سلامتی بزرگترین نعمت است، قدرش را بدانیم!

کرج، خیابان 45 متری گلشهر، ارغوان غربی

تلفن تماس : ۳۳۵۵۵۷۴۸-026

بخش ICU

بخش مراقبت‌های ویژه (intensive care unit) در بیمارستان زنان کرج مریم به معالجۀ تخصصی بیماران یا مصدومانی بدحال با شرایط بحرانی می‌پردازد که بیماری آنها حاد شده و به مراقبت‌های پزشکی جدی و ۲۴ ساعته نیازمندند.

بیمارانی که بعد از عمل جراحی، نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته یا بیمارانی که مشکلات داخلی دارند، در ICU بستری شده و تحت مراقبت دائمی گرفته می‌شوند. افرادی که فشار خون بالا، پره اکلمپسی، تنگی نفس مزمن، مشکلات داخلی و… دارند، در این بخش بستری می‌شوند. این بیماران به طور مداوم مورد بررسی دقیق قرار گرفته و علائم حیاتی آنها مانند تنفس، ضربان قلب، فشارخون و غیره چک می‌شود.

تیم پزشکی حاضر در قسمت ICU بیمارستان مریم دارای پزشکان، متخصصان و پرستاران ماهری‌ست که در زمینۀ ارائه مراقبت‌های ویژه در مواجه با بیماران با انواع شرایط پزشکی و جراحی آموزش دیده‌اند.

بیشتر بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) کاملاً استریل بوده و دارای تجهیزات تخصصی، فنی و نظارتی لازم برای مراقبت از بیماران در شرایط بحرانی حیات است.

بخش مراقبت‌های ویژه، محیطی ایزوله است که هیچ‌گونه فعالیت اضافی، صدا و رفت‌وآمدی در آن صورت نمی‌گیرد. این بخش دارای پیشرفته‌ترین تجهیزات روز پزشکی‎ست و تقریباً تمام تجهیزات ICU را دارد، تا پرستاران را از تغییر وضعیت بیمار در لحظه مطلع سازند. شرایط برخی از بیماران بستری شده به گونه‌ای‌ست که امکان مراقبت و نگهداری از آنان در سایر بخش‌ها و در کنار دیگر بیماران وجود ندارد.

ملاقات در بخش مراقبت‌های ویژه معمولاً محدود به اعضای خانواده است. از آنجا که بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه در برابر عفونت‌ها بسیار آسیب‌پذیرند، مهم است که مراجعه‌کنندگان قبل از ورود به این بخش، کاملاً دست‌های خود را ضد‌عفونی کرده تا از انتقال عفونت‌ها جلوگیری به عمل آید. اگر فارسی زبان اول بیمار نباشد، یک مترجم برای بیماران و خانواده‌ها در این بخش مستقر است.

برخی از خدماتی که در قسمت مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان مریم به بیماران عزیز ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:

  • اتاق ایزوله (با تجهیزات ایمنی رعایت شده)
  • تخت‌های مجهز به مانیتور bed-side و دارای پالس اکسی‌متر، ترمومتر و فشارسنج
  • تخت‌های مجهز به ونتیلاتور، پمپ سرنگ و پمپ سرم
  • داراری دستگاه اکوکاردیوگرافی برای بیمارانی مشکل قلبی و استقرار پزشک جهت مشاوره مشکلات قلبی
  • پذیرش بیماران به صورت ۲۴ ساعته

کادر مجرب مقیم مراقبت‌های ویژه بیمارستان از موارد زیر تشکیل شده است:

  • پزشک متخصص بیهوشی مقیم ۲۴ ساعته
  • کادر متخصص و با‌تجربه که دوره‌های مراقبت‌های ویژه (ICU) را گذرانده‌اند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *