هفته جهانی شیر مادر

هفته جهانی شیر مادر

به منظور بزرگداشت”هفتۀ جهانی تغذیه با شیر مادر” (۱۰ لغایت ۱۶ مرداد ۹۸) و ترغیب و تشویق مادران به شیر‌دهی کودکان شیر‌خوار، غرفۀ ترویج تغذیه با شیر مادر و آموزش مراقبت مادران قبل و بعد از زایمان و ترویج زایمان طبیعی با محوریت شعار جهانی “توانمند‌سازی ایمنی، تقویت تغذیه با شیر مادر حال و آینده ” در بیمارستان و زایشگاه مریم با محور‌های اهمیت مراقبت‌های پیش از بارداری، حین بارداری و پس از زایمان، بارداری، زایمان.

  • شیر‌دهی از دیدگاه اسلام
  • آشنایی با انواع زایمان طبیعی (فیزیولوژیک، طبیعی، بی درد)
  • آشنایی با کلاس‌های آمادگی زایمان، آموزش تغذیه با شیر مادر و مشکلات شیر‌دهی
  • تجلیل از مادران و همکارانی که در امر شیردهی به فرزندشان موفق بوده‌اند.
  • تجلیل از رابطین و همکارانی که در امر آموزش به مادران موفق بوده‌اند.

در روز شنبه ١٣ مرداد ماه در بیمارستان و زایشگاه مریم توسط کارشناسان شیر مادر و مراقبتِ مادران باردار و سوپروایزر آموزش برگزار گردید.

در افتتاحیه جشنواره سخرانی در خصوص خیر مقدم و اهداف جشنواره توسط مدیریت محترم بیمارستان سرکار خانم پژوم و مدیریت محترم پرستاری سرکار خانم جهانگیر ایراد گردید.

در این غرفه آموزش‌های لازم در غالب سخرانی توسط خانم دکتر شاهرودی متخصص اطفال، خانم جمشیدی مسئول محترم بلوک زایمان و خانم معمار زاده مدرس محترم کلاس‌های مراقبت بارداری، خانم عمویی مسئول محترم RI، خانم اکبری کارشناس محترم تغذیه در زمینۀ فوائد شیرمادر، نحوۀ دوشیدن و نگهداری شیر دوشیده شده و معرفی و نحوۀ استفاده از وسایل کمک شیر‌دهی و نحوۀ پیگیری و مشکلات مادران در زمینۀ شیر‌دهی، مضرات شیر‌خشک، رژیم غذایی دوران بارداری وشیر‌دهی، حمایت همسران از مادران در دوران بارداری و شیردهی، امکانات موجود در بیمارستان در راستای حمایت از مادر و نوزاد و ترویج تغذیه با شیر مادر ارائه گردید.

در ادامه جهت کلیۀ مادران مراجعه کننده:

پمفلت زایمان طبیعی و مراقبت‌های بعد از آن

پمفلت‌هایی در خصوص شیر مادر

کتاب راهنمای مادران برای تغذیه با شیر مادر

کتاب زایمان بدون درد و هدایایی ارائه گردید و آموزش‌های که به‌صورت نرم افزار (QR code) در خصوص شیر مادر و فیلم آموزشی در خصوص روش صحیح شیر دهی و مراقبت‌های بارداری در هشت هفته جهت مراجعین نصب گردید.

در حسن ختام جشنواره از مادران از غذاهایی سالم برای دوران بارداری، پس از بارداری، غذاهای شیر افزا‌ها و کیک جشنواره شیر مادر پذیرایی گردید و در انتهای مراسم مادران شرکت‌کننده زیباترین کلام در مورد شیر مادر را در دفتر مربوطه ثبت نمودند.

هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر
هفته جهانی شیر مادر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان