عوارض قرص ال دی – قرص ضد بارداری

عوارض مصرف قرص ال دی

قرص‌های ضد بارداری از جمله قرص ال دی سال‌های زیادی است که به عنوان روشی برای جلوگیری از بارداری در نظر گرفته شده است. مصرف این قرص‌ها برای پیشگیری از بارداری موثر است و به‌راحتی می‌توانید با تایید پزشک متخصص زنان کرج تهیه کنید. 

به‌طور کلی قرص‌های ضد بارداری برای اکثر خانم‌ها بیضرر است؛ اما برخی از این داروها می‌توانند خطرناک باشند. قرص ال دی از آن دسته قرص‌هایی است که می‌تواند احتمال چنین خطراتی را کاهش دهد. امروزه اکثر قرص‌های ضد بارداری با دوز پایین یا همان LD در دسترس هستند.

این قرص‌ها شامل هر دو قرص ترکیبی (استروژن و پروژسترون) و مینی پیل (فقط پروژستین) است. قرص ال دی حاوی ۱۰ تا ۳۰ میکروگرم هورمون استروژن است. 

قرص‌هایی که تنها ۱۰ میکروگرم استروژن دارند، به عنوان قرص دوز کم دسته‌بندی می‌شوند. استروژن در اکثر قرص‌های ضد بارداری وجود دارد و با افزایش احتمال خطراتی از جمله لخته شدن خون و سکته همراه است.

نحوه عملکرد قرص ال دی چگونه است

هورمون‌های استروژن و پروژسترون به بدن سیگنال می‌دهد تا تخمک تولید کند و برای بارداری آماده باشد. در صورتی که اسپرم تخمک را بارور نکند، سطح این هورمون‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

در ادامه پوششی که در رحم ایجاد شده بود، در طول قاعدگی ریخته می‌شود. این قرص ضد بارداری حاوی ترکیبی از استروژن و پروژسترون یا تنها پروژسترون است.

پروژسترون و استروژن به روش‌های مختلفی برای جلوگیری از بارداری عمل می‌کند. هر دو هورمون به جلوگیری از تولید هورمون‌های غده هیپوفیز که منجر به تحریک تخمک گذاری می‌شود، کمک می‌کند.

علاوه بر این، پروژستین باعث غلیظ شدن مخاط دهانه رحم می‌شود و رسیدن اسپرم به تخمک‌های آزاد را سخت‌تر خواهد کرد.

از این گذشته پروژستین پوشش داخلی رحم را نیز نازک خواهد کرد. در صورتی که اسپرم آن را بارور کند، کاشت تخمک در آن قسمت با چنین شرایطی دشوار می‌شود.

قرص‌های ضد بارداری ترکیبی

این قرص‌های ترکیبی حاوی استروژن و پروژسترون هستند. در صورتی که قرص‌های ضد بارداری ترکیبی به درستی مصرف شود، در ۹۹ درصد موارد در پیشگیری بارداری‌های ناخواسته موثر عمل می‌کند. در غیر این صورت احتمال پیشگیری کمتر می‌شود. 

قرص ضد بارداری

آشنایی با اثرات مصرف قرص ال دی یا قرص‌های ضد بارداری با دوز کم

از فواید متعدد این قرص می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • قاعدگی منظم‌تری دارید.
 • قاعدگی سبک‌تری را تجربه می‌کنید.
 • گرفتگی ناشی از قاعدگی شدت کمتری دارد.
 • احتمال تجربه سندرم پیش از قاعدگی (PMS) کمتر می‌شود.
 • در برابر بیماری التهابی لگن (PID) محافظت می‌کند.

امکان ابتلا به کیست تخمدان، سرطان تخمدان و سرطان اندومتر کاهش می‌یابد. با این حال مصرف این دارو می‌تواند همراه با معایبی باشد که به شرح زیر است:

 • افزایش خطر حمله قلبی
 • افزایش خطر لخته شدن خون
 • افزایش خطر سکته مغزی
 • کاهش تولید شیر (به همین جهت پزشکان در صورت شیردهی، قرص ال دی را تجویز نمی‌کنند)

از دیگر عوارض جانبی قرص ال دی می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سردرد
 • تغییرات وزن
 • افسردگی
 • اضطراب
 • حساس شدن سینه‌ها

قرص ال دی حاوی تنها پروژسترون

به قرص‌های پروژسترون اغلب مینی پیل گفته می‌شود. در صورتی که این قرص‌ها به درستی مصرف شود، معمولا در ۹۹ درصد مواقع موثر عمل می‌کند.

اگر مصرف یک دوز را فراموش کنید یا در ساعت معینی از روز مصرف نکردید، احتمال بارداری بیشتر می‌شود.

با وجود اینکه مینی پیل عوارض جانبی به‌ویژه خونریزی یا لکه بینی بین دوره‌های قاعدگی ایجاد می‌کند؛ اما چنین عوارضی پس از گذشت چند ماه بهبود پیدا می‌کند یا به‌طور کلی برطرف می‌شود.

علاوه بر این مصرف قرص‌های مینی پیل طول دوره قاعدگی شما را نیز کوتاه‌تر می‌کند. این قرص‌ها حاوی نوعی پروژسترون به نام نوراتیندرون هستند.

متخصص زنان و زایمانآشنایی با اثرات قرص ال دی مینی پیل

اگر فاکتورهای خطر مانند مصرف سیگار یا سابقه بیماری قلبی دارید که مانع از مصرف استروژن می‌شوند، قرص‌های حاوی پروژسترون گزینه خوبی برای شماست.

از مزایای دیگر آن می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • امکان مصرف آن در طی شیردهی
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان اندومتر یا PID
 • تجربه پریود سبک‌تر
 • تجربه گرفتگی کمتر در قاعدگی

عوارض مصرف قرص ال دی مینی پیل:

 • لکه بینی بین دوره‌ها
 • تجربه قاعدگی نامنظم

از دیگر عوارض جانبی آن می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

نکاتی که باید برای مصرف قرص ال دی ترکیبی در نظر داشته باشید

در چنین مواقعی نباید قرص ترکیبی ضد بارداری ال دی را مصرف کنید:

 • باردار هستید.
 • فشار خون بالا و حتی کنترل شده با دارو دارید.
 • بالای ۳۵ سال سن دارید و سیگار می‌کشید.
 • سابقه بیماری قلبی، سکته مغزی یا لخته شدن خون دارید.
 • میگرن همراه با اورا دارید.
 • در حال حاضر سرطان سینه دارید یا سابقه این بیماری را داشته‌اید.

عوارض قرص ال دی بعد از ۴۰ سالگی

برخی از انواع داروهای ضد بارداری خوراکی پس از ۴۰ سالگی عوارضی ایجاد می‌کند که می‌بایست پزشک را در جریان بگذارید.

داروهای ضد بارداری حاوی استروژن می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند ترومبوز وریدی عمقی، سکته مغزی، آمبولی ریه و انفارکتوس میوکارد شود.

اگر پس از ۴۰ سالگی نیاز به جلوگیری از بارداری دارید، بهتر است در خصوص بهترین روش جلوگیری با پزشک مشورت داشته باشید.

نحوه مصرف قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری چگونه است؟

بهترین روش مصرف به این صورت است که باید هر شب ۱ عدد به مدت ۲۱ روز مصرف کنید، سپس ۷ روز قرصی مصرف نکنید، طی این هفته شما پریود می‌شوید. شب پنجم پریود، مجددا باید شروع به مصرف قرص ال دی کنید.

انواع قرص ضد بارداری

انواع مختلفی از قرص‌های ضد بارداری وجود دارد که این موارد به شرح زیر است:

 • قرص‌های ترکیبی
 • قرص‌های چند فازی
 • قرص‌های مونوفازیک
 • قرص‌های حاوی استروژن
 • قرص‌هایی با دوره طولانی مدت
 • قرص‌های ضدبارداری اورژانسی
 • قرص‌های ضد بارداری LD با دوز کم

نحوه مصرف قرص ال دی

چند روز بعد از خوردن قرص ال دی پریود می‌شوم؟

معمولا حدود ۳ روز بعد از اتمام ۲۱ روز مصرف قرص ال دی اکثر خانم‌ها پریود می‌شوند. بعد از مصرف ۲۱ روز نباید به مدت ۷ روز قرص مصرف کنید.

خوردن دو قرص ال دی

اگر ناخواسته ۱ قرص بارداری اضافه مصرف کردید، نیازی به مراجعه به پزشک نیست احتمالا دچار هیچ عوارض و علائمی نخواهید شد. اگر بیش از حد نرمال مصرف کنید، مهم‌ترین علائمی‌ که احساس می‌کنید، حالت تهوع یا استفراغ است.

بارداری با قرص ال دی

گرچه قرص‌های ضد بارداری میزان جلوگیری بالایی دارند؛ اما ممکن است گاهی چنین نتیجه‌ای را برای شما به دنبال نداشته باشد. برخی از عوامل حتی زمان مصرف قرص ال دی، احتمال بارداری را افزایش می‌دهد.

اگر از نظر جنسی فعال هستید و قصد جلوگیری از بارداری ناخواسته را دارید، این مورد را در نظر داشته باشید.

خونریزی در زمان مصرف قرص ال دی

لکه بینی یا خونریزی بین دوره‌های قاعدگی می‌تواند همراه با مصرف قرص‌های ضد بارداری به‌خصوص طی چند ماه ابتدایی مصرف رخ دهد.

مصرف قرص ال دی در روز اول پریودی

اگر قرص ترکیبی ضد بارداری را از روز اول پریودی (روز اول سیکل قاعدگی) شروع به مصرف کردید، بلافاصله پس از اتمام پریود به جلوگیری از بارداری کمک می‌کند و نیازی به جلوگیری‌های دیگر نخواهید داشت.

مصرف قرص ال دی در بارداری

مصرف قرص ضد بارداری در بارداری منجر به سقط جنین نمی‌شود. با توجه به هورمون‌هایی که در قرص وجود دارد، باعث توقف تخمک گذاری و غلیظ شدن مخاط دهانه رحم شود و از ورود اسپرم به رحم جلوگیری می‌کند.

اگر این قرص در اوایل بارداری مصرف شود، منجر به سقط جنین نخواهد شد. همچنین خطراتی مانند نقص مادرزادی با مصرف این دارو رخ نخواهد داد.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از قرص‌های ضد بارداری در نزدیک بارداری خطراتی مانند کم وزنی نوزاد، زایمان زودرس یا مشکلات مرتبط دستگاه ادراری در نوزادان به دنبال دارد. مصرف این قرص باید حتما با تجویز پزشک باشد؛ از مصرف سرخود خودداری کنید.

عوارض قرص ال دی در اعصاب

عوارضی گزارش شده و همچنین برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف این قرص می‌تواند بر خلق‌وخو و همچنین سلامت روان تاثیرگذار باشد. تغییرات خلقی، اضطراب، اختلال در چرخه خواب و بیداری، افسردگی، حافظه و… از عوارض این دارو محسوب می‌شود.

آیا قرص ال دی منجر به ورم شکم می‌شود؟

این حالت مشکل شایعی نیست؛ اما برخی از خانم‌ها گاهی حین مصرف، تعویض نوع قرص یا توقف مصرف، دچار نفخ یا ورم شکم ناشی از هورمون می‌شوند.

با این حال چنین حالتی در شکم ناشی از داروهای ضد بارداری معمولا حدود سه ماه پس از مصرف کاهش می‌یابد.

مصرف قرص ال دی در مردان عوارض دارد؟

اگر آقایی به دلیل مصرف قرص‌های ترکیبی که حاوی هورمون استروژن و پروژسترون است، دچار عوارض خفیف زنانه‌ای از جمله پهن شدن باسن، پوستی نرم‌تر و همچنین رشدی جزئی در سینه‌ها خواهد داشت.

آیا مصرف قرص ال دی منجر به سردرد می‌شود؟

سردرد به عنوان یکی از عوارض جانبی قرص‌های ضد بارداری ترکیبی و همچنین نوعی که تنها حاوی پروژسترون است، شناخته می‌شود.

به‌طور کلی عوارضی که برخی از مصرف این قرص احساس می‌کنند، مواردی از جمله تهوع، استفراغ، سردرد، نفخ، تورم مچ پا و پا، حساس شدن سینه‌ها یا تغییر وزن است.

قطع خونریزی با ال دی

آیا قرص ال دی باعث کم شدن خونریزی می‌شود؟

داروهای ضد بارداری هورمونی مانند قرص‌های ضد بارداری یا استفاده از IUD می‌تواند بر چرخه قاعدگی تاثیر بگذارد و همچنین میزان خونریزی را کاهش دهد.

عوارض قرص تا کی ادامه دارد؟

معمولا عوارض ایجاد شده از ۲ الی ۳ ماه ادامه دارد، سپس از بین می‌رود و همیشه اینطور نیست که برای همه افراد عوارض داشته باشد.

با خوردن قرص احتمال بارداری وجود دارد؟

در صورتی که قرص‌ها را به‌طور کامل مصرف کنید و هر روز در یک زمان خاصی مصرف شوند، صد درصد موثر عمل می‌کند. اگر به این صورتی که برای شما گفتیم رعایت نکنید، احتمال بارداری به ۹ درصد می‌رسد.

تاثیر قرص ال دی بر جنین

مصرف این قرص در اوایل بارداری خطر نقص مادرزادی را افزایش نمی‌دهد. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از قرص‌های ضد بارداری احتمال خطر کم وزنی، مشکلات دستگاه ادراری یا زایمان زودرس را بالاتر می‌برد.

آیا باعث فشار خون بالا می‌شود؟

در بیشتر موارد خطری ندارند و تنها ممکن است موارد جزئی رخ دهد. با این حال برخی از خانم‌ها افزایش فشار خون را تجربه می‌کنند. احتمال داده می‌شود که این افزایش فشار خون ناشی از استروژن موجود در قرص باشد.

تا چند سال می‌توانید مصرف کنید؟

اگر مدتی است که از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنید و هیچ مشکل و عارضه‌ای نداشته‌اید، می‌توانید طی طولانی مدت تا زمانی که پزشک به شما اجازه داده است مصرف کنید.

اکثر افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، می‌توانند قرص‌های ضد بارداری را تا طولانی مدت مصرف کنند.

استفاده طولانی مدت یا مداوم از هر قرص ضد بارداری ترکیبی استروژن و پروژسترون امکان به تاخیر افتادن یا قطع پریود را به همراه دارد. پزشک با توجه به این موارد و شرایطی که دارید، بهترین را برای شما تجویز می‌کند.

قرص‌های ضد بارداری حاوی هورمونی شبیه به پروژسترون است که پوشش داخلی رحم را نازک‌تر می‌کند و منجر به خونریزی بسیار خفیف می‌شود.

بهتر است قرص‌ها را هر روز در ساعت معینی مصرف کنید. امکان مصرف این قرص در هر زمانی در طول روز وجود دارد؛ اما توصیه می‌شود قبل از خواب مصرف کنید.

استفاده طولانی مدت یا مداوم از هر قرص ضد بارداری ترکیبی استروژن و پروژسترون امکان به تاخیر افتادن یا قطع پریود را به همراه دارد. پزشک با توجه به این موارد و شرایطی که دارید، بهترین را برای شما تجویز می‌کند.

خانم‌هایی که این قرص‌ها را مصرف می‌کنند کمتر دچار مشکلاتی از جمله کم خونی (پایین بودن گلبول‌های قرمز)، سرطان تخمدان و سرطان رحم می‌شوند. چنین اثراتی به این دلیل رخ می‌دهد که قرص‌های ضد بارداری تعداد دفعات تخمک گذاری، میزان جریان قاعدگی و دفعات پریود را کاهش می‌دهد.

این دارو ممکن است در این مواقع برای شما مناسب نباشد:

 • باردارید.
 • سیگار مصرف می‌کنید.
 • ۳۵ سال یا بیشتر دارید.
 • کمتر از یک سال پیش سیگار را ترک کرده‌اید و ۳۵ سال یا بیشتر دارید.
 • دچار اضافه وزن هستید.
 • در حال مصرف داروهای خاصی هستید.

اکثر قرص‌های ضد بارداری ترکیباتی از استروژن و پروژسترون دارند، به همین جهت به آنها قرص‌های ترکیبی گفته می‌شود. یکی از داروهای ضد بارداری ترکیبی LD بوده و حاوی ۳۰ میکروگرم اتینیل استرادیول و ۱۵۰ میکروگرم لوونورژسترل است.

اگر مصرف قرص را در هر زمانی فراموش کرده‌اید یا بسته جدید را با یک روز تاخیر شروع کردید، همچنان از بارداری جلوگیری می‌شود. اما شما باید قرصی را که فراموش کرده‌اید، اکنون مصرف کنید، یعنی در واقع باید دو قرص در یک روز مصرف کنید و در ادامه به‌صورت معمول مصرف قرص را ادامه دهید.

قرص‌های ترکیبی را باید حداقل تا هفته ۴ تا ۶ پس از زایمان که روند شیردهی خوبی دارید، شروع نکنید. در صورت امکان صبر کنید که کودک شما ۶ ماهه شود یا او را از شیر بگیرید. در این مورد نیز با پزشک حتما مشورت داشته باشید.

از آنجایی که استروژن و پروژسترون موجود در قرص کنترل بارداری هورمونی قوی هستند و در بدن ماندگاری بالایی دارند، اثراتی در بدن خواهد داشت. پروژسترون از انقباض عضله روده بزرگ جلوگیری می‌کند و در نهایت می‌تواند منجر به یبوست شود.

طبق تحقیقات انجام شده مصرف قرص ضد بارداری منجر به سقط جنین نمی‌شود. اگر داروهای ضد بارداری را مصرف کرده‌اید و دچار سقط جنین شده‌اید، مصرف قرص ال دی علت ایجاد سقط نبوده است.

کودکانی که این قرص را به اشتباه مصرف کنند، حتی اگر پسر باشند، در معرض خطری نیستند، اثرات کوتاه مدتی از هورمون‌ها به جای می‌گذارد.

کودکانی که هورمون‌های ضد بارداری را مصرف می‌کنند، ممکن است دچار ناراحتی معده، اسهال یا تحریک‌پذیری شوند؛ اما عوارض طولانی مدتی را تجربه نمی‌کنند.

شایع‌ترین عارضه‌ای که ناشی از مصرف نامنظم قرص ضدبارداری تجربه می‌کنید، خونریزی خفیف یا شروع قاعدگی است که ممکن است دردهای ناشی از قاعدگی را احساس کنید. گاهی برخی از افراد حالت تهوع را تجربه می‌کنند. زمانی که مصرف قرص را فراموش می‌کنید، تخمدان بیشتر تخمک آزاد می‌کنند و خطر بارداری را افزایش می‌دهد.

توصیه می‌شود مصرف داروهای حاوی استروژن و پروژسترون ۴ تا ۶ هفته قبل از عمل قطع شود. با این حال بهتر است با پزشک خود مشورت داشته باشید.

شما بلافاصله پس از مصرف قرص نمی‌توانید از بارداری جلوگیری کنید و تا زمانی که قرص را به‌مدت ۷ روز مصرف نکنید، به پیشگیری نیاز خواهید داشت.

حالت تهوع یکی از عوارض جانبی شایع قرص‌های ضدبارداری به‌خصوص در چند روز یا چند هفته اول است. در اغلب مواقع زمانی که بدن با هورمون‌های اضافی تطبیق پیدا می‌کند، حالت تهوع از بین می‌رود. اگر پس از گذشت چند ماه از مصرف همچنان حالت تهوع دارید، باید با پزشک مشورت کنید.

این مورد بسیار نادر است؛ اما برخی از خانم‌ها با شروع مصرف قرص‌های ضد بارداری کمی‌ دچار افزایش وزن می‌شوند. افزایش وزن یک عارضه جانبی موقتی است که به دلیل احتباس مایعات آن را تجربه می‌کنید، در واقع به دلیل تجمع چربی نیست.

شواهد علمی نشان می‌دهد که استفاده از قرص‌های ضد بارداری برای مدت طولانی خطر ابتلا به برخی از سرطان‌ها مانند سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد؛ اما احتمال این عوارض پس از قطع مصرف قرص‌ها کاهش می‌یابد.

طبق مطالعاتی که در این خصوص وجود داشته است مصرف داروهای ضد بارداری خوراکی هیچی ارتباطی با یائسگی زودرس ندارد. مواردی مانند بستن لوله‌ها می‌تواند با این عارضه مرتبط باشد.

مصرف این داروی کنترل بارداری منجر به عفونت قارچی واژن نمی‌شود. با این حال موارد خاص دیگر از کنترل بارداری هورمونی می‌تواند خطر ابتلا به عفونت قارچی را افزایش دهد.

در واقع به این دلیل که هورمون‌هایی که در کنترل بارداری وجود دارد می‌تواند حالت طبیعی هورمون‌های بدن را بر هم بزند.

بله، مصرف این دارو از آنجایی که سطح هورمون طبیعی بدن را تغییر می‌دهد، نمی‌توانید شاهد نتایج دقیقی باشید.

در هر زمانی می‌توانید از این قرص استفاده کنید؛ اما توصیه می‌شود که با معده خالی مصرف نکنید. اگر پس از مصرف حالت تهوع می‌گیرید، بهتر است برای زمانی مصرف کنید که پس از آن می‌خوابید.

دو هفته قبل از جراحی باید مصرف قرص‌های ضد بارداری و دیگر داروهای هورمونی را متوقف کنید؛ زیرا احتمال خطر لخته شدن خون را کاهش می‌دهد. با مشورت پزشک می‌توانید دو هفته پس از جراحی مجدد داروهای خود را مصرف کنید.

همانطور که می‌دانید این دارو هورمونی است و در برخی از افراد امکان سرگیجه با مصرف این دارو وجود دارد. اما از عوارض نادر شناخته می‌شود.

معمولا عوارضی از جمله سرگیجه یا پف کردن زمانی رخ می‌دهد که فرد به تازگی در حال مصرف نوع جدیدی از داروست و پس از گذشت مدتی کوتاهی این موارد برطرف می‌شود.

لکه بینی یا خونریزی بین دوره‌های قاعدگی می‌تواند با هر قرص ضد بارداری به خصوص در چند ماه اول استفاده ایجاد شود.

۱۶۱ دیدگاه‌ها

 • سلام وقت بخیر من برای جلوگیری از عادت ماهانه برای سفر قرص ال دی مصرف کردم حالت تهوع دارم میخوام ببینم اگر قرص خارحیش رو تهیه کنم این حالت رو دیگه ندارم ؟ یا فرقی نداره ؟

  • میزان استروژن و پروژسترون قرص‌های هورمونی با هم متفاوته و ممکنه که در افراد حالت تهوع یا اختلالات خلق و خو ایجاد کنه اما میتونید از قرص‌های B6 استفاده کنید.
   حتی بعضی از قرص‌های خارجی هم میتونه حالت تهوع ایجاد کنه؛ بستگی به این داره که اون هورمون به بدن فرد بسازه یا نه.
   مصرف قرص Ld برای مسافرت به جز اینکه اختلالات قاعدگی ایجاد کنه هیچ کار خاصی انجام نمیده.

   • سلام وقتتون بخیر
    من قرص ال دی رو ۲۱ روز مصرف کردم
    یعنی دوره اش تموم شد و الان سه روز از آخرین قرصم گذشته و منتظرم پریود بشم، و الان رابطه پر خطر داشتم
    احتمال باردار شدن هست یا هنوزم اثرات قرص ال دی هست؟؟

   • سلام من با نامزدم رابطه داشتم بعد ی دونه قرص ال دی خوردم بعد دو روز دوباره رابطه داشتیم اما طبیعی و کاندوم استفاده کردیم بعد ی هفته الان لکه سیاه دارم ب نظرتون برا قرص هست یا احتمال بارداری هس؟؟

 • سلام خسته نباشید ببخشید من امروز قرص ال دی رو مصرف کردم دو ساعت بعد یادم رفت فک کردم نخوردم یه دونه دیگه هم خوردم میشه بگید چی میشه؟؟؟؟تورو خدا میشه زود جواب بدید ؟؟؟؟

  • اتفاق خاصی نمیفته. توصیه میشه در زمانی که مصرف قرص فراموش بشه در اسرع وقت خورده بشه و در صورت نزدیکی، وسیله پیشگیری، کاندوم یا طبیعی داشته باشید.

   • سلام وقت بخیر من متاسفانه یک نزدیکی با نامزدم داشتم و ترسیدم بار دار بشم طبق گفته ی یه سایت برای جلوگیری ۴ تا قرص.ال دی خوردم ۴ تا هم ۲۴ ساعت بعدش ایا با اینها بازم امکان اینکه باردار باشم هستش با خیر خیلی استرس دارم

    • استفاده صحیح از قرص اورژانسی، شانس بارداری رو کاهش میده. اگر پریود نشدید، آزمایش خون بارداری انجام بدید.

     • سلام مصرف قرص ال دی ۱ عدد بعد ۳یا ۴ساعت ۳عدد و ۱۲ ساعت بعد ۴ عدد همون تاثیر داره چون نتونستم بار اول چهارتا رو بخورم

  • سلام من از روز چهارم قاعدگی قرص مارولین خوردم
   روز دهم مصرف قرص ارتباط پر خطر داشتم
   یعنی کاندوم پاره شد
   باید قرص دیگه مصرف کنم برای جلوگیری از بارداری
   یا همین ده روز قرص جلوگیری میکنه

   • نگفتین بسته چندم مارولین هست، چون تو بسته اول، هنوز قدرت پیشگیری، تا این تعداد کم قرص، نداره، اما بسته‌های بعدی اگه با‌شه پیشگیری داره.

    • سلام من برای جلوگیری از این که باردار نشم هرشب دوتا قرص جلوگیری استفاده می‌کردم روزی هم که یادم میرفت فرداش ۴ تا استفاده می‌کردم و الان با استفاده از قرص ال دی الائم بارداری دارم و الان هم استرس اینو دارم باردار نباشم

    • سلام من ۱۸ سالمه پریودام نامنظمه ماه قبل قرار بود نهم پریود شم و چهاردهم پریود شدم و این ماه احتمال دادم که چهاردم پریود شم اما هیچ اتفاقی نیفتاد و من برای اینکه میخواستم به سفر زیارتی برم از شانزدهم شروع به مصرف قرص ال دی کردم و تا الان ۴ تا قرص ال دی خوردم آیا بعد از اینکه قرص رو قطع کردم پریود میشم یا دوره قائدگیم نامنظم تر از قبل میشه؟و اینکه برای بارداری در آینده ضرری نداره؟نیازی نیست به دکتر مراجعه کنم؟

  • سلام من وقتی قرص ال دی میخورم حالت تهوع شدید بهم دست میده چرا این حالت رو دارم؟و چیکار کنم که خوب بشم

   • معمولا تو شروع بسته اول تهوع داره که قرص ضد تهوع یا ویتامین ب۶ کمک میکنه؛ اما اگه در بسته دوم به بعد هم داشته باشین، قرص رو عوض کنید.

    • سلام من ۱۴ ساله هستم و برام دکتر ۳ بسته به منظور منظم شدن هورمون تجویز کرده و الان سومین روزه که مصرف میکنم میخواستم بدونم چه عوارضی برای من داره؟؟ ؟؟و اینکه آیا سه بسته مدت زمان طولانی هستش؟؟ ؟

  • سلام وقتتون بخیر من ۲روز دیکه پریود میشم امروز مارلین خریدم با خوردنش احتمال داره که پریود بشم ؟؟

   • سلام من برای جلوگیری از این که باردار نشم هرشب دوتا قرص جلوگیری استفاده می‌کردم روزی هم که یادم میرفت فرداش ۴ تا استفاده می‌کردم و الان با استفاده از قرص ال دی الائم بارداری دارم آیا میشه؟؟

  • سلام من یه بچه ده ماهه دارم شیر خودمو بهش میدم بعد از روز ششم پریودی قرص ال دی خوردم و روز هفتم هم یک قرص ال دی خوردم بعد همون روز هفتم نزدیکی داشتم صبحش چهارتا قرص ال دی استفاده کردم و بعد از چند ساعت استفراغ کردم و بار اولی که قرص ال دی استفاده می کنم آیا امکان بارداری وجود داره

   • قرص ال دی باعث کاهش شیر میشه، در این شرایط روش مناسب دیگر توصیه میشه. مصرف دوز بالای هورمون به این شکل توصیه نمیشه.

  • سلام خسته نباشید ی سوال داشتم
   من مجردم ۲۰ سالمه پشت کنکورم
   من ۴۵ روز بود ک پریود بودم رفتم دکتر سونوگرافی نوشت گفتن سالمی اما برای اینکه پریودم قطع بشه قرص ال دی برام تجویز کردن ۵ روزه استفاده میکنم
   اما حالت تهوع و دل درد خیلی بدی دارم
   دو بارم بالا آوردم
   اما پریودم قطع شده
   چیکارکنم به نظرتون بازم نیازه به دکتر مراجعه کنم یا چجوری این علاعم رو از بین ببرم
   ممنون میشم راهنمایی کنین

 • من حواسم نبود اشتباهی این قرص رو خوردم یک دونه ، عوارض یا مشکلی برام اینجاد نمیکنه؟!!؟؟؟؟؟ تروخدا بگید نگران شدممم🥲🙏🏼🙏🏼

 • سلام
  من رابطه جنسی داشتم و اسپرم داخل واژنم ریخت
  فرداش ۴تا قرص ال دی باهم خوردم
  ۱۲ ساعت بعد هم ۴ تا باهم خوردم
  مشکل خاصی پیش نمیاد برام؟
  الان خیلی حالم بده، آیا طبیعیه؟

 • سلام خسته نباشین میشه جوابمو بدین لطفا من دو روز دیگه پرید میشم طبق برنامم ۳شب قرص ldخوردم الان چزوری میسه طبق برنامه پرید میشم یا تاخیر میافته

 • سلام، قرص ال دی برای عقب افتادن پریودی را کی باید مصرف کرد؟ و بعد از قطع شدن مصرف پس از چند روز خون ریزی شروع میشه؟
  و اینکه تا چه مدت عقب انداختن پریودی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • کلا این روش مناسبی نیست که با دوز بالای هورمون نظم ترشح هورمون‌ها رو به هم بریزید.
   از ۱۰ روز قبل شروع بشه. پریود بعدی ممکنه، تا ۱۹۰ روز بعد از قطع قرص رویت بشه و حتی مصرف یک بار هم نظم رو به هم میریزه.

 • سلام وقت بخیر
  من یجا شنیده بودم توی دوره پریود هم اگه ال دی مصرف کنی ممکنه خونریزی رو قطع کنه و متاسفانه دوتا روز دوم و سه تا روز چهارم مصرف کردم :/الان دوروز از دوره طبیعی پریودم گذشته و من همچنان خونریزی دارم .چیکار کنم؟

  • علت خوردنشون نگفتین، خب اگر برای قطع خونریزی خوردین، کمه. دیواره در حال ریزش هست و الان هورمون‌ها یخورده شده نمیتونن ترمیم رو به سرعت شروع کنن، چون مقدار خیلی کمه.

   • سلام من رابطه جنسی داشتم و اسپرم داخل واژنم ریخت
    و پریود بودم تو پریودی حامله میشم یا نمیشم؟؟
    البته فرداش قرص ال دی خوردم و مطمئن نیستم ک جواب بده میخوام با بیبی چک تست کنم باید چند روز از رابطه بگذره تا تست کنم؟؟

    • با داشتن رابطه محافظت نشده، همیشه احتمال بارداری وجود داره حتی در دوران پریود. دوران پریود این احتمال رو کم میکنه اما وجود داره.
     صبر کنید اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید. برای بی بی چک هم اگر دو هفته از موعد پریود نشدن گذشت، انجام بدید تا نتیجه دقیق باشه.

 • سلام…من چند دوز فراموش کردم مصرف کنم و بعد از اون مصرف ال دی رو در حالی که ۱۰ دوز باقی مونده بود رها کردم الان تایم عادت ماهانمه ولی نشدم و ۴ روزه عقب افتاده علتش چیه؟

 • سلام خسته نباشید من ۲۸ اردیبهشت پنج شنبه شب پریود شدم سه شنبه ۲ خرداد تموم شد . پریودم همیشه تقریبا ۷ روزه اس .۲ رز آخر فقط لکه قهوه ای میومد من ۴ خرداد پنجشنبه که فقط لکه میومد رابطه داشتم . آب منی رو واژنم ریخت احتمال دادم که رفته باشه داخل ، همون شب ۴ تا قرص ال دی خوردم اما دیگه ۱۲ ساعت بعدش نخوردم . بعد اون یک بار دیگه یکشنبه رابطه داشتم منی بیرون تخلیه شدو یک بار هم پنج شنبه که بازم منی بیرون ریخته شد ، بعد دومین رابطه ام سه چهار ساعت بعدش روی شورتم لکه قهوه‌ای دیدم مالیده شده بود به شورتم ، الانم از پنج شنبه و جمعه و امروز لخته های خون خیلی قرمز مایل به سیاه و هم قهوه ای میاد ، نگرانم ممکنه علائم بار داری باشه یا از عوارض قرصه؟ لطفا زود جواب بدید خیلی استرس دارم ممنون

   • سلامممم خسته نباشید اگه درحال اقدام بارداری باشیم
    ولی برای عقب انداختن پریودی ال دی مصرف کنیم اگه باردار باشیم مشکلی پیش میاد

     • ببخشید‌من بعد از مصرف قرص ال دی دوران قاعدگیم بیشتر از ۸ روز شده و خونریزیم هم نسبت ب قبل شدیدتر شده حتی این خونریزی در روز هفتم هشتم شدیدتر هم میشه ممکنه بگید باید چکار کنم و چ چیزی مصرف کنم؟

   • سلام ممنون میشم پاسخ بدید

    من دوبار رابطه محافظت نشده داشتم بعد قرص ال دی مصرف کردم ۱۰تا دونه یجا خوردم و حالم بد شد و زیر سرم رفتم مریض شدم استفراغ میکردم بعد که حالم خوب شد ۳ بار دیگه رابطه داشتم در یک روز
    قصدم بارداریه
    آیا امکانش هست که اون ۱۰ تا دونه قرص ال دی باعث بشه که باردار نشم؟؟

    • شما اگر قصد بارداری دارید چرا ۱۰ عدد قرص مصرف کردید؟
     اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید؛ اگر باردار نبودید باید مجددا اقدام به بارداری کنید.

  • سلام وقتتون بخیر من قرص جلوگیری روکین به دلیل تنبلی تخمدان و کیست مصرف میکنم بسته دوم رو دارم استفاده میکنم متاسفانه این هفته قرص هارو یکی در میون مصرف کردم و هنوز یک هفته مونده به اتمام قرص پریود شدم (البته لکه های قهوه ای رنگ هست با همون درد پریودی) مصرف این بسته رو ادامه بدم یا خیر ؟

 • سلام وقت بخیر
  من برای عقب انداختن پریودم دیشب یک عدد قرص ال دی خوردم ولی از صبح لکه بینی دارم و کمر درد و دل درد علایم پریودی رو دارم. الان مصرف رو قطع کنم و با توجه به این شرایط یا ادامه بدم و میتونه از پریودی جلوگیری کنه؟

  • این روش مصرف قرص اشتباهه و باید زودتر شروع می‌شد. مصرف نادرست قرص‌های هورمونی، عوارض داره.

 • سلام من رابطه داشتم
  توی رابطه اول یه قرص ال دی مصرف کردم و دومی دوتا
  قبل از زمان رابطه زمان پریودیم بود اما چون ال دی مصرف کردم انگار دچار اختلال شده و الان لک های قهوه ای دیدم
  باردار که نیستم؟
  پریود میشم یا دیگه نمیشم؟

 • سلام من از ۱۵ اردیبهشت تا ۱ خرداد بدلیل مسافرت پیش ال دی مصرف کردم امروز تست بارداری گذاشتم مثبت بود، اگر واقعا باردار باشم تاثیری روی جنین احتمالش هست بزاره یا نه؟ چون نمیدونم کی باردار شدم ، یا اینکه هورمون های بدنم بهم ریخته که باعث شده تستم مثبت شه.

 • سلام
  من از روز اول پریودی ال دی خوردم حالا ده روز گذشته ولی همچنان خونریزی دارم درحالیکه بدون مصرف قرص تا بحال اینجوری نشده بودم،میشه لطفا راهنماییم کنین؟

 • سلام من همیشه پریود نا منظمی دارم شاید هر سال هم پریود نشم. تنبلی تخمدان دارم اگه همیشه قرص جلوگیری از بارداری مارلین مصرف کنم خطرناک هست؟

   • سلام. من ۲۸ سالمه و الان ۲ ماهه سزارین کردم .توی دوران بارداری فشارخدن بالا داشتم الان هم زیر نظر پزشک هستم و قرص فشارخون مصرف میکنم
    میخوام قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنم میشه راهنماییم کنید؟ چون تدی مقالتون خوندم که فشارخونیا نمیتونن استفاده کنن. درضمن از خودم به بچه شیر نمیدم فقط شیر خشک استفاده میکنه

    • مشخص نیست که الان شما باردارید یا خیر. در صورت داشتن رابطه بدون جلوگیری امکان بارداری وجود داره اما صد در صد نیست؛ چون باردار شدن به خیلی عوامل بستگی داره.
     اگر پریودتون عقب افتاد آزمایش خون بارداری انجام بدید.

   • سلام من رابطه محافظت نشده داشتم و روز بعدش ۴ قرص و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر خوردم بازم باید مصرف قرصو ادامه بدم یا نه؟
    و اینکه احتمال بارداری بازم هست؟

   • سلام خسته نباشید من همسرم دستش ب پیشاپ خورد احتمال میدم بعد واژنم لمس کرد تایم تحمک گذاریم بود دیروز دخول نداشتیم اصلا آیا ۴تا قرص ال دی مصرف کنم از لمس دستش با پیشاب شک دارم تروخدا بگید

    • در رابطه‌های محافظت نشده احتمال بارداری وجود داره. قرص‌های اورژانسی هم عوارض خودشون رو دارن و به میزان محدود میتونید استفاده کنید.
     اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

  • من بعد از اتمام پریودیم در روز هفتم قرص روکین مصرف کردم وروز دوم مصرف قرص ام رابطه داشتم آیا امکان بارداری هست؟!

  • خیر، اگر مرتب خورده بشه معمولا باعث نظم پریود میشه، و اصول فاصله‌گذاری بسته‌ بعدی رعایت بشه. برای سنین بالای سن ۳۵، استفاده از قرص توصیه نمیشه.

 • من اولین بار بود ال دی مصرف کرده بودم از اولین روز پریودی مصرف میکردم، سه هفته پیش نزدیکی داشتم ۴ روز میشه قرص تموم شد هنوز پریود نشدم آیا باردارم؟

   • من برای عقب انداختن دوره ام از تاریخ ۱۷تیر تا ۲۲ام قرص ال دی مصرف کردم .
    دقیقا روز ۲۱ام زمان پریودم بود ولی الان با گذشت ۵روز هنوز پریود نشدم اضطراب و حالت های عجیبی هم دارم ، آیا باید صبر کنم یا تست بدم ؟

    • صبر کنین چون خوردن قرص رو درست انجام ندادین و این اختلال در پریود ایجاد میکنه، ۱۰ روز تا ۲ هفته طول میکشه.

 • سلام ،دختر من ۱۱ماهشه و شیر خودم رو میخوره.و میخوام روش جلوگیری با قرص رو شروع کنم،میشه چند نمونه قرص مینی پیل با عوارض کم پیشنهاد کنید،ممنونم

 • سلام وقت بخیر. من تو ۳ ماه ۶ بار پریود شدم دکترم اول قرص مدروفم ۵ و Dupbaston برام تجویز کرد وقتی خوردم نه تنها تاثیر نداشت و خوب نشدم بلکه کلی عوارض دیگه هم داشت برام الان دوباره رفتم دکتر برام قرص ال دی تجویز کردن که پریودیم منظم بشه اما چون دخترم میترسم بخورم چون میگن خوب نیست.الان باید چیکار کنم

  • ال دی استفاده کنید چون این طور خونریزی هم خوب نیست، ۳ تا ۶ دوره درمان انجام بدید و ادامه دستورات را انجام بدید. نگفتین چند ساله هستین.

 • سلام
  من ۴ سال قرص جلوگیری مصرف میکردم پارسال قرص رو قطع کردم ولی پریودیم خیلی کم شده فقط روز اول خونریزی دارم بعدش قطع میشه و شاید لکه داشته باشم آیا تنبلی تخمدان گرفتم ، چون ریزش مو شدید هم دارم و هر آزمایشی دادم هیچی کس متوجه علت ریزش مو نشد آیا ممکنه علت ریزش همون کم شدن پریودیم شده باشه من ۳۶ سالم هست

 • سلام
  من رابطه با کاندوم داشتم ولی ایشون داخلم ارضا شد
  از اونجایی که احتمال دادم آب منی ممکنه از کاندوم رد بشه ۴ تا قرص ال دی انداختم و ۱۰ ساعت بعد استفراغ کردم
  اثر این قرص رفته؟ لازم نیست دوباره قرص بخورم؟

  • استفاده از قرص اورژانسی، یک بار در هر ماه بلامانع است. در خصوص ال دی، ۱۲ ساعت بعد دوز بعدی، با مصرف قرص ضد تهوع توصیه می‌شه.

 • سلام،دخترم چهارده ساله،خونریزی های نامنظم داره ،بیشتر طول ماه رو لکه بینی داره،برای مرتب شدن پریودش قرص ld چند روزه می دم بخوره، امروز یادم افتاد که قبلا تو یکی از ازمایشهاش غلظت خونش بالا بود،الان نگران شدم ایا قرص رو ادامه بدم یا قطع کنم ،چون تو مقالتون هم خوندم که احتپال سکته مغزی رو بالا می بره،ضمنا دخترم چاقه و تنبلی تخمدان داره،ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • به هیچ عنوان خودسرانه دارو مصرف نکنید. نامنظمی پریود در سنین قبل ۱۸ سالگی، طبیعی تلقی میشه.
   حتما به متخصص زنان مراجعه کنید.

  • سلام خسته نباشید
   من تاریخ پریودم همیشه منظم ۱۷ هر ماه بود
   اما اذر ماه ۱۴ پریود شدم
   و دی ماه ۱۲
   الان این ماه هنوز پریود نشدم امکانش هست دوباره تاریخم همون ۱۷ شده باشه؟؟؟
   اگر ال دی بخوام مصرف کنم میشه یک هفته بخورم بعد قطع کنم که بعدش پریود شم یا حتما باید ۲۱ روز مصرف بشه؟؟
   راستش ماه دیگه تولدم هست و اگه این قرصو ۲۱ روز بخورم دقیقا پریودم میوفته تو روز تولدم لطفا راهنمایی کنید منو🙏🏻🙏🏻

 • سلام من هشتم این ماه نزدیکی با وسایل پیشگیری داشتم، از ترس بارداری پنج تا قرص ال دی رو به صورت نامنظم در دو روز مصرف کردم، حدود پنج روز بعد از مصرف آخرین قرص دو هفته زودتر از موعد پریود شدم و پریود نسبتا شدید بود، ولی الان با گذشت دو هفته علائم پریود و حالت تهوع دارم، پریود زودرسم بخاطر مصرف قرص ال دی بوده؟ احتمال بارداری که نیست؟

  • یکی از عوارض قرص اورژانسی، نامنظم شدن پریوده. شما پریود شدید پس بارداری رخ نداده البته در مواردی هم داریم که مادر در طی بارداری پریود هم شده اما پریود در زمان بارداری با پریودهای معمولی متفاوته. اگر نگرانید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

 • سلام من چهارده تیرماه پریود شدم و حدودا ۲۵ تیرماه نزدیکی مشکوک داشتم که در دوران تخمک گذاری هم بوده
  و از ۳۰ تیرماه شروع به خوردن قرص ال دی کردم
  یعنی الان سه روزه که قرص ال دی مصرف میکنم؛ اگه تا ۲۱ روز یک بسته قرص رو مصرف کنم آیا هنوز هم احتمال بارداری هست؟

  • در زمان نزدیک به رابطه مشکوک باید قرص خورده بشه، بسته رو ادامه بدین و تا پایان بسته استفاده کنید.

 • سلام من دومین دوره اس ال دی مصرف میکنم سه روزه فراموش کردم بخورم از دوره دوم پانزده تا خوردم الان باید چطور ادامه اش بدم

 • سلام وقت بخیر من ۱۲ تیر پریود شدم ۱۷ تیر رابطه داشتم و قرص اوژانسی دو دوز همون بعد از رابطه خوردم ۲۴ و ۲۵ تیر لکه بینی داشتم و دوباره ۳۱ تیر رابطه داشتم وفردا شبش که یکم مرداد باشه دوباره قرص اوژانسی دو دوز خوردم ایا احتمال هست باردار باشم ؟

  • اول اینکه خوردن قرص اورژانسی در هر ماه فقط یک بار کارایی داره و نباید بعد هر رابطه مشکوک استفاده بشه. از عوارض این جوری خوردن، نا منظمی قاعدگی و بارداری هست.

 • سلام من ماه پیش رفتم دکتربه دلیل پریودی ۲۰روزم و معلوم شد کم کاری تیروئید شدید دارم برای قطع خونریزیم برای اولین بار قرص ال دی خوردم خونریزیم قطع شد ولی چون هیچوقت مطرف نکرده بودم نمیدونستم و بعداتمام یک بسته دیگه هم پشت سراون قرص مصرف کردم والان دوباره نزدیک ۲۰روزه خونریزی دارم وبا قرص ال دی هم قطع نمیشه

 • سلام
  من تقریبا ۷/۸ روز قبل پریود قرص خوردم که بخوام تاریخشو یکم عقب بندازم ولی طبق برنامه من باید شنبه پریود میشدم که نشدم و خوشحال بودم تا اینکه الان که دوشنبس خونریزی داشتم کمی ولی همچنان میخوام قرص را بخورم آیا طبیعیه یا من باید زودتر از اینا شروع میکردم

  • سلام
   من ماه پیش ۲ مهر پریود شدم روز اول پریودیم ۲ تا قرص ال دی خوردم ، ۹ مهر رابطه ی مالشی داشتم که فقط پیشاب اومد و ارضا نشدن و لکه های قهوه ای دیده میشد ، سیکل پریودیم ۲۸ روزس و دوره پریودم ۵ روزه که ماه پیش تا ۷ روز ادامه داشت و الان چند روزه عقب افتاده
   احتمال بارداری دارم؟ یا چون ۲ تا ال دی خوردم احتمال عقب افتادن دارم؟

   • قرص‌های هورمونی ممکنه نظم پریود شما رو به‌هم بزنن. اگر پریود نشدید آزمایش خون بارداری انجام بدید.

 • سلام خسته نباشید.
  برای جلوگیری از پریود قرص ال دی مصرف کردم ولی ۲۴ساعت بعد پریود شدم و ۲تا قرص دیگم خوردم.چون مطمعن نبودم ک لکه‌ی خون برای پریوده یا خون ریزی روده.
  مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 • سلام من ۱۵ ام پریود شدم و روز اخر پریودی رابطه داشتم و قرص ال دی خوردم الان دوباره پریود شدم میشه بگین یعنی چی؟

 • سلام وقت بخیر
  من ده روز قبل از شروع پریود برای به تاخیر انداختنش قرص ال دی خوردم و اواخر این بازه رابطه جنسی داشتم… چه مدت باید صبر کنم تا پریود بشم؟ و برای احتیاط کی بهتره بیبی چک انجام بدم؟

  • معمولا در بازه یک هفته‌ای بعد از قطع قرص، پریود اتفاق میفته. اگر شک دارید به بارداری باید صبر کنید اگر پریود نشدید تست بدید.

   • سلام وقت بخیر
    من میخواستم بدونم آیا پیشاب ک ترشح میشه از اقایون قدرت باردار کردن خانم رو داره؟؟یا ب صورت طبیعی فقد ارضا شدن نهایی رو خارج از بدن انجام بدن دیگ کفایت میکنه برای باردار نشدن؟

    • اگر مرد دو مرتبه پشت هم ارضا شود در دفعه دوم داخل پیشاب ممکنه که اسپرم وجود داشته باشه.
     در مورد سوال دومتون باید بگیم که خیر؛ به این روش جلوگیری طبیعی گفته میشه که روش مطمئنی برای جلوگیری از بارداری نیست.

 • سلام من ۱۸ سالمه دیروز احساس کردم پریود شدم چون مسافرتی در پیش داشتم قرص الدی مصرف کردم برای اولین بار قبلا هم یک ماه قرص سیبل مصرف کرده بودم ایا مصرف قرص الدی مشکلی پیش میاورد

   • سلام من با نامزدم رابطه داشتیم البته باکره هستم بعد ارضا شد مایع منی رو روی مقعدم ریخت اما ترسیدم که اینجوریم حامله بشم قرص ال دی دوتا خوردم اون روز بنظرتون امکانش هست که باردار بشم؟ چجور قرصارو بخورم البته وقتی خوردمش حالت تهوع و دل درد دارم

 • سلام من با خانومم رابطه داشتم و احساس میکنم چند قطره ای داخل واژن رفته است
  برای جلوگیری از حامله گی چیکار باید کرد

 • سلام وقت بخیر ببخشید من حدود۱۰روز پیش یه دونه قرص ال دی خوردم الان لکه بینی و خونریزی دارم این حالت تا چند روز طول میکشه؟ آیا طبق همیشه پریود میشم؟ امکانش هست این خونریزی تا پریود شدنم ادامه داشته باشه؟

 • سلام من برای جلوگیری از بارداری میخام قرص ال دی استفاده کنم،درصورت استفاده صحیح و مرتب میتونم باخیالت راحت و بدون جلوگیری با کاندوم رابطه داشته باشم و اگر مایع منی داخل رحم بریزه مشکلی پیش نمیاد؟؟

 • سلام خسته نباشید
  اگه باردار باشیم ولی خودمون ندونیم
  واسه عقب انداختن پریود قرص ال دی مصرف کنیم واسه جنین مشکلی پیش میاد؟؟؟

  • شما که در اقدام به بارداری هستید باید این احتمال رو بدید که باردار بشید؛ پس نباید قرص مصرف میکردید.
   انشالله که خطر که ایجاد نکرده اما در سونوگرافی و غربالگری مشخص میشه.

 • سلام وقت بخیر،خانمم ۳۸ سال دارن ،عادت ماهانه نامنظمی داره ، به دکتر متخصص مراجعه کرده بهش گفته روزی ۲عددldمصرف کنه، با اینکه تقریباهفته س که روزس ۲عدد ld مصرف میکنه شکم درد و حالت تهوع و احساس سنگینی و خفگی از ناحیه سینه دارن،
  ممکنه عوارض ۲عدد قرص باشه؟

 • سلام
  من از قرص های ال دی ۲۱روزه استفاده میکنم. زمانیکه مصرف قرص تموم بشه۵روز بعدش من پریود میشم که اصلا زمان مناسبی نیست. آیا میتونم برای اینکه دیرتر پریود بشم از بسته جدید ۴روز قرص مصرف کنم و بعدش کنار بزارم که پریود بشم؟ عوارض داره؟

 • سلام من حدود ۶ ماه قرص اچ دی مصرف کردم بعدش دکترم عوض کرد بخاطر کیستم الان ۳ ماه هست دارم ال دی مصرف میکنم…. این ماه بطور کامل قرص هام رو تمام کردم و فرداش بطور محافظت نشده رابطه داشتم ولی منی داخل ریخته نشد…میخواستم بدونم ایا امکان حاملگی هست؟

   • سلام
    من دیروز رابطه جنسی پر خطری نداشتم و اصلا چیزی توی واژنم نریخت یا نزدیکش روی ران بود اما برای اطمینان چون حس کردم شاید سرخورده باشه رفته تو یا پیش اب .. یکی دو ساعت بعد رابطه ۴ قرص ال دی خوردم
    و دوازده ساعت بعد ۴ تا دیگه بعد مصرف دوز دوم حالت تهوع شدید گرفتم و چهار ساعت بعدش تقریبا بالا آوردم اینا نشونه چیه ؟ آیا باردار هستم ؟ و اینکه تاریخ پریودیمم همین روزا هست وقت پریودمه

     • امکانش هست پریودی بخاطر مصرف ۸ تا قرص عقب افتاده باشه ؟ آخه تایم پریودیم ۱۸ ام بود امروز بیستم
      البته درکل پریودی منظمی نداشتم بین ۱۸ ام تا ۲۱/۲۲ ام پریود میشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاینتماس با بیمارستان