ابدومینوپلاستی در کرج؛ جراحی شکم در بیمارستان مریم

خبر خوش این است که ابدومینوپلاستی در کرج در بیمارستان مریم انجام می‌شود! قطعا خواسته همه داشتن شکم صاف و بدون چربی است. شکم آویزان یا بزرگ می‌تواند برای هر فردی ظاهری ناخوشایند داشته باشد. گاهی اوقات بسیاری از افراد با رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی قادر به برطرف کردن این تجمع چربی‌ها نیست.

خوشبختانه با وجود پیشرفت‌هایی که در این زمینه ایجاد شده است، پزشکان راه‌حلی برای داشتن یک شکم صاف به نام ابدومینوپلاستی دارند. برای آشنایی بیشتر با عمل زیبایی ابدومینوپلاستی در کرج در کلینیک زیبایی بیمارستان مریم، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه را که لازم است در این زمینه برای شما ذکر کنیم.

هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

در این روش زیبایی، پوست و چربی اضافی از شکم برداشته می‌شود. در پی آن بافت همبند شکم و فاسیا با بخیه محکم می‌شود. زمانی که حالت کششی پوست در ناحیه شکم به‌دلیل موارد زیر از بین می‌رود، این نوع عمل انجام می‌گیرد:

 • تغییرات قابل توجه در وزن
 • بارداری
 • جراحی شکم مانند انجام سزارین
 • افزایش وزن
 • و…

با انجام ابدومینوپلاستی، پوست و چربی‌های اضافی در شکم برداشته می‌شود. باید قبل از تصمیم به انجام این عمل، در نظر داشته باشید که انجام این عمل زیبایی برای هر فردی مناسب نیست. افرادی که نباید این عمل زیبایی را انجام دهند به شرح زیرند:

 • در آینده برنامه‌ای برای کاهش وزن چشمگیر داشته باشند.
 • در آینده قصد بارداری دارند.
 • یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی یا دیابت دارند.
 • شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ داشته باشند.
 • افرادی که سیگار می‌کشند.
 • در گذشته جراحی در ناحیه شکم انجام گرفته و باعث ایجاد بافت اسکار قابل توجهی شده است.

تماس ابدومینوپلاستی در کرج

آمادگی‌های قبل از عمل

مصرف سیگار خطر عوارض را افزایش می‌دهد و بهبودی را به تاخیر می‌اندازد. اگر سیگاری هستید، باید برای مدت معینی که پزشک در نظر گرفته از مصرف سیگار قبل و بعد از جراحی خودداری کنید.

علاوه بر سیگار، حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی و تا دو هفته پس از جراحی باید به‌طور کامل از مصرف انواع نیکوتین، آدامس، چسب و سیگارهای الکترونیکی خودداری کنید.

هرچه زودتر مصرف سیگار را ترک کنید، احتمال خطرات عوارض به حداقل خواهد رسید. در مشاوره قبل از عمل به شما خواهند گفت مصرف داروهایی که خون شما را رقیق می‌کند و مکمل‌های غذایی را قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.

داروهایی از جمله آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از این دسته از موارد است، اگر از داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی در کرج هستند

این عمل زیبایی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و وزن ثابتی دارند، مشکلی ندارد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که افراد غیرسیگاری مجاز به انجام این جراحی هستند.

همچنین مناسب افرادی است که سابقه چاقی دارند و کاهش وزن قابل توجهی داشته‌اند، اما همچنان تجمع چربی بیش از حد یا پوست شل در ناحیه شکم دارند.

نحوه انجام ابدومینوپلاستی در کرج چگونه است

دو نوع ابدومینوپلاستی وجود دارد که هر دو مورد معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد:

ابدومینوپلاستی مینی

 • ایجاد یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم
 • جدا کردن پوست از دیواره شکم زیر ناف
 • از بین بردن چربی و پوست اضافی
 • کنار یکدیگر قرار گرفتن پوست اضافی و بخیه زدن

ابدومینوپلاستی کامل

 • ایجاد یک برش بزرگ در قسمت تحتانی شکم درست بالای ناحیه شرمگاهی
 • ایجاد برش دوم برای آزاد کردن ناف از بافت اطراف آن
 • جدا کردن پوست از دیواره شکم
 • از بین بردن چربی و پوست اضافی
 • بریدن یک سوراخ جدید برای ناف و دوختن در جای خود
 • کشیدن پوست باقی مانده و بخیه زدن در کنار یکدیگر

این عمل بین ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد و بیشتر افراد نیاز دارند که شب در بیمارستان بستری بمانند. ممکن است پس از به هوش آمدن کمی‌ کمردرد داشته باشند که با مصرف داروی مسکن قابل کنترل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: لیفت باسن برزیلی

ابدومینوپلاستی در کرج به چه افرادی توصیه نمی‌شود

اگر پس از این عمل زیبایی قصد بارداری دارید، باید آن را تا پس از بچه‌دار شدن به تعویق بیندازید. در طی جراحی، عضلات عمودی شکم سفت می‌شود و در صورت بارداری این ماهیچه‌ها را از یکدیگر جدا می‌کنند.

اگر همچنان قصد کاهش وزن دارید، بهتر است ابتدا به وزن ثابت و دلخواه خود برسید، سپس برای انجام این عمل تصمیم‌گیری کنید.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

انجام این نوع عمل زیبایی علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است، مانند روش‌های دیگر عارضه‌هایی احتمالی را به همراه داشته باشد که به شرح زیر است:

تجمع مایع در زیر پوست

اگر لوله‌های تخلیه مدتی پس از عمل ابدومینوپلاستی در جای خود باقی بماند، خطر تجمع مایع‌های اضافی در بدن کاهش می‌یابد. ممکن است پزشک با استفاده از سوزن یا سرنگ مایعات را از بدن خارج کند.

 

روند کند بهبودی زخم

گاهی اوقات ممکن است قسمت‌هایی که در آن خطر برش ایجاد شده است، با کندی ترمیم شود. برای جلوگیری از ایجاد عفونت ممکن است در حین عمل و پس از جراحی برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز شود.

[/cz_title]

abdominoplasty4

جای زخم

جای زخم به‌دلیل برشی که در حین عمل زده می‌شود، باقی می‌ماند؛ اما، در امتداد خط بیکینی پنهان می‌ماند. اندازه و دید جای زخم در هر فردی متفاوت است.

 

آسیب بافتی

در حین انجام عمل ابدومینوپلاستی بافت‌های عمیق شکم ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود. اگر سیگاری باشید، احتمال چنین عارضه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

بسته به اندازه آسیبی که وارد شده است، ممکن است چنین آسیبی خودبه‌خود بهبود یابد. در برخی از مواقع نادر برای رفع چنین مشکلی ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی داشته باشید.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی

تغییر احساس در پوست

در حین انجام عمل جراحی ممکن است به برخی از عصب‌های ناحیه شکم آسیب وارد شود. در برخی موارد ممکن است احتمال کاهش احساس و بی حسی پس از عمل داشته باشید که به‌مروز زمان چنین عارضه‌ای برطرف خواهد شد.

به این نکته توجه داشته باشید، اگر قبل از انجام این عمل زیبایی تحقیقات لازم را انجام دهید و پزشکی با تجربه و با مهارت را برای انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج در نظر داشته باشید، قطعا کمترین عارضه‌ها را پس از انجام عمل جراحی شاهد خواهید بود.

بیمارستان مریم برای انجام این عمل تجهیزات پیشرفته‌ای دارد که باعث وجه تمایز این مرکز نسبت به سایر کلینیک‌ها شده است؛ چراکه اتاق عمل‌های مجهز با تمامی امکانات برای انجام این عمل دارد.

جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی
هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

مهم‌ترین مواردی که باید بعد از عمل در نظر داشته باشید دستورالعمل‌های پزشک است. در صورت داشتن هرگونه نگرانی حتما با پزشک مشورت کنید. مواردی که باید به آن توجه داشته باشید به شرح زیر است:

بلافاصله پس از جراحی

پس از جراحی محل جراحی شده با پانسمان بسته می‌شود. در اغلب مواقع لوله‌های نازک و کوچکی در اطراف برش قرار می‌گیرد تا مایع اطراف آن تخلیه شود.

طی چند روز اول باید استراحت کنید و برای جلوگیری از لخته شدن خون دستورالعمل‌هایی برای حرکت به شما داده خواهد شد.

هنگام استراحت در خانه

بسیار مهم است طی یک یا دو روز ابتدایی که پس از عمل در خانه هستید، از دوست یا خانواده خود کمک بگیرید. 

برای شما داروهای مسکن تجویز می‌شود و باید تحرک کمی داشته باشید، به همین جهت نمی‌توانید تمامی فعالیت‌ها را خودتان انجام دهید.

زمانی که به خانه می‌روید، احتمالا هنگام خم شدن، بلند کردن یا ایستادن طولانی مدت به مشکل برخورد خواهید خواهید کرد؛ بنابراین باید حتما فردی همراه شما باشد.

مراقبت‌های روزانه بعد از عمل

پزشک به شما خواهد گفت که چگونه باید از برش‌ها و لوله‌های گذاشته شده طی مدت بهبود خود مراقبت کنید. 

به اکثر بیماران آنتی بیوتیک و داروهای ضد انعقاد برای مدت معینی داده خواهد شد و به برخی از آنها کرم موضعی داده می‌شود تا در محل برش خود استفاده کنند.

باید لباس مخصوصی را که به شما داده شده است، برای کاهش تورم و درد در طول بهبود استفاده کنید. 

مصرف سیگار و نوشیدن الکل باعث جلوگیری از روند بهبودی شما می‌شود؛ بنابراین باید حداقل تا سه ماه پس از جراحی از این موارد خودداری کنید.

آغاز زندگی عادی

چمباتمه زدن یا بلند کردن اجسام سنگین برای چند هفته اول توصیه نمی‌شود. با این حال مواردی مانند رانندگی، آشپزی یا خرید اغلب پس از یک تا دو هفته قابل کنترل است.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به مدت یک ماه مرخصی بگیرند. در صورتی که فعالیت شغلی سختی دارید، توصیه می‌شود که مدت زمان زیادی را مرخصی بگیرید تا کاملا بهبود پیدا کنید.

نتایج عمل ابدومینوپلاستی

به‌طور کلی اکثر افرادی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند از ظاهر جدید خود بسیار رضایت دارند. با این حال ممکن است برخی از افراد تا چندین ماه پس از جراحی احساس و حالت عادی خود را نداشته باشند.

برای حفظ شکمی صاف و تخت حتما باید به رژیم غذایی مناسب و ورزش برای حفظ ظاهر جدید خود توجه داشته باشید.

اثرات بلند مدت ابدومینوپلاستی در کرج

برخی از افراد تا هفته‌ها یا ماه‌ها پس از عمل احساس کشیده شدن و بی حسی دارند که کاملا طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد.

ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا تورم و کبودی به‌طور کامل برطرف شود و به زمان بیشتری برای رفع جای زخم نیاز خواهید داشت.

قیمت ابدومینوپلاستی

هزینه‌های انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که این موارد به شرح زیر است:

به کلینیک که برای انجام عمل مراجعه می‌کنید.
داروها و خدماتی که در کلینیک در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد.
به پزشکی که برای انجام این نوع عمل جراحی مراجعه می‌کنید.
بسته به اینکه نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید یا خیر.

روزهای حضور پزشکان

نام پزشک روز حضور ساعت حضور
دکتر بلال دلشاد دوشنبه ۱۷:۳۰-۲۰
دکتر بلال دلشاد چهارشنبه ۱۷:۳۰-۲۰ (یک‌هفته در میان)
دکتر بلال دلشاد پنج‌شنبه ۱۰:۳۰-۱۳ (یک‌هفته در میان)

** (نوبت‌گیری از یک هفته قبل انجام شود)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان