بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان و زایشگاه مریم

تقدیر از پرستاران

مدیر عامل بیمارستان فوق تخصصی مریم: من به شغل پرستاران غبطه می‌خورم

در سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها، با حضور نورمحمد فردی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری البرز، دکتر صلاح الدین دلشاد مدیر عامل بیمارستان مریم، دکتر کردی مدیر کل سیاسی امنیتی استانداری البرز، کادر درمان و پرستاران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان فوق تخصصی مریم برگزار شد.

معاون استاندار البرز در این مراسم بیان کردند: نام‌گذاری روز پرستار در سالروز ولادت حضرت زینب (س) بسیار مهم و به‌جاست، حضرت زینب (س) الگویی برای فداکاری‌های پرستاران در شرایط کرونایی بوده است.

وی در ادامه افزود: در استان البرز از اسفند ۹۸ تاکنون ۱۳۱ هزار نفر با علائم کرونایی به بیمارستان‌های البرز مراجعه کرده‌اند، که ۴۵۰۰ نفر بیمار قطعی و ۲۵۰۶ نفر نیز فوت نموده‌اند، ۱۵۰۰ نفر از فوتی مربوط به موج سوم کرونا بوده است.

آقای فردی اعمال محدودیت‌ها را در کنترل بیماری کرونا بسیار مهم دانست و اظهار داشتند: رعایت محدودیت‌ها خوشبختانه تاثیرات مثبتی داشته است، به گونه‌ای که در ۳۰ آذر امسال، روزانه ۳۰ نفر فوتی داشتیم؛ اما، در حال حاضر دو یا سه نفر فوتی داریم. همچنین از  هزار نفر بستری در روز به ۴۴۵ نفر بستری رسیده‌ایم و این نشان‌دهنده عملکرد خوب و مثبت اعمال محدودیت‌ها، همکاری مردم، اصناف و زحمات کادر درمانی بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار البرز در خصوص ممنوعیت ترددها گفتند: پس از پایان شب یلدا ساعت‌ ممنوعیت‌ها، به روال قبلی باز خواهد گشت. آقای فردی وضعیت شهرستان‌های اشتهارد و کرج را نارنجی و فردیس، نظرآباد، طالقان را وضعیت زرد اعلام کردند.

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی مریم نیز در این مراسم گفتند: سالروز تولد حضرت زینب (س) روز پرستار نام‌گذاری شده است و حضرت زینب یگانه زن تاریخ است که در تحمل آن همه سختی‌ها صبوری کرد و مظهر صبر، بردباری، عشق و رسیدگی است. پرستاران اگر می‌خواهند ادای دین کنند، می‌بایست در مورد حضرت زینب تحقیق و بررسی را انجام دهند. خوشا به حال پرستاران که شغل بسیار مهمی دارند و هرچه از ارزش کار پرستاران گفته شود باز کم خواهد بود، من به کار پرستاران غبطه می‌خورم.

آقای دکتر صلاح الدین دلشاد افزودند: دلسوزی تلاش و فداکاری پرستاران برای بیماران منحصربه‌فرد است و خدمات ۲۴ ساعته آنان به بیماران مکمل کادر درمان است. جایگاه پرستار نزد خداوند متعال بسیار بالاست.

در پایان این مراسم از سرپرستاران و پرستاران بخش‌های مختلف بیمارستان فوق تخصصی مریم با اهدای لوح و هدایا تقدیر و تشکر شد.

روزنامه جام جم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان