۲روزه سوزش هم گرفتم ولی زیاد نیس خیلی کمه

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. باید سوال رو واضح‌تر مطرح می‌کردید. الان منظورتون اینه که پریودتون سه روز طول کشیده؟ با این علائمی که شما دارید باید حتما یک سونوگرافی انجام بدید. برای کسل بودن، خشکی دهان و مزه بد دهان یک تست کرونا هم بدید.

     پاسخ
 62. Zahra
  Zahra گفته:

  سلام خسته نباشید من نامزدم تقربیا یه ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم ولی نمی دونم منی رو ریخته یا ن بعد اون پریود شدم ولی الان انگار یچیزی تو شکممه مثل بچه تکون میخوره حآلت تهوع صبح گاهی دارم با ترشح واژن زیر شکمم سمت چپم درد کوچیک داره خستگی دارم بنظرتون میشه حامله شد اینجوری بعد پریود رابطه نداشتم

  پاسخ
 63. نرگس
  نرگس گفته:

  سلام خسته نباشید.من روزدهم پریودیم که پاک شدم نزدیکی داشتم وقصدبارداری وحالت های بی حالی سوزش سردل گاهی که زیاد راه میروم دردزیرشکم و گاهی هم دل دردوبی ادبی اسهال ودلپیچهواکثراوقات بی حال هستم تکرر ادرار هم دارم البته بعد از۱۱روز ازنزدیکی بیبی چک گرفتم منفی بود احتمال بارداربودن م هست یانه الان شش روز دارم تا عادت ماهانه.ببخشیدتکرر ادرارهم دارم باوجود منفی بون تست بیبی چک احتمال بارداری هست؟ممنون میشم جواب بدهید

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. احنمال بارداری هست باید مجددا تست رو تکرار کنید. بهتره که تحت نظر پزشک متخصص زنان باشید چون این علائمی که گفتید به علائم بارداری شباهت زیاده داره. ممکنه که باردار باشید و ممکن هم هست که کاذب باشه.

   پاسخ
 64. سحر
  سحر گفته:

  سلام من ۶ ماه اقدام به بارداری کردم، هنوز باردار نشدم، سری اخر که نزدیکی داشتم که تو دوره ی تخمک گذاریم بود بعد از رابطه زیر دلم درد خفیفی گرفت و به نافم میزد دلیلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. تا یک سال بعد از ایجاد رابطه و تلاش برای بارداری، احتمال بارداری وجود داره و نازایی محسوب نمیشه. اگر که این مدت به یک سال رسید و شما باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید. در رابطه با درد زیر دلتون هم لازمه که تحت نظر یک پزشک باشید و سونوگرافی انجام بدید.

   پاسخ
 65. سیما
  سیما گفته:

  سلام من دو هفته پیش پریود شدم و هفته پیش خون دیدم ولی بعدش هیچ ندیدم .الان هم علائم بارداری دارم .ممکنه باردار باشم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. تشخیص قطعی بارداری فقط و فقط با آزمایش خون امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین بقیه علائم احتمالیه و ممکنه که باردار باشید یا نباشید. با تست مطمئن میشیم.

   پاسخ
   • پرب
    پرب گفته:

    سلام من هفته پیش رابطه داشتم امروز درد زیر شکم دارم و ازم‌خون‌میاد در حالی ک به وقت چریودیم خیلی مونده دلیل چیه

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. خونریزی بعد از نزدیکی می‌تونه به عنوان علامت محسوب بشه. باید حتما معاینه بشید و تست پاپ اسمیر و HPV انجام بدید.

     پاسخ
     • pashmak
      pashmak گفته:

      سلام من روز اول پریودیم درد شکم دارم فقط اولش درد کرد بعد خوب شد الان روز چهارم پریودیمه امروزم شکمم درد میکنه میشه بگین برا چی اینجوری شده؟؟
      بعدشم اولین بارمه ک اینجوری شدم

     • آرزو عراقی
      آرزو عراقی گفته:

      سلام. لطفا به متخصص زنان مراجعه کنید تا با تجویز سونوگرافی، وضعیت شما بررسی بشه.

 66. رویا
  رویا گفته:

  سلام من این ماه برای بارداری اقدام کردم ،۱۹شهریور پریودیم تموم شد ولی از ۲۸تا الان زیرشکمم درد میکنه تهو داشتم از دیشب کمردرد بهش اضاف شد دردی همانند پریودی دارم،،من ده روز مانده ب موعد پریودیم ممکنه باردارباشم؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. باید ده روز از آخرین نزدیکی شما بگذره تا تست بتا مثبت بودن رو نشون بده. اما در این شرایطی که فرمودید باردار نیستید. دلایل دیگه‌ای داره.

   پاسخ
 67. پری
  پری گفته:

  سلام من پریود نا منظمی داشتم بعداز گذشت ۱۳روزاز پریود قبلیم برای بارداری اقدام کردم الان از تاریخ قاعدگیم گذشته الانم لکه بینی خفیفی داشتم زیر شکمم درد میکنه ..درد کمرم دارم یکمم سینم درد می‌کنه گاه گاه حالت گیجی و تهوع دارم از دیروز سردرد دارم احتمال بارداریم وجود داره الان میتونم از تست استفاده کنم

  پاسخ
   • سوگل عمادی
    سوگل عمادی گفته:

    سلام من یک سال و ۷ماه که ازدواج کردم و ۶ماه جلوگیری نکردم ,پری روز رفتم پیش دکتر گفت این دوشب نزدیکی داشته باشین ما هم انجام دادیم الانم این دو روزه که حالت تهوع و مثانه درد و تنگ نفسی شدید دارم و بعضی مواقع سردردو سر گیجه و عضلات بدن درد میکنم اما کم و ۱۳روز دیگه هم پریود میشم آیا احتمالش هست باردار باشم.

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. اجازه بدید که به موعد پریود شدنتون همون ۱۳ روز دیگه، برسه اگر که پریود نشدید و تاخیر افتاد تست خون بارداری بدید.

     پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. یه مقدار اسپرم ممکنه که داخل ادرار باشه بنابراین احتمال بارداری وجود داره.

   پاسخ
  • فاطیما
   فاطیما گفته:

   سلام من اقدام بارداری کردم و همون شب دوتا قرص جلوکیری خوردم و اب منی هم ریخته شده الان زیر شکمم خعلی درد میکنه حالت تهو و خستگی زیاد و بیزاری از غذا و سر گیجه دارم اینا معنیش چیه فعلا دکترم نرفتم اخه همش ۴ روزه همچین شدم تورو خدا زود جواب بدین

   پاسخ
 68. Amir arsalan
  Amir arsalan گفته:

  سلام خسته نباشید من حدود ۱۰روزه پریودم عقب انداختم صورتم پر جوش شده قبلا سابقه نداشته اینجوری جوش بزنم بعد یه کوچولو دل درد و خیلی زیاد کمر درد دارم بی بی چک زدم ۳روز پیش منفی بود احتمال اینکه باردار باشم هست خیلیم غذا میخورم زیاد گشتم میشه

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. حتما یک تست خون بارداری انجام بدید. اگر که منفی شد باید حتما آزمایشات هورمونی و سونوگرافی انجام بدید تا علتش مشخص بشه.

   پاسخ
 69. مژگان
  مژگان گفته:

  سلام خسته نباشید من حدود ۴۰ روز هست که پریود نشدم علائمی مثل کمر درد و سنگینی شکم و بیشتر دور نافم دارم ولی لکه بینی اصلا ندارم نفخ دارم و اینکه نبض چان من حالت ویبره داره ولی هر چی بی بی چک میندازم منفی به نظرتون علت منفی بودن میتونه این باشه که بعد ظهر ها چک میکردم ؟؟؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. وقتی بی بی چک شما منفی هستش به احتمال ۹۰ درصد شما باردار نیستید. حتما به پزشک مراجعه کنید تا بررسی بشه که علت عقب انداختن شما چیه تا اگر که لازم باشه آزمایش خون برای شما تجویز بشه.

   پاسخ
 70. شادی
  شادی گفته:

  سلام امروز ۴ روزه پریودیم عقب افتاده یه ماهه اقدامم خستگی شدید سردرد بی حالی زیر دل درد کمر درد عضلات پام شدید میگیره بنظر شما منوباردارم یا علائم پریودی هست؟

  پاسخ
 71. بهاره
  بهاره گفته:

  سلام من سیکلم ۳۲ روزه هستش و ۱۳ هرماه باکیت روز تخمک گذاریمه ودوهفته قبل پری هم سینه دردو درد پریودی به سراغم میاد ۶ ماهه تو اقدامم و تمام چکاپ لازم روانجام دادم وسالمم
  این ماه کمی متفاوت ترم ۷روز به پری مونده بود ک حس میکردم زیر شکمم درد میکنهوبعد سوزش سینه هام ودردشون روز ۵ پری بی بی چک زدم بعد ده دقیقه هاله انداخت والان سه روز به پری مونده گاهی واژنم تیرمیکشه اونم سریع خوب میشه زیرشکمم منقبض میشه و دردمیگیره و سریع ول میکنه گاهیم سوزشش میزنه به ران پام
  توروز سرد میگیرم و زود به زود موهام چرب میشه وامروز بعد خوردن میوه حالت تهوع گرفتم
  کله ماهیچه هام درد میکنه(ماهیچه بازو پشت کمروشکم)به بوحساس شدم و بینیم کپ شده

  جدااز این نشانه ها آیا میتونم به هاله بی بی چک اعتماد کنم و ۲۷که موعدمه آزمایش بدم؟؟؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. لطفا برای اطمینان پیدا کردن از بارداری لطفا یک تست خون بارداری انجام بدید.

   پاسخ
 72. نیلوفر
  نیلوفر گفته:

  سلام لطف می کنین. اهنمایی کنین .من در تاریخ ۱۶ شهریور پریود شدم و در روز ۱ مهر رابطه داشتم و ۱۱ مهر واکسن زدم و کلا از روزی که باید پریود میشدم ۹ روز با تاخیر اونم با کلی شربت زعفران و گل گاو زبون شدم و به‌مدت دوروز شدید بود و روز سوم و چهارم کم و کم شده می خوام بدونم باردارم چون از استرس زیاد حتی بی بی چک هم استفاده نکردم

  پاسخ
   • زهرا
    زهرا گفته:

    سلام
    رابطه محافظت نشده داشتم
    بعدچندروز سرگیجه و دردسینه دارم ولی لمسش میکنم دردی نداره تخمدانهام درد خفیفی گرفتن
    سمت چپ احساس میکنم چیزی هست
    یه حس خاصی داره
    یعنی امکان بارداری هست
    تاپریودیم خیلی مونده

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. بارداری در همان روزهای اول مشخص نمیشه و حداقل ۱۰ الی ۱۲ روز از زمان نزدیکی بگذره تا تست مثبت بشه. اینکه این علائم رو دارید ممکنه از نظر روحی باشه، عفونت کرده باشید یا شاید کیست تخمدان داشته باشید. در هر صورت اگر علائم موجب آزار شما شده باید حضوری مراجعه کنید تا معاینه بشید.

     پاسخ
 73. نرگس
  نرگس گفته:

  سلام من باردارم گهگاهی شونه هام درد میگیره ول میکنه ممکنه خارج رحمی باشه ولی لک یا خونریزی ندارم ممنون میشم جوابمو بدی

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. شما به چه روشی متوجه بارداری شدید؟ با تست یا سونوگرافی هم انجام دادید؟ چون در برخی موارد حاملگی خارج رحمی درد شانه وجود دارد. اما اگر که سونوگرافی انجام دادید و حاملگی درون رحمی دارید، مشکل خاصی نیست.

   پاسخ
 74. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام ببخشید من ۶ ابان تاریخ پریودم هس یک هفته هس سینهام نوکشون دردمیکنه امروز بی بی زدم منفی شد هرماه شکمم ورم میکرد قبل پریود این ماه ورم نکرده واین ماه لتروزول مصرف کردم … احتمال بارداری چقدره؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. احتمال بارداری با مصرف لتوزول وجود داره. باید صبر کنید تا تست بدید و مطمئن بشید. اینکه علائم قبل از پریود ندارید دلیلی بر بارداری نیست. ممکنه حتی شما باردار باشید و علائم پریودی رو داشته باشید.
   شما می‌تونید همین الان هم تست خون بارداری بدید، چون اگر که بارداری رخ داده باشه تست شما الان هم مثبت بودن رو نشون میده.

   پاسخ
 75. الهام
  الهام گفته:

  سلام ببخشید من چند روز حالت تهوع دارم هم صبح شب مخصوصا صبح وشب شدید و طرف چپ شکمم حالت سفته و نفخ معده زیاد دارم از پریودیم چند روز گذشته معده دردم میشم ایا بنظرتون من حامله هستم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. حتما باید از طریق تست خون رویت بشه که باردار هستید یا خیر؛ چون علائم بارداری برای هر شخصی می‌تونه متفاوت باشه.

   پاسخ
 76. مریم
  مریم گفته:

  سلام
  من با همسرم رابطه مقعدی داشتم و فقط در این مورد منی رو در مقعد خالی کردن
  و الان ۲۰روز میگذره
  چند روزی هست که حالت تهوع و دلپیچه دارم ایا امکان بارداری هست؟؟من در زمان پریوری درد ندارم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. برای اینکه تست بی بی چک قابل اعتماد باشد باید از عقب افتادن پریود شما ۱۰ روز بگذره. آزمایش خون بارداری زودتر از تمام روش‌ها بارداری رو نشون میده.

   پاسخ
 77. مونا
  مونا گفته:

  سلام ببخشید من از موقع پریودبم حدود ۴۵ روز میگزره و من باید اینو بگم که پریودی های من نامنظمه مثلا در یک ماه دوبار میشدم الانم یکمی زیر دلم احساس سنگینی میکنم بنظرتون باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. حتما آزمایش خون بارداری انجام بدید اگر که مفی بود مجددا مراجعه کنید تا براتون سونوگرافی تجویز کنند.

   پاسخ
 78. Sh
  Sh گفته:

  من حدودا یه هفته مونده به پریودیم ولی سینه هام خیلی بزرگ شدن درد دارن سر دلم هم امروز خیلی درد دارن همژی رابطه نداشتم فقط یه لا پای ساده بود ممکنه باردار باشم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   احتمال بارداری در هر نوع رابطه‌ای که مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی خانم بریزه، وجود داره. اگر پریود شما عقب افتاده حتما تست بارداری بدید.

   پاسخ
 79. رحمانی
  رحمانی گفته:

  سلام من هفدهم باید پریود میشدم ک الان شش روزه پریود نشدم و نوک سینه هام هم میسوزه آیا باردار هستم

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. حتما برای اطمینان پیدا کردن آزمایش خون بارداری بدید. علائم بارداری می‌تونه در هر فردی متفاوت باشه.

   پاسخ
 80. مهدیس
  مهدیس گفته:

  سلام من حدود ۴ روز پیش رابطه داشتیم و اینکه بعد از رابطع حدود ۱۰ ساعت بعد من دلدرد خفیف و کمردرد اینا داشتم و شکم یه کم بزرگ شده بود و اینکه بعد از اون من حال تهوعه احساس خفگی و اینکه از یه غذاهای بدم میاد و حتی بوش بهم میخورع یع جوری میشم تکرار ادرارم دارم شدیدو یه وقتهایی هم بیخودی گرو میگیرم یعنی امکان دارع ک حامله باشم و اینکه کلا فراموش کردم ک این ماه عادت شدم یا نع 😐
  و اینکه اینم بگم من داخل همین چند روز کم کلی علایم داشتم و اینکه رنگ سینم تغییر کرده و اینکه یه بار از بدنم یه چیز ژلی سفت اومد بیرون واینکه من قبلا عادت میشدم بدون درد بود و هیچی حس نمکردم بعد قاعدم داخل بهار و تابستون اخرایی ماه میشدم و پاییز و زمستان اولای ماه میشدم بعد کی برم ازامایش خون بدم و یا استفاده از بی بی چک

  پاسخ
 81. پریسا جعفری
  پریسا جعفری گفته:

  سلام من ۲ ساله ازدواج کردم و از موقع ازدواجم پیشگیری طبیعی کردم تا همین شیش ماه پیش که خواستم حامله بشم و دیگه پیشگیری نکردیم ولی باردار نمیشم.هر ماه از اتمام پریود قبلیم تا شروع پریود بعدیم تمام حالات رو دارم.پریودمم بعد از اقدام به بارداری نامنظم شده.ایا من شکل نابار وری دارم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. از زمانی که شما اقدام به بارداری می‌کنید باید یک سال بگذره که بتونیم بگیم که شما نازایید.
   اگر سن شما بالای ۳۵ است که باید بعد از شش ماه پیگیری کنید.

   پاسخ
 82. مژگان
  مژگان گفته:

  سلام خوبین من ای یوای انجام دادم قبل از۱۶روز امروز صبح تست ادرار انجام دادم مثبت بود رفتم ازمایشگاه ازمایش خون دادم گفتن مشکوک هست امدم خونه دوتا تست انجام دادم هردو مثبت بودن کلی علائمی ک گفتین رو دارم شکم درد ودرد پا دارم همانند درد قاعدگی هست الان باردارم یانه😞

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. چون تست‌های شما مشکوک بوده یک هفته دیگه مجددا تست‌ها رو انجام بدید. حداقل سه هفته طول میکشه که بعد از IUI جواب تست شما مثبت بشه.

   پاسخ
 83. پریسا
  پریسا گفته:

  سلام وقتتون بخیرمن تاقبل ازقاعدگی دردسینه داشتم خلقو خوی بدی هم پیداکردم ولی الان سه روزه ک ازپریودم میگذره اماهنوز نشدم ودردسینم خوب شده ایا احتمال داره باردارباشم؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. علائم بارداری در هر فردی متفاوته و هر فردی که رابطه جنسی داشته باشه، احتمال بارداری داره. بنابراین تنها راه اطمینان پیدا کردن، انجام آزمایش خون بارداری است.

   پاسخ
   • ساناز
    ساناز گفته:

    سلام من پریودم ۱۸ابان بود (دوره۲۸روزه)پریودم ۷روز طول میکشه بعد تموم شدنم کل زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتم الان ۱۴اذر باید پریود بشم ولی الان خالت تهوع و سرگیجه و درد زیر شکم و کشیدگی کشاله ران دارم بی بی چک هم امروز زدم‌منفی بود میشه راهنمایی بفرماید

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. بی بی چک منفی دلیل بر عدم بارداری نیست. حتما باید تست خون بارداری بدید اگر این تست منفی شد، پزشک باید داروهای خاصی تجویز کنن که شما پریود بشید.
     باید حضوری مراجعه کنید چراکه ممکنه نیاز به سونوگرافی داشته باشید یا شاید کیست تخمدان داشته باشید.

     پاسخ
   • فائزه
    فائزه گفته:

    سلام وقتتون بخیر, من روز ۱۷،۱۸ام سیکلم لکه بینی خفیف داشتم و الان ی هفته مونده به پریودم زیردلم خفیف درد میکنه و تیر میکشه چون هیچوقت ی هفته قبل از پریود اینجوری زیردلم درد نمیکرد, ممکنه باردار باشم؟ البته بیبی چک زدم منفی شد

    پاسخ
    • آرزو عراقی
     آرزو عراقی گفته:

     سلام. ممکنه که بی بی چک رو زود استفاده کردید. بهتره که دو هفته از عقب افتادن پریودتون بگذره و بعد از بی بی چک استفاده کنید.
     آزمایش خون بارداری همیشه نتیجه قابل اعتمادتری به شما میده. بنابراین با منفی بودن بی بی چک در این زمان نمی‌تونیم با قطعیت بگیم که شما باردار نیستید.

     پاسخ
 84. سارا
  سارا گفته:

  با سلام.
  بعد از پریود دوره قبل چند دفعه نزدیکی داشتم ی مدتی پهلوی سمت چپ ضربات داشت.پریود بعدی زمان خودش اتفاق افتاد ولی خونریزی مثل قبل نبود دو روز خونریزی رقیق بدون لخته بود و بعدم تکه تکه لخته های قهوه ای بیشتر از دو سه روزم نشد زمانشم کمتر قبل بود ایا احتمال بارداری هست؟

  پاسخ
  • آرزو عراقی
   آرزو عراقی گفته:

   سلام. با توجه به تغییر میزان و حجم پریودتون، احتمال بارداری وجود داره اما الزاما این مسئله صحت نداره. لطفا برای اطمینان یک تست بارداری انجام بدید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *