جراحی لاغری به روش بسته، جراحی با کمترین عارضه

جراحی لاغری به روش بسته

ویژگی‌های مختلف ظاهری مانند چاقی یا لاغری، در جوان‌تر به نظر رسیدن هر فردی قطعا تاثیرگذار است. اضافه وزن و چاقی می‌تواند سن شما را بالاتر نشان دهد و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اگر به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می‌دهید، باید با روش‌های مختلف و البته بی‌خطر به اندام و وزن ایده‌آل خود برسید. اولین قدمی که افراد باید برای لاغری خود در نظر بگیرند، این است که رژیم غذایی خود را تغییر دهند و به‌طور منظم و روزانه فعالیت و تمرینات ورزشی را انجام دهند. بنابراین باید رژیم غذایی بعد از اسلیو معده را جدی بگیرید.

گاه ممکن است فردی قادر به تغییر اندام خود و کاهش وزن با راهکارهای ساده و ابتدایی نباشد، در این مواقع زمانی که به پزشک لاغری مراجعه می‌کنید، جراحی لاغری به روش بسته را در صورت امکان به شما توصیه خواهد کرد.

منظور از جراحی لاغری به روش بسته چیست؟

بسته به شرایطی که بیماران دارند و بنا به صلاحدید پزشک نوع مناسبی از جراحی لاغری برای هر فرد انجام می‌گیرد. اگر عمل جراحی به‌صورت باز انجام گیرد، قطعا نیاز به برش بزرگی روی شکم دارد.

خوشبختانه با پیشرفت در زمینه پزشکی و با وجود تجهیزات به‌روز، دیگر نیازی به برش بزرگ برای انجام جراحی نیست، مگر آنکه فردی شرایط لازم برای انجام جراحی بسته را نداشته باشد.

در جراحی بسته لاغری، چندین برش بسیار کوچک برای وارد کردن لاپاراسکوپ و دیگر تجهیزات مورد نیاز روی شکم وارد می‌کنند. با انبساط شکم با استفاده از گاز دی اکسید کربن عمل داخل شکم انجام می‌گیرد و با اتمام عمل، گاز از شکم خارج خواهد شد.

دوربین کوچکی همراه با لاپاراسکوپ وارد شکم می‌شود تا پزشک با مشاهده اندام داخلی بر مانیتور، دید کاملی داشته باشد و اقدامات لازم را برای جراحی لاغری انجام دهد. زمانی که برش‌های بزرگ و طولی و عرضی روی شکم زده شود، قطعا بیمار دوره نقاهت طولانی‌تری را سپری می‌کند و احتمال ایجاد عارضه‌های پس از عمل در این افراد به مراتب بیشتر است.

حال اگر چندین برش بسیار کوچک بر شکم زده شود، بیمار نقاهت کوتاه‌تری را سپری می‌کند و زودتر می‌تواند به فعالیت‌های عادی و روزانه خود باز گردد.

انواع مختلفی از جراحی‌های لاغری اعم از بای پس معده، اسلیو معده در کرج، گاهی ترکیبی از این دو و… می‌تواند برای جراحی لاغری انجام گیرد.

جراحی لاغری به روش بسته

جراحی بسته لاغری چه مزایایی دارد؟

همانطور که پیش از این نیز برای شما گفتیم، این روش جراحی نسبت به جراحی باز از عارضه کمتری برخوردار است، به همین جهت انتخاب اغلب پزشکان جراحی به روش بسته است تا بیماران بتوانند هرچه زودتر به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. حال این روش مزایایی را برای بیماران به همراه دارد که به شرح زیر است:

  • احساس درد کمتر پس از عمل
  • نیاز به مدت زمان کوتاه‌تر جهت بستری شدن در بیمارستان
  • بازگشت سریع‌تر به فعالیت‌های روزانه
  • جای زخم کمتر
  • کاهش خطر ابتلا به عفونت پس از جراحی

مطالب مرتبط: مصرف قهوه بعد از جراحی لاغری

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی لاغری به روش بسته هستند

با این وجود که جراحی لاغری روشی بسیار مناسب و کم‌خطر است اما امکان دارد این روش برای همه افراد مناسب نباشد. قبل از هرگونه اقدامی، بررسی کامل از سوی پزشک صورت می‌گیرد تا متوجه شوند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی هستید یا خیر.

جراحی لاغری به روش بسته

افرادی که می‌توانند جراحی لاغری به روش بسته را انجام دهند، به شرح زیرند:

  • افرادی که نهایتا ۴۵ کیلوگرم اضافه وزن داشته باشند؛ زیرا اگر چربی در شکم بیش از اندازه‌ باشد، پزشک قادر به مشاهده روند جراحی از طریق لاپاراسکوپ نخواهد بود.
  • بیمارانی که به‌دلیل سندرم متابولیک یا غدد درون‌ریز دچار چاقی نیستند.
  • به طور کلی بیمارانی که قصد عمل جراحی لاغری دارند، باید یک دلیل عینی و لازم برای لاغری، به عنوان مثال مشکلاتی جسمی، روانی یا اجتماعی داشته و انجام جراحی لاغری برای آنها ضرورت داشته باشد. گاهی بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی، مشکلات تنفسی یا بیماری‌های ریوی و… ناشی از اضافه وزن وجود دارد که بیمار می‌بایست کاهش وزن داشته باشد.
  • برای کسانی که سابقه عمل جراحی در گذشته داشته‌اند و اسکاری با بافت متراکم ایجاد شده باشد، عمل جراحی به‌صورت بسته انجام نخواهد گرفت.
  • همچنین افرادی هستند که ممکن است عمل جراحی به روش بسته برای سلامت عمومی آنها مضر باشد که قطعا از انجام این روش صرف نظر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان