روز جهانی ماما ۲۰۲۱

Midwifery
روز جهانی ماما ۲۰۲۱

خانم‌های باردار پیش از هر فرد دیگری در رابطه با نقش بسیار مهم ماما در طول بارداری و پس از آن آگاهی دارند. از آنجایی که حضور ماما برای خانم‌های باردار بسیار اهمیت دارد، ۵ می را به عنوان روز جهانی ماما در نظر گرفته‌اند تا از متخصصین این امر و مهارت‌های آنها تجلیل و قدردانی شود.

آشنایی با ماما و وظایف آن

ماماها به‌صورت حرفه‌ای و کاملا تخصصی آموزش دیده‌اند تا به عنوان مثال مراقبت‌های لازم را از خانم‌های باردار طی بارداری، زایمان و حتی پس از تولد انجام دهند.

معمولا زمانی که خانم‌ها می‌خواهند زایمان طبیعی داشته باشند، ترجیح می‌دهند که ماما آنها را در طول زایمان کمک و راهنمایی کند.

تاریخچه روز جهانی ماما

اولین سال گرامیداشت ماما در سال ۱۹۸۷ در کنفرانس بین‌المللی در هلند در نظر گرفته شد. اولین روز جهانی ماما در ۵ می ۱۹۹۱ با عنوان تولد ایمن برای همه افراد تا سال ۲۰۰۰ برگزار شد. از آن سال به بعد هر ساله روز جهانی ماما را گرامی داشتند.

امروزه روز جهانی ماما در بیش از ۵۰ کشور در سراسر جهان برگزار می‌شود.

midwife
گرامیداشت روز جهانی ماما

گرامیداشت روز جهانی ماما

طبق آمارهایی که انجام گرفته، نشان داده شده است، روزانه حدود ۸۵۰ نفر در سراسر جهان به‌دلیل مسائل قابل پیشگیری در بارداری جان خود را از دست می‌دهند. حتی بدتر از آن تعداد بیشتری از این نفرات از نوزادان جان خود را از دست می‌دهند.

برای کاهش چنین وقایعی، باید در خصوص اهمیت نقش ماماها در سراسر جهان آگاهی‌رسانی شود. علاوه بر این، باید تجهیزات و سایر ابزار لازم و مناسب در مراکز بهداشتی فراهم شود تا آمار چنین مشکلاتی کاهش پیدا کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان