بخش اطفال

بخش اطفال بیمارستان مریم به معالجۀ تخصصی کودکانی که دچار بیماری‌های داخلی بوده یا تحت اعمال جراحی مختلف قرار گرفته‌اند، می‌پردازد. کودکان با شرایط خاص در این بخش بستری شده و تحت مراقبت ویژه قرار می‌گیرند. خدمات پزشکی و درمانی ۲۴ ساعتۀ ارائه شده توسط کادر پرستاری و پزشکی به کودکان، در جهت رفع نیاز‌های کودکان و نوجوانانی‌ست که شرایط خاص پزشکی و جراحی دارد.

طبقۀ سوم بیمارستان، بخش کودکان بیمارستان را تشکیل می‌دهد و کلیه کودکان مبتلا به بیماری‌های داخلی و نیازمند به جراحی اطفال در این بخش بستری می‌گردند. بخش اطفال دارای اتاق‌های خصوصی (VIP)، اتاق‌های دو و سه تخته است.

این بخش دارای مشاوره فوق تخصصی در زمینه‌های زیر می‌باشد:

  • مشاورۀ فوق تخصص گوارش اطفال
  • مشاورۀ فوق تخصص غدد اطفال
  • مشاورۀ فوق تخصص عفونی اطفال

گروه پرستاران و متخصصین بخش اطفال بیمارستان مریم، خدمات گسترده و جامعی به منظور تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها ارائه می‌دهند. این بخش مجهز به‌ پیشرفته‌ترین تجهیزات جهت مراقبت از کودک است و تمامی اقدامات قبل و بعد از عمل را انجام می‌دهند.

فیزیولوژی کودکان به‌طور مستقیم بر خصوصیات مختلف جذب داروهایی که وارد بدن می‌شوند، تأثیر می‌گذارد. جذب، توزیع، متابولیسم و ​​نحوۀ واکنش به داروها بین کودکان در حال رشد و بزرگسالان متفاوت است. بنابراین تشخیص به موقع و سریع بیماری کودکان، تأثیر بسیاری در رشد و ادامه زندگی آنان دارد. باید به این نکته اشاره کرد که درمان و جراحی در سنین پایین‌تر، موفقیت هرچه بیشتر عمل را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به امکانات فراهم شده در بیمارستان مریم و بخش کودکان، امکان انجام جراحی‌ در حوزه‌های مختلف مانند قلب، اعصاب، ارتوپد و غیره توسط مجرب‌ترین جراحان فوق تخصص فراهم شده است.