اسلیو معده در کرج + هزینه ۱۴۰۲ – دکتر محمد جواد باقری


اسلیو معده در کرج

عمل اسلیو معده در کرج- عمل جراحی لاغری در کرج

عمل اسلیو معده در کرج یکی از راهکارهای مناسب برای درمان چاقی است. قطعا هر یک از ما، از افرادی که دچار اضافه وزن هستند زیاد شنیده‌ایم، حتی زمانی که آب می‌خوریم هم چاق می‌شویم!

در اغلب مواقع زمانی که فردی دچار اضافه وزن است و از شرایط خود رضایت ندارد، توصیه بیشتر دوست و آشنایان و حتی بهترین جراح اسلیو تغییر رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی است.

شاید برخی قادر به تغییر رژیم غذایی نباشند یا حتی با تغییر رژیم غذایی خود نتوانند به وزن ایده‌آل خود برسند. یکی از راهکارهایی که به این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود، عمل اسلیو معده است که در مدت کوتاهی منجر به کاهش وزن می‌شود.

اگر به دنبال یک راهکار سریع و بدون زحمت برای کاهش وزن هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که لازم است بدانید.

عمل اسلیو معده در کرج چگونه باعث لاغری می‌شود؟

این نوع جراحی لاغری در کرج برای محدود کردن معده است، در واقع بهترین جراح اسلیو اندازه معده شما را کاهش می‌دهد، به دنبال آن میل به غذای شما نیز کمتر می‌شود و قطعا به غذای کمتری نیاز خواهید داشت.

پس از اینکه مقدار کمی غذا می‌خورید، احساس سیری می‌کنید و تا چند ساعت سیر خواهید ماند. علاوه بر اینکه معده شما در طی این عمل کوچک می‌شود، هورمون‌های گرسنگی که توسط معده ترشح می‌شود، کاهش می‌یابد و تا چند ساعت احساس سیری خواهید کرد. در نتیجه بیمار پس از انجام این عمل جراحی پس از مدت کوتاهی شاهد کاهش وزن خواهد بود.

لاغزی با اسلیو معده در کرج

اسلیو معده یک روش کم تهاجمی است یا به‌عنوان جراحی لاغری به روش بسته شناخته می‌شود؛ زیرا، با استفاده از لاپاراسکوپ عمل را برای بیمار انجام می‌دهند. در واقع با استفاده از ابزاری مخصوص از طریق چند برش کوچکی که ایجاد کرده‌اند، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
در این عمل حدود ۸۰ درصد از معده برداشته می‌شود. از آنجایی که این روش جراحی به شکل کم تهاجمی انجام می‌شود، بیمار می‌تواند طی ۲ الی ۳ روز مرخص شود.

عمل اسلیو معده چیست؟

آیا اسلیو معده روشی موثر است؟

با توجه به اینکه معده شما به‌طور قابل توجهی کوچک شده است، طبیعتا کمتر احساس گرسنگی می‌کنید و به همین جهت کالری کمتری مصرف خواهید کرد. طبق تحقیقاتی که انجمن آمریکا در این زمینه انجام داده است، طی ۱۸ تا ۲۴ ماه اغلب افراد پس از جراحی دچار کاهش وزن ۵۰ درصدی خواهند شد.
گاهی ممکن است تا ۶۰ الی ۷۰ درصد کاهش وزن داشته باشند؛ اما، نکته‌ای که باید در این زمینه بدانید این است، چنین نتیجه‌ای زمانی رخ می‌دهد که به توصیه بهترین جراح اسلیو در رابطه با رژیم غذایی و تمرینات ورزشی توجه کنید. اگر به نکاتی که پزشک به شما می‌گوید توجه کنید، دچار کاهش وزن در طولانی مدت خواهید شد.

عوارض اسلیو معده

این نوع جراحی که برای کاهش وزن انجام می‌شود، روشی نسبتا بی‌خطر است؛ اما، این روش نیز ممکن است مانند سایر روش‌های جراحی عارضه‌های احتمالی را به‌همراه داشته باشد:

عمل اسلیو معده در کرج

ترشحات ناشی از معده؛

مایعات موجود در معده می‌تواند از قسمتی که دوخته و بخیه زده شده است به بیرون نشت کند.

تنگی مجرا؛

بخشی از معده شما ممکن است بسته و باعث انسداد در معده شود.

کمبود ویتامین؛

بخشی از معده‌ که برای شما باقی مانده است تا یک حد مشخصی می‌تواند ویتامین‌های مورد نیاز بدن را جذب کند. تا زمانی که از مکمل‌ها استفاده نکنید، بدن با کمبود ویتامین دچار می‌شود.

سوزش معده (GERD).

تغییر شکل معده می‌تواند باعث سوزش معده شود. این عارضه در اغلب مواقع قابل کنترل است و با مصرف داروهای بدون نسخه برطرف می‌شود.
لازم به ذکر است که رژیم غذایی مناسب و ورزش جهت کاهش وزن نیز ضروری است. در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، مجددا دچار اضافه وزن خواهید شد:

 • بیش از حد غذا بخورید.
 • رژیم غذایی ناسالم داشته باشید.
 • خیلی کم ورزش کنید.

عمل اسلیو

چه کسانی می‌توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند

این نوع عمل جراحی در صورتی به افراد توصیه می‌شود که با تغییر رژیم غذایی همراه با تمرینات ورزشی، موفق به کاهش وزن خود نبوده‌اند. همچنین بهترین جراح اسلیو قبل از انجام این عمل جراحی معیارهایی را در نظر می‌گیرد که به شرح زیر است:

 • چاقی شدید، BMI بالاتر از ۴۰
 • چاقی با BMI 35 تا ۳۹ همراه با بیماری که مرتبط با چاقی بیمار است.

برای اینکه نکات بیشتری را در این خصوص بدانید باید به‌صورت حضوری به بهترین جراح اسلیو در کلینیک بیمارستان مریم مراجعه کنید.

فیلم عمل اسلیو معده

در فیلم زیر به طور دقیق نحوه انجام اسلیو معده نشان داده شده است:

مراقبت های بعد از اسلیو معده

نباید تصور کرد که تنها این عمل جراحی منجر به لاغری می‌شود، تنها نیمی از روند لاغری با جراحی انجام شده است. رعایت مواردی که پزشک به شما گفته است و مراقبت‌های پس از عمل برای رسیدن به نتیجه موفقیت‌آمیز به دست خود شماست.

عمل اسلیو معده در کرج چقدر طول می کشد

نمی‌توان زمان مشخصی را برای انجام این عمل جراحی در نظر گرفت. ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. به‌طور کلی زمان حدودی بین ۹۰ دقیقه تا دو ساعت است.

زمان عمل اسلیو معده

رژیم بعد و قبل از عمل اسلیو معده

بهترین جراح فوق تخصص لاغری ممکن است قبل و بعد از عمل جراحی لاغری، رژیم غذایی بعد از اسلیو در نظر بگیرد که به شرح زیر است:

 • دو هفته قبل از عمل اسلیو معده می‌بایست مصرف پروتئین را افزایش دهید، کربوهیدرات را کاهش دهید و به‌هیچ‌وجه مواد قندی در رژیم غذایی خود نداشته باشید.
 • دو روز قبل و هفته اول پس از جراحی می‌بایست فقط مایعات شفاف فاقد کافئین و کربنات مصرف کنید.
 • تا سه هفته غذای پوره شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

حدود یک ماه پس از جراحی، رژیم غذایی شما منظم می‌شود و متوجه این که کمتر از قبل غذا می‌خورید، خواهید شد.

کاهش وزن پس از انجام عمل اسلیو معده در کرج چه مزایایی خواهد داشت؟

کاهش وزن قابل توجه در افرادی که بسیار چاق هستند می‌تواند مزایای زیادی برای آنها به همراه داشته باشد و انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه را آسان خواهد کرد. از دیگر مزایا مهم کاهش وزن مرتبط با کاهش خطرات مرتبط به بیماری‌های مرتبط با چاقی است که این بیماری‌ها به شرح زیر است:

 • دیابت نوع ۲
 • کلسترول یا چربی خون بالا
 • فشارخون بالا
 • آپنه یا توقف تنفسی

عمل اسلیو معده در بیمارستان مریم

بهترین جراح اسلیو در کرج

برای اینکه جراحی لاغری یا به اصطلاح جراحی چاقی در کرج را انجام دهید، باید به بهترین جراح اسلیو مراجعه کنید؛ چراکه، یک جراح خوب می‌تواند در نتیجه موفقیت‌آمیز عمل نقش مهمی داشته باشد، در نهایت باید بررسی‌های لازم را در خصوص تجربه و تخصص بهترین جراح اسلیو مورد نظر خود انجام دهید.

هزینه عمل اسلیو معده ۱۴۰۲

هزینه عمل جراحی اسلیو معده در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۷۰ میلیون تومان است؛ لازم به ذکر است که عوامل مختلفی می‌تواند در تعیین قیمت موثر باشد. به‌طور مثال مواردی که می‌تواند در تعیین قیمت موثر باشد به شرح زیر است:

 • محل کلینیک و بیمارستان
 • مهارت و تجربه بهترین جراح اسلیو جهت انجام عمل جراحی
 • هزینه‌های ویزیت قبل و پس از عمل جراحی
 • شهر و منطقه بیمار
 • دارو و آزمایشات قبل و پس از عمل
 • و….

تجربه کسانی که اسلیو معده انجام داده اند

در کلیپ زیر میزان رضایت و تجربه کسانی که اسلیو معده انجام داده‌اند، را می‌توانید مشاهده کنید:

مرگ در اثر اسلیو معده را جدی نگیرید

این نوع عمل جراحی برای چاقی نتایج دائمی و اثرات مثبتی را به همراه دارد. یکی از مسائل شایعی که بین افراد وجود دارد این است که عمل جراحی اسلیو معده منجر به مرگ می‌شود، در صورتی که اینگونه نیست.
در حقیقت این نوع عمل جراحی نسبت به سایر روش‌های درمانی بسیار ایمن است، اگر عمل به دست بهترین و با تجربه‌ترین جراح لاغری انجام شود، حداقل‌ترین عارضه‌های عمل اسلیو معده را تجربه خواهید کرد.
همچنین می‌بایست به توصیه‌های پزشک پس از عمل توجه داشته باشید تا با مشکلی در این زمینه روبه‌رو نشوید و شاهد نتایج دائمی پس از عمل اسلیو معده یا جراحی لاغری باشید.

درمان لاغری با جراحی

اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده

هر یک از این عمل‌های جراحی لاغری به جهت کاهش وزن برای بیمار انجام می‌گیرد و در نتیجه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. بهترین جراح اسلیو بر اساس شرایط هر بیمار بهترین نوع جراحی لاغری را در نظر خواهد گرفت.

بای پس معده در کرج که روشی پیچیده‌تر از اسلیو معده دارد، معمولا برای افرادی انجام می‌گیرد که شاخص توده بدنی بسیار بالایی دارند و اسلیو معده برای افراد با شاخص توده بدنی کمتر انجام می‌شود.

در طی روش بای پس، افراد کاهش وزن بیشتری را طی زمان کمتر نسبت به اسلیو معده تجربه می‌کنند. همچنین عوارض احتمالی آن بیشتر از اسلیو در افراد مشاهده می‌شود.

با این حال امکان انجام اسلیو معده در افرادی با شاخص توده بالا نیز وجود دارد. به‌طور کلی جراح اسلیو معده پس از اینکه بررسی‌های لازم را انجام داد، بهترین راهکار درمانی را انتخاب خواهد کرد.

بیماری‌هایی که با اسلیو معده درمان می‌شوند

اسلیو معده علاوه بر اینکه با کاهش وزن منجر به بهبود ظاهر شما می‌شود، از همه مهم‌تر با انجام آن بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی نیز درمان می‌شود یا احتمال ابتلا به آنها در شما کاهش خواهد یافت.

این موارد به شرح زیر است:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • آپنه خواب
 • دیابت نوع ۲
 • سکته
 • سرطان
 • ناباروری

آیا عمل اسلیو معده باعث سرطان می شود

تحقیقات نشان داده‌اند که جراحی اسلیو خطر ابتلا به برخی از سرطان‌هایی که با تغییرات سطح هورمونی بدن مرتبط‌اند مانند سرطان سینه و تخمدان را کاهش می‌دهد.

وزن مناسب برای انجام عمل اسلیو معده

برای واجد شرایط بودن جراحی چاقی باید بین سنین ۱۶ تا ۷۰ باشید (البته استثنا نیز وجود دارد) و برای انجام این عمل جراحی لاغری باید حداقل ۴۵ کیلوگرم اضافه وزن و شاخص توده بدنی ۴۰ داشته باشید.

زمان انجام عمل اسلیو معده در کرج

آیا اسلیو معده در کرج سبب سوزش معده می‌شود

ممکن است برخی از روش‌های جراحی لاغری مانند اسلیو معده باعث ایجاد رفلاکس یا بدتر شدن آن شود که به دنبال آن سوزش معده رخ می‌دهد.

بیمارانی که مبتلا به این عارضه باشند با انجام اسلیو معده، فشار بیشتری بر اسفنکتر تحتانی مری یا LES ایجاد می‌شود و منجر به بدتر شدن رفلاکس خواهد شد.

به همین جهت توصیه می‌شود که در صورت مبتلا بودن به چنین مشکلی، حتما با بهترین جراح عمل اسلیو معده در میان بگذارید تا راهکاری برای شما در نظر گرفته شود.

چه کسانی باید عمل اسلیو معده انجام دهند

همانطور که گفتیم این نوع جراحی کاهش وزن، شکل ظاهری و عملکرد دستگاه گوارش شما را تغییر می‌دهد و در کاهش وزن و کنترل بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند سکته، دیابت، آپنه انسداد خواب و… موثر است.

در نتیجه افرادی که دچار اضافه وزن و بیماری‌های مرتبط با آن هستند و قصد دارند با کاهش وزن زیاد، تغییراتی را در ظاهر خود شاهد باشند، باید عمل اسلیو معده در کرج را انجام دهند.

پشیمانی بعد از اسلیو معده

به این خاطر که افراد وزن قابل توجهی را از دست می‌دهند و یک زندگی سالم و راحت را تجربه می‌کنند، در تمام عمل‌هایی که تاکنون توسط دکتر محمد جواد باقری انجام شده است، هیچ گزارشی از پشیمانی وجود ندارد.

۱ دیدگاه‌ها

 • باسلام همسربنده زندگیش به همین عمل اسلیو بسته شده که متاسفانه بنده کارگر هستم وطی دوسالی که تصمیم قطعی برای انجام عمل گرفتیم نتونستم هزینه رو مهیا کنیم زمین کشاورزی دا ریم گذاشتیم برای فروش که بعلت راکت بودن بازار نتوانستیم بفروشیم یاعلی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان